Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sorulduysa kusura bakmayin ama devredeyken ses cikarmayan yani biplemeyen ups var mi?
  • elektrik kesintilerinin ve voltaj dalgalanmalarının çok olduğu bir yerde yaşıyorum.
    elektrik kesildiğinde modem tv gibi az güç tüketen aletleri uzun süre çalıştırmak istiyorum. ne önerirsiniz?
    650VA dandik bir ups almıştık. 10 wattlık aleti 45 dk çalıştırabildi. normal midir?

elektrik kesilince, düşük güç tüketen aletleri uzun süre çalıştırmak istiyoruz?
  • apc back-ups rs 800 ups cihazim var icine daha once yuasa 12v 7a akü alip takmistim. Aküler ölmüş degistirmek istiyorum ups den istedigim dalgalanmalarda korusun elektrik gittiginde kapatmak icin zaman versin benim icin yeterli uygun fiyatli bir akü tavsiye ederseniz sevinirim. Iyi aksamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutbul

apc back-ups rs 800 ups cihazim var icine daha once yuasa 12v 7a akü alip takmistim. Aküler ölmüş degistirmek istiyorum ups den istedigim dalgalanmalarda korusun elektrik gittiginde kapatmak icin zaman versin benim icin yeterli uygun fiyatli bir akü tavsiye ederseniz sevinirim. Iyi aksamlar.
    Arkadaşlar, sadece 15 dakika kullanıp elektrikten çektiğim ve tamamen kapalı konuma getirdiğim, 5 günlük, garantisi duran FSP Champ 1KVA LCD Online UPS'imi satıyorum. Fan sesi az olsa da ev ortamı için bana fazla geldi, bu yüzden elden çıkartıp line-interactive bir model almaya karar verdim. Vatanbilgisayar'dan alınma, fatura ve garantili.
  • ZeBeLLaH kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir hocam hangi şehir
  • nemesis kullanıcısına yanıt
    Powercom 1025VA - 1500VA - 2000VA modelleri. Yazılımı ile sesi tamamen devre dışı bırakabilirsin. Açma düğmesi ile de.
  • kutbul kullanıcısına yanıt
    Orbus alabilirsin. Yalnız 12v 9a al. 7a ile aynı boyutta.
  • celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    Normaldir.

Elektrik kesildiğinde aletlerin uzun süre çalışmasını sağlayan VA ne kadar yüksek ise o daha fazla çalıştırır değildir. 650VA olsun 1000Va olsun vs... toplamda elektrik çekme gücünü yani toplamda elektik bağlama gücünü gösterir.
    Elektrik kesildiğinde uzun süreli çalıştırmak istiyorsan kullandığın UPS'nin aküsü ve adeti ile ilgili bir durum. 12Va 9 aküler 12Va 7'lere göre daha fazla tutar. Bazı UPS'lerde aküler genelde 1 veya 2 tanedir.
    Türkiye'de araştırırsan 4 akülü sistemlerde var. Onlardan alırsan elektrik kesildiğinde uzun süreli tutarsın ama 5 saat falan gibi bir şey bekleme yok öyle bir şey. Çok uzun süre istiyorsan sigortanın altına yerleştirilme dolaplı prof UPS'ler var.
    8 ve 12 arası akü ile çalışır bu sistemler online'dır.
  • altuntug A kullanıcısına yanıt
    600valik kucuk olanindada varmi
  • nemesis kullanıcısına yanıt
    600va'lıkta direk kapatamıyorsun. elektrik kesildiğinde sinyal sesi duyarsın o esnada açma kapama düğmesine 1 kere kısa basma ile sesi kesiyor.

Hiç bir şekilde ses duymak istemiyorsan 1025Va ile başlayanlardan alacaksın. UPSMoon programı ile daha rahat yapılıyor içinden çıkıyor zaten.
  • Tamamdir tesekkurler
  • yusufoz31 Y kullanıcısına yanıt
    Bu seçtiğiniz ürün zaten 360w. yükünüzde 360w. sınırda olduğu için devamlı arıza verecektir. ben kesintisiz güç kaynakları tamir ve bakımını yapıyorum. uzun yıllardır bu işi yapıyorum. KGK seçerken asgari yükünüzün 2 katı olursa sağlıklı ve uzun süreli kullanmış olursunuz.

farklı bir soru takılırsa kafanıza özelden ya burdan yada mkm@mkmelektronik.com yazabilirsiniz
  • dh33 D kullanıcısına yanıt
    senin cihazın içindeki aküde, alacağın aküyle aynı kalitededir. akülerin markaları ve üretim yılları önemlidir. birde akünün kaliteli olduğunu anlamak için ağırlığına bakmak lazım.

cihazın devamlı açık olması aküleri bitirmez normal şartlarda. çünkü bu cihazlar şebeke varken aküyü sadece şarj eder ve şarjı bittikten aküyü kendi haline bırakır
  • quote:

Orijinalden alıntı: gubaz

senin cihazın içindeki aküde, alacağın aküyle aynı kalitededir. akülerin markaları ve üretim yılları önemlidir. birde akünün kaliteli olduğunu anlamak için ağırlığına bakmak lazım.

cihazın devamlı açık olması aküleri bitirmez normal şartlarda. çünkü bu cihazlar şebeke varken aküyü sadece şarj eder ve şarjı bittikten aküyü kendi haline bırakır
    Sadece 12v bir modemi 18-24 saat açık tutabilmek için almam gereken ups nedir ? son zamanlarda ups modemler çıkmış prize takılan, bunlar iş görür mü ?
    6-12 saat modemi açık tutabileciğini yazmakta ancak ups almak daha mantıklı değil mi ?

http://urun.n11.com/guc-kaynagi/powerful-pm-8800-micro-dc-modem-icin-6-12-saat-P96813955?gclid=CKSawpSUg9ACFQcSGwodtfoL2Q
    bu ürün yerine ups mi daha mantıklı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosx -- 30 Ekim 2016; 20:29:28 >

• Arkadaşlar şu ürünü almayı planlıyorum yanlız bu elektirik giriş çıkış değerlerinden falan hiç anlamıyorum benim netmaster uydunet modeminin değerlerinin fotoğrafını çektim şu aşağıdaki alet bunu çalıştırırmı ? Birde Uçları uymazsa geçmiş mesajlarda birisi değiştirmiş ne kadar verimli olur ? çünkü bundan önceki modemin değerlerinde 12V 1.7 A yazıyor şu an kullandığımda 1.5A ve uçları uymuyor birbirlerine.
    http://www.hepsiburada.com/powerful-pm-8800-micro-dc-modem-ups-p-BD802452

Bu benim aygıtın değerleri ,
     [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Buda Yukardaki ilandaki aygıtın ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelastairbender -- 1 Kasım 2016; 12:37:6 >

• valla bende uydunet modemi açık tutmak için, ya bu cihazı alacağım ya da ups. Ancak bilen birinin tavsiyesine ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelastairbender

Arkadaşlar şu ürünü almayı planlıyorum yanlız bu elektirik giriş çıkış değerlerinden falan hiç anlamıyorum benim netmaster uydunet modeminin değerlerinin fotoğrafını çektim şu aşağıdaki alet bunu çalıştırırmı ? Birde Uçları uymazsa geçmiş mesajlarda birisi değiştirmiş ne kadar verimli olur ? çünkü bundan önceki modemin değerlerinde 12V 1.7 A yazıyor şu an kullandığımda 1.5A ve uçları uymuyor birbirlerine.
    http://www.hepsiburada.com/powerful-pm-8800-micro-dc-modem-ups-p-BD802452

Bu benim aygıtın değerleri ,

Buda Yukardaki ilandaki aygıtın ,

Şunu biri cevaplasın aleti ona göre alacam :)

• Selam herkese

Bir akrabama uzaktan yardım etmek istiyorum.

Kullandığı ups kalorifer pompasi icin.

Necron marka kaynak içinde 4 aku var. 12v 7A

Aküler 15 dk civari goturuyor.Omru bitmiş sanırım.
    Kuru aku yerine jel akü alsam biraz daha yüksek kapasiteli şarjda sıkıntı olur mu. Yada başka bi tavsiyesi olan varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosx

Sadece 12v bir modemi 18-24 saat açık tutabilmek için almam gereken ups nedir ? son zamanlarda ups modemler çıkmış prize takılan, bunlar iş görür mü ?
    6-12 saat modemi açık tutabileciğini yazmakta ancak ups almak daha mantıklı değil mi ?

http://urun.n11.com/guc-kaynagi/powerful-pm-8800-micro-dc-modem-icin-6-12-saat-P96813955?gclid=CKSawpSUg9ACFQcSGwodtfoL2Q
    bu ürün yerine ups mi daha mantıklı ?

?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

incehesaptan şu ürünü sipariş verdim az önce, keşke incehesap la ilgili yorumları okusaydım, hiç tavsiye etmiyorlar, inşallah ikinci ek veya bozuk ürün göndermezler, bu incehesap hakkında siz ne dersiniz, acaba bankaya mail atıp iptalmi ettirsem vakit geçmeden.
    http://www.incehesap.com/tuncmatik-lite-ii-1000-2-pcinkjet-fiyati-31321/?ref=akakce&v=1.91.9

sa dostum bugün bende tam bu ürüne bakıyordum evde bir pc(hesapladım az çok 360watt tüketiyor) ve prihna 80 ekran led tv(üzerinde 65w yazıyor) var ikisini bağlar isek kaç dakika götürür bizi bilgin varsa ve ürünü kullanıyorsan nasıl bilgi verir misin.

http://www.hepsiburada.com/piranha-le-3248-32-82-ekran-led-ekran-p-EVPIRANHALE3248

birde arkadaşlar 250 tl ye kadar sınırım var önerileriniz nedir elektrik gittiği zaman pc ve yazdığım tv yi 15 20 dk çalıştırması benim için yeterli olacaktır :)

birde şu ürün nasıldir hangisi daha uygunhttp://www.hepsiburada.com/powercom-raptor-1025va-line-interactive-ups-1025ap-p-BDAVASRPT1025AP

---

7ah ile 9 ah arasındaki fark nedir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 4 Kasım 2016; 22:0:59 >

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.