Şimdi Ara

Umudu kesen gidiyor: 1 yılda 137 bin kişi Türkiye'yi terk etti (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
7.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    o tatiller evler arabalar eşyalar refah mürefteh yaşam göstergesidir dünyanın heryerinde böyle ve bu şeyler için insanlar gözünü kırpmadan katil bile olabiliyor can alabiliyor hemde tüm dünyada , senin hayali dünyana göre şekillenmiyor kapitalizm malesef...yaklaşık 5000+ yıldır böyle düzen....beğenmiyorsan galaksi değiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Kasım 2019; 20:30:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

o tatiller evler arabalar eşyalar refah mürefteh yaşam göstergesidir dünyanın heryerinde böyle ve bu şeyler için insanlar gözünü kırpmadan katil bile olabiliyor can alabiliyor hemde tüm dünyada , senin hayali dünyana göre şekillenmiyor kapitalizm malesef...yaklaşık 5000+ yıldır böyle düzen....beğenmiyorsan galaksi değiştir
    Ah güzel kardeşim, refah toplumunda huzur içinde bir halkla yaşamanın ne demek olduğunu bilsen, bunların ekonomik şartlardan bir adım sonrası olduğunu anlayabilsen aydınlanacaksın. Aslında vizyon dediğim de tam olarak böyle bir şey.
    Sebin elitizm olarak tanımladiğin şeyin, insanların göç ettiği ülkelerde orta sınıf hayat olduğunu anlayabilsen zaten insanların neden göç ettiğini farkedebileceksin.
    O ev, eşya, araba ulaşılması güç şeyler değil.
    Ayda 442€'ya ( asgari ücretin 3 te biri ) tesla, 960€'ya ( asgari ücretin 3 te ikisi ) alınabileceğini anlayabilsen paranın ikinci planda olduğu kabak gibi çıkacak ortaya.

Anlamak çok zor değil ama inat ediyorsun anlamamak için. Bunu değiştirmek de benim umrumda değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    üfff 4-6 milyonluk yüzölçümü konya kadar olan kuzey avrupa ülklerini yazma allah aşkına komik oluyon 90 milyonu tık bakalım oraya neye döner orası saçmalayıp duruyon işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Kasım 2019; 21:48:21 >
    Kardeşim, bir şeyden haberi olmayan insanlara bunu anlatırsan sadece kendini yıpratırsın, anlamaması normal çünkü bilgisiz ve herşeyi bildiğini sanıyor, bırak öyle kalsın.

• ABD'yi bilmem ama bizim mahalleden abi, Türk asıllı alman vatandaşı kızla evlendi adamı Türkiye'ye getirtemiyoruz.
    Burdaki ciğeri beş para etmez trollerin bik bik ötmesine bakmayın. Gençlere tavsiyem Vasfınız ve heleki yabancı diliniz var ise yurtdışını düşünün derim.
    Irkçılık bölgeden bölgeye değişir. Dazlakların ortasında, lise terk , vasfı olmayan tek kelime almanca bilmeyen o abi hayatını yaşıyor orda.

Şans yüzüne güldüde evlilik yoluyla gitti işsizlikten oda muzdaripti.

orda suriyeli muamelesi görürlermiş, ulan AKP'nin gözünde muhalif görüştekilerin suriyeli kadar değeri yok ne sayıklıyorsun sen ?
    Sanki ülkede el üstünde tutuluyormuş gibi. Adamı aç bırakıyorusn, aç bırkatıgın gibide GSS ile sağlık haracı kesiyorsun, tüm kapıları kapatıyorsun, ondan sonra giden şöyle böyle.

Ahmak sürüsü sizi
    İlk önce kendi insanına değer vermeyi öğren.

En azından aşar vergileriyle beli kırılmaz, 15.000 euro olan araca 150.000 TL vermez, 50 $ cep telefonuna 1.500 tl vermez. Dünyanın en pahalı benzinini kullanmaz. Kuru kağıttan hallice para birimi olmaz, asgari ücrete haftanın 6 günü ortalama 10 saat çalıştırılmaz, aldığı ücretle pekala hayatını idame ettirip, kalan parayıda yazın türkiye'de ezer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 15 Kasım 2019; 22:14:13 >

• quote:

üfff 4-6 milyonluk yüzölçümü konya kadar olan kuzey avrupa ülklerini yazma allah aşkına komik oluyon 90 milyonu tık bakalım oraya neye döner orası saçmalayıp duruyon işte...
    Almanya, Japonya gibi mi?

Kerimcem, güzel kardeşim 50 tane argüman getirdin hepsinde cevabını aldın ama saçma sapan şeylerden bahsetmeye devam ediyorsun. Iddia ettiğin şeylerin mantıksal hiç bir dayanağı yok. Daldan dala atlayıp soylemedigim şeyleri söylediğimi iddia ediyorsun. Yapma böyle, etme. Zaten insanlar farkında kendini ne kadar komik duruma düşündüğünün sen de yazdıklarını bir oku sakince farkına varacaksın.
    Amerikaya göçen tanıdığının texas'ta yalı ortamı bulamadığından başladın, ima edeceğim bir şey yazamadığım halde benim Turkiye'de nefret etmemden çıktın. Şimdi de orası olmaz, burası olsun, nüfusu şu olsun, güney cephe güneş alsın, metrobüse yürüme mesafesi olsun gibi fantastik argümanlarla geliyorsun.
    Zerre yurtdışı tecrüben yok. Ne Türkiye dışında çalışmışsın ne de yaşamışsın ama başkasından duyduklarınla çok kesin yargılara varabiliyorsun ikisinin arasındaki fark hakkında.

Giden yuzbinlerce insan var, neden gittikleri hakkında bir sürü çalışma var. Bunlardan birini dahi okumadan dinlemeden bir yerden duyduğun örnekle genelleme yapmaya kalkıyorsun. Güldürme kendine daha fazla. Alma vaktimizi, yorma bizi ne olursun.

• Çok ayıp. Terk etti ne demek? Kurtuldu, insani şartlara ve medeniyete kavuştu diyelim biz şuna.
    ben sana akp türkiye süper diye övmüyorumki burda iyi kazanan kariyeri eğitimi iyi olan birinin hayatıda burda kıyak gayet iyi şartlarda diyorum alakasız yerlere uçtunda uçtun...
  • quote:

ben sana akp türkiye süper diye övmüyorumki burda iyi kazanan kariyeri eğitimi iyi olan birinin hayatıda burda kıyak gayet iyi şartlarda diyorum alakasız yerlere uçtunda uçtun...
    Ben sana akp övüyorsun demedim. Yine kendin söyleyip kendin inanıyorsun.

Ben sana, Turkiye'de iyi kazanan birinin ( maaşlı çalışan diyelim, 10 milyondan aşağı parası olan ) senin zannettiğin gibi kıyak bir hayat yaşamadığını anlatmaya çalışıyorum.
    Bunu aklın almıyor çünkü 50 kere yazdığım gibi zannediyorsun ki insanlar para için gidiyor. Insanlar, para ile satın alamayacakları şeyler için gidiyor. Bir sürü örnek verdim, açıklamaya çalıştım gel gelelim yine başa döndük.
    Yine başkalarının söylemediği şeyleri söylediklerini iddia ediyorsun, yine zerre bilgin ve tecrüben olmadan karşılaştırma yapıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

Ben sana akp övüyorsun demedim. Yine kendin söyleyip kendin inanıyorsun.

Ben sana, Turkiye'de iyi kazanan birinin ( maaşlı çalışan diyelim, 10 milyondan aşağı parası olan ) senin zannettiğin gibi kıyak bir hayat yaşamadığını anlatmaya çalışıyorum.
    Bunu aklın almıyor çünkü 50 kere yazdığım gibi zannediyorsun ki insanlar para için gidiyor. Insanlar, para ile satın alamayacakları şeyler için gidiyor. Bir sürü örnek verdim, açıklamaya çalıştım gel gelelim yine başa döndük.
    Yine başkalarının söylemediği şeyleri söylediklerini iddia ediyorsun, yine zerre bilgin ve tecrüben olmadan karşılaştırma yapıyorsun.

Alıntıları Göster
    Akgezene laf anlatmaya çalışıyorsun abi he de geç onlar da neyin ne olduğunun farkında ama menfaatleri var işlerine gelmiyor. Ah para olacak varya 1 dk durmam

• Umudu kestim ama gidemiyorum...Heeeeelllppp
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.