Şimdi Ara

Üniversiteyi bırakıp hayalimdeki mesleği yapıcam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
12.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marmara'da iibf okuyorum okul açılalı 2 ay olucak ve açıkcası bana hiçbirşey katmadı ailem okumamı İstiyor ama onlara artık okumanın bi artısı olmadığını anlattım fakat hala ısrarcılar

pazartesi kaydımı sildirip bizim buradaki tesisatçıda işe giricem en azından 4 senemi boş geçireceğime 4 sene bu adamın yanında çırak olarak çalışırım elimde mesleğim olur saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çalışmak iyidir ama hayakindeki mesleğin tesisatçılık olmasına şaşırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Çalışmak iyidir ama hayakindeki mesleğin tesisatçılık olmasına şaşırdım
    Öyle demeyin hocam bizim komşu da tesisatçı. Adam 4 yılda hem evini baktı hem ev aldı hem araba. Yani işini bilen çok iyi miktarlar kazanıyor.
  • Ülke ara eleman ülkesi,doğru yaparsan sağlam kazanırsın

• Tesisatçı, elektrikçi, fayans ustası, oto ustası vb. hep küçük görülür, pis iş diye burun kıvırılır. Ama hem gelir düzeyi yüksektir hem de çoğu durumda kendinin patronu olursun.

Tek sıkıntısı, mahalle müteahhitlerinin inşaat işlerinde yaptığın şeyin parasını hemen alamazsın. Ödemeyi alana kadar bin dereden su getirirler. Onun dışında mantıklı karar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Öyle demeyin hocam bizim komşu da tesisatçı. Adam 4 yılda hem evini baktı hem ev aldı hem araba. Yani işini bilen çok iyi miktarlar kazanıyor.

Alıntıları Göster
    Meslek olarak bi sözüm yok,benimde tanıdığım tesisatçı bi abim var evi var iş ve aile hayatı için 2 ayrı aracı var.Sehre yakın bi köyde bahçeli ev aldı.Kazancı çok iyi ama okumadığı için bu işe babası başlatmış,yani ben bi insanın çocukluktan beri hayalinin tesisatçı olmak olduğunu sanmıyorum onu demek istedim.

Biraz mecburiyetten başlanmış işler tesisatçı,boyacı,tornacı vs,o abime sorsam keşke memur olsaydım falan der kesin oda.Yoksa arkadaşın hayali bu işi yapmaksa ve seviyorsa yapsın tabiki,güzel meslek

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Meslek olarak bi sözüm yok,benimde tanıdığım tesisatçı bi abim var evi var iş ve aile hayatı için 2 ayrı aracı var.Sehre yakın bi köyde bahçeli ev aldı.Kazancı çok iyi ama okumadığı için bu işe babası başlatmış,yani ben bi insanın çocukluktan beri hayalinin tesisatçı olmak olduğunu sanmıyorum onu demek istedim.

Biraz mecburiyetten başlanmış işler tesisatçı,boyacı,tornacı vs,o abime sorsam keşke memur olsaydım falan der kesin oda.Yoksa arkadaşın hayali bu işi yapmaksa ve seviyorsa yapsın tabiki,güzel meslek

Alıntıları Göster
    Tabi hocam haklısınız genelde mecburiyetten başlanıyor.

• İibf'yi birakiyorsan bir sey diyemem.

Yoksa unv. ortamlari turkiyedeki en kaliteli ortamlardir. Dogru yerlerde olursan oyle bir ortam, cevre, ideoloji katar ki sen bile sasirirsin. Benim zihnimin acildigi yerdir. Ayrica unv. oncesi kizlarla bile konusamazdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karataym

İibf'yi birakiyorsan bir sey diyemem.

Yoksa unv. ortamlari turkiyedeki en kaliteli ortamlardir. Dogru yerlerde olursan oyle bir ortam, cevre, ideoloji katar ki sen bile sasirirsin. Benim zihnimin acildigi yerdir. Ayrica unv. oncesi kizlarla bile konusamazdim.
    anadoludan büyük şehre üniye gelmişsen belki.. 1i vakıf 3 üniversite ortamında bulundum hiç kalite göremedim..
  • çok mantıklı, keşke elektrikçide çırak yetişseydim diyorum yaş olmuş 19, başlamışız artık bölüme...
  • işinde iyi olduktan sonra başarıyı her türlü yakalarsın.
  • Iibf okumaktan mantikli olabilir

Gecen evde küçücuk duvar kirdirmak istedik (biraz oyulup kaplanacak tekrar) en asagi fiyat veren 300tl (takribi 2 profesyonel degilse 3 saatlik is)

Alaturka tuvalet yaptiralim dedik (tuvalet bozuk) 2 kisi geldi biri 500 biri 400 istedi tas patlasa 2 3 saatlik is yine

Ben okuyorum mezundan kazandim birde yatay gecis yaptim suan 4. Sinif olmam lazimken 2. Sinifim kafam acayip bozuluyor bu meseleye o yuzden dusunmemeye çalışıyorum surekli kafamda is kurma fikri var ama babama falan ne zaman bu konuyu acsam kiza kiza susturuyor beni :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

anadoludan büyük şehre üniye gelmişsen belki.. 1i vakıf 3 üniversite ortamında bulundum hiç kalite göremedim..

Alıntıları Göster
    İibf konusunda bir şey bilmiyorum, ama okul kesinlikle insana bir şeyler katıyor. Birini bambaşka bi insana dönüştürüyor kısmı tartışılır.

Garip ama ben de biri vakıf, üç üniversitede bulundum. Gerçi birine daha yeni başladım, 1 ay oldu henüz. Uyumlu bi insan olduğum için farklı farklı arkadaşlarım oldu. Hepsinden ufak tefek bi şeyler aldım hayatıma. Bazısının enerjisini, bazısının hayat görüşünü, bazısının kullandığı kelimeleri...

Onlar da benden bazı şeyler aldı kendi hayatına. Bunu tüm çıplaklığı ile gördüm.

Cizreli arkadaşım da oldu, Nişantaşı'nda hayat sürmüş arkadaşım da.. Tanıdığım değil, arkadaşım oldu..

Herkes bir diğerinden bi şeyler kapıyor. Kimse diğerine göre daha dolu ya da boş değil. Sen ona, atıyorum, serada kullanılan kimyasalların bilmem kaç gün tüm mahalleyi kokudan öldürdüğünü anlatıyorsun; o da sana tutup terörün bi yakınına ne kadar zarar verdiğini anlatıyor.

Yani diyeceğim; üniversite hayatının getirdiği sosyalliği bi kenara atmak yanlış. bir insanın Anadolu'dan geldiği için daha çok şeye aç olduğunu, başkalaşmaya daha yakın olduğunu söylemek yanlış..

Ayrıca merak ettim, hangi okullarda okudun?

• Amacın sadece toplumun ortalamasının üzerinde para kazanmaksa ve uzun saatler çalışmayı göze alabiliyorsan kesinlikle üniversite okumana gerek yok. Herhangi bir meslekte kendini geliştirir çevre yaparsan çok para kazanırsın.

Örnek :

Komşum 45 yaşlarında. Sanayide lastikçi. Tek işi lastik. Şuan 5 otomobili 3 evi ( benim bildiğim) ve tarla bağ bahçe ve bankada para + ziynet eşyası var.

Para kazandıran buna benzer çok iş var. Biraz sabır biraz çevre.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Iibf okumaktan mantikli olabilir

Gecen evde küçücuk duvar kirdirmak istedik (biraz oyulup kaplanacak tekrar) en asagi fiyat veren 300tl (takribi 2 profesyonel degilse 3 saatlik is)

Alaturka tuvalet yaptiralim dedik (tuvalet bozuk) 2 kisi geldi biri 500 biri 400 istedi tas patlasa 2 3 saatlik is yine

Ben okuyorum mezundan kazandim birde yatay gecis yaptim suan 4. Sinif olmam lazimken 2. Sinifim kafam acayip bozuluyor bu meseleye o yuzden dusunmemeye çalışıyorum surekli kafamda is kurma fikri var ama babama falan ne zaman bu konuyu acsam kiza kiza susturuyor beni :(
    Konu renkleniyor..

Ben 4.sınıf olmam gerekirken, hazırlıktayım. Yok artık diyeceksin ama öyle. Bir sene mezuna kaldım, bir sene üniversite okuyup yatay geçiş yaptım. Bu sene de sınava girip yeni bi okula yerleştim.

Takma kafana.

• Üniversite sırf eğitimle alakalı değil, hem çevre yapıyorsun, hem pek çok alanda genel kültür sahibi oluyorsun hem de düzgününde okursan oldukça eğlenceli oluyor. Arkadaşlarıyla yurt ortamında yaşayınca insan özlem duyuyor sonrasında iş hayatına atıldığında.

Ben de master ve doktora istemedim, çünkü artık eğitimimin yeterli olduğunu düşünüyorum, ama lisans güzel bir deneyimdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: themontana

Konu renkleniyor..

Ben 4.sınıf olmam gerekirken, hazırlıktayım. Yok artık diyeceksin ama öyle. Bir sene mezuna kaldım, bir sene üniversite okuyup yatay geçiş yaptım. Bu sene de sınava girip yeni bi okula yerleştim.

Takma kafana.

Alıntıları Göster
    Abooo hocam sen benden betermissin

Ne olacak bizim bu halimiz ya en karaktersiz en serefsiz arkadaslarim nerelere nerelere geldi caka satip duruyorlar egonun bini bir para

• DGS ile mühendislik okuyorum,aslında okumak istemiyorum kafam karışık konu fena sardı ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sene neredeyse 2019 olacak halen üniveriste okuduktan sonra tonla para kazanıp zengin olacağını sananlar var

Para girişimcilik tedir.Aklı çalışan ve kabiliyetli insan her türlü para kazanır.

Üniversite dediğimiz kurum.Size sadece eğitim veriyor,gelecekte para kazanacağınızı garanti edemez.

Helede Türkiye'deki üniversiteler... Dünyanın en iyi 100 üniversitesi içinde bir tane türk üniversite yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.