Şimdi Ara

Usb ile 16 gb'tan fazla bellek kullanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
10.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimdeki 320 gb'lık disk ile yaptığım denemelerde xbox360 tarafından diskin içinde gizli klasör olarak oluşturulan "Xbox360" klasörünün ismini değiştirerek tekrar Memory bölümünden ikinci seçeneği seçerek birden fazla 16 gb lık alanlar ekledim. biraz zahmetli gibi olsa da diskleri sürekli bilgisayarda kullanan kişiler için çok fazla zor olmaz.

Örnek olarak test ettiğim disk içeriği:

F:\Xbox360 (Örnek olarak Fable II yükledim)
    F:\Xbox360_2 (Örnek olarak PES 2010 yükledim)

Yukarda yazdığım şekilde fable ii yi sorunsuz oynadım. Daha sonra bilgisayara bağlayarak isimlerini birbirleriyle değiştirerek diğer klasöre yüklediğim pes 2010 u sorunsuz çalıştırdı.

• Güzelmiş bu

Teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 8 Nisan 2010; 7:34:23 >
  • çok süper bi haber
  • Sürekli isim değiştirme olayı can sıkıcı olsada yinede iyi olaymış. Çakallıkta son nokta.
  • Ben bu şekilde kullanıcam sanırım. inş doğru yaparım
  • Şu anda toplam 3 bölümde 6 oyun yükleyerek test yaptım herhangi bir soruna denk gelmedim.

Aşağıdaki aktif olan XBox360 klasöründe de pes 2010 ve dirt 2 bulunmakta.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgaxp

Şu anda toplam 3 bölümde 6 oyun yükleyerek test yaptım herhangi bir soruna denk gelmedim.

Aşağıdaki aktif olan XBox360 klasöründe de pes 2010 ve dirt 2 bulunmakta.

gerçekten tebrik ederim ;) ben korkumdan 320 gb tam yedeğini aldım neolur olmaz diye.içindeki 1 tb hdd var orada bütün yedeklerim arşivlerim var. aslınnda bu söylediğinizi ona uygulamak istiyorum sabit duruyor zaten o, içindeki bilgileri silme riskim yüksek mi? 320 gb yedeğini aldımda 1 tb yedeğini alamam :)

• usb hdd alsak içine oyun attığımızda oynayabilecekmiyiz yani ?
  • Memory bölümündeki ikinci seçenek yani Customize seçildiğinde sadece boş alanın kullanılacağı yazıyor xbox.com destek sitesinde ama yinede dikkatli olmak lazım :)

http://www.xbox.com/en-US/storage/default.htm

quote:

What if I don’t want to erase all the data on my USB storage device, what are my options?
    Use the Customize option to choose the amount of space you would like to use on your device. Choosing this option will retain all of your existing content.

Ekleme:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir26

usb hdd alsak içine oyun attığımızda oynayabilecekmiyiz yani ?

casper 320gb 2.5 inç taşınabilir disk ile kullandım ben mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaxp -- 8 Nisan 2010; 15:54:05 >

• teşekkürler güzel bir haber
  • Dostum çok sağol ya!
  • aklıma bir fikir geldi. 320 gb hdd diski F G H I diye herbiri 16 gb olan bölümlere bölsek, uygun bir şekilde customise ettikten sonra xbox360 dosya isimlerinin hepsi aynı yapsak acaba xbox hepsini tanır mı? yani ayrı ayrı F G H I diye ayırdığımız bölümleri tak çıkar isim değiştirmeden yapsak olur mu ki? böyle olsa bence daha güzel olur hemde sök çıkar isim değişmemiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 8 Nisan 2010; 15:59:50 >
  • Arkadaşlar işinize yaramasına sevindim. 16 gb limiti gördüğümden beri taşınabilir diskin her ihtimale karşı yedeğini almak için sürekli dvd yazdım bu sabaha doğru bitirip test yaptım ve hemen uyumaya gittim. Ama yinede umarım daha kolaylaştırıcı fikirler çıkacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: caca40

aklıma bir fikir geldi. 320 gb hdd diski F G H I diye herbiri 16 gb olan bölümlere bölsek, uygun bir şekilde customise ettikten sonra xbox360 dosya isimlerinin hepsi aynı yapsak acaba xbox hepsini tanır mı? yani ayrı ayrı F G H I diye ayırdığımız bölümleri tak çıkar isim değiştirmeden yapsak olur mu ki? böyle olsa bence daha güzel olur hemde sök çıkar isim değişmemiş oluruz.

Shrink Volume komutu çalışmadığı için test edemedim ama güzel fikir :) . eğer boş diski olan varsa deneyebilir.

• quote:

Arkadaşlar işinize yaramasına sevindim. 16 gb limiti gördüğümden beri taşınabilir diskin her ihtimale karşı yedeğini almak için sürekli dvd yazdım bu sabaha doğru bitirip test yaptım ve hemen uyumaya gittim. Ama yinede umarım daha kolaylaştırıcı fikirler çıkacaktır.

quote:

aklıma bir fikir geldi. 320 gb hdd diski F G H I diye herbiri 16 gb olan bölümlere bölsek, uygun bir şekilde customise ettikten sonra xbox360 dosya isimlerinin hepsi aynı yapsak acaba xbox hepsini tanır mı? yani ayrı ayrı F G H I diye ayırdığımız bölümleri tak çıkar isim değiştirmeden yapsak olur mu ki? böyle olsa bence daha güzel olur hemde sök çıkar isim değişmemiş oluruz.

Shrink Volume komutu çalışmadığı için test edemedim ama güzel fikir :) . eğer boş diski olan varsa deneyebilir.

ntfs mi yoksa fat mı format atıcam hdd e, ben bu akşam denerim 320 gb bom boş duruyor :)

• quote:

1. Adım: bir USB bellek birimi sizin için yarayıp yaramayacağına karar verme.
    USB flash sürücünüz veya başka bir USB depolama aygıtı aşağıdaki en düşük gereksinimleri karşılaması gerekir:
    Windows bir FAT32 dosya sistemi biçimi (diğer dosya sistemleri çalışmayabilir ile kullanmak üzere biçimlendirilmiş aygıtlar)
    En az 1 GB depolama

http://support.microsoft.com/kb/981974 adresinde fat32 diye yazılmış. Benim otomatik oluşturduğum taşınabilir diskteki ilk 16 gb'lık bölümden sonra bilgisayara taktığımda fat32 olarak gözüküyor.

• quote:

quote:

1. Adım: bir USB bellek birimi sizin için yarayıp yaramayacağına karar verme.
    USB flash sürücünüz veya başka bir USB depolama aygıtı aşağıdaki en düşük gereksinimleri karşılaması gerekir:
    Windows bir FAT32 dosya sistemi biçimi (diğer dosya sistemleri çalışmayabilir ile kullanmak üzere biçimlendirilmiş aygıtlar)
    En az 1 GB depolama

http://support.microsoft.com/kb/981974 adresinde fat32 diye yazılmış. Benim otomatik oluşturduğum taşınabilir diskteki ilk 16 gb'lık bölümden sonra bilgisayara taktığımda fat32 olarak gözüküyor.

muhtemelen olacak gibi imkanınız var sizde deneyin belki çalışabilir ama yapamam felan neolur olmaz kesin denicem bugun : )

• quote:

You can connect two USB storage devices to your console at once.

Makalenin orijinalinde de yazdığına göre konsolda aynı anda en fazla iki usb disk kullanabiliyoruz. Ama yine de denemekten zarar gelmez :)
  • quote:

quote:

Makalenin orijinalinde de yazdığına göre konsolda aynı anda en fazla iki usb disk kullanabiliyoruz. Ama yine de denemekten zarar gelmez :)

32 gb paşa paşa bana yeter bile yoksa 20 gb hdd alıcaktım 50 tlye iyiki almamışım 16 gb bile yeter :)
  • quote:

quote:

quote:

32 gb paşa paşa bana yeter bile yoksa 20 gb hdd alıcaktım 50 tlye iyiki almamışım 16 gb bile yeter :)

Zaten o 20 GB HDD aslında 13 GB.
  • quote:

Bunu deneyen oldumu acaba çalıştımı ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.