Şimdi Ara

Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
7
Favori
138.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, konuyu baştan sona okudum. Benim de sorunum da sizinkilere benzer. Tek fark benim flasha disk koruma özellikle yapılmış. Şöyleki:
    Bir yayınevi 8GB usb diski iki bölüme ayırmış, bir bölümü açık, her işlem yapılabiliyor. Okuma, yazma vs. normal çalışıyor. Ancak diğer bölüme kaynak kitapları koymuş. Sadece okunabiliyor, oradan bir dosya başka yere kopyalanabiliyor. Ancak diskin bu bölümüne yazılamıyor ve format atılamıyor. Yani usb disk bozuk değil.
    Ben bir üst sınıfı okuttuğum için artık buradaki bilgieri kullanmıyorum. USB diskin tamamını kullanmak istiyorum. Buradaki bütün yolları denedim fakat nafile bir türlü formatlayamadım.
    Belki bir çözüm bulurum ümidiyle yazıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Allah'a emanetsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim55

flash diskinde U3 sistemi yüklü olabilir. bu sistem flash diskin kendinde yüklü bulunan u3 programı ile çalışır ve dediğin gibi bir tane salt okunur disk yaratır bu tarafta silinmesini istemediğiniz virüs bulaşmasın dediğiniz dosyaları u3 programı vasıtasıyla depolarsınız. bunu bi araştırın o program ile salt okunur ayrılmış bellek kısmını silebilirsiniz.
  • _osiris_ kullanıcısına yanıt
    1-İlk olarak Çalıştır a CMD yazıp üzerine geliyoruz ve yönetici olacak çalıştırı seçiyoruz.
    2-DISKPART yazıyoruz.
    3-LIST DISK yazıyoruz ve Disk Listesi çıkıyor sıralı bir şekilde burada usb belleğinizi kapasitesinden tanıyabilirsiniz hangi rakamsa örneğin 4 diyelim onu seçeceğiz.
    4-SELECT DISK 4 diyoruz (burada sizin usb belleğiniz hangi rakamsa onu yazın 1,2,3,4,5, v.b. aman dikkat )
    5-ATTRIBUTES DISK CLEAR READONLY yazıyoruz.

Hediye belleği isterim ona göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_YILMAZ

Evet, üstteki tüm mesajlardaki programlar ayrıca kendi aratıp bulduğum programlar da dahil olmak üzere bende işe yarayan tek programı buldum. Artık flash sürücüyü sorunsuz kullanabiliyorum. (KESİN BİLGİ)

JetFlash Online Recovery

bu linkte sağ tarafta indirmeniz için seçenek sunuyor, oradan yukarıdan aşağı seçecekleriniz:

Software
    Windows
    English
    JetFlash General Product Series (bu program bende çalışan sizde çalışmazsa menüden diğerlerini de deneyebilirsiniz.)

Download a tıklayıp programı indirin. Programı yapınca aynı işlemi iki defa yapacaksınız. Garanti çözüm için verileri kurtarma seçeneğini kullanmayın ne varsa silip atsın.
    OK e tıklayın sonra aynı pencere yine görünecek tekrar aynı seçeneği seçip OK tıklayın bu sefer biraz daha uzun sürecek sabırla bekleyin. İşlem tamamlandığında USB diski çıkarmanızı isteyecek. Çıkarıp tekrar taktığınızda tertemiz bi USB bellek olacak. dosya ekleyip silebilir ve formatlayabilirsiniz.

Umarım sizde de çalışır.

Hay Allah razı olsun kardeşim senden. Bende de transcend bellek vardı. Tam 12 tane yöntem uyguladım çare olmadı. Söylediğin şeyleri yaptım ve şu anda pırıl pırıl kullanıyorum...

Tekrar çok teşekkürler...

• ralphboy R kullanıcısına yanıt
    yardımcı olabildiğime sevindim. bu şekilde mantık hatası sebebiyle çalışmayan tüm transcend bellekleri tekrar kullanılabilir hale getirilebilinir. kolay gelsin =)
  • Tolga_YILMAZ kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef bana faydası olmadı zaten ümidi kesmiştim
    Bu lanet sıkıntı yazılımsal değil sanırım.
  • bende burası dahil nettte verilen tüm programları denedim ama verbatim 8gb usb yi kurtaramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris_izmirli

aynı sorundan muzdariptim ve az daha kafayı sıyıracaktım taaaki bu programı bulana kadar tarafımca denenmiş ve test edilmiştir flash bellek yazma koruması hatasına karşı %100 çözüm.

Programın kullanımına gelince: Usb bellek takılı iken çalıştırın 5 Dakika bekleyin bitince sizi uyaracak uzun bir süre program cevap vermez ise usb belleği çıkarın. yeniden takın ve windows üzerinden biçimlendirin. hiçbir yerden alıntı değildir birebir denediğim bir uygulamadır.

programın linki :www.mediafire.com/download/dalzj6l64sqhahz/Formatter+Silicon+Power+v.3.7.0.0+%28PS2251%29.zip

Teşekkürler her türlü yol denendikten sonra sizinki 16 gb toshibayı kurtardı . hem raw düzeldi hemde dik korumalı, error write hataları düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 22 Ocak 2014; 17:14:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

quote:

aynı sorundan muzdariptim ve az daha kafayı sıyıracaktım taaaki bu programı bulana kadar tarafımca denenmiş ve test edilmiştir flash bellek yazma koruması hatasına karşı %100 çözüm.

Programın kullanımına gelince: Usb bellek takılı iken çalıştırın 5 Dakika bekleyin bitince sizi uyaracak uzun bir süre program cevap vermez ise usb belleği çıkarın. yeniden takın ve windows üzerinden biçimlendirin. hiçbir yerden alıntı değildir birebir denediğim bir uygulamadır.

programın linki :www.mediafire.com/download/dalzj6l64sqhahz/Formatter+Silicon+Power+v.3.7.0.0+%28PS2251%29.zip

Teşekkürler her türlü yol denendikten sonra sizinki 16 gb toshibayı kurtardı . hem raw düzeldi hemde dik korumalı, error write hataları düzeldi.

+1
    Teşekkürler

• quote:

hocam çok teşekkürler. Sabahtan beri sorunu çözmeye çalışıyordum , en sonunda oldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kakà -- 7 Mart 2014; 0:15:25 >

Allah ne muradın varsa versin kardeş parasından değil inadımdan uygulamadığım yöntem kalmamıştı,çekiçin altından kurtardın belleği çok teşekkür ederim...
  • e77c E kullanıcısına yanıt
    Önemli değil sağol =) benim de burnumdan gelmişti çözüm bulana kadar =)
  • bendede ayni problem var usb sandiskcruzer denemedigim yontem program kalmadi acilmiyor bi turlu bu silikon device not found uyarisi veriyor gerci kullandigim hic bi program gormedi usb yi hepsi ayni hatayi veriyor ama usb normal bi sekilde gozukuyor
  • Sandisk ler için çözüm yok hala sanırım, bütün programları denedim olmuyor. Sandisk in şifreleme programıyla şifrelenmiş galiba onunla çözmek gerekebilir diye okudum başka bir yerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_YILMAZ

quote:

device not found... araştırmaya devam ediyorum. çözüm bulursam yayınlayacağım.

Sizden Allah razı olsun :)

• Yorumları okudum çok değişik çözümler var.Çok değişik profesyoneller var :D

Benim naçizane bir önerim olacak

aşağıdaki programı denemenizi öneririm flash disklerin %90 ında işe yarar ancak içinde veri varsa silinir :D

http://www.mediafire.com/?dalzj6l64sqhahz
  • arkadaşlar bende sandisk 32 gb var en az 15 bilgisayarcıya gittim hiçbiri yapamadı regedit cmd falan hep hikaye bu hatanın çözümü yok ya da ben oyle sanıyorum ama çözümü bülan arkadaşa hem helal olsun hemde çözümü bana versin bana çok acil çözum lazım.

İki parçaya bölünmüş promosyon, reklamlı (tabii reklam kısmı korumalı) bir flash diski başarıyla birleştirerek tek sürücü haline getirdi ve yazma korumasını kaldırdı.
    Sonuç başarılı.
    Emeğiniz ve paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum.
  • Sandisk Cruzer bellekler efsane oldu.Çözülemeyen bir sorun bu.Kesin üretimden önceki mühendislik hatası.Fabrikada üretilmeye başlamadan önce farketmemişler böyle bir sorun olduğunu herhalde.Sen binlerce usb bellek üret fabrikanda sonra hepsi hatalı çıksın.Milyonları çöpe gitmiştir adamların.(Tabi servise geri götürenlerin miktarı kadar )
  • BURDAKİ HERSEYİ DENEDİM NETTE BİR COK SEYİDE

PROGRAMLAR
    HİREN OLSUN CMD YAZIP ORDAN BURDAN REGEDİT VS
    BENDEKİDE 2 GB BİŞEYDİ PC GÖRÜYOR AMA YAPTIGI HERSEYİ YAPMIS GİBİ OLUYOR BAKIYORSUN DİSK DE DEGİŞİKLİK YOK AYNI BURDA YAZAN HERSEYİDE YAPMISTIM SON CARE DİSKİ İMHA EDECEM
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.