Şimdi Ara

Ülkemizde internet olması gerektiği gibi değil... (İspatı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
41.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
399 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hadi canım? türkiye'de? yatırım? halkın refahı ve insanların iyiliği için? türkiye'de? bizim bildiğimiz türkiye'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.adam24

Hocam internetin masrafı yok sadece kablo masrafı var. İnternet,yurt dışında insanın temel ihtiyaçlarından biri olmuştur.Ve ücretsiz sağlanmaktadır. Maalesef bizim devlet veya internet sağlayıcılarımız herşeye ücret veya fiyat talep ettiği için durum bu haldedir. Devletin de işine geldiği için hiç birşey yapmamaktadır.
    Torbacının numarasını verir misin? Arada lazım oluyor...
  • KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bunu hangi kafayla yazdım bilmiyorum 🤷‍♂️ cidden ben yazdığıma da emin değilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Paraları Suudi Arabistan'daki ana şirkete akıtıp yemek varken neden altyapı yatırımı yapsınlar ki? Yapmadılar ve batırdılar kaçtılar.
    Araplara hangi akıl Telekom gibi teknoloji ve vizyon gerektiren bir firmanın yönetimini verir bunu sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vain

Paraları Suudi Arabistan'daki ana şirkete akıtıp yemek varken neden altyapı yatırımı yapsınlar ki? Yapmadılar ve batırdılar kaçtılar.
    Araplara hangi akıl Telekom gibi teknoloji ve vizyon gerektiren bir firmanın yönetimini verir bunu sormak lazım.
    araptanda kötü lübnanlı bir yahudi zaten turktelekomuda krediyle almış hem krediyi ödememiş hemde tüm kârı çalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 17 Kasım 2018; 19:15:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • srcn1905 S kullanıcısına yanıt
    O organı açıkça yazmaya cesaretin var mı türk telekom çalışanı?

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Solnet'te youtube videolarında 50mbps kullanana 25mbps oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

araptanda kötü lübnanlı bir yahudi zaten turktelekomuda krediyle almış hem krediyi ödememiş hemde tüm kârı çalmış

Alıntıları Göster
    Al birini vur ötekine. İlla yabancılara satılacaksa bari Japonlara verilseydi diyorum, en azından adamların dünyaca bilinen bir iş ahlakı var ve internet teknolojisinde liderler.
    Telekom yıllardır elde ettiği muazzam karı reklamda oynattığı saçma sapan futbolculara vs. dağıtıyor gerisini de yiyor. Onlara para harcayacaklarına yurtdışı çıkışlarını ve ülkenin
    genel dağıtım altyapısını geliştirselerdi şimdi reklama gerek kalmazdı bile. Bence gerek de yok, neyin reklamını yapıyorsa zaten ülkenin varsayılan ISS'i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 17 Kasım 2018; 19:28:47 >

• Türknet iyi güzelde müşteri hizmetleri yok. Arkadaşımın turknetine nazar değdi 2 gündür modem kullanıcı adı şifresi sorunu yaşıyor. Modemine verdikleri kullanıcı adı şifresini girdiğim halde yanlış diyor.

• eskiden akk dolduğunda hız 3mbite iniyordu o zaman bende isyan ediyordum ama önceki tarifem 25 mbit 100gb akk idi akk dolunca 16 mbite hızım düşüyordu gerçekten akk dolduğunu ve hızın düştüğünü anlamıyordum bile, şuanda 50mbit 75 gb kullanıyorum (dolunca yine 16 ya düşüyor) ve şimdi ancak download yaparken hızın düştüğünü hissediyorum. 68 tl ye bu kadar 10 tl versem 25, 15 tl versem 50 gb joker akk hakkım var.
    Tamam hiç akk olmasa daha iyi ama ceptem 1 gb a 9 tl vermeyi göz önüne alırsak fiyatlar bence o kadarda uçuk değil. asıl soyguncular mobilciler bana göre.
  • hadiyaaaa H kullanıcısına yanıt
    Size "olmayan bir değeri" satıyorlar. İnternette kota kabul edilemez. Mobilde bile birçok farklı ülkedeki servis sağlayıcılar gerçek sınırsız vermeye başladılar, biz sabit internette bize satılan "kotanın" iyi bir şey olduğunu, 16 Mbps gibi hızların yeterli olduğunu filan konuşuyoruz. Donanım Haber'e yeni üye olduğunuzu katılım tarihinize bakmadan anladım :)

Şunlara bakın:
    https://www.facebook.com/internettekalite/posts/1045254978929971:0
    https://www.facebook.com/internettekalite/posts/1066627043459431:0

https://twitter.com/kalitehareketi/status/829101243637317632
    https://twitter.com/kalitehareketi/status/866349690027225093
    https://twitter.com/kalitehareketi/status/1003695333191442433
    https://twitter.com/kalitehareketi/status/872914917430624257
    https://twitter.com/kalitehareketi/status/1059879428594036736

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 17 Kasım 2018; 21:50:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Bu devlet ne zaman halkın yararına iş yaptı?
    Hayatımda ilk defa bu kadar beğeni aldım şoklar içerisindeyim :D
  • yaklaşık 1 yıldır xxx firması 50mb fiber kullanıyorum artık internetim 40mb düşse dahi anlıyorum.. yine bir gün yavaşlama oldu ve bekledim düzelir diye düzelmedi 3 gün boyunca ama hız testi 50mb çıkıyordu her seferinde... müşteri hizmetlerini arayıp ben bilişimciyim diyip kalayladım 5 dk sonra internetim hızlandı..
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    donanımhabere üyelik tarihim ile yazdıklarımın yanlışlığını nasıl bağdaştırdığını anlayamadım, birazcık zeka sahibi hiçkimseninde bağdaştırabileceğini sanmıyorum. sen kafanda birşeyler uydurmuşsun ona muhalif herkese bir kulp bulma çabasındaki meczup dan başka birşey değilsin, önce terbiye nedir onu öğren sonra tartış.
    böyle söylemlerin ile kendi doğruluğuna muhalif bulmaktan başka birşey yapmazsın. bak şimdi muhaliflik yapıp sana c.başkanının lafı ile cevap veriyorum.
    o 3. köprüden "parası olan geçsin" dedi ya, internetide parası olan kullansın fakirler az ötede oynasın derim bende eski donanımhaber üyesi senin gibi ağlayanara.
  • Turkcell Superonline Fiber kullanıcısıyım.

50 Mbps Download - 10 Mbps Upload - 250 GB AKK - (Saat 02.00-08.00 arası AKK'den bağımsız şekilde full sınırsız)

79 TL ödüyorum. 2 sene önce taahhüt vermiştim. Şimdi de 89 TL'ye kısmen uzun bir taahhüt karşılığı 50 Mbps Download - 10 Mbps Upload AKK/AKN'siz paket önerdiler, kabul ettim.

Açıkçası çok da memnunum. 10 senedir de Turkcell Fiber kullanıyorum, kesinti sayısı bir elin parmağını geçmemiştir.

Biraz şans işi bu. Altyapı mevcutsa fiber internet çok daha sağlıklı çalışıyor. Üstelik ilginç şekilde fiyatları da daha makul.

Ama genel olarak internet kullanmanın bedeli ülkemizde yüksek. Aynı değerleri 1600$ olan birisi 10$ ödeyerek görüyor. Bizde ise düz mantık ile 1600TL alan birisi 75-100 TL arasında ödeyerek görüyor, tabii altyapı varsa. Az önce bedeli yüksek dedim ama aslında alım gücünün düşüklüğü ile ilgili bu daha çok. Basit oran orantıya vurduğumuzda biz 10 kat daha zor şekilde internet hizmeti alıyoruz. Tabii Amerika ve Avrupa'nın belli bölgelerinde ücretsiz internet sunan yerel yönetimler bile var, bunları hesaba hiç katmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 17 Kasım 2018; 22:14:9 >

• 15 aydır Türknet kullanıyorum 1 kez sorun yaşadım o da 2 günde çözüldü.

2 yıl superonline kullandım o lanet günleri hatırlamak bile istemiyorum.16 mbit 50 gb akk'li paketti.1 haftada akk dolup hızım 3'e düşerdi.youtube'da 360p kalitede video izlemekten gözlerimiz bozuldu.

Türknet'e benim referans koşumla üye olursanız 1 ay bedava internet kullanırsınız ve size 30 lira öderim.ayrıntılı bilgi için mesaj atın.

• deli_yek kullanıcısına yanıt
    Ev interneti kullanıcısı değilim ama aklıma bir fikir geldi vpn kullanın hız eskisi gibi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün ttnet çözüm masasına gittim derdimi anlatabilmek için. Paket kaybı ve ping sorunum var dedim. Üstüne basarak söylüyorum PAKET KAYBI VE PING saolsun çözüm masası PUK kodunuzu verelim dedi. Oradan koşarak uzaklaştım. Turknet ping değerleri nasıldır iyiyse geçmek isterim.

Not : ttnetliyim snr değerlerim upload 38 download 29 ama ping sorunu yaşıyorum. Vdsl2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydnksvl -- 17 Kasım 2018; 22:39:33 >
  • Ulkeden haberınız yok bu ulkeye ınternet cok bıle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 17 Kasım 2018; 23:11:54 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.