Şimdi Ara

Ucuz bilet nasıl bulunur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar haziran sonunda kardeşimle beraber 2 kişi ukraynaya gitmek istiyoruz.Biletlere baktığımda aşağı yukarı 550-700 arası bilet bulabiliyorum daha uyguna nasıl bulabilirim tavsiye verebilirmisiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ukrayna havayollarının sitesine bakman lazım. Ayrıca haziran ucuz bilet için çok yakın bir tarih eğer Ocak 2019 tarihini sorgularsan gidiş-dönüş çok uyguna bilet bulabilirsin.

• Kasım ayından beri uçak fiyatlarına bakıyorum hocam mayıs ayı 450 haziran 520 civarıydı o zamanlar ama izin sorunum vardı su an alabiliyorum. Ukrayna havayollarını baktım gidiş-dönüş 550 tl ye geliyor pegasusda 590 lira.

• quote:

Orijinalden alıntı: BarTenLee

Kasım ayından beri uçak fiyatlarına bakıyorum hocam mayıs ayı 450 haziran 520 civarıydı o zamanlar ama izin sorunum vardı su an alabiliyorum. Ukrayna havayollarını baktım gidiş-dönüş 550 tl ye geliyor pegasusda 590 lira.

Maalesef en yoğun yolcu trafiğinin yaşandığı dönem.

• Arkadaşlar ucaç bileti fiyatından ziyade aklımın almadığı bir durum var, bilmiyorum nasıl olur şimdi ağustos ayında evleniyorum inşallah. Balayı için bilet alıcaz bilet alınırken isim soy isim bildiriliyor ya hani, benim kendime alacağım için sorun yok ancak eşime alacağım bilette kızlık soyadımı yazdırmalıyım yoksa evlendikten sonraki soyadını mı ? Şuan kendi soyadı ile erken bileti aldık diyelim sonra nikah akbinde ertesi gün tatile geçicez uçakta vay senin soyadn değişmiş vs sorun olurmu. Kimliği tabi eskisi kalacak tatilden sonra anca değiştirme işi ama evlilik cüzdanında benim soyadım ile olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Arkadaşlar ucaç bileti fiyatından ziyade aklımın almadığı bir durum var, bilmiyorum nasıl olur şimdi ağustos ayında evleniyorum inşallah. Balayı için bilet alıcaz bilet alınırken isim soy isim bildiriliyor ya hani, benim kendime alacağım için sorun yok ancak eşime alacağım bilette kızlık soyadımı yazdırmalıyım yoksa evlendikten sonraki soyadını mı ? Şuan kendi soyadı ile erken bileti aldık diyelim sonra nikah akbinde ertesi gün tatile geçicez uçakta vay senin soyadn değişmiş vs sorun olurmu. Kimliği tabi eskisi kalacak tatilden sonra anca değiştirme işi ama evlilik cüzdanında benim soyadım ile olacak.

nikah olmadan soy ismi alamazsın. e soy ismi resmi olarak almadan pasaport çıkartamazsın. bileti eşin soy ismine göre alırsan, nikahın ertesi günü eski pasaportuyla gitmek zorunda kalcağın için uçağa almazlar.

ama diyelim sen 15 martta bileti aldın. uçuş 1 ağustos. ninah ise 1 temmuz. o zaman 1 temmuzda nikahtan sonra senin soy ismin alacağı için gidip yeni soy isimli pasaportu alabilriisn. veya almayadabilriisn öyle bi şart yok ki. yani eşinin şu anda süresi olan bi pasaportu varsa, pasaport bitimine kadar o pasaportu boşuna değiştirme. sen de bileti o tarihe kadar olan uçuşlarda kızlık soysimine göre al.

• Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Yurt içi uçak seyahatinde sorun olurmu peki hocam, bileti aldık şimdi kızlık soyadı ile, binerken uçakta kimlik kontrol falan olacak. Zaten nikah sonrası kimlik değiştirme vaktimiz olmayacak direk tatile gidip gelicez. Elinde eski kimliği olacak, onu gösterir kimliğe bakıp geç derlerse tamam zaten sorun olmaz. Ama olurda polis gbt vs sistemlerde görünür isim farkı var gibi bi sıkıntı yaparlarmı ona takıldı kafam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Yurt içi uçak seyahatinde sorun olurmu peki hocam, bileti aldık şimdi kızlık soyadı ile, binerken uçakta kimlik kontrol falan olacak. Zaten nikah sonrası kimlik değiştirme vaktimiz olmayacak direk tatile gidip gelicez. Elinde eski kimliği olacak, onu gösterir kimliğe bakıp geç derlerse tamam zaten sorun olmaz. Ama olurda polis gbt vs sistemlerde görünür isim farkı var gibi bi sıkıntı yaparlarmı ona takıldı kafam.

paranoyak olma. ne gbt si allah aşkına :)

aynı şekilde ben evlendikten sonra eşimin ismi değişti. kimliğini de değiştirdik. benim soy ismimi aldı. ama önceden aldığımız yurtiçi bilet vardı kızlık soy ismi ile. hah işte o esnada daha ehliyetini değiştirmemiştik. ehliyetinde kızlık soy ismi, kimliği yeni soy isim. ehliyeti ile bindi uçağa. sıkıntı olmadı.

• Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Valla toplasan iki defa bindim uçağa oda kaç sene önceydi, hatırlamıyorum nasıl bindim nelere baktılar tek hatırladığım kemeri falan ne var ne yok üstümdekileri o çanaklara dökme esnasındaki sinir harbi durumum :) Paronayaklıktan ziyade işte ne nasıl oluyor bilmediğim için sordum, sorun yok öyleyse :)
  • reklam yapmak gibi olmasın burada -->https://turistikyerler.com ülkelerin bu tarz bilgileri var, ziyaret edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.