Şimdi Ara

Udemy ile python öprenebilirmiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 17 yaşındayım python dilini öğrenmek istiyorum. Udemy den kurs alarak öğrenebilme şansım varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Öğrenebilirsin tabii.
  • Yanıtıınız için teşekkür ederim.

• özel mesaj atarsan yardımcı olabilirim kardeşim

• http://do1.dr-chuck.com/pythonlearn/EN_us/pythonlearn.pdf onun yerine söyle bir kitaptan çalış udemyden ancak pratik yaparsın temellerin ne kadar saglam ise o kadar hızlı kaparsın.
  • Konu Başlığı : "Udemy ile python öprenebilirmiyim"

Bunu yapabilmen için öncelikle daha önemli şeyleri "ÖPRENMEN" lazım.
  • Videolardan da öğrenmeye çalışmış birisi olarak şunu diyeyim kitaptan çalışmak daha faydalı. Kitap ile ne yaptığını, nereye kadar ilerlediğini falan anlayabiliyorsun. Videolarda ise sözde gereksiz ayrıntılardan arındırılmış bir şekilde öğreniyorsun. Sonra geriye dönüp baktığında gereksiz diye atlanan konular bu işin temelini oluşturduğunu fark ediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 19 Mayıs 2020; 14:48:52 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 24 Mayıs 2020; 23:31:34 >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    İşi yazılım geliştirme dışında olan insanlar da öğrenmeye başladı. Sistemciler ya da networkçüler otomasyon için öğreniyor ya da veriyle ilgilenen istatistikçiler ya da pazar araştırmacıları da kullanıyor. En basitten veri görselleştirme için bile kullanılıyor. Bu açıdan baktığımızda temel programlama bilmek Excel bilmeye eş değer değil midir günümüzde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eski_nesil

Videolardan da öğrenmeye çalışmış birisi olarak şunu diyeyim kitaptan çalışmak daha faydalı. Kitap ile ne yaptığını, nereye kadar ilerlediğini falan anlayabiliyorsun. Videolarda ise sözde gereksiz ayrıntılardan arındırılmış bir şekilde öğreniyorsun. Sonra geriye dönüp baktığında gereksiz diye atlanan konular bu işin temelini oluşturduğunu fark ediyorsun.
    keşke şu yazdığınızı tam 2 ay önce görseydim 1 ay sadece video çalıştım

yok olmuyor başka birşey yapmam lazım dedim

python.pdf formatında bir kitabundan çalışıyorum gerçekten çok faydalı oluyor.

1 aydır kitaptan çalışıyorum.
  • TRajikomik kullanıcısına yanıt
    video insan aklını pasifize eder ve program yazmak aktif olmayı gerektirir.

videoya baksan bile o baktığın şeyi kendin yapmalısın ancak bunu play/pause butonlarına basıp durarak yaparsan yine tam öğrenemiyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

videoya baksan bile o baktığın şeyi kendin yapmalısın ancak bunu play/pause butonlarına basıp durarak yaparsan yine tam öğrenemiyorsun.
    hocam amerikayı tekrar keşfetmek gibi bir niyetim yok hata yapmak'ta tabiki önemli

ama

bana, en iyi şekilde nasıl öğrenebilirim, bunları aklınıza geldikçe bu sayfa altında yazsanız çok makbule geçer.

şu an pdf.formatındaki dersin 254. sayfasındayım (karakter dizilerinde metotlar) daha takribi 650 sayfa var bu sayfaların benim için hiç önemi yok son zamanlarda 1111 sayfalık kitap okumuşluğum var.

sadece bu kaynağı okuyorum video bile izlemiyorum arada verdiği örnekleri ıdle de yazıyorum (etkileşimli kabukta) bazende diğer sayfada yani kaydetme özelliği olan sayfa (adı aklıma gelmedi)

başka birşey yok. internetteki örnekleri ise kitabı baştan aşağı okuduğumda incelemneyi düşünüyorum. öncesinde kodlama ile ilgili sadece code.orgtaki bulmacaları çözüyordum oda izinli günümde ve 1 yılda bitti sanırım. başkada bir bilgim yok.

bu arada 30+ yasındayım.
    ing. yok sanırım yine video izleyerek öğrenmeye çalışmaktan öğrenemedim (gerçi videoları kağıtlara ayrıntılı şekilde not almıştım zamanında şimdi o notlarıda buldum hemde birkaç farklı hocanın anlatımıyla onlarıda sadece kağıtları inceleyerek öğrenmeye çalışacağım).
    matematik yok iki sene sadece mat. yüzünden ünv. geç bitirdim.
    bilgisayar bilgiside yok.

kakuro,sudoku gibi bulmacaları zor seviyelerde çözebiliyorum
    masamın üzerinde tangram var arada onları halletmeye çalışıyorum
    kitap okumağa gelirsek günde ortalama 80-100 sayfa okurum (tarih,edebiyat,hatıra tarzı)
    öğrenme açlığı var kod öğrenme işini öğrenmek istiyorum şu dönem popüler olduğu için değilde abonesi olduğum dergide gördüğümde karar verdim ve öğrenmeyi bırakmayı düşünmüyorum.
    code.org taki 4 farklı bulmacaları birazda yardım ile bitirdim.(mantığı tam anlamamış olabilirim)

bu şartlar altındaki birisine birkaç yöntem söylerseniz sevinirim pythondan sonra diğer dilleride öğrenmeyi düşünüyorum. bundan sonraki aşama ne olabilir öğrendim varsayalım 30+ yasından sonra nasıl bir yol çizmem gerekir. bir akrabam backend bölümünde çalışırsın demişti ne işe yaradığı hakkında pek fikrim yok.

kakuro,sudoku, tangram, code.org taki 4 farklı bulmacayı çözdün demek, okey. Josephus Problemini
    https://en.wikipedia.org/wiki/Josephus_problem
    2 satır kod ile çözebilir misin?

• Her zaman bir şeyler öğrenilir. Ama öğrendikleriniz hiç bir zaman her şey olmaz. Bazı yöntemler daha verimli, bazıları daha az verimli.

Video izlemek, okumaktan daha eğlenceli. Okumak sıkıcı.

Veya, Cüneyt Arkın izlemek, Karate kursuna gitmekten daha az riskli. Tamamen tercih meselesi.

Askerlikten tehriz olduktan sonra savaş filmlerini farklı bir gözle izlemeye başlamıştım meselâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K110 -- 3 Haziran 2020; 18:57:38 >
  • @wonderplanitz şu an belki çözemem (okudum 3 kere terimler görsel olarak tanıdık)ama çözen varsa uğraşıldığında çözülüyorsa bende çözebilirim herhalde. demek istediğim devamlı egzersiz halindeyimdi.

ben en iyisi kitabı bitireyim sonra netteki örnek kodları kurcalayım. sonraki aşamaları daha sonra düşüneyim.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRajikomik -- 3 Haziran 2020; 20:32:34 >
  • quote:

öncelikle şunu belirteyim yorumun çok genelleme olmuş ve sanki video izleyerek zor öğrenilir gibi bir çıkarım oluyor.
    öğrenmeyi etkileyen şey benim gördüğüm kadarı ile önce kişinin kendisini tanımasından başlıyor,diğerleri ise anlatan kişinin düzenli olması ve ödevler.Sonuçta kitapta anlatılan örneği yaparkende kitaba bakarak yapıcaksın,videoda da videoyu durdurup yapacaksın aynı işlemleri ikisi arasında bir fark yok.Farkına vardığım şey eğer düzenli çalışsan bile o öğrendiğini tekrar ederek kullanmadıktan sonra bir yerden sonra unutuyorsun.Dolayısı ile burada kilit nokta kitaptaki yada videoda ki ödevlerin kalitesi,öğrendiklerini unutturmayacak ödevler.Buda kitabın veya videonun kalitesini belirliyor.Şahsen yazılım konusunda bir bilgim yok,btk akademiden takip ettiğim C# eğitiminde anlatan kişinin o an anlattığını anlıyorum fakat anlatınları pekiştirecek bir ödev olmadığı için birkaç gün içinde unutuluyor.Düzen konusunda ise mesela sitede modüller var,her modülde konu ile ilgili birkaç video var.Eğitime başlanan yer dördüncü modül "Veri Tipleri" ve bunun içinde integer,long,byte gibi veri tiplerini anlatan 10 video var,burada "string" veri tipinide koymak yerine bunu dokuzuncu modülde anlatmış,ancak dokuzuncu modüle gelene kadar her yerde string veri tipi kullanılıyor gibi...Bu açılardan eksileri var.Bunları btk akademiyede ileteceğim belki düzenleme yaparlar.
    Benim şu an için uygulamam şöyle,önce videoyu izliyorum kullandığı terimleri anlamıyorum ancak tekrar izlerken aynı işlemin içine daha önceki öğrendiklerimi katarak yapmaya çalışıyorum.Ya VisualStudio kod hatası veriyor eklemeleri silip videonun aynısını yapıyorum yada hata vermiyor öyle console ediyorum.Neyin ne işe yaradığını anlıyorum böylece.Visual studio zaten kullanılabilecek öğeleri listeliyor kodu yazarken,videoda yaptığıda o öğelerin gerçek hayatta en çok kullanılanlarını anlatmak.Gerisi senin ne kadar anlayabildiğine kalıyor.

Birde herşeyi not almaya çalışıyorum aşağıdaki gibi,bir kere izlemekle öğrenilmiyor çünkü en sona geldiğimde tekrar baştan izleyeceğim videoları ve aldığım notlar yardımcı olucak.Benim izlenimlerim bunlar.Sonuç olarak öğrenmekte insan zekasının bir parçası,doğru döngüyü kurup tekrar etmek gerekiyor kanımca

Console.WriteLine("Value Types");
    char character = 'A'; // char veri tek tırnak içinde yazılır
    string city = "İstanbul"; // string veri çift tırnak içinde yazılır
    bool booleanDogru = true; // bool true/false
    bool booleanYanlis = false; // bool true/false
    double numberOndalikli = 9.852; // Ondalıklı sayı tutar
    decimal parasalDeger = 10.92m; // Ondalıklı yazılacaksa sonuna küçük yada büyük 'm' yazılır,tam sayı yazılacaksa m yazılmaz.Genellikle parasal değerlemede kullanılır(çıktıda m harfi görünmez)
    byte numberp = 255; // byte pozitif üst limit
    byte numbern = 0; // byte negatif değer almaz,alt limit 0'dır
    short numberp1 = 32767; // short pozitif üst limit
    short numbern1 = -32768; // short negatif üst limit
    int numberp2 = 2147483647; // int pozitif üst limit
    int numbern2 = -2147483648; // int negatif üst limit
    long numberp3 = 9223372036854775807; // long pozitif üst limit
    long numbern3 = -9223372036854775808; // long negatif üst limit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethnicity -- 3 Haziran 2020; 22:45:18 >

Josephus problemi Raku ile 2 satırda çözülebiliyor:
    Udemy ile python öprenebilirmiyim

• Ethnicity E kullanıcısına yanıt
    "yorumun çok genelleme olmuş ve sanki video izleyerek zor öğrenilir gibi bir çıkarım oluyor."

video var, video var.

okuldaki klasik 45 dk 'lık ders formatının videoya cekilmişi ile bişe öğrenmek zor. Doktora öğrencisinin bile dikkat süresi maksimum 20 dk civarı. genel olarak öğrenmede en verimli süre en fazla 10dk'dır.

Udemy vs bu açından verimsiz.

• quote:

Josephus problemi Raku ile 2 satırda çözülebiliyor:
    hocam ben tam anlatamadım.

soruyu dediğim gibi ilerleyen dönemde belki çözebilirdim şu an gerçekten kodlama ile ilgili birşey bilmiyorum. sadece iştah var ama bir yerinden yakalarsam arkası gelir. sizden o yüzden taktik istedim.

bu arada soru biraz ürkütücü geldi ölüm, intihar, cinayet

eğer kısmet olursa öğrenirsem burada birkaç taktik yazmak isterim.

https://forum.donanimhaber.com/reddit-vs-sitelerdeki-programcilik-sorulari--139462992
    Burada ölümsüz, intiharsız, cinayetsiz sorular var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.