Şimdi Ara

Usb Wifi Adaptör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
24.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bu ilk konum yanlış yere açmışsam özür dilerim. Öncelikle komşuyla aynı interneti kullanıyoruz(Modemden uzaklıgım 10- 11 mt ve 3 duvar). İnternet Kablonet(Uydunet) ve (Modem Infinity 401) 24 mbps. Modem komşuda kalıyor ve oyunlarda ping yapıyor(CS:GO ilk girince 300 Daha sonra 50-150 arası ani iniş çıkış). Bu yüzden internetten mi cihazdan mı kaynaklandığını anlamak için telefonum Samsung C7 den speedteste girdim. 13 mbps indirme, 2 mbps yükleme hızım vardı. Fakat laptopum Lenovo Z580 ile aynı yerden girdiğimde indirme 5 mbps yükleme 0.5 mbps olduğunu gördüm. Burdan şu sonucu çıkardım laptobum eski oldugu iyi sinyal alamıyor. Şimdi sizden kullananlar wifi adaptör tavsiyesi istiyorum.

• Ben masaüstü için bu cihazı almıştım;

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/aztech-wl583-usb-wireless-n-adaptor-300-mbps-254498875?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249887*22324003767*58375854207*{type}*254498875*pla-79002226287&gclid=EAIaIQobChMI3vXB3ra-1QIVBOcbCh1Kbg-bEAQYBCABEgL65PD_BwE&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Gayet iyi iş görüyor antenler de 2.4/5 ghz yazıyor usb ile bağlıyorsunuz bilgisayara başka bir işlem gerektirmiyor driver çıkıyor içinden win 10 da hiç kurmadım direk aktif oldu ayrıca kablo nette modemler genelde sorunlu olabiliyor iyi bir modem verilmiyor müşterilere birde kablonette sanırım ping sorunu oluyor alt yapıdan kaynaklı ancak kullanmadığım için bir kullanıcı gibi yorumlayamam forumda denk gelip baktığım konularda bu yönde bilgilere rastladım

• Görkem3535 G kullanıcısına yanıt
    Yanıtladığın için teşekkür ederim. Windows 8 kullanıyorum uygun mudur? Bir de daha önce ismini duymamıştım sorun çıkarmaz değil mi?
  • Win7 ile win 10 da kullandım 8 de sorun çıkarıcağını sanmıyorum ismini bende duymamıştım ancak ağustos sonu eylül gibi 1 yıl olmuş olucak hala çalışıyor sanki ben daha ucuza aldım gibi ama uzun süre geçtiği için fiyatı unuttum internetten değil de bilgisayar malzemesi parça vs satan bir dükkan dan almıştım
  • Bulabilirsen Tp-Link 7200ND bi araştır incele derim eski konulara bakabilirsin.
  • Görkem3535 G kullanıcısına yanıt
    Anladım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
  • netmaster wıfı sı cok kotu ne kadar alıcı al yıne cekmıcek en ıyısı maalese lan baglantısı.bende tp lınk nano alıcı aldım wıfı ayarlarından ne yaptıysam verım alamadım youtubeden vıdeo bıle acmıyor
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Hocam wifi modeliniz nedir?
  • İyi günler. Açtığınız konu tamda beni anlatıyor. Acaba sorununuzu nasıl çözdünüz? Bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden yeşekkürler. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modem wifi antenleri çekmez. Çözüm wifi repater.

Modemden kablo çekip sinyal güçlendiriciye takacaksınız. Mümkünse kabloyu eve çekip öyle takın.

3 arkadaşa bundan aldım. Toplamda 15 kişiye farklı cihazlar sattım

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/wireless-antenli-300mbps-kablosuz-wifi-router-repeater-ap-323124983

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madrid2017 -- 27 Ocak 2018; 0:29:4 >
  • Ben TP-LINK'in bir ürününü kullanıyorum memnunum.. Şuan yanımda değil elime geçince modelini verebilirim.

• Bu kadar kasıcağiniza bina çok aşiri yeni değilse veya dişaridan kablo geçirmenize izin veriyorlarsa kablo geçirin evin içine dağitici koyun usbli wifilerin fazla bi esprisi olmuyor önünde engel yoksa iş görüyor yoksa iş görmüyorlar fazla bende vardi altyapi gelene kadar 20 metre ileride arkadaşımın evinden adaptörle kullandım önümde engel yokken 1 kademe düşük çekiyordu üstelik modemle adaptörün arasında sadece 1 duvar var başka hiçbirşey yoktu tam hız alamıyordum desteklediği hiz 13-14 ben 8-9 alıyoduöm ve dalgaliydi bi düşüyor bi yükseliyor ping zaten stabil durmuyordu hiç

• N modunda 2.4 GHZ ile en az 150 mbps hız veren USB (antenli) ne tavsiye edersiniz beyler?

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Bende TP-Link'in PCI-e kart olan alıcısı var. Kendi sürücüsü ayar mayar* birşey sunmuyordu. Kartta yonga açıkta durduğundan modelini öğrenmek sorun olmadı. Yonga üreticisinin sitesinden yonganın driverını yükledim. Baktım çıkış gücü varsayılan en düşüğe ayarlıydı. Ben orta(medium) olarak ayarladım. Çekim problemi hayli azaldı, daha stabil bir bağlantı sunuyor. En yüksek(highest) yaptığımda, TP-Link sürücüsüyle tek diş çeken ağ, birden 2 3 diş çekmeye başladı. Tek diş çekerken 7 Mb ile 14,5 Mb arası değişen bağlantı hızı 43,5 Mb'e kadar çıktı. Ben problem olmasın diye verici gücünü ortaya ayarladım tekrar.

Not: Kartın 2 dB olan antenini, daha önceden elimde olan 5 dB'lik bir antenle değiştirdim. Yanıltmasın, kartın orjinal 2 dB antenini hiç kullanmadım, kutusunda yatıyor.

Wifi kartlarının ayarları Aygıt yöneticisinde özellikler>Gelişmiş sekmesinden yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 5 Nisan 2019; 14:17:5 >

• Merhaba, ölü konuyu canlandırdığımın farkındayım ama yeni konu açmak istemedim. Mevcut adaptörüm internet servis sağlayıcımı değişip yeni modem bağlanmasıyla sorun çıkarmaya başladı. Bağlantı kopmaları 5ghz görmeme 100 mbit bağlantı olmasına rağmen 20/30 mbit alabiliyorum. Hız benim için asıl problem değil sürekli internetten kopması işlem yapmayı imkansız hale getiriyor. Bu nedenle yeni bir adaptör almam gerektiğinin farkına vardım fakat konuya pek hakim değilim. Fiyat performans olarak hangi ürünleri tavsiye edersiniz?

• Çekim gücü yüksek olan oyunlarda ping sorunu olmayacak bi usb wifi adaptör tavsiyesi varmıdır ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.