Şimdi Ara

Ümit BlackRider alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    blackrideri bırak da bunu al çok iyi görünüyor sanki downhill bisikleti gibi ( şaka şaka benziyor sadece )

Ümit BlackRider alınır mı?

hem daha iyi disk fren çelik kadro 21 vites !
  • Fiyatı nedir hocam bunun 600 diye gördüm birtane omu bu eğer oysa bütçe zaten zar zor 500 TL dahada arttiramiyorum maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görünüm güzel olsun benim için başka önemi yok gibi birşey ancak kalite De önemli tabi yıllardır piyasada duran. Ümit bisiklet neden alınmaz bence bu kulaktan kulağa yayılmış o kadar da kötü olamaz değilmi ? Çünkü bütcem maalesef kısıtlı piyasa bakınca bundan güzel görünen 500 tllik daha güzel başka bisiklet yok

• fönix0526 F kullanıcısına yanıt
    Güzel gözükmesi olayından tamamen vazgeç.Elinde paraya göre en iyi donanımlı bisikleti almaya bak.Bütçen biraz varsa Ümit alınmaz çünkü daha iyileri var.Ama 500 lira diyorsun o zaman Ümit'in yada başka markaların o fiyata en iyi bisikletlerini almaya bak.Senin o çok iyi göründüğün bisiklet yavaş yavaş giderken aynı paraya alınan daha kötü görünüşlü bisiklet yanından hızlıca var sürücüsü hiç yorulmadan geçtiğini görünce anca anlarsın diye düşünüyorum görünüm olayını.
  • Hocam amaç yarış falan değil ki sadece severek kullanacağım birşey istiyorum ve amortisöruz bisiklet pek hoşuma gitmiyor sonuçta zar zor 500 TL para vericem sevmediğim şeyi nasıl içine sindirecegim ben sadece ümit in kalitesini öğrenmek için konu açmıştım 500 TL'ye bu şekilde daha kaliteli bisiklet varmı ?

10 Km mesafeyi yorularak 45dk da gitmek mi? yoksa yorulmadan 30dk da gitmek mi? Birde böyle düşün.İnan ki yorulmadan daha fazla mesefeler kat ettiğin zaman bisiklet sürmekten daha fazla keyif alacaksın.500 lira civarlarında 3 tane bisiklet gözüme kestirdim.Bunlar;
    Salcano Lion 579TL
    Ümit 2668 Faster V 519 TL
    Salcano Excel 26 459TL

Salcano Lion dağ bisikleti geçmesine rağmen ön maşada koymamışlar.Ümitin faster v modeli alınabilir gibi duruyor bana göre 500 lira için.500 liraya benim tercihim o olurdu yani.
  • Ümit önerileriniz içinde var ama demekki alınmayacak marka değil değilmi?

Yani sonuçta her firma belirli bütçeler için farklı donanımlarda bisikletler üretiyor.Her firmada ödediğiniz ücrete göre daha iyi bisikletler vermeye çalışıyor.Mesela 1000 lira bütçen olsaydı büyük ihtimalle Ümit önerdiğim modeller içinde olmazdı çünkü 1000 liraya daha iyi bisiklet üreten firmalar mevcut.Ne kadar para verecek olursan ol o paraya herkes aynı kalitede bisiklet üretiyor.500 liraya Merida, scoot, KTM, specialized, giant, canondale gibi markalardan bisiklet alamayacağını düşünürsek o fiyata iyi bisiklet üretiyor deriz
  • Umitin fiyatları biraz daha uygun gibi geldi vede ne biliyim bunca zamandır piyasada etrafımda da çok görüyorum ümit bisiklet soruyorum sorunu varmı nasıl marka vesaire vesaire umitten nefret eden çıkmadı genç çocuklar falan umit kullanıyor ve yere fırlatıyor falan bile dengesiz kullanıyorlar ancak pekte öyle berbat bir sorunla karşılaşmamışlar ayrıca teknik serviste çalışıyorum elektronikciyim elim yatkındır bisiklet tamirinden falan anlarım ufak tefek şeyler umrumda bile olmaz yaparım baya araştırdım piyasada bu tip bisikletler pahalı hep ve umitin blackrideride aradığım tıp bisikleti hoşuma da gitti aşırı hizada gerek yok zaten bisiklet sıfır on vitesi De attiririm o hız bana yeter ümit oneriyorsan alınmayacak marka değilse kararımı vermiş bulunmaktayım teşekkürler yardımlarınız için

Bir tek son olarak yine black rider değil yukarıda söylediğim modeli öneriyorum o kadar :)Arasında 3kg ağırlık farklı var ve bu bisiklette hiçte azımsanmayacak bir ağırlık.benim önerdiğimi kullanıp birde ekstradan 3kg taşımak black rider kullanmak işte :) Birde vites kullanımlarına iyice bir bak genellikle vitesler yanlış kullanılıyor.Aldığında kitapçığına bir bak orada belirtilmiştir doğru vites kullanımı yada internettede araştırabilirsin doğru vites kullanımı diye.
  • Vites kullanımını biliyorum hocam 9 yaşından beri bisiklet tutkunuyum bisikletin herseyinden anlarım tamiri kullanımı çalışma mekanizması herseyi elimden gelir sukurler olsun tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum yardımcı oldunuz ve ümit in berbat bir marka olmadığı ortada sonuçta birilerinin başına birşey gelecek ki markayı eleştirecek alalım bakalım ümit i bir başlangıç olsun hayatımda ilk defa sıfır bisiklet alacağım

aldın mı bisikleti?
  • Bu hafta sonuna kaldı neden sordunuz hocam

• Arkadaşlar bütcem 600 TL olmuştur varmı önerdiğiniz birşey 600 e almadan önce iyice arastiriyim pişman olmak istemiyorum zar zor biriktirdim o kadar

• Arkadaşlar Salcano HECTOR MD 26 almaya karar verdim ancak Salcano HECTOR MD 26 yazınca googleye falan iki tane bisiklet çıkıyor biri tekerlekleri falan ince v fren biride benim istediğim kalın Tekerli disk fren Allah için bir yardım edin sipariş edince ya istemediğim gelirse bu nasıl iş!!

İstediğim. http://i.hizliresim.com/vbp57R.png

İstemediğim. http://i.hizliresim.com/p0WzDm.png

Özelliklere disk fren yazmislar neden v olanı göndersinler diyebilirsiniz De arkadaşlar belki amaçları kaziklamak onu gösterip v fren olanı gondermesinler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fönix0526 -- 27 Mart 2017; 22:25:28 >

Eğer Salcano ve Ümit bayisi bulabilirsen aşağıda yazdığım modelleri nakit olarak 600 liraya alırsın gibime geliyor.Daha önce önerdiğim bisikletlere ek olarak aşağıdaki bisikletler alüminyum kadroya sahip.Dolayısıyla çelik kadroya göre daha hafif.
    Salcano NG800 26 V 699,00TL
    Ümit 2665 MIRAGE V 679 TL
  • Hocam tamam teşekkür ediyorum Ilgın için de bütcem 500 du zar zor 600 yaptım ve Salcano HECTOR MD 26 güzel değilmi? Şu anki bisikletim 18 kilo hatta 19 çokta umrunda değil açıkçası sadece Salcano nasıldır neden HECTOR MD 26 hakkında yazmadinizda başka model önerdiniz ki Salcano güzel bir marka diye biliyorum sorumda zaten yazdım onu Alicam ama iki tane resim koymuş her satıcı bir ince tekerli v fren birde kalın tekerli mtb disk frenli ya istemediğim model gelirse koskoca bisiklet kargo kargo gezmek istemiyorum iade için yardımcı olur musunuz bu konuda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Help me

Hector MD 26 arka amortisöre ve kadro olarak saçma bir modele sahip.Ayrıca kadrosu çelik, alüminyum değil.Yani sadece kadrosu ile beraber hep tasarım olarak hiç uygun değil hemde ağır bir bisiklet.Onun dışında dediğim gibi arka amortisör gibi faydasız hatta sürüşte enerjinizi alan ve fayda sağlamayan birşey bu.Birde disk fren var böyle bir bisiklette aşırı gereksiz disk fren.
  • Tamam disk fren kötü ama bisikletin yapısı görünüşü güzel olmalı benim için ve disk fren nedense çok hoşuma gidiyor olsun istiyorum arka amortisör De ayrı bir hava katıyor gerekirse sonuna kadar sıkar taş gibi kilitletirim oncedende yapmıştım 90 kilo bı abim oturmuştu bir milim oynamadı ama siz yinede ne onerisiniz 600 TL'ye en iyi olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fönix0526 -- 28 Mart 2017; 13:43:7 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.