Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birinde dijital ön ekranı sayesinde anlık voltajı izleyebilirsiniz, diğerinde bu durum yoktur.
  • arkadaşlar 850 w psu lu pc yi çalıştıracak kesintisiz güç kaynagı arıyorum

1.si sessiz çalışmalı
    pc yı anlık voltaj dalgalanmalarından korumalı
    5 dk pc yi açık tutsa yeter kapatacak kadar süre versin yani
    çat diye elektirik gitdiginde pc kapanmamalı (bazı ciharlar kesintiden sonra devreye giriyormuş öyle olmasın )

birde kapasitesi ne olmalı

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
  • Arkadaşlar inform marka 600 va ups cihazımın aküsü öldüğü için yenisi ile değiştirdim.
    İçinden 3 amper akü çıkmıştı, elektrikçinin tavsiyesi üzerine 7 amper taktım. Şimdi aletin ikaz sesi hiç kesilmiyor.
    Bilgisayarı bağlayınca birkaç sn sonra kapanıyor. Ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedGhost

quote:

Orijinalden alıntı: kerem

quote:

Orijinalden alıntı: RedGhost

Arkadaşlar elimde 27 inç asus monitör var. Direkt elektrik almıyor. Adaptörü var. Ne kadarlık bir güç kaynağı işimi görür acaba? Laptopta kullanıyorum. Sadece monitör için lazım. İyi bir şey varsa şöyle.

Monitör ve laptop için regülatör öneririm.http://www.vatanbilgisayar.com/KGK%20ve%20Regülatörler/fsp-scudo600-scudo-600va-regulator/productdetails.aspx?I_ID=64776 350 watta kadar olan tüm elektronik cihazlarda kullanabilirsiniz

fakat regülator sadece elektrik değişimine karşı koruma sağlıyor sanırım? kesintilerde pek işe yaramayabilir öyleyse.

Elektrik kesilince monitörün çalışması için alacaksanız ups monitörü uzun süre çalışmaz. Ups monitör'ün harcadığı elektriği düşük görüp bekleme konumuna gerebilir ( enerji tasarrufu)

Şansınızı denemek için powercom veya tunçmatik'in 600 VA lık modelini deneyin. Eğer bir süre sonra kapanırsa (15-20 sn gibi) iade edersiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/tuncmatik-lite-ii-650va-line-interactive-ups-tsk5200/productDetails.aspx?productId=bd800182&categoryId=60001544&navq=categoryid%3d60001544%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dbd800182%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257btune7matik%257d%252f219_dp%253d%257b65020va%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013120%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013120_36%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013120_36_60001544%257d%26fh_refview%3dlister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 8 Ocak 2014; 2:23:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

kerem POWERCOM IMD-2000AP ile POWERCOM BNT-2000AP arasındaki fark nedir acaba.

Birinde IMD diğerinde BNT yazıyor.

IMD ler yeni seri, bilgisayar ile ups arası iletişim birimi usb ve ups'in durumunu görebileceğiniz lcd ekrana sahip. BNT ler eski seri, ürünün resminde usb bağlantı noktası gözükse de açıklama kısmında Rs-232 bağlantı noktası yazıyor yani Com var.

Fansız model olduğu için normal çalışma sırasında ses duymazsınız. Ancak elektrik kesildiğinde uyarma amaçlı belli aralıklarla bip uyarı sesi duyarsınız. Bip sesini kapatmak isterseniz anlık olarak açıp kapatma tuşuna basıp çekin. Sessiz moda geçer ancak akü seviyesi kritik düzeye ulaştığında kısa aralıklarla bip sesi verir. Bilgisayarı kapatma zamanı gelmiştir.

Ender olarak elektrik kesikken bilgisayar ups üzerinden çalışıyorsa çok az bir"çızzzz" sesi duyabilirsiniz. 12 volt akü elektriğini 220 volta yükselten trafonun çalışma sesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sas61

arkadaşlar 850 w psu lu pc yi çalıştıracak kesintisiz güç kaynagı arıyorum

1.si sessiz çalışmalı
    çat diye elektirik gitdiginde pc kapanmamalı (bazı ciharlar kesintiden sonra devreye giriyormuş öyle olmasın )

1500 VA önerebilirim. Bütçeniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 8 Ocak 2014; 2:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lernatius

Arkadaşlar inform marka 600 va ups cihazımın aküsü öldüğü için yenisi ile değiştirdim.
    İçinden 3 amper akü çıkmıştı, elektrikçinin tavsiyesi üzerine 7 amper taktım. Şimdi aletin ikaz sesi hiç kesilmiyor.
    Bilgisayarı bağlayınca birkaç sn sonra kapanıyor. Ne yapmalıyım

Bozuk akü takmış olabilir. Ups arızalı olabilir. Yalnız merak ettiğim konu 3A olan ups'e 7A aküyü nasıl sığdırdı.

Hadi onuda geçtim 600VA olan usp'in içinde 7A akü bulunur. Resimdeki ups'e benziyorsa benim 10 yıl önceki ilk ups mdi. Bana arızalı olarak geldi tamir edip bir süre kullanmıştım.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

• aynen hocam resimdeki ürün
    aküyü şarj etmiyor bir türlü
  • quote:

quote:

1.si sessiz çalışmalı

bütçeden yana pek bir sıkıntım yok öneöli olan işimi görsün ne fazla ne az görevini yerine layıkıyla getirsin sessiz çalışsın
    arızalandıgında servisini bulabileyim yedek parçası filan
    öneriniz nedir

• quote:

aynen hocam resimdeki ürün

O zaman tamir ettirdiğiniz yerle bir görüşün. Aküyü taktıktan sonra hiç mi test etmemişler.
  • quote:

quote:

quote:

1.si sessiz çalışmalı

bütçeden yana pek bir sıkıntım yok öneöli olan işimi görsün ne fazla ne az görevini yerine layıkıyla getirsin sessiz çalışsın
    arızalandıgında servisini bulabileyim yedek parçası filan
    öneriniz nedir

Apc önerirdim ama 1500 VA olan modelleri 1000 TL O yüzden.

http://www.vatanbilgisayar.com/kgk-ve-regulatorler/tuncmatik-tsk1653-digitech-pro-1600va-lcd-line-interactive-siyah-ups/productdetails.aspx?I_ID=53035

Şu modeli Vatan Bilgisayara gidip incelemenizi tavsiye ederim. Ürünün üzerinde bir adet fan var ve fanın hangi durumda çalıştığını bilmiyorum. Elektrik kesildiğinde çalışıyorsa rahatsız edici olmaz ama devamlı çalışıyorsa rahatsız eder.

• quote:

quote:

O zaman tamir ettirdiğiniz yerle bir görüşün. Aküyü taktıktan sonra hiç mi test etmemişler.

hocam aküyü ben değiştirdim kimi arayayım
  • quote:

quote:

quote:

hocam aküyü ben değiştirdim kimi arayayım

Devre kartının fotoğrafını çekmeniz mümkün mü ?

• 32' lg led tv 'de kullanmak üzere, online en uygun fiyatlı tavsiyeniz ne olur ? ben vatanda bunu gördümhttp://www.vatanbilgisayar.com/KGK%20ve%20Reg%C3%BClat%C3%B6rler/tuncmatik-tsk1178-newtech-pro-1-kva-11-lcd-online-ups/productdetails.aspx?I_ID=42148

aslında kafamdaki fiyat 300 tl civarı ama online ups'ler araştırdığım kadarı ile 500 tl'den aşşağı yok :( arada elektrikler git gel oluyor tv'nin ekran titriyor filan korkuyorum tv bozulacak diye. şuan akım korumalı priz kullanıyorum artık faydası varmı onuda bilmiyorum ya. tavsiyelerinize ihtiyacım var. tşk.ler şimdiden.

• merhaba,

4 yıldan beri tuncmatik lite 1000 kullaniyorum. muhtemelen akuleri bitti, arada sirada acinca kirmizi isik yanik vaziyette duz bir sinyal sesiyle uyari veriyor. biraz bekleyip acip kapantinca duzeliyor.

burada dogru duzgun elektrik kesintisi yasamiyorum. ben daha çok dusuk-yuksek elektrik veya dalgalanmalar icin kullaniyorum.

ben bunun akulerini soktugumde, bu sekilde ups i kullanabilirmiyim ve elektrik dalgalanmalarina veya voltaj dusuklugunde bir ise yarar mi?

yoksa düzgün bi regülatör daha mi faydali olur?

onerileriniz icin simdiden tesekkurler!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok büyük ihtimalle devre tamamlanmayacağı için aküyü söktüğünüzde çalışmayacaktır. Ancak online olmadığı için aküsüz regüle etmesi pek mümkün değil zira voltaj düşünce sizi aküden besler sistem. Aküleri yenileyin? Çok büyük ihtimal 12v 9ah akü kullanıyor. 50-60tl olması gerekiyor.
  • TUNCMATIK LITE 1500VA'yı 2 senedir kullanıyorum. Büyük memnuniyetle kullandığım bu üründen son 1-2 haftadır epeyce soğudum. 2 sene sonunda sanırım aküleri ölmüş durumda, üstelik bu zaman zarfında pek elektrik kesintisinde de kullanmadım. Şu anda elektrik kesintisinde ilk uyarı sesini verdiği anda kapanıyor. Garantisi geçtiği için vatan bilgisayara da yollayamıyorum. Tunçmatiğin sitesinden müşteri hizmetlerine mail attım, telefonla da irtibata geçeceğim. Sergiledikleri tavra göre buradan da bilgilendireceğim. Peki arkadaşlar sizce 2 sene geçer geçmez bu sorunu yaşamam normal mi? Bilen arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schumii -- 12 Ocak 2014; 14:39:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

32' lg led tv 'de kullanmak üzere, online en uygun fiyatlı tavsiyeniz ne olur ? ben vatanda bunu gördümhttp://www.vatanbilgisayar.com/KGK%20ve%20Reg%C3%BClat%C3%B6rler/tuncmatik-tsk1178-newtech-pro-1-kva-11-lcd-online-ups/productdetails.aspx?I_ID=42148

aslında kafamdaki fiyat 300 tl civarı ama online ups'ler araştırdığım kadarı ile 500 tl'den aşşağı yok :( arada elektrikler git gel oluyor tv'nin ekran titriyor filan korkuyorum tv bozulacak diye. şuan akım korumalı priz kullanıyorum artık faydası varmı onuda bilmiyorum ya. tavsiyelerinize ihtiyacım var. tşk.ler şimdiden.

Evet 500 tl'den aşağı online model ups yok. Elektrik kesintisi tv ye zarar vermez ama voltaj dalgalanması zarar verir. Regülatör almanızda yarar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maderlash

merhaba,

4 yıldan beri tuncmatik lite 1000 kullaniyorum. muhtemelen akuleri bitti, arada sirada acinca kirmizi isik yanik vaziyette duz bir sinyal sesiyle uyari veriyor. biraz bekleyip acip kapantinca duzeliyor.

burada dogru duzgun elektrik kesintisi yasamiyorum. ben daha çok dusuk-yuksek elektrik veya dalgalanmalar icin kullaniyorum.

ben bunun akulerini soktugumde, bu sekilde ups i kullanabilirmiyim ve elektrik dalgalanmalarina veya voltaj dusuklugunde bir ise yarar mi?

yoksa düzgün bi regülatör daha mi faydali olur?

onerileriniz icin simdiden tesekkurler!

Şehir şebekesi voltajın da çok düşüş olursa regülasyon devresi dengeleyemeyeceği için aküden çalıştırabilir. Ayrıca ups aküsüz açılmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 12 Ocak 2014; 15:53:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

TUNCMATIK LITE 1500VA'yı 2 senedir kullanıyorum. Büyük memnuniyetle kullandığım bu üründen son 1-2 haftadır epeyce soğudum. 2 sene sonunda sanırım aküleri ölmüş durumda, üstelik bu zaman zarfında pek elektrik kesintisinde de kullanmadım. Şu anda elektrik kesintisinde ilk uyarı sesini verdiği anda kapanıyor. Garantisi geçtiği için vatan bilgisayara da yollayamıyorum. Tunçmatiğin sitesinden müşteri hizmetlerine mail attım, telefonla da irtibata geçeceğim. Sergiledikleri tavra göre buradan da bilgilendireceğim. Peki arkadaşlar sizce 2 sene geçer geçmez bu sorunu yaşamam normal mi? Bilen arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

Ups'i aldığınız günden itibaren 2-3 ayda bir aküyü deşarj etseydiniz akü kısa sürede ölmezdi.

• 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.