Şimdi Ara

Üniversitelerin Yüz Yüze Eğitime Geçmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yalnızca pandemi açısından değil maddi açıdan değerlendirirseniz sevinirim.

ben üniversitelerin yüz yüze eğitime geçecek olmasına sevinemiyorum. kendi şehrimde kalıp çalışmam ve para kasmam lazım ancak yüz yüze eğitim açılacağı için üniversite ilk yılım heba olacak. işi boş verip üniversiteye gidersem de aileme dünyanın yükünü yıkacağım (bilgisayar taksidim ve şehir dışında yaşamanın maaliyeti). burs çıkması imkansız, yurt çıkması da imkansıza yakın. zaten -emin olmamakla beraber- pandemiden dolayı yurt kontenjanlarını azaltırlar. yani şehir dışında okuyup yaşamanın maaliyeti can sıkıcı.

umarım yüz yüze / uzaktan eğitim tercihini öğrencilere bırakırlar, herkese zorunlu kılmazlar. benim asgari 5-6 ay bir yerde çalışmam gerekiyor. muhtemelen yalnız da değilimdir. siz ne düşünüyorsunuz?

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desc?rtes -- 24 Haziran 2021; 14:20:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Yüzyüze olması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de suanda hali hazırda üni okumaktayım ama ev kiraları aldı başını gidiyor eve cıkmasına cıkıcam da kiramı nasıl ödicemm

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yüz yüze ayrı yazılıyor bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okulunuzu dondurabilirsiniz, onlineden zaten verim %80 alamayacaksınız.

• ravbin R kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim

• yasamagayretindeyim Y kullanıcısına yanıt
    aynen bu tür sıkıntılar mevcut. umarım öğrencilerin tercihine bırakırlar yüz yüze eğitimi.

• Penanggalan kullanıcısına yanıt
    yazılım veya bilgisayar mühendisliği istiyorum, altyapım var. o yüzden kendi adıma konuşmak gerekirse verim alamama problemim olmayacak. bence bahsettiğin durum uygulamalı dersi olanlar için bir etken. dondurma konusunu da düşündüm. ancak konuda da belirttiğim gibi bir senem boşa gitmiş olacak.

• desc?rtes D kullanıcısına yanıt
    Yaşamadan direkt verimsiz olmaz demeyin. Kolay gelsin umarım çıkar yol bulursunuz ama öyle öğrenciye bırakılır falan ben zannetmiyorum. Hoca sınıfta ders anlatıp bi de kalkıp onlinede bir kaç kişiye ders anlatacağını sanmıyorum. X2 iş gücü yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 24 Haziran 2021; 14:12:56 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    yüz yüze dersin ardından aynı dersi bir de online olarak anlatmak sıkıntı yaratabilir, haklısın. ama alternatif çözüm yolları üretilebilir. mesela sınıflara ve amfilere kamera koyulabilir ve yüz yüze ders ile eş zamanlı olarak uzaktan eğitim başlatılabilir. verimsizlik konusunda haklı olabilirsiniz hiç tecrübe etmedim. teşekkür ederim cevabınız için.

• Yalnız bu zamana kadar uzaktan eğitim diye bir şey yoktu. Pandemi nedeniyle zorunluluktan böyle bir şeye geçildi. Yani bu siyasilerin ya da üniversite yönetimlerinin verebileceği bir karar değil pandemi koşullarının bize göstereceği bir durum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.