Şimdi Ara

Üni Bırakıp Oto Sanayide Usta Olsaydım Keşke

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşimde uzmanlaşıp Edd China reis gibi olup paraya para demezdim. Şimdi ise yüzbinlerce mühendisten biri olmaya çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmpunk01

Orda usta olmak isteyen ne kadar aç sefil kürt arap var bilmiyorsun galiba onlar meydanı sana bırakır mı?2000 tlte her taraf erkek pis iş eli yüzü kirli ıyyy.En sevmediğim iş fabrika işidir hastanede tuvalet temizlerim daha iyi.
    Tamir işi eğitim ve bilgi gerektirir. Eğer ciddi bir bilgi ve becerin varsa ve işini layıkıyla yapıyorsan kapında sıra olurlar. Ama yok ben her haltı bilirim havasında biriysen arabanın bir yerini yaparken bir yerini bozarsın.
    Bizim ülkede sanayi işi senin de dediğin gibi sefil mesleği olarak görülüyor ve adam gibi insanlar nadiren bu işe giriyor.
    Bu yüzden işi bilen usta dişçi gibi randevuyla çalışır paraya para demez.
  • Bende otomatik vites ustası olmak isterdim şu ülkede bu yönde işinin ehli düzgün insan çok az.
  • hala olabilirsiniz bence gec degil
  • Orda usta olmak isteyen ne kadar aç sefil kürt arap var bilmiyorsun galiba onlar meydanı sana bırakır mı?2000 tlte her taraf erkek pis iş eli yüzü kirli ıyyy.En sevmediğim iş fabrika işidir hastanede tuvalet temizlerim daha iyi.
  • quote:

Orda usta olmak isteyen ne kadar aç sefil kürt arap var bilmiyorsun galiba onlar meydanı sana bırakır mı?2000 tlte her taraf erkek pis iş eli yüzü kirli ıyyy.En sevmediğim iş fabrika işidir hastanede tuvalet temizlerim daha iyi.
    Tamir işi eğitim ve bilgi gerektirir. Eğer ciddi bir bilgi ve becerin varsa ve işini layıkıyla yapıyorsan kapında sıra olurlar. Ama yok ben her haltı bilirim havasında biriysen arabanın bir yerini yaparken bir yerini bozarsın.
    Bizim ülkede sanayi işi senin de dediğin gibi sefil mesleği olarak görülüyor ve adam gibi insanlar nadiren bu işe giriyor.
    Bu yüzden işi bilen usta dişçi gibi randevuyla çalışır paraya para demez.
  • sahsen dukkan sahibi temiz insani ise alip cirak olarak baslatir genelde memleketlisini yada onun gibi bisey birini taniyordum yasi buyuk ve 2yildan beri orda olan herseyi orda ogrenmis 2 yildir orda calisiyodu .
  • Benim abim 26 yaşında ilkokul 1. sınıftan beridir sanayide çalışıyor tabi okulu bırakalı çok oldu şimdi sanayide motor enjeksiyon ustası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

Benim abim 26 yaşında ilkokul 1. sınıftan beridir sanayide çalışıyor tabi okulu bırakalı çok oldu şimdi sanayide motor enjeksiyon ustası.
    Yeni başlamış 2-3 mühendisten çok kazanıyor muhtemelen. Müh 2.5 3 alıyor, avukatların çoğu işsiz öğretmenler zaten...
    Bunu ona da söyle işinin kıymetini bilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Yeni başlamış 2-3 mühendisten çok kazanıyor muhtemelen. Müh 2.5 3 alıyor, avukatların çoğu işsiz öğretmenler zaten...
    Bunu ona da söyle işinin kıymetini bilsin.

Alıntıları Göster
    Hocam size garip gelecek belki ama şöyle bir şey var aslında motor enjeksiyon ustaları ne kadar kazanıyor bilmiyorum ama abim şuanlık asgari ücretten bile az alıyor çunkü patronu bu sene sıkışıkmış işler filan abimi öz evladı gibi çok seviyor bu yüzden işten çıkmamasını istiyor abimde onu seviyor bu yüzden yanında çalışmaya devam ediyor nede olsa yıllardır yanında yoksa istese işten ayrılır başka bir sanayide usta olarak kim bilir kaç para alırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 16 Eylül 2019; 2:47:48 >

• üniversiteyi bırakıp nasıl usta olacaksın ?
    ustalık belgesi almak için yine uğraşacaktın ve sanayide her usta para falan kazanmıyor
    benim tanıdığım ustaların bir kısmı kendi dükkan açtı ,bir kısmı ise kurumsal bir firmada asgari ücreti seve seve kabul edip oralara gitti

bu işler okumaya benzemez ,çıraklıktan başlamayanların çoğu başarısız olur
    dükkan açsan dahi daha önceden isim yapmış ,çoğu kişi tarafından bilinip ,tavsiye edilen kişi olmalısın
    yoksa 1-2 ay içinde dükkanı kaparsın

ticaret okumaya benzemez bunu kafanıza sokun

hatta kendi dükkanını kapatıp başka yere çalışmak için giden çok kişi tanıyorum
  • edd china değil al satçı şişman mike parayı vurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

üniversiteyi bırakıp nasıl usta olacaksın ?
    ustalık belgesi almak için yine uğraşacaktın ve sanayide her usta para falan kazanmıyor
    benim tanıdığım ustaların bir kısmı kendi dükkan açtı ,bir kısmı ise kurumsal bir firmada asgari ücreti seve seve kabul edip oralara gitti

bu işler okumaya benzemez ,çıraklıktan başlamayanların çoğu başarısız olur
    dükkan açsan dahi daha önceden isim yapmış ,çoğu kişi tarafından bilinip ,tavsiye edilen kişi olmalısın
    yoksa 1-2 ay içinde dükkanı kaparsın

ticaret okumaya benzemez bunu kafanıza sokun

hatta kendi dükkanını kapatıp başka yere çalışmak için giden çok kişi tanıyorum
    Edd china diye bir usta var. TV programı da var. Adam otomotiv mühendisi gibi teknik biliyor ve motoru söküp parçalayıp takıyor boya cila her haltı yapabiliyor. Adam üniversite mezunu. Sanayideki 5 ustanın yapacağını tek başına daha iyi yapar.

Senin dediğin ustalar gibi değil eğitimli ciddi başarılı bir usta dişçi den çok kazanıyor. Eskiden okumayanları ve adam olmaz gözüyle bakılanları sanayiye verirlerdi. Haliyle bu tip bir insan işini de adam gibi yapmayabilir. Ama bu işe gönülü bunun eğitimini almış hevesli biri bunu başarabilir. Serseri olacakken usta yapılan adamla mühendis olacakken motora-tamire yönelen bir olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-332B02CDB

edd china değil al satçı şişman mike parayı vurdu
    Aynen
    Ama edd reis çıkmış programdan.
  • bende keşke okumasaydım bir çıraklık belgesi alıp 1-2 sene çıraklık yapıp sonra berber olaydım 2 senedir mezunum mühendisim türkiyenin en iyi 10 okulundan birinde okudum iş yok stajlarımıda iyi yerlerde yaptım ama heryer mühendis. lise arkadaşım berber lise 2 de bıraktı açıktan okumaya başladı şuan kendi dükkanı var ve berbere gidiyorum 10 dk sonra geliyor keyfi yerinde 30 tl den günde 5 musteri alsa yeter zaten ....
  • Kardeşim bu mümkün. üniv'yi bırakmana da gerek yok, halen okurken, yada mezun olduğunda bunun için çalışabilirsin. Önemli olan işinde kendini ispatlaman ve değer oluşturman. Edd China'yı tanımıyorum ama yaptığı işlere bakılırsa, o sıradan bir sanayi ustasından çok öte biri.
  • surasyas S kullanıcısına yanıt
    Üzülüyorum böyle bakış açılarına. Gerçekten.
    Çünkü, hayata yanlış pencereden bakıyorsun yada yanlış yönlendirilmişsin yada geçici bir psikolojik baskı altındasın ama emin ol geçecek. Sadece, azimle ve gayretle aramaya çalışmaya devam etmelisin.
  • o bölüme girmeden havanızdan geçilmiyor sonra iş iş bulmaya gelince nerede bu devlet deniyor herkes mühendis üniversite mezunu sanatçı müdür olmak zorundamı. önce kendinizde arayın suçu.
  • Edd china ürün tasarım mühendisi. Üniversite mezunu.
  • ticaret işi şans işi her zaman kazandığın kadar malzeme kira stopaj bağkur vs vs öder durursun çekeceğin işte cabası o zaman dersin işte keşke asgari ücret alsamda daha duzgun bı ısım olsa
  • quote:

Hastane tuvaletlerini görmeden böyle bir şey demişsin, görsen tamirciliği mumla ararsın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.