Şimdi Ara

Ufak bir rica... Bisikletliler de trafik taşıtıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar dilerim bugün benim başımdan geçen bir olayı ve bundan dolayı sizden bir rica isteyeceğim.. Bugün kartal-maltepe e5te emniyet şeridinde gidiyordum tam maltepe köprüsü kavşağına gelecektim ki hemen önüme servis yanaştı hiç bir şey olmamış gibi kapısını açıp yolcu indirdi emniyet şeridinin ortasında. Ben de çarpmamak için sağdaki bariyerlere doğru biraz çevirdim ve çevirmemle demir çıkıntıları olan bariyerlere girmem bir oldu. Serviscinin yapacağı tek şey indirdiği yerin 20 m ilerisindeki iett durağında indirmekti sonra da geri vites yada kavşağı tekrar dönerek yukarı istikamete dönecekti ama yok önümü kesecek illaki kaza yaptıracak. Şuan sıyrıklarım var ve sizden tek bir ricam var abilerim ablalarım bisikletlileri de taşıttan sayın 5-10 saniye cok önemli bir süre değil hayattınızda.. Bisikletten de soğudum artık hangi yoldan nereye gitsek bu böyle... Araba satın alırsam sadece evden sahile taşıyacağım galiba çünkü bu insanların bu saygı kurallarını öğrenmeye hiç niyeti yok. Gerçi sahilde de bisiklet yolunda mangal koyan mı dersin yürüyüş yapan mı dersin dolu. Biraz dolmuştum ve bu iyi geldi bir kabahatim olursa affola

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• e5'te bisikletle gitmeyiniz.
  • En nihayetinde üzerinde canlı olan her araç azami özen gerektiren bir taşıt türüdür; bunun bisikleti - kamyonu diye ayrımı olamaz.

Eski üyelerden bir arkadaşın imzasıydı galiba; "Trafikte insana yok ama araca saygı var" Çok doğru; korkunç bir bencillikle akıyor trafiğimiz.
  • Motosiklet ve bisikletlere çok dikkat ederim..1.5 tonluk arabayı 500 gram kaskın bi faydası yok.

• Öncelikle geçmiş olsun.
    Konyaya taşınır taşınmaz kendime bir bisiklet aldım malum bisiklet yolu anlamında hatri sayılır bir şehir ve dümdüz, spor yaparım diyordum (bisiklete binmeyi de severim) ama 2-3 kere kullanınca anladım ki. Türkiye de trafik ortamında bisiklet kullanmak için hayattan zevk almamak ve intihara meyilli olmak,macera düşkünu olmak gibi özellikler taşımak gerekiyor. Saygısızlıktan falan geçtim adam size aynasını surtse allah korusun hayatınızı kaybetme tehlikesinin olabileceğinin farkında değil o yüzden trafik ortamına bisikletle çıkmayın en azından ben artık çıkmıyorum.

• _mp_ kullanıcısına yanıt
    üstadım sahile giden üç yol var ya kartal köprüsünden aşşağı (bayağı dik) ya da soğanlık yeni köprü (orta diklik) ya da e5 maltepe başka seçeneğim yok.. acelem var diye e5 kullanmıştım arkadaşımla buluşacaktım
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    size katılıyorum sayın hocam teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Motosiklet ve bisikletlere çok dikkat ederim..1.5 tonluk arabayı 500 gram kaskın bi faydası yok.

üstadım çok teşekkür ederim yolunuz ve farınız açık olsun sevgiler saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Öncelikle geçmiş olsun.
    Konyaya taşınır taşınmaz kendime bir bisiklet aldım malum bisiklet yolu anlamında hatri sayılır bir şehir ve dümdüz, spor yaparım diyordum (bisiklete binmeyi de severim) ama 2-3 kere kullanınca anladım ki. Türkiye de trafik ortamında bisiklet kullanmak için hayattan zevk almamak ve intihara meyilli olmak,macera düşkünu olmak gibi özellikler taşımak gerekiyor. Saygısızlıktan falan geçtim adam size aynasını surtse allah korusun hayatınızı kaybetme tehlikesinin olabileceğinin farkında değil o yüzden trafik ortamına bisikletle çıkmayın en azından ben artık çıkmıyorum.

teşekkür ederim öğrenci insanım henüz 18 oldum her zaman cebimde harçlık olmuyor maalesef gideceğim yerlerde bisiklet kullanmam gerekiyordu ama bundan da soğudum artık mecbur yürüyeceğim gerekirse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustang2007 -- 31 Temmuz 2016; 0:13:11 >

• İki teker tutkunları olarak ülkenin eğitimsizliğinin ceremesini en çok biz çekiyoruz trafikte.
  • taşıt gibi kullanın o zaman.
  • 10 senedir kullanıyordum ben artık iyi bir sürücü sayılırım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.