Şimdi Ara

Umreye gideceklere Mekke Medine Hakkında pratik bilgiler (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
309
Cevap
29
Favori
139.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla istanbile cidde uçak için şubat ayı en ucuz, 700 tl. yuh.

daha ucuz bir çözüm bulan varmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel anlatım teşekkürler
  • 2 veya 3 eylül gibi Mekke-i Mükerreme ye yolculuk başlıyor inş. Hizmeti diğerlerinden iyi olduğu için Semerşah ı tercih ettim, ayrıca ekstraları da var. Küveyt Türk seyyah kart aldım orada masrafsız nakit çekebilme imkanı var. Öncelikle vakit sınırlı bol ibadet ve diğer insanlara hizmet edilmesi öneriliyor, bende iyi değerlendirilmesi gereken vakitler olarak düşünüyorum. Gelirken sadece hurma ve zemzem almayı düşünüyorum. Hurmayı hurma hali dışında bir yerden daha ucuza bulabilirsem ve başka avantajları farkedersem buradan belirtmeye çalışırım.

• abdullahkan kullanıcısına yanıt
    Üstad hac için gidiyorsunuz galiba, maliyet nasıl oldu, kuraya girdinizmi pm'den bilgi verebilirmisiniz?

Hurma hali dışında derken Medine havaalanında çikolatalı, ezme şeklinde vs 3-4 kutu hurma aldım evde ve verdiğim arkadaşlar beğenmediler. Orda aldıktan sonra şirket yetkilisi demişti zaten,

Şekli düzgün olan hurmalar olduğu gibi satılır, şekli bozuk olanlar çikolata kaplanır, şekli tadı kötü olanlar ezme yapılır baharat karıştırılıp satılır
    Bizdeki meyve suyu mantığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

2 veya 3 eylül gibi Mekke-i Mükerreme ye yolculuk başlıyor inş. Hizmeti diğerlerinden iyi olduğu için Semerşah ı tercih ettim, ayrıca ekstraları da var. Küveyt Türk seyyah kart aldım orada masrafsız nakit çekebilme imkanı var. Öncelikle vakit sınırlı bol ibadet ve diğer insanlara hizmet edilmesi öneriliyor, bende iyi değerlendirilmesi gereken vakitler olarak düşünüyorum. Gelirken sadece hurma ve zemzem almayı düşünüyorum. Hurmayı hurma hali dışında bir yerden daha ucuza bulabilirsem ve başka avantajları farkedersem buradan belirtmeye çalışırım.

Hacı abi, biz de mekkedeyiz,.semerşah nuhbe otel. Buyurun odamızda iki kişilik boş yer var. Muhtemelen buraya geleceksiniz. Hayırla gelin inşallah. Hurmaları bayramdan sonra medine ye geçince hurma halinden alırsınız. Biz evvela medineye gittik. 13 ağustos'tan beri buralardayız.

• Tamam orada buluşalım inş. Nasıl memnun musun Semerşah dan? Buralardan Bi isteğiniz var mı?

• Hamdolsun her şey çok güzel. Canınızın sağlığı abi.

• Arkadaşlar medinede telefon fiyatlarından haberdar olan var mı? İphone 6s plus 16gb alacağız 2400 riyale filan bulursak alacağoz inşallah. Denk gelen veya bir yer öneren var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: panter94

Arkadaşlar medinede telefon fiyatlarından haberdar olan var mı? İphone 6s plus 16gb alacağız 2400 riyale filan bulursak alacağoz inşallah. Denk gelen veya bir yer öneren var mı?

Medinede telefoncu haruna sordum bahsettiğiniz telefon 1950 lira dedi. Mescidi nebinin karşısı tayba avm alt katta dükkanı. Mekkeye gelmeden sormuştum ama almadım.

• güzel bilgiler verenlerden Allah razı olsun
  • Bu hac işini en ucuz nasıl maledebiliriz imkanlar kısıtlı anne ve babamı yazdırmak istiyorum internetten araştırdım 3750 dolar gibi rakamlar var daha ucuza maletmenin yolu var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umre konusu i phone konusuna dönmus. Yazık

• Essalamunaleykum Hayırlı akşamlar. Telefoncu harunun numarasını bilen varsa bi mesaj atabilir mi.? Yada başka bir guvenilir telefoncu bilen var mı .

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

2 veya 3 eylül gibi Mekke-i Mükerreme ye yolculuk başlıyor inş. Hizmeti diğerlerinden iyi olduğu için Semerşah ı tercih ettim, ayrıca ekstraları da var. Küveyt Türk seyyah kart aldım orada masrafsız nakit çekebilme imkanı var. Öncelikle vakit sınırlı bol ibadet ve diğer insanlara hizmet edilmesi öneriliyor, bende iyi değerlendirilmesi gereken vakitler olarak düşünüyorum. Gelirken sadece hurma ve zemzem almayı düşünüyorum. Hurmayı hurma hali dışında bir yerden daha ucuza bulabilirsem ve başka avantajları farkedersem buradan belirtmeye çalışırım.

Evet anlatılmaz yaşanır durumlara geldiiiik. Arkadaşlar bizimkisi Hac ziyaretçi oldu,Öncelikle önce Tekkeye sonra Mekke’ye lafı çok doğruymuş, yolculuk ve ziyaret esnasında sık sık sınama durumu Söz konusu, yapılması gereken ise sabır (mümkünse imtihan olduğunu düşünüp hiç takmamak, tabi yerse)başkalarının sınanmaları durumunda da yorum yapmamak, konfor aramamak ve hak iddiasında bulunmamak.
    Biz önce Mekke i Mükerrem e gittik, Zamanı geçirilecek yer belli söylemeye gerek yok bile, Yannız Huzur u İlahi de olunduğu için sürekli zikir, Tövbe, Şükür, Tefekkür halinde olunmalı, harici şeylerle(fotoğraf çekimi ve çevre) kesinlikle ilgilenilmemeli .Sanki Namazda,Cuma hutbesinde gibi dışarıya ilişki kesilmeliymiş. Sadece Kabe yakını değil Mekke nin diğer kısımları içinde geçerli, hatta elde sizi zikir çekmeye uyarıcı bir tesbih bulundurulabilir.Kendi yerli halkı pek göremedim, genelde fason işçi ile yürüyor düzen, her yer Temizlik işçisi dolu sürekli temizlik.Yani ülkemizdeki araplar pistir durumunu göremedim çünkü ortada yoklardı :) ortam pis olsaydı oda bize ve ithal işçilere ait olurdu herhalde. Ayrıca çok zor maddi imkanlarla Hac Farizasını yerine getirmeye çalışan Afrikalı Kardeşlerimizi görünce genelde yukarıdaki Arapların pis olduğunu söyleyen kesimin söylediği "İslam ı en iyi Türkiye yaşıyor" sözleri de artık cazip gelmiyor, biz araba ev derdiyle uğraşırken adamlar aç ve muhtaç halleriyle Rabbine Sadakatini gösteriyorlar,bizde ise maddi durumu az olanın Hac ibadeti söz konusu olamaz Fetvaları havada uçuşuyor,yani Hacca gelen Afrikalı nın 4-5 katı zenginlikte kişi bizde hala fakir ve Hac edemez muamelesi görüyor.Devamı Sonra, aklıma geldikçe vakit bukdukça ekleme yaparım inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahkan -- 26 Ekim 2016; 9:49:04 >

• abdullahkan kullanıcısına yanıt
    Rabbim ziyaretinizi kabul etsin kardeşim, darısı başımıza inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Rabbim ziyaretinizi kabul etsin kardeşim, darısı başımıza inşallah

Amin, tüm isteyenlere inş.

• merhaba arkadaşlar şu anda o kutsal topraklarda olanlardan bir isteğim olacak ilk önce dua sonraki isteğim bu yeni çıkan samsung gear g3 frontier akıllı saatin ordakini fiyatını merak ediyorum imkanı olupta öğrenebilirmiyim acaba şimdiden çok teşekkür ederim
  • bu aralar oralarda olan yokmu
  • Cümleten Allah kabul etsin Afrika'lılara hayran kaldım
  • Nasip olursa bizde alilecek şubat sonunda gideceğiz. Giysi konusunda kafamda sorular var. Onun dışında oralara telefon götürmemeyi düşünüyorum. Büyük eksiklik ve sıkıntı olur mu sizce ?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.