Şimdi Ara

Uberman Uykusu(10 yıl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar gece uykusunu bırakıp everyman uykusundan uberman uykusu moduna geçtim.
    1 haftadır uberman uykusu modundayım.Çok fazla zorluk çekmiyorum ve neredeyse alıştım.
    10 yıl uberman uykusu ile hayata devam etmeyi düşünüyorum.Uberman uykusunun bağışıklık sistemine zarar verdiğini duydum.Bağışıklık sistemimim çöküp kanser gibi hastalıklara yakalanmaktan korkuyorum.
    Bana bağışıklık konusunda tavsiyelerde bulunabilir misiniz?
    Ayrıca bu uyku tarzını uzun süre uygulayan kişiler uberman uykusu ile ilgili deneyimlerini paylasabilir mi?

"Atom mu parçalıcan" "Dünyayı mı kurtarican" diye laflarla gelecek olanlar ALT+F4 yapsın.8 saatlik uykusuna devam etsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ne diyor bu tatar ramazan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Im European

ne diyor bu tatar ramazan?

Uyuma süresini kısaltmak için gün içinde aralıklarla kısa kısa uyuyarak 20-22 saat uyanık kalmayı sağlayan uyku çeşidi.

Uyku tam kesinleşmese bile yaşamsal öneme sahip fonksiyonlardan birisi. Arkadaş çok yanlış yolda ama ben deneyerek görmesin taraftarıyım.

Ben ağır uyku apnesi rahatsızıyım. Bu sebepten hipersomnia ve narkolepsi rahatsızlığım var. Az uykunun yaşam kalitesini ne kadar düşürdüğünü yaşayarak deneyimlesin ki bir daha böyle bir olaya girişmesin.
  • Yalnız şu 10 yıl benim için önemli bir dönüm noktası olacak.Zaten dışarı çıkmıyorum.Üretkenliğim aynı şekilde devam ederse bu 10 yılda dünya gezisi ve istediğim evi alacak kadar parayı elde edicem.
    Bu 10 yılda sağlık sorunu çıkarsa emeklerimin boşuna gitmesinden korkuyorum.

• lostdinar L kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde uyku sorunlarim var kendimden ornek vereyim. Ancak tam olarak uberman uykusu seklinde 4 saatte bir 20dk uyuyarak değil geceleri toptan 2 3 saat uyuyorum çoğu zaman. Uretkenlik bu sekilde acayip derece düşüyor. Gun içinde yorgun oluyorsun. Beyin sağlığı için uyku çok önemli ve ben cogu zaman bunu saglayamiyorum psikolojik nedenlerden ötürü. Az uyku bağışıklık sisteminide zayıflatır aynj zamanda. Ben tam zamanli olarak 2 3 saat uykuyka gezmedigim için (bazen 5 6 saatte oluyor) uzun süreli zararlarini tam bilmiyorum. Aynı sekilde da vinci uykusunun benim uykundan farkli etkileri olabilir. Daha pozitif olarak. Ancak ben öyle olacağına inanmasamda bilinmesi gerekirki doğuştan 1 ila 3 saat uykuyla normalden farksız yaşamını süren insanlar. Onlardan biri olmayi cok isterdim acikcasi.

• Ya da 1.5 ile 4.5 arası uyuyup günde 2 defa 20 dk şekerleme yapsam daha mı iyi olur?
    Çünkü everyman uykusu ile üretken olabiliyorum.Uberman a devam etme konusunda şüpheliyim.
    Beslenme açısından kendime çok dikkat ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lostdinar -- 18 Mayıs 2016; 11:08:11 >
  • Boşver böyle şeyleri,en güzeli 6 saat uykuyu aliskanlik haline getirmek.1de yatiyorum 7de kalkiyorum kafam rahat,alistim artik otomatik olarak vucut kendi kalkiyor alarma gerek duymadan

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Im European

ne diyor bu tatar ramazan?

Uyuma süresini kısaltmak için gün içinde aralıklarla kısa kısa uyuyarak 20-22 saat uyanık kalmayı sağlayan uyku çeşidi.

Uyku tam kesinleşmese bile yaşamsal öneme sahip fonksiyonlardan birisi. Arkadaş çok yanlış yolda ama ben deneyerek görmesin taraftarıyım.

Ben ağır uyku apnesi rahatsızıyım. Bu sebepten hipersomnia ve narkolepsi rahatsızlığım var. Az uykunun yaşam kalitesini ne kadar düşürdüğünü yaşayarak deneyimlesin ki bir daha böyle bir olaya girişmesin.

bende ağır dereceli uyku apnesi hastasıydım, ortalamam 32 idi. Gata da ameliyat oldum, müsaitseniz pm atıyorum 1-2 şey danışmak isterim

• Ben yaklaşık bir hafta boyunca denedim. Çok uzun bir süre değil fakat ilk günlerde zor oluyor. Hani kaç yıldır bir uyku düzenin var. Sonra kalk yarın saat 3'te 20 dk uyu. Uykuya dalabilmem zaten 20 dk sürüyor. İlerleyen günlerde alıştım. Aslında güzel de gidiyordu. Yani gerçekten yetiyordu bana öyle uykusuz vs. hissetmedim. Fakat senin de bildiğin gibi gelişma çağındaysan gelişimin zarar görmesi, yaraların daha yavaş iyileşmesi vs. gibi dezavantajları olduğunu öğrendim. Bir nevi vücuduna overclock yapıyorsun gibi aslında. Daha performanslı ama daha yıpratıcı. Ben bıraktım. Rüyalar da oldukça güzel deneyimler ve dünyayı kurtarmak ya da insanlığı değiştirmek gibi bir amacım yok. Son olarak şunu ekleyeyim, düzeni oturtmak bir de şu açıdan zor, her zaman günün ortasında 20 dk'lık uyuyacak yer ve aralık bulabilir misin? Zaten ilk zamanlar uyuyabilmek için bildiğin sessiz ve huzurlu bir ortama ihtiyacım olmuştu benim.

• "Atom mu parçalıcan" "Dünyayı mı kurtarican"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rohirrim

Ben yaklaşık bir hafta boyunca denedim. Çok uzun bir süre değil fakat ilk günlerde zor oluyor. Hani kaç yıldır bir uyku düzenin var. Sonra kalk yarın saat 3'te 20 dk uyu. Uykuya dalabilmem zaten 20 dk sürüyor. İlerleyen günlerde alıştım. Aslında güzel de gidiyordu. Yani gerçekten yetiyordu bana öyle uykusuz vs. hissetmedim. Fakat senin de bildiğin gibi gelişma çağındaysan gelişimin zarar görmesi, yaraların daha yavaş iyileşmesi vs. gibi dezavantajları olduğunu öğrendim. Bir nevi vücuduna overclock yapıyorsun gibi aslında. Daha performanslı ama daha yıpratıcı. Ben bıraktım. Rüyalar da oldukça güzel deneyimler ve dünyayı kurtarmak ya da insanlığı değiştirmek gibi bir amacım yok. Son olarak şunu ekleyeyim, düzeni oturtmak bir de şu açıdan zor, her zaman günün ortasında 20 dk'lık uyuyacak yer ve aralık bulabilir misin? Zaten ilk zamanlar uyuyabilmek için bildiğin sessiz ve huzurlu bir ortama ihtiyacım olmuştu benim.

Full evdeyim zaten oldukça yoğunum şu an

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.