Şimdi Ara

USB bellek yerel disk olarak görünüyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
9.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sandisk cruzer blade 8gb usb bellek aldım. Usb den ubuntu kurmak için yumi programını açtım birde ne göreyim. Program belleği görmüyor. Neden diye düşünürken usb belleğin bilgisayarda çıkarılabilir disk olarak değil de yerel disk olarak göründüğünü fark ettim. Daha sonra programdan tüm diskleri seçtim ve usb yi göstererek ubuntuyu fiash a attım. ama bilgisayar boot ederken flash ı görmüyor(doğal olarak).

Bu durumu windows istemiş deniliyor, windows istemiş ise ona şunu soruyorum "aga bir tek usb den windows mu boot ediliyor

son zamanlarda(7-8 aydır) üretilen bütün marka ve modellerde usb bellekler yerel disk olarak mı görünüyor? yoksa sadece sandisk markasında mı durum böyle. Yeni bir bellek alıcam, son zamanlarda bellek alan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Hangi marka/model?

• aynı sorun bende de mevcut. aynı markanın ürünü
  • ya bendede şöyle bir sorun var bilmem yardımcı olabilirmisiniz ? 16 GBytlık flshbellek aldım daha içinde 11 küsür GByt boş yer olmasına rağmen Avatar 3-D filmini indirdim 9,5 GByt ama birtürlü Flschbelleğe yükleyemiyorum,hata veriyor diskiniz dolu yer boşaltın diye.Tepem attı Flaschdaki bütün filmleri sildim taze 16 GByt ortaya çıktımı birde böyle deneyim dedim ama aynı hata Diskiniz dolu görünüyor lütfen yer boşaltın.....lan benle dalgamı geçiyor bu Hİ-LEVEL denen Flashbellek ya 16 GByt boş diyorum bakın hala oda dolu diyor...ne yapmalıyım arkadaşlar ayda yılda bir 3-D izleyelim dedik olmuyor ?
    ne bileyim usb 2'yide desdekliyormuş felan sizler daha iyi bilirsiniz yenisini alsammı yoksa başka Flash alsam aynısını yapma olasıılığı varmı ?
    Biçimlendirme yaptım ,birleştirme yaptım yok babam yok,öteki filmleri indiriyor,mesela alman 3-D filmini indirdim İ-MAX filmi 4 GBytlık onu yazdı Flascha ama Avatarı yazmıyor ?? convertmi yapsam korkuyorurumda 9,5 GByt çöpe gidecek diye lütfen bir akıl verin ya ?

sormadan söyleyeyim NTSF'de değil FAT32'de...?

Ne alalım ScanDisk berbat-Hİ-LEVEL berbat.........hangi marka Usb bellek almak gerek ?

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lovewhisper kullanıcısına yanıt
    Flash disk takılı iken Komut İstemi (CMD) yi yönetici olarak çalıştırıp , aşağıdaki komutları sırası ile girin ve enterlayın :
    diskpart
    list disk
    select disk (e.g. 1)
    clean
    create partition primary
    select partition 1
    active
    format FS=FAT32 quick override
    assign
    exit
  • quote:

Orijinalden alıntı: genesisss

Flash disk takılı iken Komut İstemi (CMD) yi yönetici olarak çalıştırıp , aşağıdaki komutları sırası ile girin ve enterlayın :
    diskpart
    list disk
    select disk (e.g. 1)
    clean
    create partition primary
    select partition 1
    active
    assign
    exit

büyük adamsın vesselam
  • quote:

diskpart
    list disk
    select disk (e.g. 1)
    clean
    create partition primary
    select partition 1
    active
    assign
    exit

problemimi çözdü. helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wessaur

quote:

diskpart
    list disk
    select disk (e.g. 1)
    clean
    create partition primary
    select partition 1
    active
    assign
    exit

büyük adamsın vesselam

Alıntıları Göster
    ADAMSIN ADAM!!!

• Disk Yönetiminde Medya Yok diyor!!!
     USB bellek yerel disk olarak görünüyor!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.