Şimdi Ara

Türkiye de 5 yıldızlı Otellerde Ucuz Tatil nasıl yapılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
30
Favori
39.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu yazacağım konu her yıl aklıma geliyor ama bir türlü araştıramıyorum yada üşeniyorum.
    Özellikle bu yıl haberlerde de gördüğümüz üzere Rus turistlere 1 haftalık tatil 1350 tl vb. gibi ucuz tatil haberlerini okuyoruz. Aynı ayarda 5 yıldızlı oteller 2 kişi şuan bakıyorum 3 bin ile 5 arasında fiyatlar veriyorlar. Ruslara teklif edilen fiyata yaklaşılmıyor bile. Durum böyle olunca Herkesin çok zoruna gidiyor elbet, insan kendi memleketinde aynı otel de daha fazla para verip elin yabancısı daha iyi şartlarda daha ucuz tatil yapması elbette üzüyor. Bizim Türk Milleti akıllı ve uyanıktır dan yola çıkarak bu Rusların Türkiye de tatilini yapmak için elbette internet sitelerinden (rus sitelerden) araştırıp otel rezervasyonları yaptığı siteler vardır diye düşünüyorum. (bizdeki tatilsepeti, ets tur gibi) Bu sitelere ulaşıp Türkiyeden otel rezervasyonları yapan varmı ? Sonuçta otele giriş yaparken isim soyisim yeterli oluyor. Kimse sen hangi ülkeden hangi şehirden geliyorsun demiyor. Rezervasyon yaparken uçak biletsiz yaparsan sanırım olur gibi geliyor. Bu yazdıklarım elbette düşünce ama uygulayan yada uygulanıyor mu hiç bir bilgim yok. Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan ricam yardımcı olmaları.

Saygılarımla.

Edit: Arkadaşlar bu önemli bir bilgi herkesle paylaşmak istiyorum.
    Önce otel araştırması yaparak otel seçimini türk acentelere bakarak karar verdim, daha sonra fiyat araştırması yaptım fakat türkiyede bütün acentelerde ekonomik oda 5 gün için 2490 tl olmasına rağmen dolu olduğunu gördüm. Nerdeyse bütün siteler aradım hepsi delux odalar boş olduğunu ve fiyatında nerdeyse 2 kat 4890 teklif ettiler. Önce otelin 444 numaralı çağrı merkezini aradım. Yabancı acentelerden alabilir miyiz diyerek, tabiki alabilirsiniz kesinlikle sorun olmaz dedi. hangi acenteden alacaksınız diye sordu. bende örnek olarak holidaycheck söyledim. onu tam bilmiyorum ama ben size 2 acente verebilirim onlardan da alabilirsiniz dedi. iki acenteyi de aldım. şuan fiyat sorgulaması yapıyorum birisi almanya acentesi ve fiyatı şuan 2190 tl delux oda için fiyat vermektedir.

Edit 2: Evet arkadaşlar araştırmalarım sonucu rus acentelerden birkaçına ulaştım. Fiyatlar konusunda otel anlaşmasına göre bazıları çok uygun fiyat veriyor bazılar Türk acentelerle aynı fiyat. öncelikle otel seçimine göre araştırma yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alırsınız. ben bir kaç acente adresini yazıyorum: İyi Tatiller.
    www.tophotels.ru
    www.tui.ru
    www.suaytour.ru
    www.tourprom.ru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir_canakci -- 16 Haziran 2017; 11:2:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğru noktaya temas etmişsiniz isabet eden arkadaşa tebrikler.

Ben eşim ile birlikte bir gurbetçi arkadaşın önerisi ile geçen yazwww.holidaycheck.de sitesinden otel alışverişimi yaptım.
    Temkinliydik sizin gibi arkadaşa da çok sorduk bir şey olur mu diye..Rahat ol hiç bişey olmaz diye telkinlerde bulundu.

Daha sonra gittik bir güzel tatilimizi tamamladık. Kimse ne pasaport ne bir şey sordu.
    Ayrıca kime ne. Ben sitede satılan bir hizmeti satın aldım. Vatandaşlığa göre satın aldığım hizmeti sağlamayacak mı yani.
    Gitmeden oteli arayıp biz geliyoruz vs vs dedik emin olmak için rezervasyon yapılmış mı diye..Teğit ettik.

Kısacası düdüklenmeyin.
    Not: Geçen yıl gittiğimiz otel sentido lykia world idi. Kesinlikle öneririm
    Bu site sayesinde ets ye göre 500tl uyguna almıştık. 5 gece için bu kadar fark etmişti.
    İmkanı olan bu oteli görsün derim
    https://www.etstur.com/Sentido-Lykia-Resort-Spa
  • Otele girerken pasaportlara bakılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Otele girerken pasaportlara bakılıyor...

Otele Rus olduğumuzu kanıtlamak gibi bir zorunluluğumuz yok ki. Ad, soyad, doğum tarihi doğru ise sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum açıkçası.
  • adios kredi kartı çıkarttır daha uygunu yok :)
  • Bildiğim kadarıyla yurt dışı acenteler ile Türk acentelerin çalışma mantığı farklı. yabancı acenteler oda garantisi veriyor. yani 500 odayı kesin dolduracağım diyor. Doldursa da doldurmasa da parasını ödüyor. O yüzden ona göre bir fiyat alıp ona göre satış yapıyor. Bizim Türk acenteler ise sattığı üzerinden komisyon alıyor. Özel gün ve turlar için oda garantisi işine giriyor. Onda da yüksek kar marjı hedeflendiğinden uygun fiyat olmuyor. Almanya üzerinden acenteler ile tatile gelenler var diye biliyorum. Rus acentelerin satış için oranın vatandaşı olma şartı v.s. arayabilir. Bir de oteller Türk müşteri sevmezler, 1 lira verip 10 liralık hizmet bekleyip üstüne çarşafı havluyu bavula atıp gidenlerden dolayı geçen seneki gibi çok zora düşmedikleri sürece yerli müşteri istemiyorlar.
  • Denemesi bedava...Deneyin,kapıdan geri dönünce veya bir kat daha para ödeyip otele girince buraya yazarsınız...
  • o uygun fiyatlar grup fiyatlarıdır, münferit değil. Eğer grup rezervasyonuna girmek istiyorsan da bu pakettir, ulaşım vardır içinde ve sende rusyadan katılmak zorundasın bu tura.
  • Gördüğüm kadarıyla herkes düşüncelerini yada duydukları yazmış fakat bariz yaşanmış bir olay yok bu konuda, yada ben şu siteden aldım mis gibi tatilimi yaptım diyen sanırım daha çıkmadı...

• Bir de konuya şöyle bakmak lazım. Yukarıda belirtmiş olduğum türk acenteleri sitelerine girip istediğin otel de rezervasyon yapabiliyorsun. İster uçak dahil yapabiliyorsun. Sonuç olarak ne tc vatandaş mı olduğuna nede nerden geldiğine bakıyor. Fix fiyat veriyor herkes aynı tarife. Böyle olunca elbet yurt dışı acente vardır.

Geçmiş yıllarda almanya da yaşayan gurbetçi bir tanıdığım Almanya dan yer ayırarak Antalya tatil yapmıştı kaça otelde kaldığını sormuştum 3 misli daha aşağı fiyat kalıyordu.

• Konu up. Varsa bilgisi olan arkadaşları bekliyoruz.
  • ekmek çıkar mı acaba güzel konu
  • Doğru noktaya temas etmişsiniz isabet eden arkadaşa tebrikler.

Ben eşim ile birlikte bir gurbetçi arkadaşın önerisi ile geçen yazwww.holidaycheck.de sitesinden otel alışverişimi yaptım.
    Temkinliydik sizin gibi arkadaşa da çok sorduk bir şey olur mu diye..Rahat ol hiç bişey olmaz diye telkinlerde bulundu.

Daha sonra gittik bir güzel tatilimizi tamamladık. Kimse ne pasaport ne bir şey sordu.
    Ayrıca kime ne. Ben sitede satılan bir hizmeti satın aldım. Vatandaşlığa göre satın aldığım hizmeti sağlamayacak mı yani.
    Gitmeden oteli arayıp biz geliyoruz vs vs dedik emin olmak için rezervasyon yapılmış mı diye..Teğit ettik.

Kısacası düdüklenmeyin.
    Bu site sayesinde ets ye göre 500tl uyguna almıştık. 5 gece için bu kadar fark etmişti.

• Takip bende bu şekilde yapanları duydum seneye bende deneyeceğim.

Hem belki rusyadaki amcam aldı hediye etti bana. Ne pasaport u

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Konaklama satın aldıgınızda adınıza voucher düzenlenir. Voucherda belirttiginiz bilgilerin dogrulugu halinde, kimse size nereden ne sekilde geldiginizle ilgili soru sorma hakkına sahip degildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir5051

Bir de konuya şöyle bakmak lazım. Yukarıda belirtmiş olduğum türk acenteleri sitelerine girip istediğin otel de rezervasyon yapabiliyorsun. İster uçak dahil yapabiliyorsun. Sonuç olarak ne tc vatandaş mı olduğuna nede nerden geldiğine bakıyor. Fix fiyat veriyor herkes aynı tarife. Böyle olunca elbet yurt dışı acente vardır.

Geçmiş yıllarda almanya da yaşayan gurbetçi bir tanıdığım Almanya dan yer ayırarak Antalya tatil yapmıştı kaça otelde kaldığını sormuştum 3 misli daha aşağı fiyat kalıyordu.

öyle ama bu sene bizim tanıdıga almanyadan rezerve ettireyim dedim daha pahalıya geldi. yok ucak parası falan filan çok karışık o işlerde. onlar almanyadan aldı bende onlarla birlikte ordan aldırayım aynı oteldi. uçak fiyatı düşürttüm daha pahalıya geldi. burdan antalya tatilbudur.com istanbul antalya transfer herşey içinde çok daha uygun oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Doğru noktaya temas etmişsiniz isabet eden arkadaşa tebrikler.

Kısacası düdüklenmeyin.

Arkadaşın vermiş olduğu siteye girdim.

Tamamen Örnek olması amacıyla avsallar bölgesinde bulunan Azura Deluxe Resort Otel için rezervasyon yaptırmak istedim.
    10 Temmuz- 15 Temmuz arasında 5 günlük fiyat araması yaptım. iki kişi herşey dahil 692 Euro fiyat teklifi verdi yani TR olarak yaklaşık 2760 TL yapıyor.
    Aynı şekilde aynı oteli ETS Tur firması ile aynı tarihlerde iki kişi herşey dahil 3060 TL fiyat teklifi verdi. aradaki fark tam olarak 300 TL yaptı. 5 günlük bir tatil için 300 TL kar günlük 60 TL ediyor. Bu tarz sitelerden almanın daha faydalı ve mantıklı olduğunu görmüş oldum.
    Bu yazmış olduğum örnek bütün oteller için aynı sonuç çıkmayabilir. Sitenin çalışma mantığı birden çok acenteden fiyat tekliflerini alıyor. Bu yüzden Otel bazında bakılırsa çok daha uyguna da bulunabilir gibi geldi.

Buna benzer uygun fiyat teklifi alınabilecek siteler konusunda daha önce araştırma yapan arkadaşlar yorumlarında belirtirse memnun olurum. Özellikle Son dönemde Ruslara karşı oluşan sempatiden kaynaklı rus acentelere çok daha uygun teklifler vereceği kanısındayım.

• Takip edelim

• Otelin red etme hakki varmis diye duyuyorum hep. Ucak bileti pasaport sorabiliyormus. O zaman en yakin turizm mudurlugune gidilip durum anlatilabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Otelin red etme hakki varmis diye duyuyorum hep. Ucak bileti pasaport sorabiliyormus. O zaman en yakin turizm mudurlugune gidilip durum anlatilabilir

Hocam Otel Türk ve yabancı bütün acentelere karşı red hakkı vardır. Sen rezervasyon yapınca bu adam ikametgah nerededir red mi edelim yoksa onaylayalım mı diyecek değil elbette,

Otel gittin orada kabul etmediğini varsayalım. Böyle saçma birşey zaten olamazda, olduğunu var sayalım. ne yapacak bizden boşalan yeri hemen kapıda bekleyen müşteri varda onu mu alacak, kendi zararı odası boş kalır.

birde turizm müdürlüğüne gidin falan demişsin. altı üstü bir otelde kalacaksın istersen jandarmayı falan arayıp güvenlik tedbiri falan alsın. olayı ne kadar büyüttünüz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir_canakci -- 9 Haziran 2017; 14:6:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir5051

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Otelin red etme hakki varmis diye duyuyorum hep. Ucak bileti pasaport sorabiliyormus. O zaman en yakin turizm mudurlugune gidilip durum anlatilabilir

Hocam Otel Türk ve yabancı bütün acentelere karşı red hakkı vardır. Sen rezervasyon yapınca bu adam ikametgah nerededir red mi edelim yoksa onaylayalım mı diyecek değil elbette,

Otel gittin orada kabul etmediğini varsayalım. Böyle saçma birşey zaten olamazda, olduğunu var sayalım. ne yapacak bizden boşalan yeri hemen kapıda bekleyen müşteri varda onu mu alacak, kendi zararı odası boş kalır.

birde turizm müdürlüğüne gidin falan demişsin. altı üstü bir otelde kalacaksın istersen jandarmayı falan arayıp güvenlik tedbiri falan alsın. olayı ne kadar büyüttünüz :)

Otelin sizi kabul etmeyip başka birine odayı verme durumu yok.
    Çünkü bildiğim kadarı ile yurt dışındaki turizm firmaları aylar öncesinden bu otelden yer satın alıyor.
    Kısaca diyorki ben senden 50 oda şimdiden peşin peşin alıyorum bana kaça olur.

Sonra aldığı bu odalar artık kendisinin hakkı oluyor ve dilediğine dilediği fiyata satıyor.

Bu senaryoyu nasıl kurdum bilmiyorum aklımda bu bilgi var :)

Sonrası da kimsenin umrunda olmuyor. Zaten alan almış satan satmış oluyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.