Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
8.319
Cevap
81
Favori
574.755
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Diğer harici bileşenler >> ## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      10706 Mesaj
      03 Aralık 2018 01:39:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Lecher

5v en düşük devirde
      12v en yüksek devirde çalışırlar.

Cihaz devamlı 12v sağlamakta. Full devir çalışıyor. hesenchina.com ' da önceki mesajımda yazdığım fan bilgilerine ulaştım.
      neyse işte 5 yada 12 v sonuta 8 yada 9cm fan var upsde ve bu fanlar ses yapar artı online upsler böyledir yapacak fazla bir şey yok yada daha büyük bir kasa tasarlayıp 12 cm fan takılacak ve illa fan karttan bağlamaya da gerek yok 12v bir adaptör ile de çalıştırılabilir fan he bu şekilde ups nasıl çalışır orası meçhul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Aralık 2018; 1:44:54 >
      |
      |

• Binbaşı
      1630 Mesaj
      03 Aralık 2018 02:30:11

Ben alıştım sese hocam. Zaten evin yaninda otoyol geciyor. Sesler birbirini bastırıyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      C.CEMİL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4009 Mesaj
      03 Aralık 2018 21:34:48
      Orda bir online ups var orda bir yerde

Yarin ses yalitim malzemelerini de siparis ettik mi tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lecher -- 3 Aralık 2018; 22:3:5 >

İmzam ya 7 satır ya 9 satır yada 12 satır gözüküyormuş. Bu tek satır mı?
    • Binbaşı
      1486 Mesaj
      04 Aralık 2018 02:50:56

Farklı bir çözüm olmuş sizinkisi.

Keşke şu ürüneler 6-8cm ufak sesli fanlar yerine 12cm ama sessiz fanblar ve büyük pasif soğutucular kullansalar. UPS kasası büyürdü ama sessiz olması çoğu kullanıcı için daha önemli.
      |
      |
      Lecher kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Katılım zamanı: 6 Ekim 2003
      Profilini kapayanlarla alışveriş yapma, yaptırma! Destek Mesajlarina dahi cevap verme!
      Senden gizlemek istediği bir şeyler varsa neden güveneceksin?
    • Yarbay
      4009 Mesaj
      04 Aralık 2018 09:05:36

Anladığım kadarı ile içerideki ekipmanlara belli bir yönde devamlı aynı yoğunlukta hava üflemek amaçlanıyor.

2000-2500rpm statik baskısı yüksek bir 12cm'lik fan ve pasif soğutucular yetersiz nasıl kalıyor anlamadım.

Yukarıda arkadaş UPS'i yanmış bir arkadaşın paylaşımını gördükten sonra fan filan değiştirmekten komple vazgeçtim. Olabildiğince izole edip, aynı ortamda yaşanabilir hale getirmek için böyle bir fikir geldi aklıma.

Bugün 3mm ses bariyeri ile 2-3cm kalınlığında da 120dn bondex sipariş edeceğim.

Dün kasa üstüne kalın bir bez koyduğumda baya bir ses azaldığını farkettim. En çok ses önden ve arkadan gelmekte. Kasa fanlarını kapayamacağım için olabildiğince açık her yeri kaplayacağım.
      |
      |
      Elky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmzam ya 7 satır ya 9 satır yada 12 satır gözüküyormuş. Bu tek satır mı?
    • Yarbay
      4001 Mesaj
      06 Aralık 2018 14:52:50
      Ben elimdeki 1kva online UPS in fanını aynı çapta ultra sessiz fan ile değiştirdim. Ses filan kalmadı. Fakat orijinal fan gibi üflemiyor. Elimi cihazın arkasına koyduğum zaman sıcak hava geliyor. Artık gittiği yere kadar gider

Gece yatarken UPS si pirizden çekiyorum. Acaba hatamı ediyorum sizce ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Samsung 65Q8C / Benq W1070 / FullScreen 265x150 High Contrast Gray / Zidoo X9S / Panasonic bdt220 3d Blu ray / Xbox One S / Denon AVRX 4300 / REL S5 Subwoofer / Front : Energy Cf-70 / Sorround : Polk Audio TSI 400 / Center : Energy Cc10 / Surround Back: Energy Cb20 / Atmos 7.1.4
    • Onbaşı
      27 Mesaj
      06 Aralık 2018 15:55:04
      Arkadaşlar selam,

Az önce elektrikler gitti, tunçmatik güç kaynağım olmasına rağmen bilgisayar kapandı.

Nedendir acep, yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürker.

• Yarbay
      4134 Mesaj
      06 Aralık 2018 16:11:58
      quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Ben elimdeki 1kva online UPS in fanını aynı çapta ultra sessiz fan ile değiştirdim. Ses filan kalmadı. Fakat orijinal fan gibi üflemiyor. Elimi cihazın arkasına koyduğum zaman sıcak hava geliyor. Artık gittiği yere kadar gider

Gece yatarken UPS si pirizden çekiyorum. Acaba hatamı ediyorum sizce ??
      ups. nin fişini çekmek zararlı değil ,aksine yararlıdır :)
      hem yangın riski azalır hemde akülerin ömrü artar

gerçi fişini çekip takmak yerine ,anahtarlı bir uzatma kullanmak daha iyi olur

• Yarbay
      4134 Mesaj
      06 Aralık 2018 16:17:48

aküsü ölmüş demektir
      kendim değiştirebilirim diyorsan söküp değiştir ,değiştiremem diyorsan bilen birisine değiştirtmen gerekiyor
      bunların aküleri en fazla 2-3 yıl dayanıyor
      |
      |
      hitmann9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      27 Mesaj
      06 Aralık 2018 16:23:05

Ne kadardır akü değişikliği ? Ya da yenisini almak mantıklı olabilir mi?

|
      |

• Yarbay
      4134 Mesaj
      06 Aralık 2018 16:31:15

değişimi serviste yaptıracaksanız oraya sormalısınız ,başka yerde yapılacaksa önce akünün üzerindeki değerlere bakıp ona göre almak lazım
      tabi akülerde markaya göre farklı fiyatlarda satılıyor

akü değişimi için servise gerek yok ,yakınınızda bulunan ve bu işlerden az buçuk anlayan birileri mutlaka vardır (garantisi bitmişse)
      zaten değişimi çok kolay ama kısa devre yada ters bağlantı yaptırmadan değiştirmek lazım
      |
      |
      hitmann9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      27 Mesaj
      06 Aralık 2018 16:39:02

Şimdi baktım tam 2 sene olmuş alalı. Özelliğini yitirdi sanırım. Hiç değişimle uğraşmayayım, yeni bi tane alayım. Yanlış bişey yaparız sıkıntı olmasın. Çok teşekkürler yardımın için.

|
      |

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      07 Aralık 2018 01:11:03
      merhaba,

masaüstü bilgisayarımız için APC BX1400U-GR almayı düşünüyoruz.cok uzun süre ayakta tutmasına gerek yok anlık elektrik kesintilerinden etkilenmeyelim veriler kaybolmasın,sisteme zarar gelmesin yeterli.

model özellikleri

modeli önerir misiniz? başka alternatiflere de açığım.

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teken -- 7 Aralık 2018; 1:12:40 >

• Yarbay
      10706 Mesaj
      07 Aralık 2018 06:36:09
      quote:

Orijinalden alıntı: hitmann9

Şimdi baktım tam 2 sene olmuş alalı. Özelliğini yitirdi sanırım. Hiç değişimle uğraşmayayım, yeni bi tane alayım. Yanlış bişey yaparız sıkıntı olmasın. Çok teşekkürler yardımın için.
      7 yıldır kullanıyorum sen 2 yılda öldürdün ups yi ups sağlamsa akü ömrü 2 yada 3 yıldır kalitesiz aküyse 1 yılda geberebilir ayrıca bence uzun süre evden ayrılmadığın sürece ups nin fişi bence çekilmemeli sadece kendi anahtarından kapatılmalı alt linkteki aküyü alabilirsin kaliteli aküdür takmakta zor değil eski akü soketleri nasıl takılıysa yeniyi de öyle takacaksın 15 gün önce 100 tlye almıştım şu an 97 tl

https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/yuasa-np7-12-yuasa-12v-7ah-kuru-bakimsiz-aku-ups-ve-alarm-akusu-P149036359

• Yarbay
      10706 Mesaj
      07 Aralık 2018 06:40:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Teken

merhaba,

masaüstü bilgisayarımız için APC BX1400U-GR almayı düşünüyoruz.cok uzun süre ayakta tutmasına gerek yok anlık elektrik kesintilerinden etkilenmeyelim veriler kaybolmasın,sisteme zarar gelmesin yeterli.

model özellikleri

modeli önerir misiniz? başka alternatiflere de açığım.

teşekkür ederim.
      dediklerin için fazla bile gayet yeterli ups alt linkte kullanıcı yorumlarına bak anlarsın

https://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx1400u-gr-1400va-line-interactive-ups-p-BD804941?magaza=ar-tek&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.pla.cevre&gclid=Cj0KCQiArqPgBRCRARIsAPwlHoWKCv0l_97G6wVhGs3EuG1n-xC9TtKHShKgHZagWimafZWTS2wUHwkaAvz5EALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 7 Aralık 2018; 6:43:53 >
      |
      |

• Yarbay
      4001 Mesaj
      07 Aralık 2018 07:10:24
      quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

ups. nin fişini çekmek zararlı değil ,aksine yararlıdır :)
      hem yangın riski azalır hemde akülerin ömrü artar

gerçi fişini çekip takmak yerine ,anahtarlı bir uzatma kullanmak daha iyi olur

Alıntıları Göster
      Teşekkür ederim. Detay yazmadığımdan , kumandalı piriz kullanıyorum. Yoksa fiş çekme falan uğraşmıyorum..

|
      |

Samsung 65Q8C / Benq W1070 / FullScreen 265x150 High Contrast Gray / Zidoo X9S / Panasonic bdt220 3d Blu ray / Xbox One S / Denon AVRX 4300 / REL S5 Subwoofer / Front : Energy Cf-70 / Sorround : Polk Audio TSI 400 / Center : Energy Cc10 / Surround Back: Energy Cb20 / Atmos 7.1.4
    • Yarbay
      2464 Mesaj
      07 Aralık 2018 13:38:01
      kullanılmadığı zaman ups'in fişini çekme konusunda ben de şöyle birşey yazıyım. ups kapalı olsa bile fişi çekilmediğinde, sadece ışığı sönüp çıkışlara elektrik vermeyi kesiyor kendi hala çalışıp aynı elektriği harcamaya devam ediyor. wattmetre ile ölçtüğümde makelsan 22,5 powerful 20 watt civarında elektrik harcıyordu. ups'i gündüz kulanıp, gece kullanmadığınızı düşünürsek, ups senede 0,02*12*365=87,6 kw gereksiz elektrik harcar. bu da senede 45 tl civarı boşa elektrik faturası ödemek demek. çok olmasa da gereksiz yere elektrik harcamaya gerek yok diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 7 Aralık 2018; 13:40:5 >

• Yarbay
      4001 Mesaj
      07 Aralık 2018 13:47:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

kullanılmadığı zaman ups'in fişini çekme konusunda ben de şöyle birşey yazıyım. ups kapalı olsa bile fişi çekilmediğinde, sadece ışığı sönüp çıkışlara elektrik vermeyi kesiyor kendi hala çalışıp aynı elektriği harcamaya devam ediyor. wattmetre ile ölçtüğümde makelsan 22,5 powerful 20 watt civarında elektrik harcıyordu. ups'i gündüz kulanıp, gece kullanmadığınızı düşünürsek, ups senede 0,02*12*365=87,6 kw gereksiz elektrik harcar. bu da senede 45 tl civarı boşa elektrik faturası ödemek demek. çok olmasa da gereksiz yere elektrik harcamaya gerek yok diye düşünüyorum
      Çok güzel ve faydalı oldu. Teşekkürler

|
      |

• Yarbay
      4134 Mesaj
      07 Aralık 2018 14:08:42
      quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

7 yıldır kullanıyorum sen 2 yılda öldürdün ups yi ups sağlamsa akü ömrü 2 yada 3 yıldır kalitesiz aküyse 1 yılda geberebilir ayrıca bence uzun süre evden ayrılmadığın sürece ups nin fişi bence çekilmemeli sadece kendi anahtarından kapatılmalı alt linkteki aküyü alabilirsin kaliteli aküdür takmakta zor değil eski akü soketleri nasıl takılıysa yeniyi de öyle takacaksın 15 gün önce 100 tlye almıştım şu an 97 tl

https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/yuasa-np7-12-yuasa-12v-7ah-kuru-bakimsiz-aku-ups-ve-alarm-akusu-P149036359

Alıntıları Göster
      ya hocam ne yaptın ,geçen sefer anlattım ups yüzünden neredeyse ev yanıyormuş diye :)

bu konuda asla size katılmıyorum ,fişte takılı durduğunda ;

-gereksiz elektrik tüketimi olur (kendi anahtarından kapatsanız dahi şarj etmeye devam eder)
      -yangın çıkma ihtimali artar
      -akünün ömrü kısalır

yuasa akü için aynı fikirdeyim ama hiçbir firma yuasa akü kullanmıyor (şimdiye kadar gördüğüm ups.lerde)

ayrıca bu akülerin ömrünü uzatmak için ayda bir elektriği kapatıp aküden kullanması sağlanmalı ,yoksa ömrü çok kısalıyor

• Yarbay
      10706 Mesaj
      07 Aralık 2018 16:06:53

hocam anlattığınızı biliyorum ama siz yokmuşsunuz evde sadece oğlunuz varmış belki hep açık bırakmış olabilir ben 15 yıldır ups kullanırım tatil dışında hiç fişi çekmedim hiç sorun olmadı zaten anahtar konmuş upslere işe yaramasa konmaz oradan kapanınca zaten sürekli şarj olmuyor yanılıyorsunuz asıl boşta durursa aknün ömrü kısalır bence tabi herkesin görüşü farklıdır bu benim görüşüm çünkü 15 yıldır bu şekilde kullanırım akü ömrü normal sürede bitti hep. yuasa aküye gelirsek firmalar tabi ki kullanmaz çünkü iyi akü ve maliyeti fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 7 Aralık 2018; 16:13:34 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
Paykasa
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.