Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pawneat

Merhaba devamlı elektrik kesintilerinden dolayı binanın topraklama hattına güvenmediğimden ups alacaktım ama hangi güç kaynağı uygun olur karar veremedim bir masaüstü bilgisayar bir led monitör var.
    1.http://www.aocmonitorap.com/root/anz/product_display.php?id=154
    2.http://www.vatanbilgisayar.com/Masa%C3%BCst%C3%BC%20Bilgisayar/asus-m70ad-tr002s-intel-core-i7-4770-34-ghz-8-gb-ddr3-2-tb-hdd-4gb-nvidia-gt640-win81/productdetails.aspx?I_ID=71165

Ne kadar VA almam gerekiyor?Yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.sanalmarketim.com/apc-bx1100ci-backups-1100va-avr-230v-ups/p_41036/

Üzün yıllar sorun çıkarmadan çalışsın, içim rahat olsun derseniz link deki ürünü öneririm.

• ups kargoya verilmiş
    gelince ilk sarj falan yapmam gerekiyor mu? kaç saat kullanmadan sarjta durması gerekiyoracaba?

ve akünün ömrünun kısa olmaması için yapmam gereken bakımlar var mı? arada deşarj falan yapmalımıyım?
    yapmalıysam tam olarak nasıl yapılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

ups kargoya verilmiş
    gelince ilk sarj falan yapmam gerekiyor mu? kaç saat kullanmadan sarjta durması gerekiyoracaba?

ve akünün ömrünun kısa olmaması için yapmam gereken bakımlar var mı? arada deşarj falan yapmalımıyım?
    yapmalıysam tam olarak nasıl yapılacak

Kendi halinde açık bir şekilde en az 16 saat şarj olsun. Daha sonra bilgisayarı elektrikler kesikmiş gibi ups ile çalıştırarak aküyü deşarj edin. Ups akü kritik uyarısı verdiğinde (sık aralıklarla bip sesi) hemen fişe takın. Artık kullanıma hazırdır.

Ayrıca akü ömrünün uzun olması için 2-3 ayda bir aküyü deşarj edin.
  • ilk şarj pc ye takmadan olucak değil mi?

2-3 ayda bi deşarj yaptıktan sonra pcden ayırıp tekrar şarj etmek gerekiyor mu yoksa normal calıstırmaya devam mı deşarj işleminden sonra

2x12 lik akü var sanırım yanlış hatırlamıyorsam
    16 saat şarj yeter sanırım o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 4 Ocak 2014; 13:59:05 >
  • quote:

ilk şarj pc ye takmadan olucak değil mi?

2-3 ayda bi deşarj yaptıktan sonra pcden ayırıp tekrar şarj etmek gerekiyor mu yoksa normal calıstırmaya devam mı deşarj işleminden sonra

2x12 lik akü var sanırım yanlış hatırlamıyorsam
    16 saat şarj yeter sanırım o zaman

İlk şarj için geçerli, ola ki elektrik kesilirse deşarj olmaması için bir önlem. 16 saat şarj rahat yeter.
  • edit: ürün şimdi g eldi
    taşırken çalıştırdım zaten yanlışlıkla
    üzerinde ki ekranda batarya yarı dolu gözukuyor, ilk şarj etmeden önce açık bırakıp bataryanın bitmesini bekleyeyim mi? yoksa direkt şarj edebilir miyim

bayada büyükmüş
    benim eski ups bunun 3te 1 falandır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 4 Ocak 2014; 14:04:16 >
  • quote:

edit: ürün şimdi g eldi
    taşırken çalıştırdım zaten yanlışlıkla
    üzerinde ki ekranda batarya yarı dolu gözukuyor, ilk şarj etmeden önce açık bırakıp bataryanın bitmesini bekleyeyim mi? yoksa direkt şarj edebilir miyim

bayada büyükmüş
    benim eski ups bunun 3te 1 falandır

Hadi gözünüz aydın. Yok deşarj etmeyin, direk şarj olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 4 Ocak 2014; 14:33:31 >
  • kerem kullanıcısına yanıt
    çok sağolun yardımlarınız için
  • quote:

çok sağolun yardımlarınız için

Rica ederim güle güle kullanın.
    son bir şey sorucam tekrar teyit etmek amacıyla

ilk şarj 16 saat mi
    6 saat mi olucak? kılavuzda 6 demiş, gerçi 16 saaate kadar tutarım ben sorun olmaz ama teyit etmek için soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 4 Ocak 2014; 20:24:11 >
  • quote:

son bir şey sorucam tekrar teyit etmek amacıyla

ilk şarj 16 saat mi
    6 saat mi olucak? kılavuzda 6 demiş, gerçi 16 saaate kadar tutarım ben sorun olmaz ama teyit etmek için soruyorum

6 saat içinde akü %90 kapasitesine şarj olur. Tam şarj olması için daha uzun süreye ihtiyaç vardır.
  • Arkadaşlar elimde 27 inç asus monitör var. Direkt elektrik almıyor. Adaptörü var. Ne kadarlık bir güç kaynağı işimi görür acaba? Laptopta kullanıyorum. Sadece monitör için lazım. İyi bir şey varsa şöyle.
    Peki daha ucuz yollu birşey tavsiye edebilir misiniz şu an ki bütçem tavsiye ettiğiniz güç kaynağını almaya yetmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedGhost

Arkadaşlar elimde 27 inç asus monitör var. Direkt elektrik almıyor. Adaptörü var. Ne kadarlık bir güç kaynağı işimi görür acaba? Laptopta kullanıyorum. Sadece monitör için lazım. İyi bir şey varsa şöyle.

Monitör ve laptop için regülatör öneririm.http://www.vatanbilgisayar.com/KGK%20ve%20Regülatörler/fsp-scudo600-scudo-600va-regulator/productdetails.aspx?I_ID=64776 350 watta kadar olan tüm elektronik cihazlarda kullanabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: pawneat

Peki daha ucuz yollu birşey tavsiye edebilir misiniz şu an ki bütçem tavsiye ettiğiniz güç kaynağını almaya yetmiyor.

O zaman sizde bütçenize uygunsa Tuncmatik Digitech Pro 1200 VA alın.https://www.sanalmarketim.com/tuncmatik-digitech-pro-1200va-line-interaktif-ups-siyah/p_33498/

@Rajeesh size ürün hakkındaki görüşlerini aktarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 5 Ocak 2014; 13:01:28 >

• 16 saat şarj edip
    ürünü pc ye takıp şarj ettim

pc + monitör + 2+1 + modem ile
    yarım saaat dayandı deşarj sürecinde

üzerinde ki ekranda baya başarılı, her şeyi gösteriyor

yanında gelen ups kablosu kısa geldi biraz
    bende eski ups ın kablosunu taktım bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 5 Ocak 2014; 14:06:52 >
  • quote:

16 saat şarj edip
    ürünü pc ye takıp şarj ettim

pc + monitör + 2+1 + modem ile
    yarım saaat dayandı deşarj sürecinde

üzerinde ki ekranda baya başarılı, her şeyi gösteriyor

yanında gelen ups kablosu kısa geldi biraz
    bende eski ups ın kablosunu taktım bakalım

1-2 şarj deşarj işleminden sonra akü tam performansına erişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

quote:

Orijinalden alıntı: RedGhost

Arkadaşlar elimde 27 inç asus monitör var. Direkt elektrik almıyor. Adaptörü var. Ne kadarlık bir güç kaynağı işimi görür acaba? Laptopta kullanıyorum. Sadece monitör için lazım. İyi bir şey varsa şöyle.

Monitör ve laptop için regülatör öneririm.http://www.vatanbilgisayar.com/KGK%20ve%20Regülatörler/fsp-scudo600-scudo-600va-regulator/productdetails.aspx?I_ID=64776 350 watta kadar olan tüm elektronik cihazlarda kullanabilirsiniz

fakat regülator sadece elektrik değişimine karşı koruma sağlıyor sanırım? kesintilerde pek işe yaramayabilir öyleyse.

• kerem POWERCOM IMD-2000AP ile POWERCOM BNT-2000AP arasındaki fark nedir acaba.

Birinde IMD diğerinde BNT yazıyor.
  • Birde ses olayı çokmudur. Sessiz bir ups düşünüyorum aslında. Bu ikisinden hangisi daha sessizdir.
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.