Şimdi Ara

USB 3.0 MI ESATA MI? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
22.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nomec

ne usb 3.0 nede e-sata kalıcı olmıycak bu baglantıları 2012 den sonra sadece ıkıncı el laptoplarda gorceksınız artık olmıycaklar ıntelın Thunderbolt gırısı artık yenı standart ıntel kendısı de bunu ılan ettı 2012 den ıtıbaren uretılıcek hıc bır laptop ve anakartta usb ve e sata gıbı gırısler olmıycak elınızdekı aletın tadını cıkarın cunku bır yıl sonra hepsı bırer copluk olucak

Hadi ordan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Güngören civarı kimsede Esata Girişli notebook'u olan var mı? Harici disk takmam gerekiyor çalışıp çalışmadığını öğrenmem için ama kimsede yok
    Kapınıza kadar gelirim aşağıda beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: igidu

Arkadaşlar Güngören civarı kimsede Esata Girişli notebook'u olan var mı? Harici disk takmam gerekiyor çalışıp çalışmadığını öğrenmem için ama kimsede yok
    Kapınıza kadar gelirim aşağıda beklerim

Hocam ben uzağım size ama bu konuya yazın. Yardımcı olacaktır arkadaşlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_38505102/tm.htm

• merhaba, eski konu ama soru sormak için yeni konuya gerek duymadım.

2-3 yıllık laptopumuz var. SATA 2/olarak 2.5 inclik 5400 rpm 500 GB lık HDD bağlı. Bunu 250 lık SSD ile değiştirecegim.

Çıkan HDD yı laptopda bulunan e SATA protondan bağlamayı düşünüyorum. zira PC de USB 3 girişi yok. iki USB 2 çıkışı var ve biri adam gibi çalışmıyor.

e SATA bağlantı ile PC ye bagladiumda SSD ile bağlantı kurarken sizce hangi hızlarda olur? ve hangi e sata cikisli HDD kutusunu almalıyım?

teşekkürler.

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    İhtiyacınız olan kablo bu LİNK
    Lazımsa bende sıfırı var 10 Liraya vereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: igidu

İhtiyacınız olan kablo bu LİNK
    Lazımsa bende sıfırı var 10 Liraya vereyim

bilgi için teşekkürler,

bunun kutulu olanını arıyorum. zira harici HDD olarak kullanırken kutusuz olursa tasima vs sorun olur.

bu şekilde uygun fiyata da halledilebilir anlaşılan, peki arada devre vs olması gerekmiyor mu, sadece kablo ile olacaksa laptopda fena olmasa da hızı nasıl.

Siz denediniz mi hiç ? Ben USB 2.0 dan daha hızlı ise bunlardan almayı düşünüyordum.

ekleme: Everest HDC-265 isminde bir kutu var n11 de 48 TL. link kopyalayamadim bir inceler deniz isimi gorur ve performanslı olur mu sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 7 Aralık 2015; 13:29:24 >

• usb 3.0
  • oxer1 kullanıcısına yanıt
    laptopda 3.0 girişi yok, 2.0 ve e sata var.
  • usb 3,0
  • konunun guncel olmasi benim sorularım, yoksa suan tabiki usb 3.0 yaygınlaştı ve kullanıyor.

Bana e sata hdd kutusu hakkında deneyimlerinizi paylasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nomec

ne usb 3.0 nede e-sata kalıcı olmıycak bu baglantıları 2012 den sonra sadece ıkıncı el laptoplarda gorceksınız artık olmıycaklar ıntelın Thunderbolt gırısı artık yenı standart ıntel kendısı de bunu ılan ettı 2012 den ıtıbaren uretılıcek hıc bır laptop ve anakartta usb ve e sata gıbı gırısler olmıycak elınızdekı aletın tadını cıkarın cunku bır yıl sonra hepsı bırer copluk olucak

Dostum yıllar geldi geçti çok pis yanılmışsın. Hani öyle güzel ve eminsin ki kesin 2012 sonrası USB 3 ve e-sata tarih olmuştur der günümüzü bilmeyen birisi. 2012'den beri üretilen her leptop USB 3 ile üretildi ve öyle de olmaya devam ediyor.

Konuya dönersek Usb 3 pratikliği ve yaygınlığı bakımından iyidir. Şuraya takıp 2 dosya atayım derseniz güzeldir. Ama e-sata şu harici hep kasada takılı kalsın, stabil olsun derseniz çok daha iyidir. İkisini de kullanıyorum ben mecburen zira kasa da 1 tane e-sata var. İmkan oldukça e-sata kullanın. Kağıt üstünde değil gerçek kullanımda farkı, hızı anlayacaksınız.

• USB 3.0 daha mantıklı görünüyor,
  • Nomec N kullanıcısına yanıt
    Yıl 2017
    Nedir durum
    Usb 3 veya USB 2 olmayan notebook var mı piyasada satılıyor mu?
    İntel şimdi tükürdüğünü mü yaladı diyorsunuz?
  • @MMistanbul

selamlar,

55xe9005 televizyonumda genelde "media player " olarak kullanılmak üzere zidoo x9s alıyorum.

giriş noktalarının görünüşü bu ,

USB 3.0 MI ESATA MI?

kaliteli , sorunsuz , donmasız bir veri akışı için hangi slot kullanılmalı , SATA mı , USB 3.0 mı ?

buna göre hangi depolama ürününü almalıyım, bu konuda da tavsiyene ihtiyacım var,

saygılarımla.
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Cihaz hakkında çok bilgim yok ama 2 gb ram ile çok yeterli olacağını sanmıyorum. Android için 2 gb ram yetersiz bence. Minimum 4 gb ram olmalı ama bu tv box lara da 4 gb ram koymuyorlar pek.

Dediğiniz ürünü deneyimleme şansım olmadı yanlış yönlendirmek istemem.

Kullanan arkadaşlar varsa daha yararlı bilgiler verecektir. Bende Windows 10 lu Beelink BT7 var. Bunda 4 gb ram var. 4K film açmayı denemedim isterseniz yarın deneyip size bilgi verebilirim.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    çok övdüler,

topiğide var,

genelde media player oalrak kullanacağım ,

öncelik resim kalitesi.

https://forum.donanimhaber.com/zidoo-x9s-x8-x10-ve-xtreamer-express-realtek-1295-chipsetli-android-tv-box-kullanicilari--120249299#120249299
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Bence pişman olacaksanız, 2 gb ram ile Android 4k oynatsa bile sıkıntılı olur. Deneme şansınız varsa deneyerek alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.