Şimdi Ara

Üniversiteyi kazanmadan önce ki hayalleriniz nelerdi ?gerçekleştimi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
25
Favori
3.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SolSerçe

Ortaokuldan liseye geçiş için yazıyorum.

Sbs de 430 gibi bir puan getirdim. Başarılıydım yani. Sonra dede tarafım kalabalıkltir haliylede baya bir kuzenim var. 19 tane kuzenim var. 17si anadolu lisesine gittiler ve sınıfta kaldılar. Annemde korktu. Benim oğlanda kkalır sınıfta felan dedi. Yapamaz, başaramaz diye kendi adına karar verdi ve gidip dershane hocasiyla konuştu. Küçüklügümden beri bilgisayar mühendisliğine has ilgim var. Çünkü diğer meslekler hiç ilgimi cekmezdi. Bizim dershane hocası, Meriç üniversiteye gitmek için sınavlara çalışır felan dedi. Ailemde benim mimar olmami istiyor. Cahillik ya meslek Lisesine yolladılar. Orada da iç mimari bölümü var. Ulan adam bilmiyor birde diyor benim oğlum mimar olucak diye seviniyor. Bu arada ben tatildeydim. SBS de yüksek yaptığım için beni tatile yollamistilar.
    Devam ediyorum bunlar yüzünden meslek lisesine gittim. Ha tamam dedik ve tekrardan derslere çalıştım ve lise 1 de ben affaladim kimya filan herneyse ortalamami 78 ile kapattım ve amacım düz liseye geçiş yapmaktı. Bizimkilere söylemicektim tabikide. Alan seçimlerinde felan başka okup ismi yazdım. O liseyi her turlu kazanirdim çünkü diğer arkadaşlarım da kazandı ve en yüksek ortalama bende vardı. Anneme son gün söyledim. Kadın çıldırdı gidip yazılı dilekçe verdi ve tekrardan yazdı. Suan 12 olduk. Onlar yüzünden sadece Matamatik ve Fizik Temelim var. Cizim yapmaktan nefret ediyorum. Bizimkiler desen artık eğitim sisteminin yeni çözüyorlar. Onlarda hafiften keşke mesleğe yollamasaydim felan diyorlar. Staj bittikten sonra dershaneye gidicem artık. Istediğim üniversiteye karışamazlar çünkü reşit olduğum için hiçbir hakkıma el suremezler. Bu sebeblede aile kararlarina bazen saygı duymamak gerekir. Koskoca lise hayatım boşa gitti.

Aynısı bende de oldu önce meslek lisesine yolladılar şimdi çok pişmanlar hayatımın içine ettiler resmen ama geri dönüş olmuyor malesef. Ortaokul bilgilerimle ygs-lysye çalışmaya başladım oda bir yere kadar tabi.

@jizzy quatily Eğitim fakültesindeyim

• biraz daha zorlarsak aynı bölüm çıkacaz ? bilgisayar öğretmenliği okuyorum ben(kırıkkalede).. ya sen?
  • İtüye yatacağım diye gelmeyin. Hadi geldiniz sınavlara çalışın. Farz edelim çalıştınız sınava girmeden çok rahatlamayın. Çok kötü öpüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jizzy quatily kullanıcısına yanıt
    Sosyal bilgiler. Aslında liseden elektrik-elektronik mezunuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro16

Eskişehir gibi üniversite merkezli bir şehirde okuyorum. Anadolu Üniversitesi en iyi devlet üniversitelerinden birisi. Bölüme ilk başlarda soğuk baksam da şimdilerde alıştım ve zevk alarak okula gidiyorum. İlk sene tek başımaydım ortamımı kurdum arkadaş çevresi yaptım ikinci sene evdekiler yanına gelelim mi dediler ilk önce kabul etmedim. Sonra düşündüm yemek,kıyafet,ev işleri ıvır zıvırları nasıl olsa annem babam halledecek. Maddi sıkıntı da çekmeyeceğim. Üstüne peder bi de araba alırım gelirsek dedi dünyalar benim oldu Şimdi çok rahatım yediğim önümde yemediğim ardımda. Ailenin güvenini kazandığım ve dürüst davrandığım için anne baba nerdesin ne yapıyorsun diye aramıyorlar bile çünkü leş ortamlarda, her gece alemlerde karı kızla para harcamıyorum. Çünkü hevesimi ilk sene aldım anladım ki hepsi boş işler. Canım sıkılırsa batağa, kızlara kahve içmeye, maça, arabayla dışarda takılmaya çıkıyorum. Devletin verdiği 300 liralık kredi bana her türlü yetiyor. Tek masrafım sigara ve benzin. Çok tutucu bir aileniz yoksa aile ile yaşamak en güzeli.

Ben de öyle düşünüyorum hocam. Hem ortamımdan kopmam, hem aile hasreti çekmem, hem ev derdiyle uğraşmam, para/araba derdim olmaz ve üstüne üstlük bunlar İzmir gibi bir ilde oluyorsa değmeyin keyfime.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

Orijinalden alıntı: diziyazarı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diziyazarı

quote:

Eczacılık istiyordum. Aktepe diye bir yer var burada ufak bir kasaba orada açacaktım yerimi. Hatta fazlası ile puan aldım ama babam çok ağır bir hastalığa düştü bana sürekli Tıp yaz deyip durdu bende sevdiğim kızı başkasına verecekleri için 4 yıllık yazmak istedim. Ftr bölümünü söyledim ailem kabul etmeyince zorla Tıp yazdım fakat babam iyileşince okulu bıraktım. Ailem de okutmayınca bende matematik bölümünü yazdım. Özel ders ile çevirdim işlerimi şimdi de özel bir dershane de çalışıyorum. Zor günler geçirdim ama şükürler olsun ayakta durabildim

senin ki biraz daha farklı bir şekilde ilerlemiş derler ya hayatın çemberi fln o tarz şeyler yaşamışsın

Aynen öyle ya. Düşünsene hayatım boyunca ders çalıştım hayallerime ulaşmak için ama sonunda kendi düşmanımı yarattım
    Ama hayat devam ediyor hâlâ peşinden koşmaya devam edeceğim Allahım güç versin yeter

kesınlıkle öyle helal olsun

Sağol kardeş senden de Allah razı olsun

Boşver be abi 27 Mayıs'ta Watch dogs çıksın yazın da Destiny + Elder Scrools çıkar ps4 e dert tasa kalmaz

Şaka bir yana takdir ettim yaptıklarını ama bir kız için değmezdi bence tabi babanın iyileşeceğini bilemezdin.

Peki şimdi o kız ne yapıyor Özel değilse cevaplar mısın ?

Bu arada ps4 e gt7 çıkmadan dönüp bakmam bile. Sony bey hiç Kusura bakmasın, 2 tane oyun ile beni kandıramaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rumi.

İtüye yatacağım diye gelmeyin. Hadi geldiniz sınavlara çalışın. Farz edelim çalıştınız sınava girmeden çok rahatlamayın. Çok kötü öpüyorlar.

Hangi bölüm hocam?

• Hayallerimin de ötesine geçtim ve sanırım forumdaki en şanslılardanım Allah bozmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolSerçe

Ortaokuldan liseye geçiş için yazıyorum.

Sbs de 430 gibi bir puan getirdim. Başarılıydım yani. Sonra dede tarafım kalabalıkltir haliylede baya bir kuzenim var. 19 tane kuzenim var. 17si anadolu lisesine gittiler ve sınıfta kaldılar. Annemde korktu. Benim oğlanda kkalır sınıfta felan dedi. Yapamaz, başaramaz diye kendi adına karar verdi ve gidip dershane hocasiyla konuştu. Küçüklügümden beri bilgisayar mühendisliğine has ilgim var. Çünkü diğer meslekler hiç ilgimi cekmezdi. Bizim dershane hocası, Meriç üniversiteye gitmek için sınavlara çalışır felan dedi. Ailemde benim mimar olmami istiyor. Cahillik ya meslek Lisesine yolladılar. Orada da iç mimari bölümü var. Ulan adam bilmiyor birde diyor benim oğlum mimar olucak diye seviniyor. Bu arada ben tatildeydim. SBS de yüksek yaptığım için beni tatile yollamistilar.
    Devam ediyorum bunlar yüzünden meslek lisesine gittim. Ha tamam dedik ve tekrardan derslere çalıştım ve lise 1 de ben affaladim kimya filan herneyse ortalamami 78 ile kapattım ve amacım düz liseye geçiş yapmaktı. Bizimkilere söylemicektim tabikide. Alan seçimlerinde felan başka okup ismi yazdım. O liseyi her turlu kazanirdim çünkü diğer arkadaşlarım da kazandı ve en yüksek ortalama bende vardı. Anneme son gün söyledim. Kadın çıldırdı gidip yazılı dilekçe verdi ve tekrardan yazdı. Suan 12 olduk. Onlar yüzünden sadece Matamatik ve Fizik Temelim var. Cizim yapmaktan nefret ediyorum. Bizimkiler desen artık eğitim sisteminin yeni çözüyorlar. Onlarda hafiften keşke mesleğe yollamasaydim felan diyorlar. Staj bittikten sonra dershaneye gidicem artık. Istediğim üniversiteye karışamazlar çünkü reşit olduğum için hiçbir hakkıma el suremezler. Bu sebeblede aile kararlarina bazen saygı duymamak gerekir. Koskoca lise hayatım boşa gitti.

senin lise ile baya bir problem olmuş aileler önemli bende lisede arkadaş yüzünden yanlış yapmıştım şimdi birlikte gittimiz arkadaşlarımın hepsi pişman ama tabi geride kaldı o günler değiştiremeyiz.

• Hedeflerimin uzerine ciktim maddi yonden de iyiyim Allah a sukur ama hayal ettigim seylerin %20 si anca gercek oldu
    Yine de sukur Allah baska dert vermesin

• şimdilik fena deil

• Parallax kullanıcısına yanıt
    Uzay müh.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neutral Good

Asla tam hayal ettiğin gibi olmaz. Ancak biraz benzerse hayal ettiğine o zaman mutlu olursun hiç benzemezse mutsuz olursun.

kesınlıkle öyle birebir aynısı olacak diye bir şey yok ama daha iyisi de olabilir daha kötüsü de
  • Bir laf vardır "İnsanlar sadece hayal ederken gerçek mutluluğu yaşarlar."
  • Hiç rahat filan değil üniversite hele ayrı şehirde okuyorsan yemektir bulaşıktır çamaşırdır hepsi üstüne biniyor tek iyi yanı arkadaşların evine geliyor rahatça takılıyorsunuz veya gecenin 3ü-4 ünde çıkıp geziyorsun veya geç geliyorsun kimse sana bu saate kadar ne yaptın demiyor.Derslerde öyle çok rahat geçersin modunda 2. sınıfa kadar ardından zorluklar başlıyor
  • Kimse önceden hayal ettiği gibi bir üniversite hayatı yaşıyor ki? Kim ''abi süper bi üniversite hayatı geçiriyorum'' diyor ki. hiç kimse yada çok çok azı.

benim içinde böyle. beklediğim herşeyi tabiki bulamadım. Ama nedenlerini biliyorum.

Kafamdaki sosyal anlamda gerçekleştiremediğim herşey şu bikaç şey yüzünden

1-ailemle aynı şehirde okuduğum için, muhfazakar aileye sahibim

2-Para bakımından hiç iyi değilim sadece devletten aldığım 300 lira kredi, oda yol parası, yemek, kitap derken bitiyor.

3-Tam anlamıyla umduğum arkadaş ortamını bulamadım, Aslında hepsi çok iyi anlaşıyoruz beraber gezip eğleniyoruz, ama sorun şu adamlar çok iyiler
    ben üniversitede arkadaşlarımın daha böyle haylaz ne biliym biraz daha çılgın tipler olmasını bekliyordum ki onlar benden daha pasif çıktılar.
    tabi bunun bana faydasıda oldu, gruptaki en açık sosyal adam olunca güven sağlıyor.

Üni. hayatımın istediğim gibi geçmemesinde kendi hatalarımda var, kendimi eleştiriyorum

1-Sevgili konusunda çok burnu havada davrandım,gelen,ilgilenen kızları sana mı kaldım havalarıyla geri yolladım,ilgilenmedim. Şimdi arkalarından bakıyorum.
    malesef Ego larım vardı. Ve hala sevgilim yok. sevgili konusunda O kadar çok fırsatı geri teptim ki...

2-derslerim açısından da kendimi eleştirebilirm normalde 1. sınıfta çok iyiydim ama 2. sınıfta çok düşürüdüm iyi ortalamam vardı yazık oldu.

Ha sorarsan tekrar ailenin yanında olur musun diye(ankara) yine evet derim mecburen. çünkü burda para harcıya mıyosam şehir dışında hiç harcıyamam.

• Part time çalışıp para kazanacaktım, hazırlıkta ingilizceyi bitirecektim. İşimi ayarladım akrabamın evinde kalırken birden evden çıkarıldım cemaat yurduna geçirildim. Hiç yoktan iyidir diye. Ekimden düne kadar kalıyordum çıktım. Sonuç, şimdilik sıfır. Ama şükürler olsun devlet bursu çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rumi.

İtüye yatacağım diye gelmeyin. Hadi geldiniz sınavlara çalışın. Farz edelim çalıştınız sınava girmeden çok rahatlamayın. Çok kötü öpüyorlar.

Tıptan fazla yatırılır heralde ? Ayrıca uzay müh. Okuyormuşsun nasıl dersleri falan hoş mu bende onu düşünüyorum geleceği nasıl yurtdışına çıkabilirmiyim

• Kardeşim ben lisede çok daha sosyaldim düşün devamsızlık 10.sınıftan beri 44 deydi sürekli İzmir'e kaçardım. Güzel zamanlardı dedim İzmiri avcumuzun içi gibi biliyoruz kesin daha da çok olur ortam ama işte tepe taklak oldu Bizim peder arabayı vermez bana zaten günde 20 lirayla benzine para mı yeter Valla az kaldı zaten okulun bitmesine bitince artık yüksek lisansta uzak yerler bilhassa yurt dışı düşünüyorum ama bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achteruit

Hiç rahat filan değil üniversite hele ayrı şehirde okuyorsan yemektir bulaşıktır çamaşırdır hepsi üstüne biniyor tek iyi yanı arkadaşların evine geliyor rahatça takılıyorsunuz veya gecenin 3ü-4 ünde çıkıp geziyorsun veya geç geliyorsun kimse sana bu saate kadar ne yaptın demiyor.Derslerde öyle çok rahat geçersin modunda 2. sınıfa kadar ardından zorluklar başlıyor

sitemkar gördüm seni
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.