DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
113
Cevap
8
Favori
112.364
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      218 Mesaj
      21 Şubat 2012 19:51:10 Konu Sahibi
      Arkadaşlar iki adet Sandisk Cruzer Edge 16GB bellek aldım, belleklerimi paketlerinden çıkarttım masaüstü bilgisayarımda biçimlendirdim donanım kaldır demeden çıkartıp laptopa taktım ve ikiside yazma korumalı oldu. Kayıt defteri ayarları ve Google aramalarında çıkan neredeyse tüm usb bellek formatlama programlarını denedim yazma korumasını kaldırmayı başaramadım. Bellekler boş ve kullanamıyorum. Sorunu çözen arkadaşa bir tanesini hediye edeceğim kargoyla adresine göndereceğim. Bu konuda kesin bir çözüm bulamamış olmama inanıyorum ya bende sorun var ya da insanlık henüz bu sorunun cevabını bulmadı kafayı yemek üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 21 Şubat 2012; 19:54:25 >

• Çavuş
      40 Mesaj
      21 Şubat 2012 21:40:52

• Teğmen
      218 Mesaj
      21 Şubat 2012 21:55:42 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: nirotor

Bu programı denedin mi? http://www.apacer.com/e...oads/Repair_v2.9.1.1.zip

Usb Flash disk not Found diyo

• Yüzbaşı
      805 Mesaj
      22 Şubat 2012 02:58:14
      Birde şurdan inenle bak:
      https://github.com/down.../pbatard/rufus/rufus.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tan -- 22 Şubat 2012; 3:01:14 >

Kargalar ötmeye başlayınca, bülbüller susar.
    • Yüzbaşı
      473 Mesaj
      22 Şubat 2012 03:32:00

• Binbaşı
      1675 Mesaj
      22 Şubat 2012 12:18:00
      yalnızca laptopda oluyorsa laptop windows registry ayarlarında kısıtlama olabilir.

Mesut Akcan akcanSoft.com
    • Yüzbaşı
      762 Mesaj
      22 Şubat 2012 15:38:45
      www.hotfile.com/dl/15913430/4ebe5e9/FlashFree.rar.html

bu programı dene bakalım veya

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet \Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın. Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiPeRVA -- 22 Şubat 2012; 15:40:49 >

• Yüzbaşı
      454 Mesaj
      22 Şubat 2012 17:15:28
      quote:

Orijinalden alıntı: _osiris_

Arkadaşlar iki adet Sandisk Cruzer Edge 16GB bellek aldım, belleklerimi paketlerinden çıkarttım masaüstü bilgisayarımda biçimlendirdim donanım kaldır demeden çıkartıp laptopa taktım ve ikiside yazma korumalı oldu. Kayıt defteri ayarları ve Google aramalarında çıkan neredeyse tüm usb bellek formatlama programlarını denedim yazma korumasını kaldırmayı başaramadım. Bellekler boş ve kullanamıyorum. Sorunu çözen arkadaşa bir tanesini hediye edeceğim kargoyla adresine göndereceğim. Bu konuda kesin bir çözüm bulamamış olmama inanıyorum ya bende sorun var ya da insanlık henüz bu sorunun cevabını bulmadı kafayı yemek üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

Visual Basic,C++,C#,Asp.net Te Her Türlü Yardım Etmeye Çalışırım :)
    • Teğmen
      218 Mesaj
      22 Şubat 2012 17:47:27 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tan

Birde şurdan inenle bak:
      https://github.com/down.../pbatard/rufus/rufus.exe

olmadı hocam Error : Write Error

Alıntıları Göster

denendi iki yöntemde olmuyor

quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

jumper yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 22 Şubat 2012; 17:50:29 >

• Yüzbaşı
      454 Mesaj
      22 Şubat 2012 19:51:12
      ozaman son çare flas belleğe şase yaptırcaksın takcaksın pcye o beynin olduğu yere tornavida çekçeksin eğer üstünde yeşil bir led varsa o an için sarı renk yanar :) flas ın hafızaya 0 kodlar dorudan ve ne var ne yok ölür :)

• Teğmen
      218 Mesaj
      22 Şubat 2012 20:14:22 Konu Sahibi
      quote:

ozaman son çare flas belleğe şase yaptırcaksın takcaksın pcye o beynin olduğu yere tornavida çekçeksin eğer üstünde yeşil bir led varsa o an için sarı renk yanar :) flas ın hafızaya 0 kodlar dorudan ve ne var ne yok ölür :)

Valla hocam parasında değilim ama çözümü olmaması ilginç geldi 16 GB Corsair spariş verdim zaten bunlardan ümidi kestim atacam çöpe sonunda, dediklerinden bir şey anlamadım valla alet zaten minicik bir şey açacak bir tarafı yok.

• Yüzbaşı
      518 Mesaj
      22 Şubat 2012 20:35:33
      atma bana gönder :D

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))
    • Yüzbaşı
      454 Mesaj
      22 Şubat 2012 21:09:01
      quote:

Orijinalden alıntı: _osiris_

Alıntıları Göster

Valla hocam parasında değilim ama çözümü olmaması ilginç geldi 16 GB Corsair spariş verdim zaten bunlardan ümidi kestim atacam çöpe sonunda, dediklerinden bir şey anlamadım valla alet zaten minicik bir şey açacak bir tarafı yok.

anladım bana kargola :D

• Onbaşı
      21 Mesaj
      24 Şubat 2012 17:15:11
      hocam boşuna çöpe atma ziyan olmasın aldığın yere götür garantisi var zaten paşa paşa yapıp sana geri vercekler yok öyle yağma :)

• Yüzbaşı
      518 Mesaj
      24 Şubat 2012 17:31:59
      burdaki usb noldu cidden :D son durum ne alemde...alabilirmiyim :D

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))
    • Yüzbaşı
      503 Mesaj
      24 Şubat 2012 21:09:35
      quote:

Orijinalden alıntı: t4h4z4hit

hocam boşuna çöpe atma ziyan olmasın aldığın yere götür garantisi var zaten paşa paşa yapıp sana geri vercekler yok öyle yağma :)

Hakikaten yok mu bunun garantisi verebileceğin sonuçta senle alakalı bir şey değil bence bende biçimlendirip cıkartım normaldede guvenle kaldırmam hıc bir zaman

• Teğmen
      218 Mesaj
      14 Mart 2012 18:19:58 Konu Sahibi
      aynı şekilde duruyor bellekler aldığım yere götürecek vaktim veya halim yok şu ara

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      17 Mart 2012 15:28:28
      aynı sorun bendede var hocam bndede cruzer edge 8gb olanı var internette ne kadar yol varsa hepsini denedim hatta dos ortamarında minixp de hiren boottaki hdd tools araçlarıyla bile denedim anladımki yazılımsal değil heralde :D yada yazılımla ulasabileceğim bir yerde değil bu koruma kaldırma :) heralde usb nin bıos yazılımı gibi bişey var ordan kapatılmıs nasıl olduysa artık bnm usb bellekte içeriside full dolu içindeki verilerin hepsine ulasabiliyorum kullanabiliyorum ama baska veri yazamıyorum usb ye ve biçimlendiremireyorum bakalım birazdaha uğrascam olmazsa ganatiye vercem...

samet--sirin@hotmail.com
    • Yüzbaşı
      280 Mesaj
      17 Mart 2012 17:07:32
      quote:

Kesinlikle böyle bir yöntemi kimse denemesin. Unutmayın Dektop ve Notebooklar'da Usbler kuzey koprusune bağlıdır. Usb takılıyken yapabileceğiniz bir şase olduğu gibi anakartınızın bozulmasına sebep olur. Teknik servisimize her gün böyle onlarca makin geliyor. Ayrıca bir anakartta tüm usb yuvaları bir den çalışmıyorsa kuzey koprusundendir.

flashı kurtarmaya gelince. Cakma veya faturasız değilse garantiden değiştirmek zorundalar. Suan düzeltilebilirmi evet düzeltilebilir ama siz ev kullanıcıların deneyebileceği tüm yöntemleri denemişsiniz sanırım. İş artık profosyonellere kalıyor o da bir flashdisk hediye ile cozebileceğiniz iş değil. Bu yüzden ya vazgeçin ya garantiye verin.

Erkekçe olsun isterim dostlukta düşmanlıkta.!
      Teknik destek vermiyorum.
    • Yarbay
      4655 Mesaj
      17 Mart 2012 19:29:20
      Cidden bu sorunun çözümü yok mu?
      Bizim arkadaşın flashıda aynı şekle döndü, aynı model.

Nasıl bir iştir bu arkadaş ne denediysem olmadı olmuyor.

Hocam bence sen birde konu dışındaki cin göz arkadaşları haberdar et.
      Ödülü duyunca parlar onlar

Çözüm bulursan benimde haberim olsun.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.