Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
732.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence de sesi tam kesemezsin anca upsdeki fanı sökmen gerek ama bu defa da kasa fanları ses yapacak aynı şey bence en iyisi evde online ups kullanmamak yada kablo uzatıp boş bir odaya koyacaksın ama uzun kablo sorun olurmu oda meçhul
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Uzatmanın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
    Şu an kasa üzerinde 3 adet 120mm'lik fan tam devirde sesi duyulmuyor. Çin malı kasa ile birlikte gelen ledli fanlardır.

Evet 0dB amacım yoktu ama 20-25db'lere düşürebilsem çok iyi olacaktı. kasanın önden değilde yanlardan kanal şeklinde hava alıyor olsaydı, ön kapağın içinide %90 oranında izole edebileceğim için daha çok düşerdi desibel.

Online UPS içindeki fanlar statik baskısı, devirleri yüksek ve ebatları ufak.
    Belli bir noktaya olabildiğince serin hava sağlamaya çalışmaktadır.

Daha önceki mesajlarda arkadaşın gönderdiği linkte bir arkadaş aynı model UPS'in yan kapaklarına Noctua takmış ve 1 sene sonra ürün pert olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 10 Aralık 2018; 11:18:59 >
  • o linkteki arkadaş saçmalamış bence yana fan takmış upsyi yapan bunu düşünemez miydi sence? o fanı arkaya taksa belki de yanmazdı neyse kablo uzatıp dene bence uğraşma
  • ups. üzerindeki fanlar acaba kaliteli mi bir bakmak lazım ,değilse çok kaliteli olanlarla değiştirmek bir derece faydalı olacaktır
    üstelik bazı fanların devir sayısı düşük olduğu halde cfm. yüksek olabiliyor
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Fan Üretici :http://www.hesenchina.com/

Daha önce duydunuz mu? Bence cevap hayır. Ama ürettikleri fanlar genelde endüstriyel amaçlı.
    Boyut boyut, çeşitli göbek rulmanları ve devir sayıları ile cfm değerleri hep yüksek.

UPS içindeki fan kodu HDH0712UA - Listede gözükmüyor ama HDB0712UA ile aynı olmalı. H ve B rulman tipini göstermekte.
    http://www.hesenchina.com/?/pro/113/1628/index.html

12V - 0.35A - 4800RPM - 46.12 CFM - 7.78 Statik Baskı - 45.20dBA

• yok duymadım ama çok değişik firma var ,sizin fan kaç santim acaba ?

geçenlerde ben başka bir amaç için yüksek devirli fan aldım ,12 cm. olmasına rağmen bayağı ses yapıyor

ürün buydu ;

https://market.cizgi.com.tr/product/cryptocurrency/aio-Delta%201212DE%20Fan%20CryptoCurrency
    70mm metre ile de ölçtüm. Zaten yukarıda bahsettiğim kodundan da anlaşılıyor.

HDH 07 12 UA

Buradaki
    07 boyutu
    12 voltaj değerini
    2. H motor rulman türünü göstermektedir.

Diğer harflerde Seri ve CFM-Statik Baskı değerlerini gösterdiğini düşünmekeyim.

45dbA diye yazmış sizin fanın özelliklerinde. Maşallah 120mm fan ve 45db, 4000RPM. Sesi takmayacak olsan normal kasada kullansan kasa yerinden kalkar mazallah bununla :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 11 Aralık 2018; 9:11:7 >
  • 7 cm. fan ve yüksek devirli olunca maalesef sesten durulmaz :)

ben olsam kasaya sığıyorsa yine de 8 cm. bir fan denerdim (tabi riskleri göze alarak)
    misal şu fan ses konusunda fena değil ,ben 650 watt bir ups içine taktım ,değerleri fena değil

https://www.akakce.com/kasa-fani/en-ucuz-xigmatek-xsf-f8252-8cm-fiyati,4865400.html

evet o gösterdiğim fan normal fanlara göre canavar gibi bir şey ,resmen vantilatör gibi üflüyor :)
    Sığacak gibi durmuyor. Çünkü Ups ortadan 2 ye ayrılmış ve fan yeri tam kendisi kadar yer açılmış. Hem anakartında boşluk var hemde diğer taraftan aküye dayanmakta.
  • o zaman aküyü söküp dışarı al diyeceğim ama kızacağına eminim :)

ben o söylediğim ups. de öyle yaptım ,zaten 9 ah. kombi için çok yetersiz kalıyordu ,22 ah. akü taktım (yeni kablo yaptırıp aküyü ups.nin yanına koydum)

fan sesi özellikle geceleri çekilmez oluyor ,işin zor kolay gelsin diyeyim ,başka bir fikir gelirse haberleşiriz artık :)

peki ups. yi başka bir yere koyma imkanın yok mu acaba ?
    diyeceğim ama mutlaka onu da düşünmüşsündür :)
    2 akü var. Üsttekini kasa üstüne alabilirim sanki. Ama orjinallik bozulacak. Kullanım zorluğu olacak.

Şu an kasa içinde. Tekrar kapalı bir alana koyabilirmiyim diye düşünmüyor değilim. Sesi baya bir azaltırım, ayrıca zaten kasa içindeki fanlar ile sirkülasyon sağlayabilirim.
  • anlayabildiğim kadarıyla o ups. nin küçük görünmesi için tüm parçaları sıkışık şekilde yerleştirmişler ve zaten o nedenle bu kadar yüksek devirli fan koyma mecburiyeti doğmuş gibi

fanın bir tarafı aküye dayanıyorsa fan tam soğutma yapamıyor demektir (tabi cihazı görmeden gözümde canlandırıyorum )

ups. lerde benim gördüğüm kadarıyla en fazla trafo ısınıyor ,trafoyu bir şekilde soğutmayı başardığımızda sorun kalmaz diye düşünüyorum

siz kendi fanını hiç sökmeden kasa içine koyuyorsunuz değil mi ,diğer türlü yanma ihtimali yüksek olur
    Aynen olduğu gibi UPS bilgisayar kasasının içinde.

Sıkışık düzen yerleştirilmiş kompakt bir kasa olsun diye.
    Lakin yüksek devirli fan arkadan da neredeyse aynı şiddette hava çıkışı gösteriyor. (Elimi koyarak anlayabildiğim.)

Daha düşük değerli yada düşük devirli fanlar ile kasa içinde sıcaklık kalabilecektir.

Adamlar argesini yapmış aslında. Ondan kurcalamak istemiyorum fazla. :)
  • Slm arkadaslar tuncmatik 850va ups var bosta duruyor elektrik gidince kullaniyorum aku bitermi. Birde 47 inc led tv dvr ve 3 kamera ups baglasam kac saat gider. Tvde bir sorun olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OMERKAHVECİ kullanıcısına yanıt
    ne saati en fazla 15 dakika gider belki daha da az. artı ups boşta tutulması iyi değil aküler geberir ups nin amacı elektrik gidince bağlı olan cihazı güvenli şekilde kapatmaktır uzun süre kullanımı yoktur
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Zamanında bunu bilmedigim icin cok akü ve isildak pert ettim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Annemin solunum cihazını yaklaşık 1 saat çalıştırabileceğimiz bir cihaz arıyorum. Elimde 2017 yılında aldığım PowerUP 650VA Line Interactive LED UPS (UPS-PL-1065VA-00) ürünü vardı denedim ancak bu ürün 15 dk gidiyor. Link şöyle:https://www.hepsiburada.com/powerup-650va-line-interactive-led-ups-ups-pl-1065va-00-p-BD800368?magaza=%C4%B0ndirimin%20Merkezi

Fakat benim hem taşınabilir hem de 1 saat kadar götürebilecek bir ürüne ihtiyacım var. Taşınabilir ve 1 saat giden bir cihaz bulamadım maalesef. Elimizdeki ürün 15 dk kadar gidiyor ama biz yine benzer ağırlıkta veya bir miktar daha kabul edilebilir ağırlıkta bir ürün almak istiyoruz fakat bulduklarım 30 kg civarında, hafif olanlarda az süreli gidiyor. Bana cihaz önerisinde bulunabilir misiniz değerli tecrübeli arkadaşlar.

Solunum cihazının özelliklerini de resim olarak ekliyorum posta.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Teşekkürler.

• Tunçmatik digi pro 1600 aküsünü ne kadara değiştirir servis ? Garanti bitti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: poqito

Herkese merhaba,

Annemin solunum cihazını yaklaşık 1 saat çalıştırabileceğimiz bir cihaz arıyorum. Elimde 2017 yılında aldığım PowerUP 650VA Line Interactive LED UPS (UPS-PL-1065VA-00) ürünü vardı denedim ancak bu ürün 15 dk gidiyor. Link şöyle:https://www.hepsiburada.com/powerup-650va-line-interactive-led-ups-ups-pl-1065va-00-p-BD800368?magaza=%C4%B0ndirimin%20Merkezi

Fakat benim hem taşınabilir hem de 1 saat kadar götürebilecek bir ürüne ihtiyacım var. Taşınabilir ve 1 saat giden bir cihaz bulamadım maalesef. Elimizdeki ürün 15 dk kadar gidiyor ama biz yine benzer ağırlıkta veya bir miktar daha kabul edilebilir ağırlıkta bir ürün almak istiyoruz fakat bulduklarım 30 kg civarında, hafif olanlarda az süreli gidiyor. Bana cihaz önerisinde bulunabilir misiniz değerli tecrübeli arkadaşlar.

Solunum cihazının özelliklerini de resim olarak ekliyorum posta.

Teşekkürler.
    online ups alman gerek ama upsler taşınabilir değildir o tip cihazları 1 saat idare eden taşınır cihaz var mı açıkçası bilmiyorum

• Son zamanlarda çok fazla elektrik kesintisi olmaya başladı. Led tv'nin arızalanmaması için UPS bakıyorum. Modem led tv ve digiturk devamlı takılı kalacak. Aşağıdaki ürün işimi görür mü ?

Sürekli takılı kalması tehlike arz eder mi konuyu okurken önceki sayfadaki yorumlarda duman çıktığını okudum.

https://www.hepsiburada.com/tuncmatik-lite-ii-850va-line-interactive-ups-tsk5201-p-BD800183
  • 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.