Şimdi Ara

Ucuz bahçe toprağı nereden alınır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
30.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • balkonumda sebze yetiştirmek için bahçe toprağına ihtiyacım var yakşalık 70-80 lt marketlerde bulabildiğim topraklar en fazla 10 lt ve pahalı 50-60 lt satan ve ucuz bildiğiniz ist avrupa yakası yer var mıdır ?

• http://www.bahcealisveris.com/default.asp?git=9&urun=224#.U5YDrfl_vX4

Tarım alışveriş konularında bu siteyi tercih ediyorum. Satıcı veya site sahibi değilim. Ziraat Mühendisiyim. Tarım hakkında açtığım konuyu takip edebilirsiniz. Bereketli günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı:

http://www.bahcealisveris.com/default.asp?git=9&urun=224#.U5YDrfl_vX4

Tarım alışveriş konularında bu siteyi tercih ediyorum. Satıcı veya site sahibi değilim. Ziraat Mühendisiyim. Tarım hakkında açtığım konuyu takip edebilirsiniz. Bereketli günler dilerim.

Teşekkürler.
    konunuzu inceleyeceğim,
    ben torfa kolay şekilde erişebiliyorum fakat bahçe toprağı bulamadım tohumcum chery domates salatalık gibi bitkilerim için minimum %40 bahçe toprağı ihtiyacım olduğunu aktarmış. bu yüzden bahçe toprağı arıyorum linkteki torf sanırım.

• Verdiğim linkteki torf+perlit karışımına direk uygulamanız da yeterli olacaktır. %40 kum karışımının sebebi kök bölgesinde havalanmayı sağlamak için ve kök bölgesinin hızlı ısınmasını sağlamak içindir. Aynı görevi perlit de görür. Torf + Perlit karışımı alarak güvenle domateslerinizde kullanabilirsiniz.
  • twofunn kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Konuyu hortlamış oldum ama bizim 60m2lik bir toprak alanımıza verimli toprak döktürmek istiyoruz. Bu konuda uygun fiyata bahçe toprağı temin edebileceğim bir yer öneriniz varsa çok memnun olacağım.
    Sevgiyle kalın
  • emekli öğretmen 1 E kullanıcısına yanıt
    Sayın emekli öğretmen 1,

Hazır bahçe toprağı satın almak masraflı olabilir. Öncelikle bulunduğunuz bölge neresi ? Yakınınızda köy, orman var mı ? Ben kendi evimin bahçe toprağını kendim hazırladım. Karışım oranı da % 40 orman toprağı %30 iri dere kumu %30 kömür külü. Kömür külü bizim burada kömür çıkan maden var. Oradan aldım. Kömür ile leonardit arası bir kalitede. Yani ne kömür ne de leonardit. Bu karışımı uyguladım ve daha sonra iyi yanmış bir çiftlik gübresi tercihen koyun gübresi toprağınıza can verecektir. Veya humik asitli organik gübrelerle de gübreleme yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twofunn

Sayın emekli öğretmen 1,

Hazır bahçe toprağı satın almak masraflı olabilir. Öncelikle bulunduğunuz bölge neresi ? Yakınınızda köy, orman var mı ? Ben kendi evimin bahçe toprağını kendim hazırladım. Karışım oranı da % 40 orman toprağı %30 iri dere kumu %30 kömür külü. Kömür külü bizim burada kömür çıkan maden var. Oradan aldım. Kömür ile leonardit arası bir kalitede. Yani ne kömür ne de leonardit. Bu karışımı uyguladım ve daha sonra iyi yanmış bir çiftlik gübresi tercihen koyun gübresi toprağınıza can verecektir. Veya humik asitli organik gübrelerle de gübreleme yapabilirsiniz.

Merhaba,

Koyun cok ot yediginden, iyi yanmamis ot gubresi ciddi derece de yabanci ot getirebilir sizin bahcenize.

Keci pek ot yemez, keci gubresi daha saglikli olabilir.
    Selamlar

• ksharp K kullanıcısına yanıt
    İyi okumadınız sanırım yazımı. İyi yanmış çiftlik gübresi diye bahsettim. Ayrıca ziraat mühendisiyim. Tereciye tere satmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: twofunn

İyi okumadınız sanırım yazımı. İyi yanmış çiftlik gübresi diye bahsettim. Ayrıca ziraat mühendisiyim. Tereciye tere satmayın

İyi yanmış gübreyi herkes anlamayabilir. Ülkemizde maalesef "her işin uzmanları ve bilgilileri" sayesinde kazık yiyoruz.

Keçi gübresi almak her zaman garantidir. Siz uzman olarak iyi yanmış gübre alabilirsiniz. Ben Keçi gübresi tercih ediyorum.

Soruyu soran arkadaşa da aynısını öneriyorum.

Ben mühendis buldum başka soru sorayım.
    Toprak kalite testi nasıl yaparım? toprağım çok killi ne yapsam bilmiyırynç
  • İlk olarak ne yetiştireceksiniz ? İkinci olarak kalite testinden kastınız nedir ? Birçok kalite parametresi var. Bünye mi değiştirmek istiyorsunuz, besin içeriğinden mi bahsediyorsunuz, taban suyundan mı bahsediyorsunuz binlerce kalite parametresi var. Ne yetiştirmek istediğinizi söyleyin siz. Ben size yardımcı olmaya çalışıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.