Şimdi Ara

Ümit BlackRider alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi 500, TL fiyatı var ümit nasıl bir marka bisiklet çok hoşuma gitti kalite garanti falan filan konuları hakkında bilgi sahibi edinmek istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben senin yerinde olsam almam. Uzerine biraz daha koyup ikinci elini al. Salcano ve Umit, fasa fiso markalar. Urettikleri bisikletten cok uzak. Uzerine binsen ne dedigimi anlarsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam beklentim aşırı değil şuan kullandığım bisiklet baya baya kalitesiz markası bile çok saçma ama koltuğu rahat olsa işimi görüyor bu bile fakat blackriderin dış görünüşü yapısı çok hoşuma gitti ama neden kimse ümit bisikleti önermiyor ne sorunlar yapabilir

-benim bisiklet

-buda ümit BlackRider

Sizce'de arada dağlar kadar fark yokmu? Suanki kullandığım hurda'nın Üstüne ne kadar kötü olabilir ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fönix0526 -- 22 Mart 2017; 14:8:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fönix0526 F kullanıcısına yanıt
    bütçene uygun bence alabilirsin. Daha fazla bütçe koyacam diyorsan çıtayı biraz daha arttır. ama çift amasör seni rahatsız eder. onun yerinde aynı ümit marka mondial stardom alsan nasıl olur?
  • Hocam suanki bisikletin iki amasörüde yok ve inanın imanın noadr rahatsız ediyorki bı kaldırımda inerken çıkarken merdivenlerden inerken falan fakir takir titreşime geçmiş gibi çok canımı sıkıyor çift amasor olmadı benim için olur olur gibi ama neden rahatsız eder diyosunuz ne gibi bir rahatsızlık bu?

Ayrıca 500 tlyi bile zor ayırıyorum bütçe olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fönix0526 -- 22 Mart 2017; 15:4:39 >
  • bizz kusura bakma forumda yeniyim yanlışlıkla ekledim çıkartamiyorum

eğer gideceğin yol engebeli kaldırım çukur falan ise al. eğer fazla engebe yoksa tek amasörlü al. Örneğin ben aşağıdaki biskikleti almayı planlıyorum ( tek amasörlü)

• Valla hocam ben biraz sert kullanırım aslında bayada iyi bir kullaniciyim milimetreden bile surtmeden geçerim 35-40 km hızla ama ümit bisikleti neden kotuluyorlar?

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-57554940B -- 7 Eylül 2017; 4:10:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fönix0526

Valla hocam ben biraz sert kullanırım aslında bayada iyi bir kullaniciyim milimetreden bile surtmeden geçerim 35-40 km hızla ama ümit bisikleti neden kotuluyorlar?

Cunku urettikleri bisikletler, vasat. Gerek aerodinamik yapisi, gerek kadro yapisi ve kullanilan komponentler uzun sure goturmez. Alip 1-2 sene sonra cope atacagin kalitede. Genelde bu markayi aileler, cocuklarina karne hediyesi olarak aliyor. Cocuklar da hor kullaniyor ve ya birisine veriyorlar ya da hurdaciya satiyorlar. Salcano ve Umit'i tavsiye etmiyorum. Almisken uzunca sure binebilecegin bir bisiklet bak.

• Allah razı olsun hocam maalesef durumumuz pek iyi değil ama bı okadarda bisiklet sevdalısıyim çocukluktan beri bisiklet kullanırım en büyük hobimdir acaba blackriderin özelliklerine baktınız mı sıkıntı çıkartacak parçası varmı veya parçaları kaliteli mı incelediniz mı incelemediyseniz sitesinden bir bakar mısınız zahmet olmazsa

özellikleri iyi disk fren üstündeki parçalar gayet iyi fakat kadrosu çelikten yapılmış ve buda bisikleti çok ağır kılar. zaten 18 KG. ama fazla dert etmeyin bisikleti alıpda yukarı fırlatmıyoruz nasıl olsa! eğer almak istiyorum diyorsanız alın.
  • Hocam inan bana suanki bisiklet pedal atmadan gitmiyor resmen on onbeş saniye bırakıyorum pedalı 40 km den 15 km'ye düşüyor direk sürekli pedal at at at o beni değil ben onu götürüyorum eminim bu bisiklet bana yarayacak sizinde dediğiniz gibi

aynen şuanki bisikletten kat kat iyi olduğu kesin.
  • Son birşey sorayım fiyatlar yükselir mı havalar ısındıkça böyle birşey doğrumu?

orasını bilemem fakat yazın fiyatlar biraz daha artıyor. mesela 10 ocakta 500 lira olan mal, 10 temmuzda 600 lira olabilir
  • O zaman en kısa sürede alayım blackriderimi

• Eski bisikletin donanım olarak aerodinamik olarak kötü olsa bile en azından arka amortisörü yok.Black Rider'da ki arka amartisör hiçte faydalı değil söyleyeyim.Türkiye'de neden hala arka amortisör koyuyorlar ucuz ve başlangıç bisikletlerine anlamış değilim.En az 10-15 bin liralık Down-hill bisikleti almıyorsun arka amortisör tamamen görüntü ve ağırlıktan ibaret.Bisikleti ağırlaştırdığı yetmiyormuş gibi bisikleti sürerken harcağın gücüde emiyor.Mümkünse sadece ön amortisörü ve mümkünse kitlenebilir bir şey almaya bak başlangıç için.
  • Hocam bugüne kadar bu siyah bisikletim hariç hep çift amortisör li kullandım baya alışigim ve. Orada keyfine düşkün biriyim jelli bir koltuk alicam amortisörude yumuşak ayara cekicem eskiden yaptığını gibi neden diye sorucak olursan pazar günleri sabah 11-12 de çıkıyorum 5-6 da geliyorum eve bisikletle gezmeyi çok seviyorum ve bunca saat sürekli yaş toprak yol kaldırımlar bozuk yol sürekli frenleme hızlanma falan artık sırtıma vuruyor ve neticem rahatsız oluyor ara sıra ayağa falan kalkiyorum rahatsız ediyor ama eskidendi24 jant ti sanıyrim bisikletimde çift amortisör ile bütün gün kalitesiz koltukla kullanirdim yinede rahatsız olmazdimbu yüzden vede ortada amortisör bisiklete çok güzel görünüm kazandırıyor

Seninde dediğin gibi arka amortisör sadece görünüm.Görünüme bakma, alışkınım desende arka amortisörü olmayan bir bisiklet denediğinde farkına varırsın.Ülkemizde bu arka amortisör olayı satış stratejisi gibi birşey.Eğer iyi birşey olsaydı yüksek fiyatlı bisikletlerdede olurdu değil mi?Dediğim gibi genellikle Down-hill bisikletlerinde vardır bu.Onlardakide hiç öyle demirden yay felan değiller yani.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.