Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende bilgili değilim sipariş vericem ama hangisini alsam fikrim yok.
  • Merhaba arkadaşlar. Voltaj dalgalanmalarının önünü kesmek şebekeden izole olmak amacıyla oline ups düşünüyorum. Ama on-line olan upsler (en az 1kva düşünüyorum bu arada) çok sesli çalıştığı ev ortamında rahatsız edebileceği söyleniyor. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

2 adet ürün var aklımda. Şunlar:

http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-champ-1-kva-lcd-online-ups.html#genel-bakis

http://www.hepsiburada.com/tuncmatik-newtech-pro-ii-x9-1-kva-online-ups-p-BD804992?magaza=Arma%20Bilgisayar

• white_power kullanıcısına yanıt
    Pek anlamam ama linkteki üründe güzel duruyor. :)

http://www.istanbulbilisim.com.tr/powerful-sentry-pse-1101-1-kva-lcd-online-ups-fiyati,155898.html
  • PSU'nuzun marka ve modeli nedir?
  • Online UPS'lerin tamamında, sürekli çalışan bir fan ile soğutma yapılıyor. Bu cihazlar özellikle ev ortamında sizi rahatsız edecek şekilde gürültülü çalışırlar.

Eğer imkan varsa cihazı çalışma ortamından tamamen yalıtmak, ses konusunda en etkili çözüm. Evinizde kiler, kapalı balkon gibi diğer ortamlardan izole bir yere UPS'i yerleştirip, buradan çoklu prizle diğer mekanlara hattı uzatmayı deneyebilirsiniz. Tabii bunu yapmak için duvarı delmek gibi tadilatlara girişmek gerekebiliyor.

Şunu da akıldan çıkarmamak lazım. Online UPS'lerde pil sürekli devrede olacağı ve pilden besleme yapılacağı için, pil ömürleri line-interactive UPS'lere nazaran daha kısa oluyor. Umduğunuzdan daha erken bir zamanda cihazın pillerini yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

Satın alma kararı verdiğinizde, FSP'yi Tunçmatik'e tercih edin derim. FSP, kendi tesislerinde üretim yapan, birçok donanım üreticisine güç kaynağı tedarik eden büyük bir marka.

• Warbarian kullanıcısına yanıt
    Tunçmatik Lite II 650VA
  • Bilgisayarın PSU 'sundan bahsetmiştim. Güç kaynağınız yani. UPS değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyau kullanıcısına yanıt
    2. el online ups aldım , elektirik çok yakıyormu bunlar birde aküleri ortalama nekadar gider içindeki 3 adet 12v 7 amper aküyü çıkartıp yerine 3 adet 12v 9 amper akü takdırdım sorun olmaz umarım

• İmzamdaki sistem ve monitörü kullanıyorum. Bir de ekran kartı (RX480 veya r9 390) eklenecek. Bu sistemi elektrik kesildiğinde işimi kaydedip düzgün bir şekilde kapatmamı sağlayacak kadar süre (5-10 dakika yeterli) vermesi için hangi tür ve ne kadar kapasitede UPS almam gerekir? Kulanıp da memnun olanlardan marka model tavsiyesi de alabilirim. Teşekkürler.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    RX480 ile R9 390 arasında ciddi güç ihtiyacı farkı vardır. Yinede kabaca OYUN OYNAMADIĞINIZ bir sırada, sistemi kapatabilmeniz için 10dk süreyi 1000va seviyesinde cihazlar rahatlıkla verir.

UPS alırken, kesinlikle yurtdışında da satılan, bilinen markaları tercih edin.
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim. Ben de yaptığım araştırmalara göre 1000va ve üzeri bir cihazın iyi olacağını düşünmekteydim.
  • Merhaba. Kullanmakta olduğum Powersonic 1000 VA'lik Line Interactive UPS bozuldu.

- APC Back-UPS 950VA, 230V, AVR, Schuko Soket BX950U-GR
    - APC Back-UPS 1100VA, 230V, AVR, IEC Soket BX1100LI

- Emerson Liebert itON 1000 VA Line Interactive UPS

- FSP FP1000 1000VA LINE INTERACTIVE UPS

modellerinden evde kullanmak için hangisini tavsiye edersiniz?

Teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUHENDIS34 -- 10 Ağustos 2016; 2:50:27 >
  • Belirttiğiniz her üç marka da bilindik, güvenilir üreticiler. Ancak bütçe elveriyorsa APC'den şaşmamak lazım.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Son zamanlarda ayarsız elektrik kesintileri olabiliyor. Thrustmaster T300 direksiyon setim ve PS4 için UPS kesintisiz güç kaynağı kullanmak istiyorum. Şu an da aklıma gelen çözüm bu. Amaç cihazları güvenli kapatabileyim ve arada da voltaj dalgalanması olursa ondan korusun.
    Eskiden sadece PS3 (85 watt çekiyor) ve müzik seti için 650 VA lık küçük bir güç kaynağı fazlası ile yetiyordu. Şimdi tekrardan hem direksiyon ve PS4 için kullanmak istiyorum. Sorum;

Belki özel bir soru olacak ama Thrustmaster marka T300 model Direksiyon setimde da UPS kullanabilirmiyim? Direksiyonun kaç watt çektiğini bilmiyorum, hiç bir yerde bulamadım.

PS4 ün max 150 watts kullandığını biliyorum. Almayı düşündüğüm UPS ürününün (APC 650 VA) de çıkış güçü 325 watt.

Ancak garanti olması bakımından, 400 watt lık bir UPS kullanabilirim. Bu durumda Tunçmatik ve APC markaları arasında kaldım. Ancak aralarında ciddi fiyat farkı var. APC almak bu farka değer mi? Bu fiyat farkı neden? Bir de ilerde aküsü bittiğinde, istediğim marka bir akü ile değiştirebileceğim bir ürün olsun. Bir birinden üstün oldukları veya bu olmazsa olmaz dediğiniz bir özellik var mı? Veya önerebileceğiniz başka bir marka var mı?

http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx950u-gr-950va-line-interactive-ups-p-BD804940 (APC 950 VA - 443 TL)
    http://www.hepsiburada.com/tuncmatik-lite-ii-850va-line-interactive-ups-tsk5201-p-BD800183 (Tunçmatik 850 VA - 178 TL)

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Gonzo -- 11 Ağustos 2016; 17:58:36 >

• Merhabalar. İçerisinde Core i7 4770 ve GTX770 bulunan bilgisayarıma USP olarak ne önerirsiniz?

Olur olmaz elektrik kesintileri artık sabrımı taşırdı.

• Arkadaşlar elektrik kesintilerine karşı 3-5 dakika pcyi kapatmama süre tanıyacak bir regülatör almayı planlıyorum.Elimde 800VA regülatör var. Pc 700W çekiyor. 800 Va sanırım 480W. Bir bilgisayarıcıya danıştım 1400Va en az almam gerekiyor bu yeterli gelirmi vs. diye adam bana 800Va olanda senin işini görür 1400 ile 800 arasındaki fark elektrik kesintilerinde açık tutma süresi dedi. Buradaki bilgisayarcılara hiç güvenmiyorum şu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen aydınlatabilirmi?
  • Selamlar. Konuyu uzun süre okudum bi sorum olacaktı bilgisayar için regülatör almayı düşünüyorum tunçmatik 1000VA ve fsp scudo 1200 arasında kaldım tunçmatik in regülatörde iyi bir marka olduğunu biliyorum fakat fsp 1200va olduğu için daha rahat çalışacağını düşünüyorum. Eski sayfalarda kerem arkadaşımız fsp scudo 1200 için normal upslerden farkı yok uzak Dur diye yazdığını okudum ve kafam karıştı. Fsp fena bi marka değil diye biliyorum ama siz ne dersiniz acaba. Teşekkürler.

• arkadaşlar benim evimde de elektrik çok kesiliyor.superonline 12 v 1 am modemim var. modem için powerful pm 8800 dün aldım bugün 6 saattten fazla modemi çalıştırdı.
    http://powerful.com.tr/urun/pm-8800/

daha önce pm 0912 vardı 40 dakika ancak yetiyordu.

pm 8800 den çok memnunum herkeze öneririm

powerful un yeni çıkan ups leri içinhttp://powerful.com.tr/ bakmanızı öneririm

online-interactive gibi ups ler ayrılmakta farkları arasında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

• Merhabalar.

Bölgemde sık sık elektrik kesintisi olduğu için ben de bir UPS almaya karar verdim fakat hangisini alayım diye düşünüyorum.En önemli kriterim ise elektrik kesildikten sonra sistemi kapatmaya yetecek kadar yani 5-6 dakika kadar güç sağlaması.Kaliteli güzel birşey arıyorum
    Sistemim genel olarak ;

AMD FX-6100 İşlemci
    Powercolor HD 6790
    500W PSU
    4GB Ram

Aslında Vatan'da FSP nin 600VA modelini gördüm 150 tl gibi fiyata.Alınabilir mi işimi görür mü ?
  • yusufcn kullanıcısına yanıt
    Bende uygun bir şeyler arıyorum sizin gibi. Yani 5 dakika yeter. Kapatsam başka bir şey istemiyorum.

Fiyatlar bana çok pahalı geldi 100-150 TL ye bulunamıyor rahat rahat...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.