Şimdi Ara

Umreye gideceklere Mekke Medine Hakkında pratik bilgiler (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
29
Favori
139.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kargoyla kitabın arasına koysalar. Yada iki şehir arasında çalışan otobüslerle. Aklıma bunlar geldi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Selamün Aleyküm

Bende bugün saat 4 te uçağa binicem hayırlısıyla kafamda 1 2 soru var (önceki mesajları malesef okuyamadım şuanda acele bir şekilde hazırlanıyorum)

1. Hurma yı ptt kargoyla gönderiyormuşuz doğru mu?

2. Zemzem bagajdaki kiloya dahil mi?

3. Tanıdığım 1 2 kişi bagajı aşsan bile sorun olmuyor diyor doğru mu

4. TL götürüyorum yanımda sonuçta 1 sur 1.0023 tl eşitler yani

5. Teknolojik olarak neler ucuz orada belki birdaha gidemem diye videoya çekiceğim herşeyi ama yinede teknolojik mağazaları da dolaşmak istiyorum

şuanda aklımdaki sorular bunlar yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmrTR

Arkadaşlar Selamün Aleyküm

Bende bugün saat 4 te uçağa binicem hayırlısıyla kafamda 1 2 soru var (önceki mesajları malesef okuyamadım şuanda acele bir şekilde hazırlanıyorum)

5. Teknolojik olarak neler ucuz orada belki birdaha gidemem diye videoya çekiceğim herşeyi ama yinede teknolojik mağazaları da dolaşmak istiyorum

Ve Aleyküm selam.

Öncelikle hayırlı yolculuklar, Allah kabul etsin şimdiden.

1. İster yanınızda getirin ister kargo ile gönderin nasıl işinize gelirse.

2. Hayır.

3. Aşmayın, aşarsanız da yanınızda birine verin, çoğu kişi limitin altında bagaja sahip olacaktır büyük ihtimalle.

4. TL altın gibi, sorun olmaz.

5. Vaktiniz olur mu bilmiyorum ama gün gitmeden önce fiyatları jarir'den inceleyebilirsiniz. İbadetle geçirin vaktinizi, mağazalar Türkiye'de de var. ;)

Aklınızda sadece ibadet olsun, o kıymetli vakti bir daha bulma şansınız olmayabilir.

Bizim için de Milletimiz için de dua edin inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

quote:

Orijinalden alıntı: OmrTR

Arkadaşlar Selamün Aleyküm

Ve Aleyküm selam.

Öncelikle hayırlı yolculuklar, Allah kabul etsin şimdiden.

1. İster yanınızda getirin ister kargo ile gönderin nasıl işinize gelirse.

2. Hayır.

3. Aşmayın, aşarsanız da yanınızda birine verin, çoğu kişi limitin altında bagaja sahip olacaktır büyük ihtimalle.

4. TL altın gibi, sorun olmaz.

5. Vaktiniz olur mu bilmiyorum ama gün gitmeden önce fiyatları jarir'den inceleyebilirsiniz. İbadetle geçirin vaktinizi, mağazalar Türkiye'de de var. ;)

Aklınızda sadece ibadet olsun, o kıymetli vakti bir daha bulma şansınız olmayabilir.

Bizim için de Milletimiz için de dua edin inşallah.

Cevabınız için çok teşekkür ederim zaten ibadet için gidiyorum sadece fiyatlar uygun gelirse belki bir şeyler alırım diye sordum son ve ek olarak bir şey daha sorucam

Telefon hatlarını nerede buluruz?

• OmrTR kullanıcısına yanıt
    İndiğinizde hava limanı etrafında seyyarlar satıyordu ama değişmiş olabilir. Bunun dışında otellerin altında bulunan kantin veya dükkanlar da satıyor.

• Selamün Aleyküm

Bugün akiam itibariyle Mekke de 2. Günümü tamamlamış olucam bu aşamada tavsiyelerimi yazmak istiyorum

Dünyanın en güzel yerlerinden biri ancak ülke hiç özen göstermemiş berbat durumda

Kaldığım otel burç nesimat diye bir otel kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum

Otel seçerken Kabe ye yakınlığına çok ciddiye alın ben diyanetle geldim sözde servis mesafesiydi yürüyerek gidilebilirdi ancak hiç te öyle değil

Sabah akşam yemekleri hiç iyi değil dışarsa yemek isteseniz ülkemize göre rakamlar ortalama 2 katında ve en cins konu bazı marketlerde fiyatlara vergi dahil iken bazılarında değil yani ucuza buldum diyr sevinip alıyorsunuz sonradan öğreniyorsun

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz bir soru olursa canlı canlı kontrol edip cevaplayabilirim

Hocam merhaba. Öncelikle ümrenizi allah kabul etsin. Benim sormak istediğim birkaç soru var yardımcı olursanız çok seinirim.

1. diyanetle mi gelmemizi önerirsiniz farklı bir şirketle mi?

2. oteldeki yemeklerden memnun kalmadığınızı belirtmişiniz. Acaba orada otellerde yemekler türk aşçılar tarafından mı yapılıyor arap aşçılar tarafından mı? Bunu sormamın nedeni yabancıların yaptığı yemekleri kendimin de anlayamadığı bir nedenden dolayı yiyemiyorum. Biraz titizim temizlik ve hijjen konusunda. Bu yüzden olabilir diye düşünüyorum.

3. ümreye kış döneminde mi gitmek daha iyi olur yoksa ramazan ayında bir aylık yapılan ümre mi? Hangisi iyi olur dememden kastım izdiham olmadan daha rahat ibadet ve tavaf yapmak, hava şartlarının uygunluğu ve fiyatların uygun olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: ambitious_man

Hocam merhaba. Öncelikle ümrenizi allah kabul etsin. Benim sormak istediğim birkaç soru var yardımcı olursanız çok seinirim.

1. diyanetle mi gelmemizi önerirsiniz farklı bir şirketle mi?

2. oteldeki yemeklerden memnun kalmadığınızı belirtmişiniz. Acaba orada otellerde yemekler türk aşçılar tarafından mı yapılıyor arap aşçılar tarafından mı? Bunu sormamın nedeni yabancıların yaptığı yemekleri kendimin de anlayamadığı bir nedenden dolayı yiyemiyorum. Biraz titizim temizlik ve hijjen konusunda. Bu yüzden olabilir diye düşünüyorum.

3. ümreye kış döneminde mi gitmek daha iyi olur yoksa ramazan ayında bir aylık yapılan ümre mi? Hangisi iyi olur dememden kastım izdiham olmadan daha rahat ibadet ve tavaf yapmak, hava şartlarının uygunluğu ve fiyatların uygun olması.

Merhaba Hocam . Amin inşAllah

1. Diyanetle geldim ancak hiç ama hiç memnun değilim . Seçtikleri otel hiç düzgün değil. Yaptıkları gezi de düzgünce dolaşamıyoruz. Görevli olan 3 4 hoca var ancak anlatım konusunda sıkıntılılar (İmkanım olsa kendim gelip çok daha detaylı görmek isterdim). Ayrıca sözde yürüme mesafesindeydi Kabe ancak hiç de öyle olmadı servisli falan söylendi başta ancak otobüsle gidip geliyoruz . Şuanda da Kabe ye giden otobüsteyim otobüs gelme saatlerinde de çok sıkıntı oluyor. Kısacası hiç de düzgün değil.

2.Dışarıdan görseniz çoğu bina gibi çok lüks bir görünümü var ancak sıra sıra yazayım sorunları ancak konaklamaya başladığınızda sorunları görüceksiniz. Otelde internet olayı aşırı derecede sıkıntılı 3 kişi kalıyoruz 3 ümüzden 1inin her zaman interneti olmuyor bağlanamıyor wifi a.( Bunu şikayet etmemin sebebi nasiptir birdaha gelirim gelemem kaygısıyla çok fazla resim ve video çeken birisiyim bilgisayar getirmediğim için onedrive a yedekleme yapıyorum ancak internet olmayınca bu çok büyük bir sorun en sonunda lobide ki görevlilerle konuşmaya çalıştığım da ingilizce olarak anlamadılar malesef müdür gelince anladı ve kendi bilgisayarını kullanmam için izin verdi. Otelde gördüğüm en iyi şey bu kendi görüşümce.

Yemek konusuna gelince diğer otellerde de böyle mi bilmiyorum ancak yemeklerin güzelliği orta ne iyi ne kötü ANCAK sabah hijyen 0 biraz önce akşam yemeğinde iken çorba kaseleri yeni yıkanıp gelmişti kurulanmamıştı ve yemel tabakları sadece durulandığı apaçık belliydi sabun kullandıkları hiç sanmıyorum tabaklar aşırı derecede yağlıydı ve ıslaktı(normal derece bir ıslaklık aşırı değil).

Öğle yemeği yok zaten

Sabah

Genelde 1 çorba 1 paket orta bayatlıkta küçük ekmek az bi zeytin veya benzeri bir şey 1 küçük dilim peynir ve bazen süt

Akşam

1 çorba 1 pilav benzeri 1 de fasulye benzeri bir yemek geliyor. Salata olarak biraz marul veya bugün ki gibi garnitür.

Çay kahve sıcak su ücretsiz.

3. Benim kışın gelmemin sebebi yanımda vakit uygunluğu okuldan dolayı bir müsait zaman bu zamanımdı. Yoğunluk genel olarak orta derecede cuma günleri hariç o da gayet normal. Yazın veya ramazan ayında hiç bilmiyorum. Hava şartları olarak buranın bu vakitlerde en sıcağı Türkiye İstanbul veya Antalyanın 25 30 derece arası gibi ve sıcak olduğu saatler 1 4 arası gibi.

Biz Kabe ye geceleri gidiyoruz daha çok daha sakin oluyor sakinden kastım yine yoğun ancak gündüze göre normal.

Galiba sorularınızı bitirdim bitirmediysem lütfen tekrar hatırlatın.

1 sorum var benim de

İşyerimde müşterileme ikram etmek için bol bol zemzem götürmeyi düşünüyorum. Ancak bagajda kiloaya dahil mi dahilse kilo su ne kadar bagajın. THY yi aramayı düşünüyorum. Yaklaşık kendi tanıdıklarıma götüreceğim hariç 20 lt falan işyerime götürmeyi düşünüyorum.

Ek olarak yazı sonunda Kabe ye gelmiş bulunmaktayım bir fotoğraf paylaşmak istiyorum canlı haliyle:

Umreye gideceklere Mekke Medine Hakkında pratik bilgiler

Edit: Edindiğim bilgilere göre çay kahve su yu ücretsiz olarak diyanet veriyormuş otel değil ve kalabalık derecesi olarak en yoğun ramazan ve sömestr mış umre için (bu kesin değil anladığım kadarıyla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmrTR -- 28 Ocak 2018; 23:49:4 >

Hocam verdiğiniz açıklayıcı cevaplar için çok teşekkür ederim. Diyanetle giden bazı tanıdıklarımdan da olumsuz yorumlar duymuştum. Ben de gitmeyi düşünüyorum ama hayırlısı inşallah. Zemzemin dahil olup olmadığını sormuşunuz bagaj kilogramına. Yukarıda mesaj atan bir arkadaş dahil olmadığını yazmış. Onun ağırlığı ayrı tutuluyormuş sanırım.

• ambitious_man A kullanıcısına yanıt
    İnternetten edindiğim bilgiye göre sadece 5 lt ücretsizmiş devamı yine ücretli yani bu gidişle aldığım hurma ve zemzem kadar kargo parası çıkıcak gibi . Keşke biraz daha imkan tanınsa

Edit: Gelmek nasip olursa kesinlikle pazarlığı şöyle yapın (belki bu konuda sıkıntı yaşayan varsa diye)
    Mesela 80 mi dendi 30 40 diyip öldürün öldürebildiğiniz kadar sonra az bi dolaşın aynı yerde bir miktar arttırıp tekrar söyleyin mesela 45 falan yine hayır derler en sonunda 50 diyin elinizi uzatın ve baya ısrar edin yine kabul etmezler genelde gider gibi yapın standart Türk üsulu sonra çağırırlar zaten sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmrTR -- 29 Ocak 2018; 1:48:38 >
  • Bu konu sayesinde iki adet iPhone 8 Plus aldık Harun'dan

3300 e bıraktı

• Arkadaşlar telefon falan konuşulması biraz ayip oluyor bence. İbadet icin gidiliyor

• belk birilerinin ihtiyacı olabılır dusuncesıyle medine deki telefoncu harunun kartını paylasıyorum. Umreye gideceklere Mekke Medine Hakkında pratik bilgiler
  • Mekke ve Medine deki, diyanetle çalışan otellerde prizler için çevirici varmı yoksa götürsek iyi mi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Mekke ve Medine deki, diyanetle çalışan otellerde prizler için çevirici varmı yoksa götürsek iyi mi olur.
    Diyanet ile gitmedim, ama tedbiren bir dönüştürücü götürmek güzel olur. Hatta dönüştürücü ile beraber bir tane de üçlü priz götürün, tek dönüştürücü ile bütün cihazlarınızı kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenya64

Diyanet ile gitmedim, ama tedbiren bir dönüştürücü götürmek güzel olur. Hatta dönüştürücü ile beraber bir tane de üçlü priz götürün, tek dönüştürücü ile bütün cihazlarınızı kullanın.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler Kenan bey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Teşekkürler Kenan bey

Alıntıları Göster
    Unutmadan :) orada her köşede Türk marketleri de var, oralardan da temin edebilirsiniz.
  • şu vize işini, acenta'ya para kaptırmadan ya da en az kaptırabileceğimiz bir yöntemle halletme yolu var mıdır ?
    175 dolar dedi en son, sorduğumuz acenta
  • Şuanda orada olan veya yeni dönmüş varsa telefon hattı tavsiyesi olan var mı? İnternetli,whatsapplı hat tavsiyesi verebilir misiniz gidince hangisini alalım?

• dostlar tur şirketi ile değil de kendimiz gitsek ortalama ne kadar'a mal olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drjacob -- 15 Ocak 2020; 12:1:8 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.