Şimdi Ara

Ülkemizde internet olması gerektiği gibi değil... (İspatı) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
41.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
399 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr Geyik Reoman

7-8 aydır Turknet kullanıyorum. 65 tl adsl paketi. TTnet'ten kurtulduğum için mutluyum ama canımı sıkan bir olay var.

Abone olacağım zaman telefonda dedim ki ''vdsl modemim yok, önce adsl başlatın üyeliği, sonra vdsl çevirin''. Üye oldum, bir kaç gün sonra adsl'den vdsl çevirdiler hesabı. İnternete giremeyince tabi aradım durumu anlattım. Ttnet saha ekibini yolladılar ve adsl yaptılar. 1-2 hafta sonra vdsl modemi alınca başvuruda bulundum vdsl için. O zamandan beri kaç kere başvurduğumu artık bilemiyorum ama vdsl çevirmiyorlar. Cevap boş port yok.

Benden aldıkları portu hemen başkasına mı verdiler ya da son bir tane mi vdsl portu kalmıştı? TTnet saha ekibi alıp evine mi götürdü arkadaş? Kaç aydır vdsl verilmiyor. En son gelen cevap şu:

''Hattinizi inceledigim zaman santralde sadece dsl hizmeti gorunmekte olup bos port olmadigindan kaynakli VDSL hizmetine gecis yapamayacaginiz bilgisi goruntulenmektedir.Bos port tahsisi bizim tarafindan yapilmamakta olup Turk Telekom tarafindan yapilmaktadir.Santralde uygunluk olmasi durumunda VDSL gecisiniz sisteme girilecektir.''

Bu mesajdan ne anlamalıyım ben? Türk telekoma mı başvurayım? Bizim firma yapmıyormuş, parayı onlara ödüyorum ama siz düzeltin diye?

Aboneliğimi iptal edip yeniden abone olsam büyük ihtimal düzelecek gibi geliyor bana. Bunu mu yapmam lazım? Adresi sorgulatınca yüksek hız destekliyor görünüyor ama ben hala adsl kullanıyorum. Öyle gece gündüz download yapan biri de değilim. Aylık 100 gb civarı download. Onu da düzgün kullanalım istiyorum.

Paylaşmış olayım bunu. Yapılmıyorsa bile şu ''boş port yok'' ifadesini bilen biri bana açıklasın.

Keşke VDSL modem alınca başvuru yapsaydınız. Turktelekom zaten müşteri gidince geliri azalmış 1 kez de gelmiş. Telefon dk.sı önemli değilse netspeed yada başka firmaya geç ama 100gb kullanım için değmez sanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Lütfen şu linki sonuna kadar izler misin?

Sonuna kadar izlediğinde yazdıklarının cevabını alacaksın

https://www.youtube.com/watch?v=JXUluZmiGTM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Al birini vur ötekine. İlla yabancılara satılacaksa bari Japonlara verilseydi diyorum, en azından adamların dünyaca bilinen bir iş ahlakı var ve internet teknolojisinde liderler.
    Telekom yıllardır elde ettiği muazzam karı reklamda oynattığı saçma sapan futbolculara vs. dağıtıyor gerisini de yiyor. Onlara para harcayacaklarına yurtdışı çıkışlarını ve ülkenin
    genel dağıtım altyapısını geliştirselerdi şimdi reklama gerek kalmazdı bile. Bence gerek de yok, neyin reklamını yapıyorsa zaten ülkenin varsayılan ISS'i.

O zaman rüşvet işi tam oluşmuyor sanırım

• un momento kullanıcısına yanıt
    Macar meleziyim... Macaristanın Başkentinden Fiber almışsınız ama Upload 22 Mbps'e limitli mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadiyaaaa

eskiden akk dolduğunda hız 3mbite iniyordu o zaman bende isyan ediyordum ama önceki tarifem 25 mbit 100gb akk idi akk dolunca 16 mbite hızım düşüyordu gerçekten akk dolduğunu ve hızın düştüğünü anlamıyordum bile, şuanda 50mbit 75 gb kullanıyorum (dolunca yine 16 ya düşüyor) ve şimdi ancak download yaparken hızın düştüğünü hissediyorum. 68 tl ye bu kadar 10 tl versem 25, 15 tl versem 50 gb joker akk hakkım var.
    Tamam hiç akk olmasa daha iyi ama ceptem 1 gb a 9 tl vermeyi göz önüne alırsak fiyatlar bence o kadarda uçuk değil. asıl soyguncular mobilciler bana göre.

Türkiye ortalama hızının üstünde kullanıyorsunuz

Upload hızını söylemiyorum bile. Doğu bloğu ulkelerindekiler bizim devlet bankalarını bile çökertebiliyorlar. Bu bile geride olmamızın bir sonucu... Youtuber gibi yayın yapmak isteyenler için Türkiye daha zorlu bir ortam oluyor

Türkiye dünyada internet hızında 84.sırada birde AKN var.

http://www.girisimhaber.com/post/2018/01/02/Dunya-Internet-Hizlari-2017.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumagir -- 18 Kasım 2018; 8:45:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Bende netspeed geçeceğim. Ttneti kapattırıp geçtiniz sanırım ben direk taahhüt bitişinde geçiş yapcam netspeed'e. Arkadaşlar benim merak ettiğim taahhüt bitişi 27 si ceza vs ödememek için geçişi 27 sindemi yapayım 28 indemi? Netspeed'e evrakları gönderirken geçmek istediğim tarihi yazacağım da.

İptal dilekçesi versende hattı kapatmıyorlar aynı gün netspeede başvursanda(7-10 gün bekliyorlar yeni teklif için) . O nedenle bittiği gün kapattırma dilekçesi ver, Telekom söyler zaten bitiş tarihini... Sabit hat varsa dondur zaten hat olunca interneti bağlamak daha kolay oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Viktor R3znov

"4. Sizi kazıklıyorlar. Evet, yanlış duymadınız, kazıklanıyorsunuz. İnternetin hızlısını ve kotasızını yani kısaca TürkNet'in 65 TL'ye kotasız sunduğu internet paketlerini size ayda 200-300 TL arası bir fiyatla satıyorlar."

25Mbps, AKN'siz fiber internete 85 TL ödüyorum. 85 TL değil de biraz daha az olmalıydı ama 200-300 TL de ödemiyorum sonuç olarak. Bence biraz abartmasan iyi olur.

100mbps'e kadar 525 TL

50mbps'e kadar 375 TL imiş

35 ve 24e kadar ise 295 ve 245 tl

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/sayfalar/turk-telekom-fibernet.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumagir -- 18 Kasım 2018; 9:53:42 >

• Ülkemizde ne doğru ki internet doğru olsun. 😁

• kanguru_kesesi kullanıcısına yanıt
    Netspeed'e faceden sordum hattınız 8 mb'a kadar destekliyor dediler. Ama ben türk telekonda 16 mb kadar 11-12 mb hız alabiliyorum. Birde ss attılar adsl var port yok port talep et yazıyor durumda o ne demek port olmazsa İnternete girmemem mi gerekiyordu

1. Seçeneğimi 2. Seçeneği mi tavsiye edersiniz birde? Ankastre dediğiniz bina içi kutu değilmi onun değişmesinin hıza etkisi varmı birde adsl destekliyor bizim daire vdsl için ne gerekiyor?

kanka ttnet kullanmak biraz enayilik bende uzun süredir ttnet kullanıcısıydım 5 6 aydır başka firmayla anlaştık kesintisiz tüm ay boyunca 4 kişi 24mp kullanıyoruz çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar yıllardır limitsiz diye limitli satıyorlar ve kimsenin gıkı çıkmadığına göre ,şimdi de her şeye razı olunur (biraz bağırtı çağırtı olur biter)
    alt yapı yetersiz lafı ise zaten her zaman yalandı ,test ettiğimizde resmen fren devreye girdiği görülüyor ,bıraksalar şahlanmış at gibi uçacak :)

millet buraya gelip şuna geçin buna geçin deyip duruyor
    o dedikleri firmaları araştırınca bir sürü sorun yaşayan insanlar görüyoruz ,hatta bazıları telekoma geri döndüklerini yazıyorlar
    bende tam başka birisine geçmeyi niyet ediyorum ama forumda büyük sorunlar yaşadığını söyleyenleri görünce vazgeçiyorum
    hiç değilse telekom da karşımızda bir muhatap buluyoruz ,diğerlerinde telesekretere dert anlatma var

lakin kota işinde diretirlerse kesin geçiş yapacağım (diğerlerinde istediği kadar çok sorun olsa dahi)
  • forumagir F kullanıcısına yanıt
    Acemilik işte. Paketleri şartları vs araştırdım ama böyle bir durum ne karşıma çıkmıştı ne tahmin edebildim. Telefonu kaldırdık zaten kullanmıyoruz. Vdsl olsa aynı anda iki pc ve telefonlar açık olunca sıkıntı olabiliyor, bu durum olmazdı mesela. Birde hakkım olan bir şey sonuçta.

Bu ülkede olabilecek ihtimalleri düşünmekten insanın psikolojisi bozuluyor...

• Superonline Turbo upload 3tl'den 20tl çıkmış yayıncılar ağlamaya başlamışlar bile

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Netspeed'e faceden sordum hattınız 8 mb'a kadar destekliyor dediler. Ama ben türk telekonda 16 mb kadar 11-12 mb hız alabiliyorum. Birde ss attılar adsl var port yok port talep et yazıyor durumda o ne demek port olmazsa İnternete girmemem mi gerekiyordu

1. Seçeneğimi 2. Seçeneği mi tavsiye edersiniz birde? Ankastre dediğiniz bina içi kutu değilmi onun değişmesinin hıza etkisi varmı birde adsl destekliyor bizim daire vdsl için ne gerekiyor?
    Kardesim bana da 8 alabilirsin dediler. Ama ben 14 rahat aliyorum. Sen modem arayuzunden aldigin max hiza bak ttnetten ona gore al. Muhtemelen senin de 1314 alabilirsin.

Tabiki once evraklari gonder. İsin hallolsun. Oraya not yaz sozlesmem su tarihte bitiyor. Sozlesmem bitince isleme koyun evraklari. Onlar halleder zaten.

• kumandan hüsamettin K kullanıcısına yanıt
    Yani genelde ttnet altyapisi kullaniyo diger issler ama nedense daha ucuza verebiliyorlar :))

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    27 sinde iptal et. 27 sinde evraklari doldurup netspeede gonder.

Teşekkürler hocam öyle yapcam. Online oyunlarda vs sıkıntı olurmu acaba? Birde date rate 12000 civarı modem arayüzünden baktım ama max rate düşürmüşler 13000-14000 felan yapmışlar 16000 yapsalar max rate belki daha fazla alırım. Pc ye gelen kablo kaybından 10 10.50 felan hız alıyorum Türk telekomda belki netspeed daha fazla verir şansıma.

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Yani sen 16 lik al. 8 tl bişey olmaz. İlk etapta 16 iste, koparsa 15 dusur yine koparsa 14 dusur 3 seferde halledersin...

Hocam online oyun oynamayin zar zor lolü biraktim. Online oyundan hatri sayilir para kazanmiyorsaniz oynamayin.

• forumagir F kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom'dan bana ne??? Ben Türksat Kablo'ya 85 TL ödüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

490 mb internetimle katiliyorum. ispata gerek yok. yurtdisina yeni tasindim/yasiyorum ve aylik 12 euro oduyorum bu hizmete.

arada 500mb oluyor ama cogu zaman 450/490larda olcuyor speedtest.net

he bu arada akn falan da yok :)) 500 gb yeter diyenler neyin kafasini yasiyor anlamiyorum.

Size özel mesaj attım, Macaristan ile alakalı sorum olacaktı.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.