S

Yüzbaşı
24 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yarın yani 01.05.2018'de d-smatla tahütüm bitiyor,yalnız ben şöyle bir gaflet yaptıtım bugün kampanya bölümünden aradılar ve ben Yalın i-net istedim ok dediler yalnız ''24 ay'' tahüt ile ??? ( ve ilk ayda normal telefona bağlı internetteymişin gibi sabit hat faturası gelirmiş ? ) 60Tl olur dediler bende onayladım ve sonra pişman oldum ne demek 24 ay. Yalnız önce müşteri hizmetlerini arayacakmışım sonra D-Samrt bayisine gidip Yalına geçmek istiyorum diye dilekce verekmişim onlarda D-Smarta postalayacaklarmış vs.

Demek istediğim 01.05.2018 de yani yarın tahütüm resmi olarak bittiği için telefon açıp ben D-Smartan çıkmak istiyorum verdiğim onayı iptal ettirmek istiyorum deme hakkım varmı,çünki henüz fiili birşey olmadı ??

Netspeet'e geçmeyi düşünüyorum araştırdım çoğu kişi memmun ne dersiniz....lütfen acil bir cevap ???
Slm ben 10 seneyi aşkın D-Smartlıyım 01.05.2018'de tahütüm doluyor,normalinde Fiber 24 MGBit çekmem gerekiyor ama Fiber sadece Binaya kadar geldiği için ( Bina içi Fiber kablo döşenmemiş ) 18-19 MGBit anca çekebiliyorum. Neyse asıl sorun şu arkadaşlar dün bir bayan aradı (bu arada 58TL ödüyorum aylık) dediki kem küm eh siz eski müşterimizssiniz size (aklı sıra ) şöyle bir iyilik yalım 60 TL verin ve aynı hızda devam edin....Bende tepki gösterdim yuh dedim 10 senelik müşterinize yapacağınız kıyak bumu dedim ( birde şunuda belirteyim İ-Net yalın değil birde telefona bağlı,onada her ay 30-40 kağıt bayılıyoruz )....Bana dediği şu neymiş efendim Döviz kurları artmışta vs. Bu nasıl bir mantık ya ?.........Arkadaşlar lafı çok uzattım biliyorum,sorum şu: Bana alternatif önerebileceğiniz 20-24 MGBit olması şart deyil 16 Hızındada olabilir yeterki şu zıkkım Adil kullanım kotaso 50GB olmasın en azından 75 olsun....Mayısa az kaldı lütfen bana acil fiyat,güvernirlik,ve yalın İ-Net olarak neyi önerirsiniz ( Ev Telefonu iptal ettirecem zaten süs gibi duruyor...Cep telefonu çağında )........Acil ???
Slm doktorum emekli oldu bende fibromiyalji ve extrem eklem ağrıları var ondan ötürü ''MORFİA ilacı kullanıyordum,bildiğim başka doktorda yok olsada ahiret soruları sorarlar ve kapristen yazmazlar (tecrübe) sincan ve civarında poliklinik vs. olsun yazdırabileceğim yada elinde olan varsa satın alabilirim özelemi mesaj atın lütfen !
Slm binamıza fiber geleli 3 sene oldu bende ortalama 45-50 tl'de (D-Smartta 13 yıla yakın müşteriyim) kullanıyorum,bu yıl yani 01.02.2017'de tahüütüm doldu bana zam geldi 56 oldu dediler bende tepki gösterdim,buna istinaden Teknik servisten iki takımlideriyle görüştüm istersen sana 16Mbit 75 AKK 44TL yapalım dediler onayladım,bu ay bi baktım 74 TL fatura gelmiş hemen aradım Özlem diye bir bayanla görüştüm tarihi (onay tarihini -saatini vs. söyledim araştırın dedim,haksızlık var dedim) Tamam dedi eğer bir yanlış hesaplama varsa düzeltilirmiş en geç 72 saat içinde artı bana demesinmi Sizin Binada Fiber var16 Mbit olmaz diye,zaten onlar ozaman güya 16 düşürüreceklerdi hala 24Mbit görünüyor Airties arayüzünde kaç kere tel açtım ne oluyor diye tınlayan yok,bayana dedimki bakın Bina içine kadar Fiber eve değil eve normal Telefon kablosuyla güya Fibere bağlanıyorum,allahınanki santrale yakınımda 18-19Mbitleri çekiyorum malesef Modem alırkene 150Mbyt'lık olanı almışım keşke 300 Mbytlığını alsaymışım.
Artı ben belirttiğim gibi Fiber var ikenede 8 Mbit Limitsiz kullanıyordum bu nasıl oluyorda Fiberde 16Mbit bağlantısı olmazmış ? artı Ev Telefonu üzerinden bağlanıyorum normal bakır kabloyla,bayana anlatamadım siz ne dersiniz bu hususta,birde bizde hata var ise ''Cezasız'' Tahüütünüzü iptal ettirebilirsiniz dedi yani İptal meblağsı vermiycekmişim,alternatif Türknete baktım herkes şikayetci,başka ne var ne dersiniz D-Smarttan çıkarsam ?
Slm arkadaşlar ben 10 seneyi aşkın D-Smarttayım,geçen sene iş bilmez bir bayan bana 24GBYT İİFiberi (gerçi kutuya kadar,eve kat 5 kablosu döşenmediği için 20MBYT çekiyorum) neyse bana 49 T'ye kazıkladı neden kazık diyorum çünki bitiminden bir gün evvel gecesi aradı ve 49 TL'den aşşağı fiyat yok dedi.Eertesi gün ya İptal bölümünden yada Kampanya bölümünden biri arayıp yine isterseniz 12 aylık tahüte karsılı 24 MBYT fiberi size 38TL'ye verim dedi,ben nakaout oldum (şok) nasıl olur bir gün akşamı felan fıstık anlattım,neyse oraları geçelim geldik bu geceye bu gece 24:00 Aboneliğim sonlanıyor 2 ''Hafatadır arıyorlar 62TL'den başladılar ne diyorsunuz ben ödiyemem dedim hemide aceleniz ne dedim son bir iki gün kala arayın dedim.En sonunda bu akşam bi adam aradı (meğersem İptal bölümündenmiş) ben burda en yetkiliyim dedi,bende 1 saat önce İptal bölümünü arayıp İptalimi istemiştim,olay şu diyorki sana yine 24'de aslen 20 MBYT çekiyor 75 AKK 12 aylık kalırsan 57 TL-24 aylık kalırsan 54 TL yaparım diyor yok pahalı dedim alternatif istedim (bu aradada aklı sıra bana jest geçiyor Şubat ayın parasınıda almıycakmış) ohalde dedi 16Mbit'e kadat normalde 50AKK'DE sana onu 75 AKK yapalım 12 ay yapasammış 48-24 ay yaparsammış 44 TL yaparmı,yanısırada gözdağı veriyor (hani ben köyden yarın geldimya) diyorki gece dolmadan ara yoksa her ayın 1'nde fatura kesilir sana eğer anlaşma sağlanamassa yüksek fatura kesebilirlermiş,bre embesil 12 ay bu gece 24:00'de doluyor Tahütüm,sen benle yeni bir anlaşma yapmadan yani ONAYIMI almadan,çünki Tahüt bitti nasıl Fatura kesebilirim diye acaba kendisine sormadımı sizce ???

Heşey biryana sizler ne diyorsunuz bunların verdiği fiyatlar hakkında işin aslı 24 aylık 44 TL 16 Mbit'e kadar ve 75 AKK kafama yatmadı değil ama süreyi uzun buluyorum,siz ne dersiniz tekrar arayıp iptalimi istesem bana ertesi gün YENİ ABONE OLMUŞ MUAMELESİ YAPMASINLAR ???

Bundanda tırsıyorum işin aslı,sizin bildiğiniz-önerebileceğiniz başka alternativ daha makul fiyatta bir İ-Nett sağlayıcısı varmı yoksa bunların ( D-Smart) verdiği fiyat makulmu sizce ? 16Mbit'mi sizce yoksa 24 aylığına 54 TL fibermi gerçi 16Mbit olanda'da 44 TL eğer 24 ay tahüt yaparsan oluyorya.

Biliyorum çok zırvaladım bana acil işten anlayan birileri yazssın lütfen İptal edeyimde onlarmı beni arasınlar (tehlikeye girme ihtimalim varmı öyle yaparsam) ???..........Herhalde yarın birşey olmadı taktirde kafalarına göre şu anda 24MBYT İ-Net neyse benim ONAYIMI almadan fatura kesemezler değilmi,İptal için aramasam dahi öyle değilmi,mutlaka beni aramaları gerekmezmi ne dersiniz ?
Slm arkadaşlar dünden beri bizim evde curcuna bitmiyor sebebi ise 14 yaşındaki kızıma bir cep tel sözü vermiştim (max. 700 TL civarı) oda LG K 10'u beğindi fiyatıda makuldu 656 TL civarıydı galiba,yalnız Türkiye Garantili değilmiş İnternette bulduğumuz (Hepsiburda.com'da) Distribütör Garantiliymiş.Aynı LG K 10 Türkiye garantilisi 750 civarıydı galiba ? yani Türkiye Garantili olunca nerden baksan 70-80 TL daha pahalı bu ne iş anlamadım ?

Alternatif olarak bi dolaşalım dedik (tabi öncesinden yine internetten Lenova K 5 ) BULDUK 650 tl'ye 8 çekirdekli Snapdragon ,2GB Ram vs. vay be iymiş dedik Çarşıya çıktık fazla dolanmadan direk Vatana gittik orda Lenova K5 varmış 700 TL diyor,bende İ-Nette 650'ye gördüm dedim abi doğrudur vs. gibisinden geveledi (bu arada LG K10) u ne yapacaksınız ondan kat kat üstün belirttiğim LENO. K5 var dedi özelliklerini anlattı Snapdragonluymuş Android 5. küsürmüş ama 6'ya yükseltebiliyormuşssun felan dedi,bizde bi muhasebe yapalım geri döneriz gerekirse diye eve gelip İ-Nete baktıki bu LENOVA K5 Türkiye Garantili (650 TL civarı) değil Distribütör Garantiliymiş,hemen yanında bir K5 daha var onun fiyatıda 686 küsür TL idi ama LENOVA VİPE Türkiye garantili yazıyordu,şimdi kafamız karıştı bu LENOVA K5 ve LENOVA VİPE K5,bu iki Cep Tel'in Türkiye Garantisi dışında özellikleri aynımı ? yanı tek ayrıcakları biri Distribütör Garantili.LENOVA VİPE olanı Türkiye Garantilimi ? lütfen beni ivedilikle aydınlatın,çocuk şu an uyuyor uyanınca başlıycak hadi baba yaap birşey gibisinden,

Türkcesi bu LENOVA K5 serisinin kaç versiyonu var ? ......K5 VE K5 VİPE bunları anladım,başka bilmem gereken bir başka K5 (LENOVA'NIN) varmı ?

Telefoncu LG yaramaz diyor sizce haklımı ? .....onun dışında benim bu anlattığım özellikler örneğin 8 çekirdekli gibi,Snapdragon İşlecili gibi,kamerasının iyi olanı işte standart LG yada LENOVA'daki gibi kamera özellikli,işte 2GB ram'li vs. siz daha iy bilirsiniz 700 TL civarı bu ikisi dışında (gerçi LG Türkiye Gaarantiliye 780 küsür TL diyorlarda) başka önerisi olan varmı yoksa LENOVA VİPE K5'Şİ ALAYIMMI,ne dersiniz ? (HEPSİBURDA'DA VİPE MODELİNİ BULAMADIM,GÜVENİLİR ALTERNATİF İ-NET SİTESİ VARMI ÖNERDİĞİNİZ ?)
Slm bahsettim gibi 28.07.2016'da yani 2 gün sonra Z.trafik sigortam bitiyor,aracın trafiğe çıkış tarihi 1995 (çünki birde 1996 Modelde yazıyorda ondan kafam karıştı....) yazıyor kafa kağıtında ? neyse (bu aradada ufak bir kaza geçirdik karşı taraf şuçlu banada hızdan ceza kesilmiş yani türkcesi 100% 10 bana kesilmiş) Aracı yaptırdım çok şık 1996 altı model beyaz hani şu meşhur ''Orta kasa'' dediklerinden'' acaba satsam kaça gider ?

Neyse asıl sorum Z.T.Sigortası idi,herkes Jampoya koşşuyor ama çoğuda şikayetci ilgilenilmiyor diye,ben geçen sene ''Marphe'' yaptırmıştım 300 kağıta şimdi herhalde yanına yaklaşılmaz değilmi ? ne önerirsiniz mesela başka sitelerde Alians,Generali felan geçiyor ucuz diye siz ne dersiniz buu hususta ? .Benim aradığım sağlam Sigorta şirketi olsun ve ucuz artı taksit yapan olsun,birileri beni ivedilikle bilgilendirlerse çünki bahsettiğim gibi 2 günüm kaldı ya,acil destek arkadaşlar lütfen,biri beni yönlendirebilirse (Ben Ankara Sincandanım) nereye ve hangi Sigorta şirketlerine bakmamı tavsiyesi olur tarzında ? Allah rızası için acil çevap......Saolun !
S.a bu ayın sonunna kadar Tivibu'da kampnya var 17.50kr (aylığı) bana çok cazip geldi,herhalde D-Smart gibi "Aile,dizi,sine paket,mega paket,ve standart ulusal yada çanakla çekilen kanallar vs.,gibi değildir yani Tivibu olarak bütün sinesinden tutta ulusalına kadar tek paket halinde satılmıyormu ? eğer öyleyse siz 17.50kr'a ne dersiniz ?............İki paketide deyenlere soruyorum (gerçi pay Tv'ler biraz arttıya İptv yda filbox,teledünyala paketleri gibi (ama onlar daha taze balık,olgunlaşsınlar) gelelim asıl ciddi soruya Tivibudamı daha fazla sine (dublajlı) filmler ve yine dublajlı Discovery,Histori Channeller artı (almancam var Trackerlerde ücretli Avrupada sadece dizi film kannalı var tabiki ücretli Pay Tv var adıda "Netflix" acaip güncel macera,fantasy,kurgu,polisiye dizileri var) acaba bizim Tivibu olsun D-Smart olsun burdada varmı (Tr dublajlı) ?...........Sözün kısası "Altyazılı filmlerden nefret ederim,eskiden ilk Pay tv Cine türktü hehe adamlar 1 hafta boyunca aynı filmi gösterip durarlardı ( inşallah artık öyle değildir ?..............Meramımı uzunca anlattın,filmlerin çabuk güncellenmesi açısından,Sine filmlerinin salt çoğunlukta dublajlı açısından ve çok sinema (güncel) ve Belgeseller açısından EMPATİ yapın lütfen......TİVİBU'MU.....D-SMART'amı,abone olurdunuz ?
S.a arkadaşlar,ciddi bir sorum olacak oda "göya benim kota mart ayı itibariyle 117767 Mbit,türkcesi malum (1GB=1024 mbit) ben D_SMAT 20 Mgbyt'a kada Fiber kullanıyorum,dünyda ender gerçeğe yakın Speed.test.net Sitesinde Yurt içi testlerde,genelde ya 18,5-19,60Mbyt Download ve 0.700 civarı upload artı ping olarakta 13-15 felan çıkıyor,Avrupa testlerimde ortalama aynı,sadece ping 15-25 arası oluyor,bir film download yaparkene hız ortalama (değişken) 1.600-2Mbyt arası download yapıyor,D_SMARTIN Sitesinde üyeyim M.temsilcisinede sordum "Beyfendi sizin normalde 75Gbyt kota hakkınız var,siz birnevi 2'ye katlamışssınız kotanızı,inanmıyorsanız D_Smata girin kota sorgulattırın dedi" Adamın dediği gibide çıktı.Sorum şu bu ''Kota verileri acaba doğrumudur"...?........Birde ufak (12 yaşında çocuğum var geçen ay ortalarında Tablet Bilgisayar aldım en az 2,5 hafta başından kakmadı,sadece o olsa görüntülü konuşma hep online oyunlar,bbirde nasıl yaptıysa telefon gibi muhabbetler (artık yasak koydum hafta sonu sadece 4-5 saatliğine,İnternet MAC Adresinide kilitledim,acaba bu 117767Mbytta kota olarak çocuğun tabletinin şuçu varmıdır,çünki ben artık İ-Netten sıkıldım sadece yeni çıkan "Ecnebi" filmlerini indiriyorum ?..................Son bir iki sorum olacaktıda bu D_Smart benim hesap kesim ücretini (geçen senede aynısıydı,oysa başlangıç tarihim şubatın 2'si ? ) ayın 21-23 arası yapıyor bu nasıl bir mantık "parantez içindede belirttim İ-Net başlangıç tarihi "Şubat'ın 2'si diye yazıyor eve gelen "Extrelerde,şikayetci olsam birşey değişirmi ?............................Son sorum (hakkınızı helal edin,amin )..........Fiber 20 Mbyt'a kadarındaykene bakmayı unutmuşum not almaya,bari şimdi 3Mbite düşünce arayüze girdim,şu değerleri bi yazayım ustalar ne der hesabı Hat Modu (galiba Modemin özelliği: (ADSL2+ AnnexM EU_32)........Dsl hızı (kb/s) "Gelen hız 2999-Giden 799.....Ulaşılabinen hız 27236Mbyt-Giden 1407.................SNR sınırı "Gelen 43.1(db)-Giden 14.0...........Hat zayıflaması (db) Gelen 1.5-Giden 2.8.............Güç (db) Gelen 5.6-Giden 12.2........................Bu değerler tekrar Fiber 20Mbyt olunca değişiyor.Modemim Aierties 5343 çift antenli kapağındada 127Mbyt'a kadar desteklermiş,Airtouch düğmesi var (senin uğraşmana gerek kalmadan komplex bir şifre belirliyor kendisi) .................ŞUNUDA BELİRTEYİM SİZE VERDİĞİM VERİLER (BENİM TV LG LED WİFİ ÖZELLİKLİ TV,YANİ BU YAZIYI PC'DEN DEĞİL TV'DEN YAZIYORUM BİLMEM BİRŞEY FARK EDERMİ ? MODEMİN TV'DEN ARAYÜZÜNE GİRDİM NE YAZIYORSA AYNISINI YAZDIM,PC OLSADA HERHALDE VERİLER AYNI OLURDU DEĞİLMİ ?............SNR,HAT ZAYIFLAMASI VS.BİR ALLHIN KULU İŞİ BİLEN BANA BURAYA BİR BİLGİ VERİRSE ALLAH RAZI OLSUN....................Bu arada "EVRENCELL" diye bir SMS geldi güya Mart sonuna kadar "TİVİBU FULL PAKET" 17TL İMİŞ,TİVİBU'MU DAHA İYİ YOKSA D_SMAT FULL_MEGA PAKETİMİ ? (FULL GALİBA 50 KÜSÜRT TL-MEGA PAKETİ 60 KÜSÜR TL.....D_SMARTTA) Siz olsanız para biryana hangisini alırdınız.......TİVUBU=D_SMART ?....................Lütfen bir cevap.
Slm. Belirttiğim gibi yaklaşık 5-6 gün önce d-smart (m.temsilcisi) beni aradı sebide (02.02.2016'da vakit doluyor.2014 son 3 ayını bana zehir ettiler,hat kopmaları,internet yok vs. bende sürekli aradım Takım liderleriyle bile görüştük,yaparız,oldu olacak derken 2015'in şubatı geldi (sözleşme şifaen telefonda hep bir yıllık) ama bi baktım sözleşmenin son 2 haftası kala normale dönmüş (netlimitsiz 8 Mbit kullanıyorum) son bir hafta kala yine arandım,sorun onlardan değilde T.Telecomdan kaynaklıymış,ben yok arkadaş sizden bıktım beni rezil ettiniz ki ben en azından 4-5 senlik müşterinizim ve uygun bir teklif gelmesse çıkacam dedim.Ertesi gün "Kampanya bölümünden" Fatma adında bir bayan aradı,onuda fırçaladım,bana dediki Sayın S... İsterseniz 2015 yılını şöyle yapalalım,ilk 3 ayını ücretsiz kullanın diğer 9 ayıda 33,50 kuruştan ücretlendirelim ne dersiniz dedi (içimden ALLAH dedim hehe) neyse öyle olsun dedim............Şimdide kendilerini naza çekiyorlar hani başta 1 hafta önceD-Smartı arandım demiştimya,o güm m.temsilcisi bana 8Mbite galiba 44 TL'mi ne dedi ben tepki gösterdim bak ben bir Sitede oturuyorum ve Fiberde var deyince (bence sapırsaçma bi laf yaptı).....bana dediki Beyefendi Fiber varsa siz Adsl ve Ultranet vs.kullanamassınız zaten (Lavuk herif ohalde buraya taşınalı 3 sene oldu nasıl 8Mbit kullandım ohalde diye sormazlarmı ?) neyse bana dediki size 20Mbit Fiber verelim (75GB AKK) 49 TL'ye.......bende dedimki hepsi çok pahalı yetkililerine söyle beni arasınlar,buu olay 1 hafta önce oldu hala arayan yok,bu sizce ne anlama gelir ?..........Geceleri uyuyamadığım için biraz evvel ben D-Smartı aradım ordaki papağın ezberledikklerini saymmaaya başlayınca kestim,beni dinle 1 hafta evvel yine arandım böyle böyle edebiyat parçaladı m.temsilcisi ben şimdi ne yapayım 3-4 gün kaldı sözleşme bitimine deddim,oda işte yarın Kampanya bölümünü ara ve bağlattır orayla konuş dedi (benim anlamadığım herzaman onlar senin peşinden koşarlardı,bu sefer ne olduda ben arayıp duruyomki,buna bir anlam veremedim......beni unutmuş olabilirlermi acaba ? )......Bunlarda sözü geçen kimdir "Fiyat indirim hususunda" bileniniz varmı ?.....5-6 senelik müşteriye biraz esneklik sağlanmazmı ?.............Benin sunduğum Fiyatlar sizce iymi ? yoksa daha güzel Ekonomik fiyat sunan Servis Sağlayıcı öneren varmı....Dostlar ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 394
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 95.034 (Bu ay: 305)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.