K

Onbaşı
24 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
359512 Gün Cezalı
356917 gün 6 s. 39 dk. kaldı
Gönderileri
Merhaba abilerim, daha önce sony DSC-H5 fotoğraf makinesini kullandım. 1-2 yıl kadar ama makine bana yetmemeye başladı istediğim canlılıkta ve serilikte fotoğraf çekememeye başladım. Yeni bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Bu yaz amerika'ya gideceğim. 1500$ bütçem var. Bu sitede konularda bayağı gezinti yaptım. SLR makine almaya karar verdim. Bi de anladığım kadarıyla manzara fotoğrafı çektiğim için 18-200mm lens daha iyi oluyormuş. Ama inanın okudukça kafam çok karıştı. Nikkon mu, sony mi canon EOS 40d mi derken kalakaldım. açıkçası yardımınıza ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
Merhaba,arkadaşlar.Benim sistemim
Anakart : Gigabyte g33-ds3r
ram: 4gb ocz reaperx 800 mhz
işlemci : q9300 2.5 ghz
psu: 500w high power
ekran kartı yok
kasa:3 fanlı tsunamı thermaltake

oncelikle ramlerım everestte şu şekilde gözüküyor
400 mhz 6-6-6-18
333 mhz 5-5-5-15
266 mhz 4-4-4-12

ramlerimin zamanlamasını 6-6-6-18 nasıl yaparım?benim anakart biosumu kullanan biri yardımcı olursa sevinirim?
ayrıca işlemçiye OC yapmak istiyorum, abartmama gerek yok 3 ün üstüne çıksam yeter.Stok fan olması sorun olur mu,işlemciye OC nasıl yaparım?
bu sistemin üstüne OC li halinin üstüne HD 4850 alsam PSU'um yeter mi?

1 adet HDD ve 1 adet DVD-RW var
Merhaba , ben HD 4850 almayı dusunuyorum.İlerde stok fanı degıstırıp normal fan takabılır mı?kac paraya mal olur bana.
Merhaba ben ekran kartı almayı düşünüyorum
Sistemim:
Q9300 2.5
4 gb ReaperX ram
Gigabyte G33-DS3R
PSU 750 Watt OCZ
Bu bilgisayar sapphire HD 4850 olur mu?bir sıkıntı yaşarmıyım chipset intel g33.Araştırdım ama pek bi şey anlamadım :)
Merhaba benim yeni topladığım bilgisayar bazen kendini resetliyor.Anlam veremiyorum.Bi gün 15 saat açık tık yok.Bi gün 2 saatte hemen resetliyor.Sistemim ısınmadan diye düşündüm işlemcim q9300 30 derece yi geçmiyor.Ekran kartım garantide anakartın intel ekran kartını kullanıyorum.Anakart sıcaklıgın 32-33 derece cogu zaman.Bu arada kapatmalar psudan mı dıye dusunuyorum ama 750 watt OCZ pc power cooling onunda sıkıntısı yok.İşletim sistemi sorunu olabilir mi? sizce neden olabilir?lütfen yardımcı olurmusunuz bilg kendim alıp topladım duzgun calısmayınca pişman oluyorum sureklı
Merhaba ,Bende 8800gt 512 mb gıgabyte ekran kartı var.4 gb ocz reaperx ram,q9300 2.5, 750 w ocz power supply var.Ama 3d mark 06 da donuyor bilg. sebebi ne olabilir?Sureklı buna benzer sorunlarda yasıyorum.Aynı zamanda AC den de atıyor bılgısayar.????
Merhaba Gıgabyte 8800GT kullanıyorum.Nvidia masaustune gelince bir iki satte bir.Kartın yeterli güç alamadıgını
o nedenle calısma ozellıgını azalttıgını soyluyor.Ekran kartımla gelen bır parca var iki tane beyaz uçlu güç çıkışı var onları bagladım.Ocz 750 lik güç kaynağıma acaba.Guc kaynagından gelen ustunde PCI yazan girişi mi takmalımıyım ve ne yapmalıyım??
Merhaba ben assasins's creed oynuyorum.Ses kartım anakart ustunden realtek HD audio.Anakartımdan 4 hoparlör çıkışı var.Bir tanesine 2 li creative bağlı.Oyuna girip oynamaya başladıktan 5 dk sonra oyun takılıyor beni atıyor hoparlörden garip sesler geliyor.Realtek HD audio yöneticisi programda yeni aygıt bağlandı diyor.Sonuçta oyundan atılmış oluyorum.Acaba oyunun kendi HD ses ayarından olabilir mi?Ne yapmalıyım kaldım aynı yerde sürekli atılıyorum
Merhabalar öncelikle;
Ben yeni bir bilgisayar topladım.Q9300 ,Gigabyte 512 MB 8800GT,4 gb ocz reaperX ram,Gigabyte G33_ds3R anakartım var evde kendim ve bir arkadaşım ilk kez bilgisyara topladık.

1)Bilgisayar açılırken ilk ekran anakart ismi yazarken bozuluyor.Her tarafı tırnak(') işareti oluyor.Sonra Xp açılış kısmında renkler ve ekran birbirine girip kilitneniyor.Bu arada işletim sistemi XP x64bit.Reset atmak zorunda kalıyorum.

2)Masaüstünde iken NVIDIA control den uyarı geliyor.Ekran kartına yeterli güç gelmiyor seviyesi düşürüldü diye.Powersupply ım PC power&cooling 750 W Quad.Anlam veremiyorum.

3)Bilgisayarıma Creative 5.1 sound blaster ses kartı taktım ama bir türlü yeni donanım olarak bulamıyorum.Cd sini takıyorum o da bulamıyor

Yardımcı olursanız cok sevinirim iyi günler.
Hakkında
Forum İmzası:
Intel q9300 2.5 ghz, 4 gb OCZ reaperX 800,HIS HD4850 512 MB,750W OCZ PC Power
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 48
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 2.028 (Bu ay: 190)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.