Şimdi Ara

Umudu kesen gidiyor: 1 yılda 137 bin kişi Türkiye'yi terk etti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
7.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 19 Eylül’de ben de gittim şuan Rotterdamdayım haftaya İspanya :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gideli bir yıl olacak neredeyse, güzel buralar gelebilen gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020'ye beni de eklesinler. Gittiğim gün bunu uplarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberdeki veriler yanlis.

Turkiye Istatistik Kurumunun sayfasindaki raporlar farkli.

http://www.tuik.gov.tr/PreTablo.do?alt_id=1067

Isteyen yukaridaki sayfaya gidip farkli kirilimlara gore raporu alabilir. 2018 yilinda 323918 kisi goc etmis

Umudu kesen gidiyor: 1 yılda 137 bin kişi Türkiye'yi terk etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestanealtcizgi -- 8 Kasım 2019; 16:50:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

Hocam ben de aynı cümleyi diyorum kendime ne zamandır, aynı şeyi düşünüyorum. Yeni mezun bir inşaat mühendisiyim; fakat ''Nasıl yapacağım?'' sorusuna yanıt bulamıyorum bir türlü. Herhalde o kadar kolay değildir gidebilmek. Belki siz yardımcı olabilirsiniz bana. Fikirlerinizi merak ettim.

@pyp
    Hocam sizi de ekledim soruma, sizin de fikirlerinizi merak ettim. Dil olarak İngilizcem var.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Yillar once goc etmis birisi olarak malesef ki ne yapacagim sorusuna yanit bulamiyorsaniz, bu yaniti forumun bu basliginda ariyorsaniz eger muhtemelen gidemeyeceksiniz.

Google'da hatta bu forumda basit bir arama yaparsaniz benim ve diger kullanicilarin yazdiklari basliklar ve tecrubeler var.
    Oncelikle hedefiniz nedir, ne istiyorsunuz onu belirleyin ve bu konuda hic kimsenin sizin elinizden tutup goturmeyeceginin ancak kendiniz cabalayarak bunu yapabileceginizin farkinda varin. Gerisi gelir.

• Kalmak için mantıklı bir sebep var mı? Tamam ülkemiz, doğup büyüdüğümüz yer, ırmağının akışına ölürüm, vatan sevgisi vs fakat bir kez geldiğimiz ve ortalama yaşam süresinin yarısına geldiğimiz bu en verimli yaşlarda neden insana insan değeri verilen ülkelerde yaşamayalım? Coğrafya kader diyip burada kötü insanlar, kötü ekonomi gibi sorunlarla uğraşalım. İş onurlu yaşam ise oradaki garsonluk buradaki doktorluktan onurlu.

• deagle100 kullanıcısına yanıt
    Bir yerlerde tanıdığın yoksa yeni mezunların şansı çok düşük malesef. Sadece İngilizce malesef yeterli değil malum piyasada herkes İngilizce biliyor(!). Rusça ve Fransızca da sektörde sıkça aranılan diller arasında olduğundan bunları da öğrenmeye başlamalısın. İş ilanlarını iyi incele. Oradan da tecrübe dışında neler eksik görebilirsin. Umarım en kısa zamanda iş bulur sektöre adım atarsın. Başka soruların varsa özel mesajla sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • 137bin kişi demek kişi başı 30bin dolar desek nerdeyse yarım milyar dolar 10 tank palet fabrikası parası yada volswagen teşviklerin yarısı
    10 yılda 5milyar dolar , uzun vadede epey ülkeye zarar vermiş oluyor ama demek ki bu ülkedekiler bunu hak ediyor... Ülkedekiler biraz daha fakirlesmiş olacak ama 3-5 yıl içinde ülkedeki çok şey sudan ucuz olacak eğer ülke k.more yada İran olmazsa yabancılar gibi yurtdışına gidenler çok ucuza işletme arsa ev sahibi olabilecekler ülkeye dönüş yaptıklarında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shankssan kullanıcısına yanıt
    Pek para olmasını aştı durumlar artık. Yukarıda örnek verdim . Nasıl gideceksin ne yapacaksın ?

Tek etken değil bir çok etken olması gerek artık gitmek ıcın

• Valla imkanı olsa emin olun 20 milyon gider.
    Yerine nasıl olsa 30 milyon arap gelir.
    Şu işleri yoluna koyayım 1-2 seneye kadar banada yol gözüküyor Danimarka ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Uğur KESER

3 kez amerika vizesinden red yedim. Artık düşünün ne haldeyim.
    Neden red yediniz ?
  • İmkan olsa AKP'lilerin yarısı bile gider.
  • Elin suriyelisi bile Türkiye'yi beğenmiyor. Avrupa'ya kaçış yolunda ölüyorlar. Biz niye gitmeyelim. Bir fırsatım olsa vallahi şu dakika giderim. Üniversite okuyorum ama sürekli oturup lan ne yapacağız bitince nasıl edeceğiz ev baskısı falan filan delirtiyor adamı.

• Umarım ilerde ben de bu kervana katılırım...

Yaşamak için tek seçeneğim,bu ülkede yaşayabilmem mümkün değil.Zaten zar zor dayanıyorum...
  • aslinda milyonlarca insan beyin gocu yapmak istiyo ama beyin olmadigi icin yapamiyor

• ülkede durmak aptallıktan öte imkanı olan akıllılar gidiyor az kaldı yakında bende gidiyorum
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agopunkazı -- 25 Kasım 2019; 23:21:13 >
  • Eşim Almanca çalışıyor ve portfolyo hazırlıyor. Bir bayan olarak bir kaç seneye kadar iş başvurularına başlayacağım diyor. Ne diyeyim ki...

• shegenli chingen kullanıcısına yanıt
    skdjwosjwkidjwidksgsc

• Param olsa ben de giderim ne duracağım burada. Gençliğim ziyan oluyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.