Şimdi Ara

Unity Oyunları Otomatik Çeviri Programı (IL2CPP Desteği geldi) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
34
Favori
42.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IL2CPP destekli oyunlar için rehber güncellendi...

• @byflash

Alıntı

metni:
    OverrideFont kısmını boş bırakabilirsiniz ya da sisteminizde yüklü olan Türkçe karakterli bir font ismi yazabilirsiniz. 

Böyle demişsiniz ama sistem içerisinde olan Türkçe karakterli fontu görmüyor. Arial yazınca fontu görüyor ama Arial dışında başka fontu görmüyor.

• Shawarpers kullanıcısına yanıt

Tahoma, Verdana deneyin. OverrideFontSize değerini 15-30-40-50-100 gibi değerler girerek tekrar deneyin.

• DeepL kullanarak çevirme imkanı var mı?

• okazaki kullanıcısına yanıt

Şu an için yok ve ekleneceğini de düşünmüyorum. Deepl yavaş ve sınırlı çeviri imkanı sunuyor. Sürekli sorgularda da ip adresini engelliyor.

• wasteland 3 'de çalıştıramadım

plug in çalışıyor fakat türkçeye çevirmiyor ingilizceden ingilizceye olarak çevirmeye çalışıyor problemi aşabilen varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pandorabox -- 1 Ocak 2023; 21:31:47 >
  • pandorabox P kullanıcısına yanıt

İlk mesajda belirttiğim hangi dilden hangi dile çevireceği satırları düzenlemeniz gerek.

• byflash kullanıcısına yanıt

cevap için teşekkür ederim şöyle çözdüm daha önce çeviri dosyasını türkçe çeviri olarak değiştirmişim allahtan yedek almıştım eski dosyayı atıp çalıştırınca düzeldi

bir sorum daha var mesela google değilde deepL ile çevirmesini nasıl sağlayacağım klasöre baktım deepl.dll mevcut ama seçeneklerden seçemiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pandorabox -- 2 Ocak 2023; 19:47:14 >
  • pandorabox P kullanıcısına yanıt

Dll dosyası eski sürüm deepl sitesine entegre olduğu için Türkçe dili desteklemiyor. Desteklese bile stabil çalışmayacak çünkü site yavaş çeviriyor ve limitli. Bir süre sonra saldırı olarak görüp IP adresinizi blokluyor.

• Translate İşini Bırakın Birader ... Yama Yapan Adamlar Sizin Yüznüzden Yama Yapmıyor ... Bu Sektöre Çok Zarar Verdniz Artık Salın ...

• AhmetHakanBey kullanıcısına yanıt

Cidden bu yüzden mi yapılmıyor bence bir düşün derim. Herhangi bir tartışma çıkarma peşinde değilim ama "sektöre" zarar verenler "ölücü ve arsız" insanlar olmasın sakın?

Çeviri programı yamalarını ben de sevmiyorum ama hiç yoktan iyidir. Herkes her oyunu yapmıyor sonuçta kıyıda köşede kalmış güzel oyunlara böylelikle çeviri ekleyebiliyor olmamız güzel bir seçenek gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vkopuzoglu -- 4 Ocak 2023; 21:27:21 >
  • vkopuzoglu kullanıcısına yanıt

Bende Onu Diyorm İşte Ölücü Arsız Tayfa Bitirdi Herşey Beleş Olsun Diyen Tayfa Bitirdi Bende Bunu Anlatmaya Çalısıyorum

"Çeviri programı yamalarını ben de sevmiyorum ama hiç yoktan iyidir." Bu Nası Mantıktr Kardeşimmm  

• Battlebrothers ı bu uygulama ile cevirebilen var mı? Unity olmadığı için mi olmuyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • merhaba sand of salzaar oyunun da uygulamayı exenin yanına koyum çalıştırıyorum ama AutoTranslator dosyası kurulmuyor daha önce den çok oyun çevirdim ama bu oyun da AutoTranslator dosyası gelmiyor

• sinqqq S kullanıcısına yanıt

İlk mesajda 2 farklı Unity sürümü için dosyalar var. Kontrol edip tekrar deneyin.

• byflash kullanıcısına yanıt

eski sürümü denemiştim şimdi yeni sürümü denedim onda da olmadı config dosyası geliyor ama için de sadece BepInEx diye bi cfg dosyası var

• yabqu22 Y kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam türkçe font sıkıntısını halledebilmiş miydiniz ?

• şimdi farklı oyunlar da da denedim hiç bir oyunda AutoTranslator dosyası gelmiyor artık kullanılmıyor mu

• Mchunchu kullanıcısına yanıt

Kimse yazmamış, ben Suzerain'de denedim ş,ğ,ü gibi Türkçe karakterler geldi.

''TextMesh fontu indirmek için sayfasını açın ve TMP_Font_AssetBundles.zip dosyasını indirin. Arşivdeki dosyaları oyunun exe dosyasının bulunduğu yere atın ve konfigürasyon dosyasındaki OverrideFontTextMeshPro satırını aşağıdaki örnekte olduğu gibi değiştirip kaydedin.

Language=tr

FromLanguage=en

MaxCharactersPerTranslation=800

OverrideFontTextMeshPro=arialuni_sdf_u2019

- Oyun çevirisi hazır. Orijinal exe dosyasını tıklayarak çalıştırabilirsiniz.''

Yani tüm yaptıklarınızın üzerine TMP_Font_AssetBundles.zip'i indirip oyunun olduğu yere çıkartın. OverrideFontTextMeshPro= satırını OverrideFontTextMeshPro=arialuni_sdf_u2019 olarak düzenleyin.

• Dave Blake kullanıcısına yanıt

aynı link den mi indiriyoruz, yada bunun kendi linki var mı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.