Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki sessizleştirmek adına başka bir girişim yaptın mı?
    Cihazı kurcalamak istemiyorum çok. Sonuçta mühendis bey birşey düşünüpte böyle tasarlamıştır.

Sessiz, basit bir kutu tasarlamayı düşünüyorum şu anda. Hava alacak, sıcaklığı dışarı atabilecek ama sesi nispeten azaltabilecek yönde.
  • Fan iki kademeli, normal çalışırken eski pentium kasalar gibi ses çıkarıyor. Normal çalışması da rahatsız edici. Yük altında süpürge gibi ses çıkarıyor, pek evde kullanabilecek bir cihaz değil veya uzak bir odaya koyulup uzatma kablo çekilebilir.
  • orhan kullanıcısına yanıt
    Buraya bakın derim:
    https://teknoseyir.com/durum/923345
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Kutu yapmaktan başka çarem yok o zaman. :)
    Yada hava alan bir dolap içine koymam lazım :)

Hatta en güzel fikir kullanılmayan bir pc kasası bulup onu modlamak. Fan yerleri ve kablo çıkışları hazır birde :)
    Boya içini yalıt tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 3 Aralık 2018; 0:4:1 >
  • orhan kullanıcısına yanıt
    çok kaliteli bir fan ile değiştirirseniz seste azalma olur ama genelde 12 santimden küçük fanlar sesli çalışıyor
    ben geçen gün ups ye kendim fan koydum (normalinde yoktu) ama fan çok eski ve kalitesiz olduğu için çok ses yaptığından daha kaliteli olanı alıp taktım ,şimdi fazla ses duyulmuyor

gerçi ben kombiye kullandığım ups. için kullandım ve kombi evin içinde olmadığı için ,ses rahatsız edici mi tam bilemiyorum :)
    ama sesin çok azaldığı bir gerçek
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Kutu yapmaktan başka çarem yok o zaman. :)
    Yada hava alan bir dolap içine koymam lazım :)

Hatta en güzel fikir kullanılmayan bir pc kasası bulup onu modlamak. Fan yerleri ve kablo çıkışları hazır birde :)
    Boya içini yalıt tamam.
    Tam arkamda boşta duran Dark N10 kasam aklıma gelmesi ile çözümü sağladım gibi hissediyorum.

UPS kasa içine tam sığıyor. İçine bir yalıtım ve 2 tane kasa fanı ile harika olur bu iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

5v en düşük devirde
    12v en yüksek devirde çalışırlar.

Cihaz devamlı 12v sağlamakta. Full devir çalışıyor. hesenchina.com ' da önceki mesajımda yazdığım fan bilgilerine ulaştım.
    neyse işte 5 yada 12 v sonuta 8 yada 9cm fan var upsde ve bu fanlar ses yapar artı online upsler böyledir yapacak fazla bir şey yok yada daha büyük bir kasa tasarlayıp 12 cm fan takılacak ve illa fan karttan bağlamaya da gerek yok 12v bir adaptör ile de çalıştırılabilir fan he bu şekilde ups nasıl çalışır orası meçhul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Aralık 2018; 1:44:54 >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Ben alıştım sese hocam. Zaten evin yaninda otoyol geciyor. Sesler birbirini bastırıyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orda bir online ups var orda bir yerde

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Yarin ses yalitim malzemelerini de siparis ettik mi tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 3 Aralık 2018; 22:3:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı bir çözüm olmuş sizinkisi.

Keşke şu ürüneler 6-8cm ufak sesli fanlar yerine 12cm ama sessiz fanblar ve büyük pasif soğutucular kullansalar. UPS kasası büyürdü ama sessiz olması çoğu kullanıcı için daha önemli.
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarı ile içerideki ekipmanlara belli bir yönde devamlı aynı yoğunlukta hava üflemek amaçlanıyor.

2000-2500rpm statik baskısı yüksek bir 12cm'lik fan ve pasif soğutucular yetersiz nasıl kalıyor anlamadım.

Yukarıda arkadaş UPS'i yanmış bir arkadaşın paylaşımını gördükten sonra fan filan değiştirmekten komple vazgeçtim. Olabildiğince izole edip, aynı ortamda yaşanabilir hale getirmek için böyle bir fikir geldi aklıma.

Bugün 3mm ses bariyeri ile 2-3cm kalınlığında da 120dn bondex sipariş edeceğim.

Dün kasa üstüne kalın bir bez koyduğumda baya bir ses azaldığını farkettim. En çok ses önden ve arkadan gelmekte. Kasa fanlarını kapayamacağım için olabildiğince açık her yeri kaplayacağım.
  • Ben elimdeki 1kva online UPS in fanını aynı çapta ultra sessiz fan ile değiştirdim. Ses filan kalmadı. Fakat orijinal fan gibi üflemiyor. Elimi cihazın arkasına koyduğum zaman sıcak hava geliyor. Artık gittiği yere kadar gider

Gece yatarken UPS si pirizden çekiyorum. Acaba hatamı ediyorum sizce ??

• Arkadaşlar selam,

Az önce elektrikler gitti, tunçmatik güç kaynağım olmasına rağmen bilgisayar kapandı.

Nedendir acep, yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürker.

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Ben elimdeki 1kva online UPS in fanını aynı çapta ultra sessiz fan ile değiştirdim. Ses filan kalmadı. Fakat orijinal fan gibi üflemiyor. Elimi cihazın arkasına koyduğum zaman sıcak hava geliyor. Artık gittiği yere kadar gider

Gece yatarken UPS si pirizden çekiyorum. Acaba hatamı ediyorum sizce ??
    ups. nin fişini çekmek zararlı değil ,aksine yararlıdır :)
    hem yangın riski azalır hemde akülerin ömrü artar

gerçi fişini çekip takmak yerine ,anahtarlı bir uzatma kullanmak daha iyi olur
  • hitmann9 H kullanıcısına yanıt
    aküsü ölmüş demektir
    kendim değiştirebilirim diyorsan söküp değiştir ,değiştiremem diyorsan bilen birisine değiştirtmen gerekiyor
    bunların aküleri en fazla 2-3 yıl dayanıyor
    Ne kadardır akü değişikliği ? Ya da yenisini almak mantıklı olabilir mi?

• hitmann9 H kullanıcısına yanıt
    değişimi serviste yaptıracaksanız oraya sormalısınız ,başka yerde yapılacaksa önce akünün üzerindeki değerlere bakıp ona göre almak lazım
    tabi akülerde markaya göre farklı fiyatlarda satılıyor

akü değişimi için servise gerek yok ,yakınınızda bulunan ve bu işlerden az buçuk anlayan birileri mutlaka vardır (garantisi bitmişse)
    zaten değişimi çok kolay ama kısa devre yada ters bağlantı yaptırmadan değiştirmek lazım
    Şimdi baktım tam 2 sene olmuş alalı. Özelliğini yitirdi sanırım. Hiç değişimle uğraşmayayım, yeni bi tane alayım. Yanlış bişey yaparız sıkıntı olmasın. Çok teşekkürler yardımın için.

• merhaba,

masaüstü bilgisayarımız için APC BX1400U-GR almayı düşünüyoruz.cok uzun süre ayakta tutmasına gerek yok anlık elektrik kesintilerinden etkilenmeyelim veriler kaybolmasın,sisteme zarar gelmesin yeterli.

model özellikleri

modeli önerir misiniz? başka alternatiflere de açığım.

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teken -- 7 Aralık 2018; 1:12:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitmann9

Şimdi baktım tam 2 sene olmuş alalı. Özelliğini yitirdi sanırım. Hiç değişimle uğraşmayayım, yeni bi tane alayım. Yanlış bişey yaparız sıkıntı olmasın. Çok teşekkürler yardımın için.
    7 yıldır kullanıyorum sen 2 yılda öldürdün ups yi ups sağlamsa akü ömrü 2 yada 3 yıldır kalitesiz aküyse 1 yılda geberebilir ayrıca bence uzun süre evden ayrılmadığın sürece ups nin fişi bence çekilmemeli sadece kendi anahtarından kapatılmalı alt linkteki aküyü alabilirsin kaliteli aküdür takmakta zor değil eski akü soketleri nasıl takılıysa yeniyi de öyle takacaksın 15 gün önce 100 tlye almıştım şu an 97 tl

https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/yuasa-np7-12-yuasa-12v-7ah-kuru-bakimsiz-aku-ups-ve-alarm-akusu-P149036359

• 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.