Şimdi Ara

Üniversitedeki sınava geç kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
21.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün olan İktisat sınavına uyuyakaldığım(!) için geç kalmış bulunmaktayım.Sınava yetişmeye çalıştım fakat bitmesine son 5 dk kala anca yetişebildim ve dolayısıyla almadılar.Okula mazeret dilekçesi verip tekrar sınav yapma isteğinde bulunabileceğimi söylediler.Şimdi mazeret olarak ne yazmalıyım ? sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Birde ben araştırdım fakat düzgün bir mazeret dilekçesi örneği biliyorsanız paylaşırsanız çok iyi olur. Teşekkürler şimdiden.

• hastaydım desen yerler belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: pianistvirtuoso

hastaydım desen yerler belki
    ona da rapor isterler diye dusunuorum :/ normal rapor kabul ederlerse alabilirim ama heyet raporu falan isterlerse işte o sakat
  • quote:

Üniversite bu.
    Rapor dışında vize sınavlarına girmen için çok şansın yok. Finallerde böyle bir şey zaten yok ama vize sınavlarına tekrar girmek için yapman gereken hastaneye gidip bir rapor almak. Heyet raporu değil normal bir rapor yeterlidir. Hastalığını ve kaç gün istirahat etmen gerektiğini içeren bir rapor.

Geçen ben rapor alabilmek için numara yaptım, inandırıcı olsun diye iğne bile yedik. Tabi kimi kandırıyoruz ama mecburdum. Allah affetsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prology -- 16 Kasım 2009; 13:27:17 >
  • quote:

ama bu sefer de rapor felan isteyebilirler o sakat
  • quote:

ama bu sefer de rapor felan isteyebilirler o sakat

Alıntıları Göster
    ve şunu da söliyim belki senin hocaların insaflıdır ama genelde şöyle olur, telafi sınavlarına birkaç kişi girdiğinden, hocalarda sırf bikaç öğrenci yüzünden yeni bi sınav hazırlamak zorunda olduklarından acaip zor sorarlar yani moralini bozmak gibi olmasın ama telafiye girebilsen bile daha zor bir engelle karşılaşırsın büyük ihtimal

• quote:

ve şunu da söliyim belki senin hocaların insaflıdır ama genelde şöyle olur, telafi sınavlarına birkaç kişi girdiğinden, hocalarda sırf bikaç öğrenci yüzünden yeni bi sınav hazırlamak zorunda olduklarından acaip zor sorarlar yani moralini bozmak gibi olmasın ama telafiye girebilsen bile daha zor bir engelle karşılaşırsın büyük ihtimal

0 almaktan kesin daha yararı olacağı kesin
    Ayrıca genelde çok zor soruyorlar mı yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prology -- 16 Kasım 2009; 13:30:45 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Devlet hastanesinden rapor al. Sonra sınava tek başına girersin... Kopya çekmeside rahat olur

• quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

Devlet hastanesinden rapor al. Sonra sınava tek başına girersin... Kopya çekmeside rahat olur

Alıntıları Göster
    Rapor alabilmek için söylenmesi gereken yalan ne olabilir ki ? sağlık ocağında bir tanıdık doktor var. acaba ona yazdırma imkanım var mıdır ? o yazsa geçerli olur mu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: prology

quote:

0 almaktan kesin daha yararı olacağı kesin
    Ayrıca genelde çok zor soruyorlar mı yaw

valla bizde resmen sokuyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: M4gn3t!c

Rapor alabilmek için söylenmesi gereken yalan ne olabilir ki ? sağlık ocağında bir tanıdık doktor var. acaba ona yazdırma imkanım var mıdır ? o yazsa geçerli olur mu :D

he şunu da sölüyüm eğer üniversitende herhangi bi sağlık merkezi gibi bir zımbırtı varsa üniversiteye ait, nereden rapor alırsan al ( sağlık ocağı, devlet , özel ) oraya onaylatıp öyle getirmeni isteyebilirler, o zaman başın ağrır söylüyüm onu iyice bi araştır derim
  • quote:

quote:

he şunu da sölüyüm eğer üniversitende herhangi bi sağlık merkezi gibi bir zımbırtı varsa üniversiteye ait, nereden rapor alırsan al ( sağlık ocağı, devlet , özel ) oraya onaylatıp öyle getirmeni isteyebilirler, o zaman başın ağrır söylüyüm onu iyice bi araştır derim

Alıntıları Göster
    üniversiteye bağlı sağlık merkezi yok. uludag üniversitesinin inegol kampusundeyim. inegöl de asıl büyük kampüse yaklaşık 2 saatlik mesafede. oraya kadar yollayıp onaylatmamı istemezler heralde.

• quote:

üniversiteye bağlı sağlık merkezi yok. uludag üniversitesinin inegol kampusundeyim. inegöl de asıl büyük kampüse yaklaşık 2 saatlik mesafede. oraya kadar yollayıp onaylatmamı istemezler heralde.

Alıntıları Göster
    bu okulda 3. senesi olan bi arkadaşım da , fazla kafana takma. bende bi kaç kere geç kaldım. annenin adına bir dilekçe yazıp, mazeret olarak da babası hastalandı onu hastaneye goturdu falan yaz altına da imzasını çak. tel numarasını da yaz, annene de bildir ararlarsa bi sorun çıkmasın dedi. öyle yapsam olur mu ki acaba? dersleri hafife alan bi arkadaşım oldugu için pek güvenemedim :D

• quote:

ya büyük ihtimal istemezler ama, mesela bende bilkent doğu kampüs teyim ama geçen sene merkez kampüse yolladılar onaylatmam için. o sağlık merkezindeki doktorlar da hastayım numaralarını hayatta yemiyolar. dediğim gibi sen bi arkadaşlarına falan da sor daha önce rapor almışlara, şimdi yollarlar seni, sende doktora yutturamazsın hasta olduunu rapor filan vermezler sınava falan da giremezsin, etrafına bi danış, işini sağlama al derim sakata gelme

• quote:

bu okulda 3. senesi olan bi arkadaşım da , fazla kafana takma. bende bi kaç kere geç kaldım. annenin adına bir dilekçe yazıp, mazeret olarak da babası hastalandı onu hastaneye goturdu falan yaz altına da imzasını çak. tel numarasını da yaz, annene de bildir ararlarsa bi sorun çıkmasın dedi. öyle yapsam olur mu ki acaba? dersleri hafife alan bi arkadaşım oldugu için pek güvenemedim :D

denemeye değer
  • quote:

quote:

ya büyük ihtimal istemezler ama, mesela bende bilkent doğu kampüs teyim ama geçen sene merkez kampüse yolladılar onaylatmam için. o sağlık merkezindeki doktorlar da hastayım numaralarını hayatta yemiyolar. dediğim gibi sen bi arkadaşlarına falan da sor daha önce rapor almışlara, şimdi yollarlar seni, sende doktora yutturamazsın hasta olduunu rapor filan vermezler sınava falan da giremezsin, etrafına bi danış, işini sağlama al derim sakata gelme

hmm bi tekrar arayıp detaylı bilgileri alayım olmadı. tam olarak ne yaptı ne etti. rapora ne yazdı da kabul ettiler falan filan :/ işi sağlama almak en iyisi dediğin gibi

• quote:

Sağlık ocağı ve özel hastanelerin raporunu kabul etmiyordu bizim okul. devlet hastanesi olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Sağlık ocağı ve özel hastanelerin raporunu kabul etmiyordu bizim okul. devlet hastanesi olması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    valla çok kararsız kaldım. arkadaşımın dediği gibi annemin adına dilekçe mi yazsam yoksa gidip saglık ocagından rapor mu alsam bilemedim. birde benim TC kimlik numarasında bir sorun vardı, geçen burdaki sağlık ocağında ilaç bile yazdıramadım. sistemde adım gozukmuyordu. büyük ihtimal muaneye de de öle olacak. napsam bilemedim :/

• quote:

valla çok kararsız kaldım. arkadaşımın dediği gibi annemin adına dilekçe mi yazsam yoksa gidip saglık ocagından rapor mu alsam bilemedim. birde benim TC kimlik numarasında bir sorun vardı, geçen burdaki sağlık ocağında ilaç bile yazdıramadım. sistemde adım gozukmuyordu. büyük ihtimal muaneye de de öle olacak. napsam bilemedim :/

Alıntıları Göster
    1. derece yakınlarından birinin hasta olması geçerli bir mazerettir ama kanıt isteyebilirler,dikkat et bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasha1233

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Sağlık karneni yanına al, git devlet hastanesine anlat durumu oradaki bir doktora yardımcı olurlar sanıyorum. Raporu da minimum 2 günlük ya da 3 günlük alırsan iyi olur, hem derslere devam zorunluluğundan yırtıp evde kalır çalışırsın hemde bir günlük raporlar bazı üniversitelerde geçerli sayılmıyor. (Saçma ama böyle bir şey avr nedendir bilinmez...)

Dilekçe işini unut yok öyle bir şey bildiğim kadarı ile, okula başlarken bir kitapçık vermiş olmaları lazım sana atmadıysan orada yazıyor sınavı kaçırdığında mazeret olarak ne gösterebileceğin. Bahsettiğin tarzda bir dilekçe yok, hastane raporu ve birinci dereceden aile yakının vefatı sonucu ölümle ilgili bazı durumlar geçerli mazeret sayılıyor sadece.

Dediğim gibi hemen al sağlık karneni doğru hastaneye, bugün alamazsan yarın sana geçmiş gün için rapor verilmez haberin olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.