Şimdi Ara

Usb ile 16 gb'tan fazla bellek kullanmak (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
10.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

Orijinalden alıntı: tolgaxp

Elimdeki 320 gb'lık disk ile yaptığım denemelerde xbox360 tarafından diskin içinde gizli klasör olarak oluşturulan "Xbox360" klasörünün ismini değiştirerek tekrar Memory bölümünden ikinci seçeneği seçerek birden fazla 16 gb lık alanlar ekledim. biraz zahmetli gibi olsa da diskleri sürekli bilgisayarda kullanan kişiler için çok fazla zor olmaz.

Örnek olarak test ettiğim disk içeriği:

F:\Xbox360 (Örnek olarak Fable II yükledim)
    F:\Xbox360_2 (Örnek olarak PES 2010 yükledim)

Yukarda yazdığım şekilde fable ii yi sorunsuz oynadım. Daha sonra bilgisayara bağlayarak isimlerini birbirleriyle değiştirerek diğer klasöre yüklediğim pes 2010 u sorunsuz çalıştırdı.

öncelikle süper bilgi ve çakallıkta son nokta eline sağlık,

ben sadece 4 gb lik usb yi denediğimden şimdi soracağım şeyi denemeye imkanım olmadı, misal 320 gb lik 2.5'' lik diski taktık alete usb den, xbox a göre formatlamayı seçince maksimum 16 gb olabiliyor diye alet sadece 320 gb lik diskin 16 gb sini mi kendine göre formatlıyor yoksa tamamını formatlayıp 16 gb sini mi kullanıma açıyor?

oluşturulan gizli klasörlerin adını değiştirdiğinden bahsetmişsin, hdd yi yeniden pc ye taktığında pc hdd nin içindeki her şeyi görebiliyor mu direkt olarak yoksa özel bir program vasıtası ile mi yapıyorsun bunu ? 20 gb yi 120 gb ye çıkarttığım zaman 2 yıl önce, aletteki 20 gb lik hdd yi pc ye taktığımda pc kesinlikle içindeki hiçbir şeyi görmemişti o sebeple soruyorum

cevap için teşekkürler şimdiden...

@ ABUX,

sadece xbox 360 klasörünün içindekileri görebiliyor, o yüzden de ismini değiştirmek gerekiyor diğer bölümlerin

Saol cevap için
    O zaman xbox360 klasöründe diyelim geow2 var oynuyoruz sıkıldık Alan wake oynamak istedik.Hdd çıkartıp pc ye bağlıyoruz Alan Wake in yüklü olduğu klasörü xbox360 olarak değiştiriyoruz tekrar xbox a bağlayıp açtığımızda artık Alan la başbaşa kalıyoruz.Biraz meşakatli yöntem ama denemekte yarar yar

• quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

quote:

quote:

Elimdeki 320 gb'lık disk ile yaptığım denemelerde xbox360 tarafından diskin içinde gizli klasör olarak oluşturulan "Xbox360" klasörünün ismini değiştirerek tekrar Memory bölümünden ikinci seçeneği seçerek birden fazla 16 gb lık alanlar ekledim. biraz zahmetli gibi olsa da diskleri sürekli bilgisayarda kullanan kişiler için çok fazla zor olmaz.

Yukarda yazdığım şekilde fable ii yi sorunsuz oynadım. Daha sonra bilgisayara bağlayarak isimlerini birbirleriyle değiştirerek diğer klasöre yüklediğim pes 2010 u sorunsuz çalıştırdı.

ben sadece 4 gb lik usb yi denediğimden şimdi soracağım şeyi denemeye imkanım olmadı, misal 320 gb lik 2.5'' lik diski taktık alete usb den, xbox a göre formatlamayı seçince maksimum 16 gb olabiliyor diye alet sadece 320 gb lik diskin 16 gb sini mi kendine göre formatlıyor yoksa tamamını formatlayıp 16 gb sini mi kullanıma açıyor?

oluşturulan gizli klasörlerin adını değiştirdiğinden bahsetmişsin, hdd yi yeniden pc ye taktığında pc hdd nin içindeki her şeyi görebiliyor mu direkt olarak yoksa özel bir program vasıtası ile mi yapıyorsun bunu ? 20 gb yi 120 gb ye çıkarttığım zaman 2 yıl önce, aletteki 20 gb lik hdd yi pc ye taktığımda pc kesinlikle içindeki hiçbir şeyi görmemişti o sebeple soruyorum

@ ABUX,

sadece xbox 360 klasörünün içindekileri görebiliyor, o yüzden de ismini değiştirmek gerekiyor diğer bölümlerin

Saol cevap için
    O zaman xbox360 klasöründe diyelim geow2 var oynuyoruz sıkıldık Alan wake oynamak istedik.Hdd çıkartıp pc ye bağlıyoruz Alan Wake in yüklü olduğu klasörü xbox360 olarak değiştiriyoruz tekrar xbox a bağlayıp açtığımızda artık Alan la başbaşa kalıyoruz.Biraz meşakatli yöntem ama denemekte yarar yar

Hdd yi xboxa takarsan direk fat32 olarak biçimlendirir ve içindeki tüm veriler silinir,fat32 ye 4 gb dan büyük boyutlu dosyaları atamıyorsun.Windowsun disk yönetimi ile yada partition magic adlı programla önce harddiskindekileri yedekle sonra fat32 ye çevir ordanda istediğin boyutta ntfs oluştur eğer kullanıcaksan ntfs

• quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

quote:

quote:

@ ABUX,

Saol cevap için

ben bu şekilde 250 gb ı geçtim :) sök tak sök tak en fazla 2 dakika.

• Yöntemi paylaşan arkadaşa teşekkürlerimi sunarım. Gerçekten çok zekice
  • Benim aklıma geldi aynısı ancak deneyemedim. Elimde 640gb harici var. 16gb 2 tane fat32 yapıp oyunları direk atayım mı?

16gb fat32 yapıp cihaza mı takayım önce? İçinde bayağı dosyam var yalan olmasın :D
  • Bunu usb bellek kullanma ilk çıktığında keşfetmişti bir arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

Benim aklıma geldi aynısı ancak deneyemedim. Elimde 640gb harici var. 16gb 2 tane fat32 yapıp oyunları direk atayım mı?

16gb fat32 yapıp cihaza mı takayım önce? İçinde bayağı dosyam var yalan olmasın :D

dosyalarının yedeğini almadan sakın format atma, bütün bilgilerin uçar.. ayrı ayrı 16gb değil. tek parça fat32 yapsan da olur o kendi kafasına göre sanal bölümler oluşturuyor ama toplamda hdd tek bölüm karışık anlattım
  • Daha önce yazmıştık fakat tekrar belirtelim, disklere format atmadan veya xboxa bağlamadan veya dosya sistemi dönüştürmeden önce mutlaka dosyalarınızı yedekleyin. Bu işlemleri yapmadan önce partition programlarıyla format atmadan fat32'ye dönüştürmek için saatlerce dvd yedeği aldım her ihtimale karşı.

quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Bunu usb bellek kullanma ilk çıktığında keşfetmişti bir arkadaş.

Konu başlama tarihine ve aşağıdaki linke bakarsanız konu zaten usb bellek güncellemesi (nisan güncellemesi) zamanında yazılmıştır.

http://forum.donanimhaber.com/m_38950462/mpage_4/key_/tm.htm#msglink_38985130

• Bugün aldığım 320 gb' lık wd external hdd' yi xbox a taktım ve customize seçeneği ile 16 gb lık bir bölüm yarattım. Fakat bu işlemden sonra şu şekilde bir uyarı aldım:

"Performance Warning

Your device is ready, but doesn't meet Xbox 360 performance recommendations.

You might experience significant performance problems playing games from the device or saving games and profiles to it."

Daha önce böyle bir hata ile karşılaşan bir arkadaş varmı acaba ? Bu uyarıyı yoksayıp devam etsem bir problem yaşama ihtimalim nedir ? Ve minimum gereksinimler hakkında bilgisi olan bir arkadaş varmı acaba ?

Bir de daha önce dvd ile oynanan bir oyunu external hdd' ye yükleyip oynamaya başladığımızda save sisteminde veya dosyalarında bir sıkıntı meydana geliyor mu acaba?
  • Microsoft onaylı usb bellekler haricinde bu hatayı almayan cihaz yoktur. İmza meselesi.
  • yinede canavar gibi çalışır :)
  • Düşük performans uyarısına takılmayın, mikisoftun herzamanki oyunları. Harici bir harddisk çatır çatır çalıştırır oyunları. Yanlızca çok kötü okuma/yazma değerine sahip flash disklerde problem olabilir.
  • Biraz açarak anlatabilecek var mı? anlamadım da tam olarak
  • Yardımcı olabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

Microsoft onaylı usb bellekler haricinde bu hatayı almayan cihaz yoktur. İmza meselesi.

bu cihazlar ,türkiyede varmı isim olarak nasıl anılıyor almayı düşünüyorum???
  • benim harddisktw xbox360 dosyasi gozukmuyor fat32 of yardim lutfen
  • yararlı bi konu. emğine sağlık
  • arkadaslar lutfen bi el atin yahu
  • soyle biz gulcez
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertKarakus
    benim harddisktw xbox360 dosyasi gozukmuyor fat32 of yardim lutfen

xboxdan formatladınmı?eğer formatladıyasan windowsdan gizli dosyaları gösteri ayarladınmı?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.