Şimdi Ara

Ümraniye'den - Bursa Uludağ görünümü SS (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
3.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dünya dümdüz değil de çapı da 100 km değil...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kriger

Demek ki orda dağ olmasa Antalya'ya kadar görücen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkut17500

Dünya dümdüz değil de çapı da 100 km değil...

Dostum adamın attığı kuşbakışı haritaya bak ve google earthten gösterdiği dağa bak.Aynı yerde olmalarının imkanı var mı?Uludağla gördüğü dağ arasındaki mesafe o gördüğüyle kendi arasınınkinden fazladır.Ben karadenizliyim gemilerin bile ufuktan belirdiğini görüyoruz onlarda rusyadaki gemiler oluyor bu mantığa göre?

• Hardwell076 kullanıcısına yanıt
    Karadenizde Rusyayı göremezsin ama İstanbulda özellikle Anadolu yakasından puslu havada bile Yalova dağları seçiliyor tertemiz açık bir havada Uludağ gayet görülebilir.Konu sahibinin resmi çektiği yeri biliyorum ve ordan benimde görmüşlüğüm var Uludağı.Aradaki mesafe 200kmden az.
    Ve son olarak Karadenizde çok açık havada Sinop ve Kastamonu sahillerindeki belli tepelerde Kırım yani Ukrayna kıyılarının azda olsa seçilebildiğini duymuştum.Oradaki mesafe 250 km gibi bir mesafe.

• Bahçelievlerİn yüksek kesimlerindende bursa görünüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardwell076

quote:

Orijinalden alıntı: erkut17500

Dünya dümdüz değil de çapı da 100 km değil...

Dostum adamın attığı kuşbakışı haritaya bak ve google earthten gösterdiği dağa bak.Aynı yerde olmalarının imkanı var mı?Uludağla gördüğü dağ arasındaki mesafe o gördüğüyle kendi arasınınkinden fazladır.Ben karadenizliyim gemilerin bile ufuktan belirdiğini görüyoruz onlarda rusyadaki gemiler oluyor bu mantığa göre?

2543 metre yüksekliğinde bir dağdan bahsediyoruz, ayrıca Ümraniye semtinin rakımı da yaklaşık 100-120 metre. Araları da kuş uçuşu 103 km civarı. Ayrıca senin mesajında belirttiğin Samanlı dağlarının en yüksek yeri 1699 metre. Yani görebileceğimiz daha 844 metre yükseklik var. Ufuk olayına gelirsek de Pisagor teoremine göre;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ufuk

şöyle bir şey var. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

• oğlum konu açılır açılmaz krize girdim
  • Karataş ve beşiktaşdanda görüldüğü fotolar var internette özellikle wowturkeyde

Ben mersin le kıbrısı merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Alayina_Gider

Karataş ve beşiktaşdanda görüldüğü fotolar var internette özellikle wowturkeyde

Ben mersin le kıbrısı merak ediyorum

Hocam kendi gözlerimle gördüm.Anamur dan geçerken ufuğa baktığımda 4-5 tane sıralı dağlar gördüm.Çok ufak ve sisli idi.

Hatta gorur gormez dedim dalga gectiler benle sonra kendileride şahit oldular

• Beyler harbiden uludağ ancak görünmediğini düşünmek daha normal.Çünkü harita izdüşümüne göre görünmesi imkansız.Ama haritayı düzleme aktarırken oluşan hatalı aktarım yüzünden böyle görünüyor.Yani haritada göründüğü gibi değil.Eğer öyle olsa görünmesinin imkanı yok
  • Ümraniye'de oturuyorum. Kültür dershanesi mi, İmaj dershanesi mi tam hatırlamıyorum. Boğaz köprüsünün direklerini görüyoruz diye seviniyorduk adam Uludağ'ı görmüş Namık Kemal'den :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 30 Nisan 2016; 4:22:57 >
  • istanbuldan uludağ gözükür çünkü mayıs ayında kar olabilecek başka bir dağ yok görünürde

keza açık bir havadada istanbul gözüküyor uludağdan

hatta evliya çelebi bile zamanında söylemiştir bunu

Ümraniye'den - Bursa Uludağ görünümü SS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3point -- 30 Nisan 2016; 4:29:43 >
  • Nemaho kullanıcısına yanıt
    Bende kıbrısdan yeşilyurttan hatta mavi köşkten baktım hava çok iyidi ama görememiştim anamurdan araştırdım gerçekten goruluyormuş.

• cmea06 kullanıcısına yanıt

6 yıl geçmiş yine de güldürdün.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.