Şimdi Ara

Üniversiteyi kazanmadan önce ki hayalleriniz nelerdi ?gerçekleştimi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
193
Cevap
25
Favori
3.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam hikayenin bazı yerleri tutuyor seninle ama bazı yerler farklı :)))

bende ankaradan kırıkkaleye git gel yapıyorum (1 saat) ....

üniye giderken hani bi caps vardı ... hayal ettiğim , annemin düşündüğü , gerçekte olan falan :DDD aynı aynı :DD

hayal ettiklerim ; daha sosyal bir çevrem olur , sevgilim olur , daha rahat olurum vs vs...

ama ne gezer :))) biz ders bitince koştur koştur ankaraya geliyoruz... ha zaten gelmesen kırıkkalede ne yapacaksın da... ya sinema , ya bilardo en baba yemek :))) neyse ama yinede ortam yapmada etkili oluyor işte :)) ehliyet sınavım var 2 hafta sonra :) yani 1 ay sonra ehliyet elimde olur :P

hocam benim babam seninki gibi çok gaddar değil :) arabamız var ha bana ait değil ama istediğim zaman kullanırım yani sorun yok.. hatta seneye onunla git gel yapacaz :)) tekrar ygs ye girdim bu sene belki ankara üni ye gelirim diye.. (geçen sene 1,5 puanla kaçtı çünkü , bu yıl okul puanının düşeceğini biliyordum ama belki farkı kapatırım dedim...)

o iş te yattı :)))

sonuç olarak liseye göre daha rahat mıyım evet ? daha sosyal miyim ? sayılır ama hayal ettiğim gibi değil ... sevgilim var mı? bir kız vardı ama olmadı... (öyle herkesi beğenemiyorum sdasdas)

son olarak büyük hayaller kurmayın , ben lise 5 olarak tanımlıyorum üniyi :DDD

edit:harf hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jizzy quatily -- 13 Nisan 2014; 7:26:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

hocam hikayenin bazı yerleri tutuyor seninle ama bazı yerler farklı :)))

üniye giderken hani bi caps vardı ... hayal ettiğim , annemin düşündüğü , gerçekte olan falan :DDD aynı aynı :DD

hayal ettiklerim ; daha sosyal bir çevrem olur , sevgilim olur , daha rahat olurum vs vs...

ama ne gezer :))) biz ders bitince koştur koştur ankaraya geliyoruz... ha zaten gelmesen kırıkkalede ne yapacaksın da... ya sinema , ya bilardo en baba yemek :))) neyse ama yinede ortam yapmada etkili oluyor işte :)) ehliyet sınavım var 2 hafta sonra :) yani 1 ay sonra ehliyet elimde olur :P

hocam benim babam seninki gibi çok gaddar değil :) arabamız var ha bana ait değil ama istediğim zaman kullanırım yani sorun yok.. hatta seneye onunla git gel yapacaz :)) tekrar ygs ye girdim bu sene belki ankara üni ye gelirim diye.. (geçen sene 1,5 puanla kaçtı çünkü , bu yıl okul puanının düşeceğini biliyordum ama belki farkı kapatırım dedim...)

sonuç olarak liseye göre daha rahat mıyım evet ? daha sosyal miyim ? sayılır ama hayal ettiğim gibi değil ... sevgilim var mı? bir kız vardı ama olmadı... (öyle herkesi beğenemiyorum sdasdas)

sonuç olarak büyük hayaller kurmayın , ben lise 5 olarak tanımlıyorum üniyi :DDD

Yani diyorsunki liseden pek farkı yok Üniversitenin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yani... ama dersler falan daha rahat tabi... yani lise öğretmenleri gibi düşünme :) (tabi bölümüne göre değişir)

bu arada benim durumum böyle diye herkesin durumu böyle olacak değil :))) yani büyük şehirlerde daha farklı şeyler olabilir kanaatimce...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackBurnBronn

quote:

Orijinalden alıntı: diziyazarı

quote:

quote:

quote:

Ben öss ye girmiştim, o zaman hedeflediğimden daha iyi daha farklı biryerdeyim, çok şükür pişman olmadım, tabi başta zorlandım adaptasyon sorunum oldu ama olsun o kadar

sevindim ama aslında şeyi de merak ediyorum böyle kazandığında ki durumun nasıldı ev ahalısı fln çünkü sınavlara hazrılanırken bir hayal kurmuştun.

Sağolun hocam, sınavlara hazırlanırkn hedef belirlemiştim ama körü körüne birşey olarak değil yani onu tetikleyici güç olarak kullanıyordum ama idealim her zaman ulaşabileceğimin en iyisi şeklindeydi, sonuçlar açıklandığında sınavdan sonra kontrol ettiğimde aldığım sonuçlarla benzerdi, sınava hazırlık sürecim disiplinliydi çok şükür istikrarlıydı ailem o süreçte ne çok baskı kuruyorlardı ne de beni stres altına sokacak yüksek beklentilerle boğuyorlardı, sonuçlar da beklediğimiz gibi çıkınca benden çok sevindiler, ben de 4yıl nasıl geçecek diye kara kara düşünmeye başladım artık, ama 5yıl oldu halimden memnunum

güzel hikaye ama böyle çok makara bir şey bekliyodum konu dışından da daha çıkmadı

Napacan fikir mi çalacan birader, nick e bakınca kıllanmıyor değilim

• Tek kapılı spor arabam(scirocco, bmw 4 series, vs ) olur diye düşünüyordum şirket arabası(fluence) kullanıyorum
  • rezil oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

Tutarsa bende altın varaklı ciltlik yapılacak hikayemi yazarım. Az spoiler vereyim: 1+1 eve çıkacaktı sözde bizimkiler altıma araba çekecekti...

Haydi yazayım o halde.

Tanıyan beni tanır tanımayanda tanısın. Büyük umutlarla üniversite okuyacağız dedik şansa izmir oldu bende manisadayım haliyle 25 dk yol git gel yapıyoruz. Ama öncesinde bizimkilerin HANİ ÇALIŞMA GAZI derler ya aynen öyle oğluşuuum sen kazan ben sana araba alacağım valla söz (nah). 1+1 eve çıkarsın yurtta o kadar kişiyle napacaksın (nah) Geldik üniversiteye peder dedi araba falan yok sana kesin sen karı kızla takılırsın okulu boşlarsın git paşa paşa dedi elime günlük verdi 20 lira. Zaten 16 lira yola gidiyor hani yemeği suyu elektriği evden ya geri kalan 4 lira yeter bizim üniversite hayatına.(nah) Millet çıkışta geç oldu (i.öyüm) bize gidelim bizde kalın diyor kızlara, biz tabi ailemizin yanına gitmek zorunda kalıyoruz evden okula git gel başka hayat yok anasını ya.

Hikayenin asıl olayı şurda başlıyor. Bölüm ingilizce hazırlık zorunlu bizde salak gibi sınava girdik rastgele geçtik mi hazırlığı. Pedere yalvardım okuyayım diye çünkü hazırlıkta tüm ortam yapılıyor millet eleman bulup eve çıkıyor. Bizim peder dedi sen şimdi yoldan çıkarsın hazırlığı atladın madem başlayacaksın okula dedi. Okula başladık herkes benden büyük haliyle herkes grubunu hazırlıkta yapmış ben kaldım mı sap başıma. Sene başında da 2 tane birbirinden bahtsız eleman buldum adamlar bildiğin Allah'a şirk koşmuş o derece bir şanssızlık. Kızlar desen soruyor ev var mı çıkışta takılalım falan ne cevap vereceksin ? Yok işte aileyle kalıyoruz emenike.Çekmediğim kadar başka hiçbir şeyden çekmedim üniversitede.

Utanmasa ailem askere de beraber gelecek benimle. Hayır aptallık bende köpek gibi lisede çalışsaydım ver elini İstanbul ver elini Ankara. İşte o zaman var ya zorla araba alacaklardı 1+1 eve de çıkardım. Ben size diyeyim abi tavsiyesi olsun aile ile okumak pişmanlıktır. Üniversite'de eve çıkmamakta pişmanlıktır. Gidin ailenizden uzak yerlere hayatınızı yaşayın okuluda uzatın varsa Erasmus onu da yapın hatta work and travel da yapın. Aileniz ne derse tersi yapın

ahahaha valla yer yer baya güldüm tabi trajikomik bir hikaye senin acından hüzünlü de üniversiteyi ilk kazandığını öğrenince herhalde arabalı evlı hayaller kurmuşsundur kardesim komik bir hikayen var

• quote:

Orijinalden alıntı: Maestro16

Eskişehir gibi üniversite merkezli bir şehirde okuyorum. Anadolu Üniversitesi en iyi devlet üniversitelerinden birisi. Bölüme ilk başlarda soğuk baksam da şimdilerde alıştım ve zevk alarak okula gidiyorum. İlk sene tek başımaydım ortamımı kurdum arkadaş çevresi yaptım ikinci sene evdekiler yanına gelelim mi dediler ilk önce kabul etmedim. Sonra düşündüm yemek,kıyafet,ev işleri ıvır zıvırları nasıl olsa annem babam halledecek. Maddi sıkıntı da çekmeyeceğim. Üstüne peder bi de araba alırım gelirsek dedi dünyalar benim oldu Şimdi çok rahatım yediğim önümde yemediğim ardımda. Ailenin güvenini kazandığım ve dürüst davrandığım için anne baba nerdesin ne yapıyorsun diye aramıyorlar bile çünkü leş ortamlarda, her gece alemlerde karı kızla para harcamıyorum. Çünkü hevesimi ilk sene aldım anladım ki hepsi boş işler. Canım sıkılırsa batağa, kızlara kahve içmeye, maça, arabayla dışarda takılmaya çıkıyorum. Devletin verdiği 300 liralık kredi bana her türlü yetiyor. Tek masrafım sigara ve benzin. Çok tutucu bir aileniz yoksa aile ile yaşamak en güzeli.

senin dediklerin de yukarda yazan arkadaşın dediklerinin tam tersi konu da hayal ettiği ile gerçekleştirdiği insanlardan birisin galiba dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

hocam hikayenin bazı yerleri tutuyor seninle ama bazı yerler farklı :)))

son olarak büyük hayaller kurmayın , ben lise 5 olarak tanımlıyorum üniyi :DDD

edit:harf hatası

lise 5 demek biraz ağır değil mi kardesim yani lise dediğin yeri geldiğinde son sınıfta uzun eşşek oynamaktır

• bilim adami>pilot>muhendislik okuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuzey Kafkasya

rezil oldum

anlat sen dinliyoz biz
  • Ortam olarak tam istediğim gibi oldu. Her taraf yemyeşil ama ders olarak hiç beklediğim gibi olmadı. Ygs ve Lys ye hazırlanırken bile bu kadar zorlanmamıştım
  • Dağcılık, doğa sporları gibi kulüplere katılacaktım, müzik grubu kuracaktım o hayaller şu an için gerçekleşemedi malesef Grup işi yakın ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kuzey Kafkasya

rezil oldum

anlat sen dinliyoz biz

anlatıcam hocam bi toparliyim de
  • istanbulda yaşıyodum,anadolu yakasındayım,avrupa yakasından kazandım okulu.İstediğim bölümü de kazandım.Eskiyle çok fark yok,aşağı yukarı aynı ortamlarda(kadıköy taksim vb)farklı kişilerle takılıyorum
  • lisede hocalar hep üniye geçin rahatsınız, şöyle süper böyle kebap falan diyolardı meğersem asıl olay buradaymış. 2. sene bitecek daha çıkamadım işin içinden 4 sene de bitmez uzatmalara gidecem galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

valla hiçbiri gerçekleşmedi neler hayal etmiştik ama sosyal açıdan hiçbirini yapamadım daha

Forumdan çık yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexter Morgan -- 13 Nisan 2014; 14:04:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

quote:

valla hiçbiri gerçekleşmedi neler hayal etmiştik ama sosyal açıdan hiçbirini yapamadım daha

Forumdan çık yaparsın

Üniversiteyi kazanmadan önce ki hayalleriniz nelerdi ?gerçekleştimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

quote:

Forumdan çık yaparsın

Üniversiteyi kazanmadan önce ki hayalleriniz nelerdi ?gerçekleştimi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.