Şimdi Ara

Üniversite dönem uzaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
40.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dönem ortalamam açıklanmayan 1 ders ile beraber 1.25
    AA Ba sistemli not kullanılıyor okulumuzda
    Genel not ortalamam 2 nin üstünde ama dönem not ortalamam 1.25 bu durumda dönemim uzar mı arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Genel Not Ortalaması 2'nin üstündeyse dönem uzamaz. (Okulun dönem geçme notuna bakmanız lazım, bazı okullarda 2.5 olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: purpleandbeyond

Genel Not Ortalaması 2'nin üstündeyse dönem uzamaz. (Okulun dönem geçme notuna bakmanız lazım, bazı okullarda 2.5 olabiliyor.

Bizim okulda 2.00 dönem sınırı var peki hocam size sorum ertesi sene ders alma konusunda sıkıntı yaşarmıyım verilerin kredi normale göre az mı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: kingb04

quote:

Genel Not Ortalaması 2'nin üstündeyse dönem uzamaz. (Okulun dönem geçme notuna bakmanız lazım, bazı okullarda 2.5 olabiliyor.

Bizim okulda 2.00 dönem sınırı var peki hocam size sorum ertesi sene ders alma konusunda sıkıntı yaşarmıyım verilerin kredi normale göre az mı olur

Sorun olmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kingb04

quote:

Sorun olmaz.

Sağolasın hocam ramazan ramazan içime tazyikli su serptin

• kingb04 kullanıcısına yanıt
    Ders alma konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Şöyle ki bizde bir dönem en fazla 40 saat ders alabilirsin. Mesela normal dönem 26 saat. 14 saatlik hakkın var alttan dersler için. Ve seneye ders kaydı yaparken öncelikli olarak kaldığın dersleri almak zorundasın. Diyelim 3 dersten kalmışsın toplam 15 saat. Normal dönem ise 26 saat. 40 saati aştığın için normal dönemden 1 ders alamıyorsun. Okul uzar o zaman. Sizin ünide farklı bir uygulama olabilir tabi.
  • Genel not ortalaman 2.00 ın altında olmadığı sürece sıkıntı olmaz.
    Alttanda 3-4 dersten fazla dersin yoksa dönemdende rahatça ders alırsın sıkıntı yapma.
    Üniversitede ders alamamak için okulu çok salman gerek.Çok zor yani o iş
  • mesutbaba12 kullanıcısına yanıt
    yoo 2 tane dersim kaldı ben alamadım mesela.. 2 tane boru gibi kredili ders kalırsa ve ortalaman gerekenin altına düşerse gayette güzel ders alamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@yWaLKer35

yoo 2 tane dersim kaldı ben alamadım mesela.. 2 tane boru gibi kredili ders kalırsa ve ortalaman gerekenin altına düşerse gayette güzel ders alamazsın

Düşük kredili dersler için demeyi unuttum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutbaba12

quote:

Orijinalden alıntı: D@yWaLKer35

Düşük kredili dersler için demeyi unuttum

aynen öyle dostum genç beyinler ilerde üzülmesinler sonra

• Benim ilk dönem ortalamam 1.60 ikinci dönem 3.25 toplam ortalama ise 2 .60 falan bu durumda ilk dönem uzatirmiyim yoksa seneye alttan alsam olurmu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.