Şimdi Ara

Göz anjiyosu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda önceden göz anjiyosu operasyonu geçiren oldu mu? Nasıl oluyor ve bir ağrısı,sızı vs oluyor mu merak ettim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilk defa duydum. merak edip baktım.korkulacak bir şey gibi durmuyor.
    http://www.egegoz.com.tr/ffa-goz-anjiyosu.html

"İşlem, bu esnada koroid ve retinanın özel bir kamera yardımıyla fotoğraflanmasından ibarettir. "
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrometheusDesmotes

Arkadaşlar aranızda önceden göz anjiyosu operasyonu geçiren oldu mu? Nasıl oluyor ve bir ağrısı,sızı vs oluyor mu merak ettim?

Acımıyor, korkmana gerek yok. Koluna iğne aracılığı ile bir sıvı enjekte ediyorlar, o sıvı 20-30 sn. içerisinde göz damarlarına ulaşıyor. Sıvının özelliği ışık altında görülebilmesi, fosforlu gibi düşün. Sonra özel bir makina ile fotoğraflarını çekiyorlar ve göz damarlarındaki kan akışını kontrol ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Arkadaşlar aranızda önceden göz anjiyosu operasyonu geçiren oldu mu? Nasıl oluyor ve bir ağrısı,sızı vs oluyor mu merak ettim?

Acımıyor, korkmana gerek yok. Koluna iğne aracılığı ile bir sıvı enjekte ediyorlar, o sıvı 20-30 sn. içerisinde göz damarlarına ulaşıyor. Sıvının özelliği ışık altında görülebilmesi, fosforlu gibi düşün. Sonra özel bir makina ile fotoğraflarını çekiyorlar ve göz damarlarındaki kan akışını kontrol ediyorlar.

Hocam sağ gözümde bulanıklık oluştu ve doktor başka bir hastaneye yönlendirip göz anjiyosu yapılmasını istedi. Bu işlemden sonra lazer veya başka bir yöntemle müdahale edeceğim dedi. Doktor eğer lazer ile tedavi uygularsa sağ gözüme, bıçak altına yatacağım anlamına mı geliyor bu? Korkulacak birşey var mıdır sizce?

• nasil bir bulaniklik var gozunde bide ben de sey var havada hareket eden parcalar var sanki garip saydam nedir bu yardimci olcak varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: black37

nasil bir bulaniklik var gozunde bide ben de sey var havada hareket eden parcalar var sanki garip saydam nedir bu yardimci olcak varmi

Göz bebeğinin önünde önceden misket şimdi mercimek tanesi büyüklüğünde siyah (bazen kül rengi) bir benek benzeri nokta var. Sağ ve sol bölgeler gözüküyor ama göz bebeğinin ön tarafı bulanık görünüyor. Doktor kanama ve retina yırtılması olmuştur dedi ama kesin bir sonuç için göz anjiyonu yapılması şartmış.
  • quote:

Hocam sağ gözümde bulanıklık oluştu ve doktor başka bir hastaneye yönlendirip göz anjiyosu yapılmasını istedi. Bu işlemden sonra lazer veya başka bir yöntemle müdahale edeceğim dedi. Doktor eğer lazer ile tedavi uygularsa sağ gözüme, bıçak altına yatacağım anlamına mı geliyor bu? Korkulacak birşey var mıdır sizce?

Açıkçası doktor değilim ve çok fazla bilgim yok kardeşim. Ancak Göz Anjiyosu istendiğine göre gözün arka bölümünde bir problem olmalı. Bulanık görmenin sebebi gözü besleyen kan damarlarında bir tıkanıklık olabilir. Yakın zamanda bir arkadaşımın da senin gibi bulanıklık sorunu olmuştu. Ona da Anjiyo işlemi yapıldı, sorun çıkmadı. Daha sonra özel bir cihazla yapılan testte gözün arka bölümünde strese bağlı su toplanması tespit edildi. Suyun toplanması bulanıklığa sebep olmuş. Damlalar verildi, cerrahi müdahaleye gerek kalmadı. Umarım sendeki de böyle basitçe çözülebilecek birşeydir. Geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 15 Aralık 2014; 13:55:17 >

• Oldum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Açıkçası doktor değilim ve çok fazla bilgim yok kardeşim. Ancak Göz Anjiyosu istendiğine göre gözün arka bölümünde bir problem olmalı. Bulanık görmenin sebebi gözü besleyen kan damarlarında bir tıkanıklık olabilir. Yakın zamanda bir arkadaşımın da senin gibi bulanıklık sorunu olmuştu. Ona da Anjiyo işlemi yapıldı, sorun çıkmadı. Daha sonra özel bir cihazla yapılan testte gözün arka bölümünde strese bağlı su toplanması tespit edildi. Suyun toplanması bulanıklığa sebep olmuş. Damlalar verildi, cerrahi müdahaleye gerek kalmadı. Umarım sendeki de böyle basitçe çözülebilecek birşeydir. Geçmiş olsun...

Cevap ve ilgin için bende ayrıca teşekkür ederim. Umarım büyütülecek bir sorun yoktur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.