Şimdi Ara

USPS ile Türkiye'ye Gelen Ürünler Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
68.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arkadaşım usps ile bana bir paket gönderdi... Aşağıdaki bilgileri usps'in sitesinden gördüm;

Bullet Arrived Abroad, April 27, 2007, 3:04 pm, TURKEY
    Bullet International Dispatch, April 23, 2007, 8:10 pm, Chicago (O'Hare) AMC
    Bullet Acceptance, April 19, 2007, 3:32 pm, CHICAGO, IL 60614

yani türkiye'ye giriş yapmış dün.... yalnız bundan sonrası nasıl oluyor? usps'in türkiye şubesi falan var mı yoksa ptt ile mi anlaşmalı? Bu durumda paketin gelmesi ne zamanı bulur? bu bilgileri nasıl edinicem?

• ptt cumartesi günleri çalışıyor mu? bir de ürün istanbul'a mı ankara'ya mı geliyor (ben ankaradayım)
  • Ptt gelen kargo ve mektuplari 1 hafta arayla dagitiyo(nedense!) Yani eer dun girdiyse Pazartesi kontrol edilir. Sali arabaya biner Carsamba iner Cumada evine gelir.
  • ptt'nin sitesine baktım birşey ama bulamadım... bir de arkdaş bize "Bu bir hediyedir" ibaresiyle göndermişti... Yine de gümrük kontrolü mü yapılır? Ankara'ya geldiyse gidip kendim alamaz mıyım paketi? yani beklemek istemiyorum gelmesini... gelen paketler hangi şubeye gelir? bunu biliyor musunuz?

bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim
  • ben aydın-söke'de oturuyom.. ben de ebay'den bişi aldım.. acep gümrüğe takılırsa (Allah korusun) ne olacak? sökede var mı gümrük, veya aydında,, yoks taa izmir-salhaneye mi gitçem..
  • quote:

Orjinalden alıntı: KontG

ptt'nin sitesine baktım birşey ama bulamadım... bir de arkdaş bize "Bu bir hediyedir" ibaresiyle göndermişti... Yine de gümrük kontrolü mü yapılır? Ankara'ya geldiyse gidip kendim alamaz mıyım paketi? yani beklemek istemiyorum gelmesini... gelen paketler hangi şubeye gelir? bunu biliyor musunuz?

bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Gelen genellikle dagitim subesine yani ana sube gibi bir yere gelir ondan sonra dagitilir sen herhangi bir Ptt'ye sor soylerler. Ama normal Ptt'ye de gelir senin oradaki tabii oraya gelmesi biraz daha uzun surer. Alma ihtimalini bilemiyorum belki verirler. Biraz karmasik buralarda bu olaylar.

• ptt'nin 444'lü bir numarası var mı?
  • soruyu sorarken iyi ama zahmet edip bi cevap yazmamışsın ne oldu geldi mi? senin kafandak isorular aynen bende de var. gönderirken ne oluyor? ptt'ye mi veriyoruz? KontG?
  • ya bu trackler 6 haneli oluo demi
  • tracker numarasını ptt yurtiçi gönderi kodu kısmına gir.gümrükten geçtikten sonra türkiye ptt kaydına alınıyor aynı numarayla ordan takip edebilirsin
  • iyi ama bana yurtdışından geliyor
  • Arkadaşlar merhaba,ben yaklaşık 2 aydır bir kargo bekliyorum usps ile gönderildi.Takip numarasını hergün ptt ve usps in sitesinde kontrol ediyorum ama hiç bir değişiklik yok acaba gümrükte bir sorun mu çıkmış olabilir?? İstanbulda oturuyorum,eğer gümrük ile bir sorun çıkmışsa gümrüğe ulaşabileceğim bir telefon numarası arıyorum.Şimdiden teşekkürler.
  • Elinizdeki tracking numaraları nı usps sistemine girdiğinizde karşınıza birşey çıkmıyorsa kargo karşı taraftan gönderilmemiş demektir, çıkıyorda ptt sitesinde gözükmüyorsa ve ebaydan aldıysanız zaman kaybetmeden dispute açın.
  • trackgin numrasını yazınca kargoya verildiği tarihi görebiliyorum ama hala gelmedi gümrükte bir sorun oluşması mümkünmü?Gümrük telefon nuramasıda bulamadım kısacası baya çaresizim..
  • ptt posta işleme merkezi telefon 0212 565 14 00 santral bazen düşmüyor tekrar arayın.

eğer barkod numarası varsa linkten bakın.

http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd.php
  • 19 ARALIK 2011 DE EBAYDAN SİPARİŞ VERDİM EN SON 22 ARALIK 12:05 DE HAREKET GÖRÜNÜYO AYRINTILAR AŞAĞIDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLSUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

...................................................................................................
    Label Number: LN22 1641 606U S

Shipment Activity Location Date & Time
    --------------------------------------------------------------------------------
    Processed through USPS CHICAGO IL 60666 12/22/11 12:05am
    Sort Facility

Electronic Shipping 12/21/11

Info Received

Depart USPS Sort DES MOINES IA 50318 12/21/11
    Facility
    .......................................................................................................................
  • quote:

Orijinalden alıntı: philip_morris

19 ARALIK 2011 DE EBAYDAN SİPARİŞ VERDİM EN SON 22 ARALIK 12:05 DE HAREKET GÖRÜNÜYO AYRINTILAR AŞAĞIDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLSUN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

...................................................................................................
    Label Number: LN22 1641 606U S

Shipment Activity Location Date & Time
    --------------------------------------------------------------------------------
    Processed through USPS CHICAGO IL 60666 12/22/11 12:05am
    Sort Facility

Electronic Shipping 12/21/11

Info Received

Depart USPS Sort DES MOINES IA 50318 12/21/11
    Facility
    .......................................................................................................................

Şu an Türkiyeye gelmemiş henüz.

Noel yılbaşı vs nedeniyle uzaması normal.

• teşekkür ederim saol
  • ya beyler bana usps ile gönderi yapıldı ama fedex az önce mail attı ne alakaysa mailin içindeki dökümanıda açamıyorum virüslü diyor programı kapattım yine açmadı
    adres yanlış diyor mailde mesaj bu
    Dear Customer,

Your package has been returned to the FedEx office.
    The reason of the return is - Incorrect delivery address of the package.
    Please print out the invoice copy attached and collect the package at our office.

FedEx Global.
  • buyrun arkadaşlar benim başıma geldi dikkatli olun böyle ekli dosyaları açmayın çünkü ptt yurtdışı takipte sorun yok usps de sorun yok takip tıkır tıkır işliyor
    virüslü mesajlara dikkat o yüzden benim derdim 5.maddede yer alıyor :) iyiki daha fazla zorlamamışım:)
    http://www.olympos.net/belgeler/sibersuc/mcafee-yilbasindan-yararlanan-sahtekarlar-konusunda-uyariyor-5776.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.