Şimdi Ara

Üniversite okurken harp okulu sınavlarına girmek?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle bu sene yaş olarak son şansım harp okullarında. Müzik Öğretmenliği 2.sınıf öğrencisiyim 19 yaşındayım ama her zaman asker olmak istedim ve gönülden istiyorum. Bu sene sınava girsem ve kazansam okulu bırakmak zorunda kalacağım ama ailem hayatta kabul etmez onları nasıl ikna edebilirim? Okuldan mezun olsam bile sınavları neyse girip asker olmak isterim sadece bayan alımları bitmeden zaman kaybetmek istemiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var

• Neden askeriye, sorabilir miyim? Çünkü bir anlık hevesle girip de eğitimden sonra istifa eden birçok kişi var

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Ben de başta heves olduğunu düşünüyordum ama inanın lise 2 den beri kalbimde bu istekle yaşıyorum. Askerliğe çok heves eden var dediğiniz gibi ama bence gerçek askerlik bir ruhtur. Vatanına, milletine, devletine hizmet eden onurlu bit Türk subayı olmaktan şeref duyarım. İnanın işin para kısmını hiç düşünmedim çok şükür maddi durumum iyi sadece çok istiyorum ve bunun için bir çok fedakarlık yapmaya hazırım gönüllü alsalar gönüllü giderdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muzisyennnhanım

Ben de başta heves olduğunu düşünüyordum ama inanın lise 2 den beri kalbimde bu istekle yaşıyorum. Askerliğe çok heves eden var dediğiniz gibi ama bence gerçek askerlik bir ruhtur. Vatanına, milletine, devletine hizmet eden onurlu bit Türk subayı olmaktan şeref duyarım. İnanın işin para kısmını hiç düşünmedim çok şükür maddi durumum iyi sadece çok istiyorum ve bunun için bir çok fedakarlık yapmaya hazırım gönüllü alsalar gönüllü giderdim

Tebrik ederim.. O zaman sınavlara girin mutlaka, eğitiminizi ve her türlü masrafınızı MSU karşılıyor zaten. Sadece kefalet senedi istenirse problem yaşayabilirsiniz. Onu da üniversitede istiyorlar mı; tam emin değilim.

Hatta kazandıktan sonra ailenize söylemek zorunda bile değilsiniz. Ülkemizde aileler, çocuklarının isteklerine neredeyse hiçbir zaman dikkat etmiyorlar maleaef.. Ama eğer gerçekten dediğiniz gibi yoğun bi hissiyat varsa ve basvurmazsaniz ilerde kesinlikle pişman olursunuz, garanti veririm

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim... Peki benim yerimde olsanız dış kaynaktan mı başvururdunuz akademiye mi giderdiniz? Ben akademiye gitmek istiyorum ama şuan matematiğe temel atmaya çalışıyorum sözelim çok iyidir ancak matematik olmadan düzgün bir puan alamam değil mi
  • Emir komuta ve silsileyi araştır derim kolay değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muzisyennnhanım

Çok teşekkür ederim... Peki benim yerimde olsanız dış kaynaktan mı başvururdunuz akademiye mi giderdiniz? Ben akademiye gitmek istiyorum ama şuan matematiğe temel atmaya çalışıyorum sözelim çok iyidir ancak matematik olmadan düzgün bir puan alamam değil mi

Akademiyi tercih ederdim, eğer gerçekten istiyorsanız matematiği halledersiniz diye düşünüyorum; ama o olmazsa da dış kaynak da alternatif olabilir tabii

Hiçbir olasılığı elemeyin, akademiye hazırlanın - dış kaynak ilan gelirse ona da başvurun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.