Şimdi Ara

Ucuz ve boş ama sıfır araba alıp uzun süre kullanan amcalar (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
3.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle muhabbete girmek istemem ama, amcalarin fikrinden zikrinden sanane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıl verme para ver evlat, full+full+full almazsak gel öyle konuş
  • Onların araba anlayışı ''ayaklarımı yerden kessin yeter'' anlayışı olduğu için en doğrusunu yapıyorlar.
  • Daha dün aldım 2011 loganı satıp
    2013 0 km symbol ü 33.000 tl ye.. param buna yetti ben bunu aldım..haa ben emca da değilim 24 yaşında
    askerliğini sınırda komando olarak yapmış biriyim.. para verdinde 42.000 lik olan full modelini mi almadık kardeşş.

sen daha iyisini al sorun değil. ama başkalarının durumuna/zevkine ve bir takıp sebeplerine karışmaya hakkın yok..

sen şöyle ufak ufak kaçta gel yanıma. dikkat et tahtalar oynamasın..

yanlışmıyım arkadaşlar. para varda biz mi binmiyoruz passat a/ insignia ya veya bi başkasına.

o insan onu almış/alabilmiştir.

varsa yanlış bi söylemim uyarın arkadaşlar.

haa kardeş unutmadan dedemin sevdiğim bi lafı vardır.

' Sen Bu Akılla Kasabaya Taşın '
  • Baba neslini anlamak biraz zor. Babam da üst sınıfını alacağı paraya fu+ful araç alır (Geçen sene smart paketli vs titanium tdcı focus aldı.) ama nezaman şoför koltuğuna otursam otomatik farı kapatmış yağmur sensörünü kapatmış. Otomatik parkı 1 kez bile kullanmışlığı yok. Sorduğumda da farımı sileceğimi ben çalıştırırım diyor.
  • Amcalar araba almasın. Yollar bos kalsın. Bu sivri zeka arkadas yolda istedigi gibi cirit atsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende banka şubelerini hic sevmiyorum.

• Benim pedere hiç yakmasın gerisi önemli değil. Bi kere git at arabası al ona bin dedim , ona samanı kim vericek dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

yani diyorsun ki; ikinci elde dolandırıcılarda suç yok bütün suç iyi niyetle biriktirdiği üç beş kuruş parasını sahtekarlara kaptıranlarda. alkışlıyorum seni kocaman

evet hocam maalesef bilincli bir toplum degiliz bunu tartismaya gerek yok di mi. telefonu garanti kapsaminda olmasina ragmen degistirtemeyen usengec bir cok insan var etrafimda. tuketici haklarindan haberdar olmayan bir ton insan. ondan sonra bize niye boyle muamele ediyolar.

• yıllardır şahin lada toros gibi araçlara binmiş olan babam 2006 yılında sıfır lada vega almak üzere iken, son anda ikna edip şansımızın da yaver gitmesiyle sıfır dizel abs klimalı bir hyndai getz aldırdım, dizelin baz versiyonuydu, yanlış hatırlamıyor isem üst versiyonu da yoktu :) 7 yıldır inanlılmaz mutlu şekilde arabasına binmekte ve 110.000 km deki aracının garantisi bitmesine rağmen her 10.000km de bir özenle servise götürmektedir. bunda anormal bir durum göremiyorum çünkü etrafımdaki çoğu arkadaşımın babasının davranışları da bu şekilde, 50-60 yaş arasındaki insanların çoğu bizler gibi arabalarla büyümedikleri için çoğunluk araba hastalığı olmayan insanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hftblgc

quote:

yani diyorsun ki; ikinci elde dolandırıcılarda suç yok bütün suç iyi niyetle biriktirdiği üç beş kuruş parasını sahtekarlara kaptıranlarda. alkışlıyorum seni kocaman

evet hocam maalesef bilincli bir toplum degiliz bunu tartismaya gerek yok di mi. telefonu garanti kapsaminda olmasina ragmen degistirtemeyen usengec bir cok insan var etrafimda. tuketici haklarindan haberdar olmayan bir ton insan. ondan sonra bize niye boyle muamele ediyolar.

Hocam sapla samanı karıştırmışsın. Tabi ki bir ürün alan vatandaş onu en iyi biçimde araştırıp almalı. Ben de bunu savunuyorum. Ama ayıplı mal satana da cezai bir yaptırım olması gerekli.
    Benim eleştirim maddi durumu elvermeyip daha düşük model araç alanlarla dalga geçmeniz. Yakışık alan bir durum değil yaptığınız

• İşte bu olay sadece bizde var.Olduğu zaman sıfır olsun ama çoğu özelliğini kullanmasam bile en dolu paket olsun, yılda 5bin km yapsam bile dizel olsun, sunroof olsun bildiğin basit C sınıfı bir hatchback olsun ve tabi 76.500 TL olsun.Millet binmeyeceği araçlara neden boşa para veresin ? Bunun için geçerli bir sebebiniz vardır umarım.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam sapla samanı karıştırmışsın. Tabi ki bir ürün alan vatandaş onu en iyi biçimde araştırıp almalı. Ben de bunu savunuyorum. Ama ayıplı mal satana da cezai bir yaptırım olması gerekli.
    Benim eleştirim maddi durumu elvermeyip daha düşük model araç alanlarla dalga geçmeniz. Yakışık alan bir durum değil yaptığınız

;) dalga gecmedim hocam ne haddime, imalı bir mesajdı ama koskoca forumda sadece iki kişi anladı. peki ayipli mal satana da cezai bir yaptirim uygulanmasi ile ilgili ne yaptiniz bir vatandas olarak, bir rapor ya da calismaniz oldu mu, bir yerlere basvurdunuz mu yoksa "ben sandikta konusurum kardesimci" lerden misiniz.

• o amcalara o para haybeden gelmiyor. alın teri ile birlikte geliyor olmasın
  • Klima, hidrolik direksiyon, otomatik cam ve az yakan bir motor olduktan sonra gerisi para tuzağı. benim şimdiki aklım olsaydı, bu kadar kredi borçlarına gireceğime,
    bende o amcalar gibi rahat takılırdım.
  • Sen git halı kenarındaki şeritte araba sür intizamlı bir şekilde..
    Milletin ne yaptıgı senı nıye bu kadar ilgilendirip içine dert oldu anlamış degilim. Cok ilginc insanlar var arkadaş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jayjayokochaa

Sen git halı kenarındaki şeritte araba sür intizamlı bir şekilde..
    Milletin ne yaptıgı senı nıye bu kadar ilgilendirip içine dert oldu anlamış degilim. Cok ilginc insanlar var arkadaş..

:) konuyu niye bu kadar ciddiye aldigini da anlamaya çalış bi ara.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jayjayokochaa

Sen git halı kenarındaki şeritte araba sür intizamlı bir şekilde..

:) konuyu niye bu kadar ciddiye aldigini da anlamaya çalış bi ara.

ciddiye alınmayacak bir konu oldugunu kabul ettigin için tebrikler..
  • Dunyaya civi cakamayacaklarini bildikleri icin bu meseleleri cok dusunmuyor o amcalar. Bence en guzeli.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.