Şimdi Ara

Ülkenin artık güçleniyor olması gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
7.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Tayyip i övmeye gelmedim ama, ülke ona rağmen büyüyor.

Önce askeri olarak %70 yerli üretiyoruz. Bunun önemi çok büyük. 2005 lerde falan, her gün haberlerde abd ye İsraile yalvarırdık bize ihalarla teröristlerden istihbarat gelsin diye. Bunu 2000 liler bilmez gerçekten böyleydi. Hatta çocuktum ben o zamanlar, üzülüyordum niye Amerikalılara yalvarıyoruz diye. İha vermiyorlardı zaten asla, ihaları kendileri kullanıp güya istihbarat veriyorlardı, yalandan. Şimdi kendimiz üretiyoruz kendimiz vuruyoruz.

Askeri operasyonlar çok arttı. Muazzam siyasi gelişmeler de oldu Kapalı Maraş mesela. Nahçivan da Kıbrıs ı tanıyacakmış. Azerbaycan zaten bastı gaza. Navtexler falan durmadan devam ediyor. Kısmen de olsa ne Abd ye ne de Rusya ya pek taviz verilmiyor. Orta seviye bir ülke olarak gayet iyi gidiyor. Ülke baya bir güçleniyor bilmem farkettiniz mi? Avrupa nın çıkarlarına koşulsuzca uymuyoruz artık.

Şikayet etmek isteyen Kanada da bile sebep bulabilir tabi ama ülke güçleniyor onu da görmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Some guy -- 22 Ekim 2020; 17:59:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 90 larda Türkiye Ege de kuş ucurtmuyordu. Birtek parça kayalık için Yunanistan komuta kademesi istifa ile sarsıldı.

Asıl eski Türkiye olmadığı için Ermenistan Azerbaycan a el kaldırıyor. Yaşınız küçük demekki. Eski Türkiye hem hayvancilikta kendine yetiyor, hem tarımda Avrupa yı besliyor hem de böyle vergilerle ayakta kalan bir ülke değildi. Evet silah teknolojisi bu denli gelişmemisti ama bölgesinde söz sahibi ve Nato da masaya oturdumu sözü dinlenen Turkiyeydi,

Sömürülmüş, peşkeş çekilmiş. Tüm limanları satilmis, ordusu terhis edilmiş ve tarihi askeri liseleri kapatılmış, tüm tersanelerine girilmiş, millet bukadar fakrû zaruret içinde harap ve bitap düşmüş değildi.

Hatta iktidarda olanlar bu boyutta bir gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde de değillerdi.

O 90 ların Türkiye'si birilerine battığı için Büyük Ortadoğu Projesi var zaten.

O yüzden ki boynunda Yahudi üstün hizmet madalyalı biri tarafından yonetiliyoruz. Eski Türkiye dediğiniz Erdoğanin size anlattığı gibi değildi. Aşmış bir ülke olmasa da insanların evinde et vardı. Pastırma mutfakta olmayan değil, "Pastırma bitmis "cümlesini kurdurtan birşeydi, az araba vardı ama hiçbiri bankaların değildi.Maas biriktirip araba aliyordu insanlar CASH! Böyle köpeğe al ye der gibi simsiyah soğanları, 3 TL ye markete eski Türkiye de koysan, halk onu git anana yedir derdi.

Tepki vardı, enerji vardı, sorunlar çoktu ama umut vardı.

Sizler umudumuzu yokettiniz, herşeyin iyi gittiği yalanına Alkış tutarak ülkeye ihanet ediyorsunuz.

Ne umut ne de o Türkiye var şimdi.
    Mart'ta kaç tane asker şehit edildi adamlar ayağını gitti öteki tarafta adamlar rahibi salın dedi saldık, fransa yla 2 sürtüştük bize uçak verin dedik hemen, bae'nin ulusal gününü bilboardlarda kutladık aynı hafta adamlar bize boykot kararı aldı ama arkadaş gelmiş diyor ki taviz vermiyoruz.

Ya bilader ne içiyorsunuz ne yiyorsunuz nasıl bir hayat görüşünüz var hakikaten anlamıyorum.

Birincisi Akdeniz'deki sondaj gemilerinin hepsi şu an Mersin'de demir atmış bekliyor, normalde bakım dediler 15gun 1 aydır sözde bakımda.Bu bakım olayından önce Fransa tarafı banka hesabı falan birşey geveledi ama anlamadım (!)

Ikincisi bu pandemi olayı olmasaydı rusya olaya daha çabuk el atardı.Kafkaslar Suriye gibi değil Rusya o bölgede 10kat daha güçlü.

Üçüncüsü idlib şu anda halen resmi olarak suriye toprağı, ben mi yanlış biliyorum? Ki zaten mültecileri halen resmi olarak alıyoruz, ilk günden beri

Ve son olarak hayalperest çocukları sevmem, blok

• Pik yapıyoruz

• Mart'ta kaç tane asker şehit edildi adamlar ayağını gitti öteki tarafta adamlar rahibi salın dedi saldık, fransa yla 2 sürtüştük bize uçak verin dedik hemen, bae'nin ulusal gününü bilboardlarda kutladık aynı hafta adamlar bize boykot kararı aldı ama arkadaş gelmiş diyor ki taviz vermiyoruz.

Ya bilader ne içiyorsunuz ne yiyorsunuz nasıl bir hayat görüşünüz var hakikaten anlamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşa verin mehteri!
    Of ooooofff Genç Osman dediğin bir küçük Arslan Allah Allah diyip geçer Genç Osman of of....

• Eğer dediklerinin hepsini yapabilseydik Abd olurduk zaten değil mi? Ne diyeceklerdi halka onu yapamadık bunu yapamadık, i çünkü o kadar güçlü değiliz mi? Gücüne göre Türkiye çok performanslı hareket ediyor.

Ülke direniyor. Eğer dediğin gibi olsaydı, Akdeniz de gazdan bize ne, Avrupa dan ambargo yemeyek, Avrupa alsın derdik. Azerbaycan yenilsin bize ne derdik. İdlib den banane Suriye nin derdik. Mülteci gelsin alırız derdik. Seville haritasına evet derdik. Ama demiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Arkadaşa verin mehteri!
    Of ooooofff Genç Osman dediğin bir küçük Arslan Allah Allah diyip geçer Genç Osman of of....
    Hepiniz mi oktrollsünüz ya. Ciddi bir şey konuşulmuyor. Ben aktroll değilim. Evet ekonomi kötü. Tayyip de kötü yönetiyor. Ama ülke de güçleniyor. Aktroll olsam bana bunları söyletirler mi?

• yani refah kısmını geçersek son yıllarda bağımsız poltika üretme olarak cumhuriyet tarihinin number one dur..

hala bık bık yazanlara yazıyım eskiden batı nederse Türkiye onu yapardı emireli gibi fark o zıpla derlerdi zıplardın kaç derdi kaçardın okeyÜlkenin artık güçleniyor olması gerçeği , yok bir kaç tane taviz vermişsin papaz vesayre oda ülke çıkarları için zaten okadar olur..

burdakilerin kafa iphonede parada ve döviz kurunda oldukları için idrak etmeleri imkansız tabi..

ülke bağımsızlık olarak ultra level atladı ama ek faturası getirisi olarak son bir kaç senede halkın alım gücü düştü parası değersizleştirelerek olay bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Ekim 2020; 1:38:29 >
  • Bir ülkenin güçlenmesini gösteren veriler senin verdiğin ölçütler olsaydı, kimseyi s.... takmayan Kuzey Kore, İngiltere'nin gemisine el koyup ABD hava araçlarını düşüren İran sürekli güçlenmekten çoktan Hulk'a dönmüş olmalıydı.

• Some guy S kullanıcısına yanıt

Birincisi Akdeniz'deki sondaj gemilerinin hepsi şu an Mersin'de demir atmış bekliyor, normalde bakım dediler 15gun 1 aydır sözde bakımda.Bu bakım olayından önce Fransa tarafı banka hesabı falan birşey geveledi ama anlamadım (!)

Ikincisi bu pandemi olayı olmasaydı rusya olaya daha çabuk el atardı.Kafkaslar Suriye gibi değil Rusya o bölgede 10kat daha güçlü.

Üçüncüsü idlib şu anda halen resmi olarak suriye toprağı, ben mi yanlış biliyorum? Ki zaten mültecileri halen resmi olarak alıyoruz, ilk günden beri

Ve son olarak hayalperest çocukları sevmem, blok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Mart'ta kaç tane asker şehit edildi adamlar ayağını gitti öteki tarafta adamlar rahibi salın dedi saldık, fransa yla 2 sürtüştük bize uçak verin dedik hemen, bae'nin ulusal gününü bilboardlarda kutladık aynı hafta adamlar bize boykot kararı aldı ama arkadaş gelmiş diyor ki taviz vermiyoruz.

konuyu açanı ciddiye alma... sabah akşam ejderya suyu içip kafayı bulup tespit kasıyor... salla... ayrıca kafa nasıl uçmuşsa artık; başlığı da hatalı yazmış

Ülkenin artık güçleniyor olması gerçeği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 21 Ekim 2020; 14:31:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Some guy

Hepiniz mi oktrollsünüz ya. Ciddi bir şey konuşulmuyor. Ben aktroll değilim. Evet ekonomi kötü. Tayyip de kötü yönetiyor. Ama ülke de güçleniyor. Aktroll olsam bana bunları söyletirler mi?

Alıntıları Göster
    90 larda Türkiye Ege de kuş ucurtmuyordu. Birtek parça kayalık için Yunanistan komuta kademesi istifa ile sarsıldı.

Asıl eski Türkiye olmadığı için Ermenistan Azerbaycan a el kaldırıyor. Yaşınız küçük demekki. Eski Türkiye hem hayvancilikta kendine yetiyor, hem tarımda Avrupa yı besliyor hem de böyle vergilerle ayakta kalan bir ülke değildi. Evet silah teknolojisi bu denli gelişmemisti ama bölgesinde söz sahibi ve Nato da masaya oturdumu sözü dinlenen Turkiyeydi,

Sömürülmüş, peşkeş çekilmiş. Tüm limanları satilmis, ordusu terhis edilmiş ve tarihi askeri liseleri kapatılmış, tüm tersanelerine girilmiş, millet bukadar fakrû zaruret içinde harap ve bitap düşmüş değildi.

Hatta iktidarda olanlar bu boyutta bir gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde de değillerdi.

O 90 ların Türkiye'si birilerine battığı için Büyük Ortadoğu Projesi var zaten.

O yüzden ki boynunda Yahudi üstün hizmet madalyalı biri tarafından yonetiliyoruz. Eski Türkiye dediğiniz Erdoğanin size anlattığı gibi değildi. Aşmış bir ülke olmasa da insanların evinde et vardı. Pastırma mutfakta olmayan değil, "Pastırma bitmis "cümlesini kurdurtan birşeydi, az araba vardı ama hiçbiri bankaların değildi.Maas biriktirip araba aliyordu insanlar CASH! Böyle köpeğe al ye der gibi simsiyah soğanları, 3 TL ye markete eski Türkiye de koysan, halk onu git anana yedir derdi.

Tepki vardı, enerji vardı, sorunlar çoktu ama umut vardı.

Sizler umudumuzu yokettiniz, herşeyin iyi gittiği yalanına Alkış tutarak ülkeye ihanet ediyorsunuz.

Ne umut ne de o Türkiye var şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 20 Ekim 2020; 2:9:45 >

• GoSSgO G kullanıcısına yanıt
    90 larda hala soğuk savaş vardı artık yok. Hadi bakalım sana her şeyi anlatamam zamanım yok. Atlantikçiler Türkiye yi o zaman kısmen tutuyorlardı artık gözden çıkardılar bu yüzden strateji değişikliğine gidildi. Olay bu.

Nato resmen dağıldı haberin var mı? Fransa zaten artık ayrıldı. Eski kafalısınız.

Kısaca Türkiye uzun dönemli plan yapıyor. Biz 2001 li yıllarda hocalarımızdan dinlediğimiz her şey birer birer oldu oluyor. Devlet bunu o zamandan biliyordu ve tedbirini aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Some guy -- 20 Ekim 2020; 1:55:43 >
  • GoSSgO G kullanıcısına yanıt

muhtemelen forumda bir aktrolle verilmis en iyi cevap

• quote:

Orijinalden alıntı: Some guy

90 larda hala soğuk savaş vardı artık yok. Hadi bakalım sana her şeyi anlatamam zamanım yok. Atlantikçiler Türkiye yi o zaman kısmen tutuyorlardı artık gözden çıkardılar bu yüzden strateji değişikliğine gidildi. Olay bu.

Nato resmen dağıldı haberin var mı? Fransa zaten artık ayrıldı. Eski kafalısınız.

Kısaca Türkiye uzun dönemli plan yapıyor. Biz 2001 li yıllarda hocalarımızdan dinlediğimiz her şey birer birer oldu oluyor. Devlet bunu o zamandan biliyordu ve tedbirini aldı.
    Hadi Aslan Yelkenlerrrrr Dikilecek dıRıRIm ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 20 Ekim 2020; 1:59:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelise

muhtemelen forumda bir aktrolle verilmis en iyi cevap

Benden kaynaklanmıyor... Aşırı derecede cahil ve kultursuzler. Kendi kendilerine cevap istiyorlar...

Eski Türkiye deyince kaşındı zaten, ülkeyi Tayyipten dinleyip gazı alıp gelmiş buraya. Biz bunun yaşında çakal gibi araştırma yapardık şunların haline bak.

• Reis ve some guy,siz ikiniz,Türkiye de,Kanada da,Diyarbakır da yada başka bir diyarda bulacağın sebebi, ancak "other some guys*" ın izniyle ve ancak izin verdiği kadar şikayet edebilirsin..
    *mike pompeo,mike pence, barış pınarı çarkı in beştepe

• “Akpartili değilim ama” v.02.0.1 update; “Ben tayyipi övmeye gelmedim.”

Ejder meyveli smoothie ve yerli milli dolar ile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hangi ulke? Guclenen birsuru ulke var tabi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pantherus IV kullanıcısına yanıt
    Arkadaş bir tane Tayyip i övdüğüm mesajım yok. Tayyip ülkeyi uçurdu da demedim. Napiyim küfür mü edeyim sayın cb ye, inanmanız için. Küfür edip hapse düşsem kripto tayyipçi dersiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.