Şimdi Ara

Cama serce carpti durumu kritik acil yardim (veterinerdeyim - kusu kurtardim,yasayacakmis...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
17.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cok acil
    Bu serce cama carpti
    Can cekisiyo suan nefes alip veriyo ses geldi balkondan baktim dusmus cok uzuldum napcam dokunsam isirirmi alayimmi eve simdi veterinere felan mi gotursem napcam acil yardim ne yer ne icer bu

Beyler cok uzuluyom olmesin ya yardim edin allah rizasi icin alayimmi eve napcam evde nereye koyayim biyeri kirilmismidir

Suan elim ayagima dolasti heycandan cok tatli bisi havlu peceteye sardim eve aliyorum beyler gelismeleri eklicem birazdan

Cama serce carpti durumu kritik acil yardim (veterinerdeyim - kusu kurtardim,yasayacakmis...) Cama serce carpti durumu kritik acil yardim (veterinerdeyim - kusu kurtardim,yasayacakmis...)

Beyler heycandan napcami bilemedim ilk defa boyle bi durumla karsilastim tek yapabildigim aklima gelen bu acil bi veteriner bulmam lazim bildiginiz yer var mi lutfen

Cama serce carpti durumu kritik acil yardim (veterinerdeyim - kusu kurtardim,yasayacakmis...)

Son durum bu

Arkaslar cenk diye bi doktor vardi bakti kusa travma gecirmis dedi boyle durumlarda ilk 5-6 dk cok onemliymis. Hemen soguk press uygulayin kafasina dedi. Ayrica getirmesem olecekti kus. Artik yasayacak, bikac gune kendine gelir ucar dedi. Sizinde aklinizda olsun bu bilgi. Caminiza kus carparsa hemen soguk press yapin kafasina.

Bugun minik bi kus kurtarmanin verdigi mutluluk var uzerimde yardimci olup mesaj atanlara tesekkur ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaHeL -- 2 Haziran 2015; 16:50:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence ısırmaz. Dikkatli bir şekilde eline alıp en yakın veterinere koş bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • veterineri ara sor, su içir, nefes alabileceği biçimde tut

• Beyin sarsintisi, omurilik zedelenmesi, kafatasinda 2 catlak, sol kanatta hafif zedelenme. Fiziksel iyilesme 6 hafta, psikolojik iyilesme 6 ay...

Edit: iki serlok holms roleplayi de mi yapmayah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOTHEON -- 2 Haziran 2015; 16:50:43 >
  • Bi kutu al, altına yastık üstüne tshirt koy yumuşak olsun içine koy yavaşça elinle dokunmaya başla neresini vurmuş öğren veterinere söylersin.

Ay çekirdeğinin içi, ekmek içi iyice ezip sulandırıp şırınga ile verebilirsiniz. Sinek solucan içinde aynısı geçerli ezip verebilirsiniz. Elma, marul yaprağını iyice kıyıp(ezip) arada menüye ekleyebilirsiniz, çok vermeyin ishal olabilir.

Git eczaneden şırınga al iğnesini çıkar ağzına bi damla su damlat.
  • kundura ayakkabının topuğuyla tam boynuna hızlıca vur .öldür .kurtar bu hayatttan onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlboxer

kundura ayakkabının topuğuyla tam boynuna hızlıca vur .öldür .kurtar bu hayatttan onu.

2 dakika insan ol be kardesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xlboxer

kundura ayakkabının topuğuyla tam boynuna hızlıca vur .öldür .kurtar bu hayatttan onu.

Oğlum acıyorum la sana lol bolumunde de trollemeye çalışan ama iplenmeyen zavallının birisin boş asosyal ergen tiplemesi.

• xlboxer kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Boş muhabbet yapmayınız

İyi forumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek düşüncelerim bunlar. hiç mi kuş vurup yemediniz.
  • Hayvan can çekişiyor elim ayağım dolaştı diyorsun. Hemen veterinere götür ya da diğer yöntem onu çektiği acılardan kurtar.

• Tavada kızart ve ekmek arası yap. Ziyân olmasın.

• Ölür büyük ihtimalle. Yapacak bir şey yok. Veterinere götürebiliyorsan götür.

Edit: Tebrikler kardeşim. Bir can kurtardın. Soğuk press'i açıklarsan bizde bilelim neymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kediyeyolgösterenadam -- 2 Haziran 2015; 19:48:26 >
  • Veterinere gotur olmesin yazik gunah. Su forumda espri yaptigini zanneden ne kadar cok insan kiligina girmis terbiyesizler var. Karakter yoksunlari.

• dh deki herkes veteriner, herkes doktor, eczacı, biyolog, zoolog. ne lazımsa sor söyleyelim.
  • can çekişmesine izin verme öldür onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YakisikliAdamGibiAdam -- 2 Haziran 2015; 16:19:45 >
  • gidici
    edit:bi kere benimde başıma geldi kuş cama hızlıca çarptı yere düştü sanırım beyni hasar aldı çünkü ayakta duramıyordu ve uçmaya çalıştığında yerde dönüyordu sadece.elimden gelen herşeyi yaptım aklınıza ne gelirse.yarım saat sonra kaybettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.t001 -- 2 Haziran 2015; 16:21:52 >
  • https://www.facebook.com/KUTLUVET?fref=ts

bu abiye facebooktan ulaşıp sorabilirsin. yardımcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

https://www.facebook.com/KUTLUVET?fref=ts

Cok tesekkur ederim. Biraz gec oldu ama dusunmeniz bile yeter. Veterinerden az once ciktim eve geciyorum. Kusu teslim ettim oraya baktilar hemen yasayacakmis buyuk ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: LaHeL

quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

https://www.facebook.com/KUTLUVET?fref=ts

Cok tesekkur ederim. Biraz gec oldu ama dusunmeniz bile yeter. Veterinerden az once ciktim eve geciyorum. Kusu teslim ettim oraya baktilar hemen yasayacakmis buyuk ihtimal

inşallah kardeşim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.