Şimdi Ara

Uber'in trafikten men cezası alması için kanun tasarısı hazırlandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
1.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan yürürümde vermem artık Taksicilere para. İnadına Uber ve Careem.

• ubere de resmiyet verilsin... zor mu ? 1 kağıda yazacaksınız 2 kelime...

• Şimdi eline taş, sopa, silah alıp bir tarafa (sağ, sol, gsli, fbli vb) saldıranlar olursa saldırıya maruz kalanları hapse atacaklar demek ki. Şimdi buradan akıllı olun karşı tarafı hapse attırmak için önce siz saldırın desem toplumu kışkırtmaktan işleme kalkarlar ama fiziken saldırı yapmış olanlara hiç dokunmayıp üstüne siz yorulmayın biz salrırıyoruz demişler. Bu kararı alan kimselerin masumun, güçsüzlerin yanında olacağına inanan var mı?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sernarrow kullanıcısına yanıt
    Kardeş uber vergi istedin de vermem mi dedi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazık oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Uberin yasaklanması kötü bir durum belki de yasaklanmaz vergiye bağlanır sonuçta daha yasa tasarısı.

Dünya yasaklamadı ama Avrupa ülkelerinin coğu altında araba olan herkese üner sürücüsü olma yetkisi vermedi. Gereklili kontrollerden geçiyorsun. Alman gereken evrak var mesela.

• Uber Londra'da yasaklandı

Hiç bi yerde yasaklanmadı diyenlere :)

Taksi lobisi kazandı diyen var. Uber şoförlerinin çoğu taksi plaka alamayan taksicilere ait. Keza takside gördüğünüz ahlaksızlıkların bir çoğu orada da mevcut. Araç içerisinde seks partileri de dahil. Yasallaşana kadar hepsi pollyanna. Sakız ikram ettiklerine spotifydan istediğiniz müzikleri açmalarına bakmayın. polisle taksilerle alay ettikleri videolara bakın. Küfürlü olmasa burada paylaşırdım.

• bi KDV bu işi çözer.

• Bu ülkeden artık nefret ediyorum, bir yolunu bulsam 1 saniye bile düşünmeden valizimi toplar giderim.

• Sernarrow kullanıcısına yanıt
    überin türkiyede ofisi ve iş ortakları var. gelir vergisi ödüyorlar.

• Yine sasirmadik

• aman ha vatandaş iyi hizmet alır, ucuz hizmet alır, yasaklayın derhal.

• DH ofisi neredeydi. Dikkat birileri ofisi basabilir.

• Yahu sen sokakta dolaşıp yolcu alabilesin diye aldığın plakayla benim evime çağırdığım özel araca nasıl karışıyorsun? Size mi sorcam nasıl seyahat ediceğimi. Taksiler çıktığında zaten ortada telefon falan yoktu. Sokakta görüp durduruyorduk. Telefonlar ortaya çıkıp çağrılan yere de gitmeye başladınız diye bunu sadece sizin yapabiliceğinizi düşündürten nedir? Sıkıntı çok daha önce başladı aslında. Korsan taksilerin de yasal olması gerekiyordu. Kafalarına göre iş yapıyorlar. Banane kardeşim senin caddede dolaşmak için aldığın plakadan. Zaten bu taksinin mantığını buna genişlettiğimiz için artık taksi durdurup bir yere de gidemiyoruz. Çünkü ya dolaşmıyorlar artık ya durmuyorlar dursalar kabul etmiyorlar. Herkes kendi işini yapsın.

• :))))))))))))))))))))))))

• Sarı Taksilerin zamanında plaka almış rantçıların cebi dışında kimseye faydası yok. Ne vatandaşa düzgün hizmet veriyorlar, ne de kazandıklarından devlete vergi veriyorlar. Hani diyoruz ya neden KDV ÖTV belimizi büküyor. İşte bu taksiciler, serbest meslekle iştigal edenler, vergi kaçıran diğer başka kişiler yüzünden.

Ben hükümetin yerinde olsam bu rant düzenini bozardım. Bir kaç rantçının cebi dolacak diye devlet vergisinden olup, vatandaş kötü hizmet mi alsın yani.

• Vergini ver

İşini yasalara uygun yap

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tut

Kurşunlan

Yasaklan

• Bir okuyun da konuşun, el insaf! Haber ne diyor "Getirilen kanun tasarısına göre D2 belgesi ile taksi hizmeti veren araçların trafikten men edilmesinin önünün açılacağı belirtiliyor" D2 belgesi ne, nedir kime verilir? Bir bakın da ondan sonra konuşun. Hemen sazan gibi ilk paragrafa atlamayın!

• Bende bunu bekliyordum. :)

• hayatım boyunca taksiye binmedim binmem de. ubere de binmedim ama belki binebilirim. takım elbiseli jilet gibi giyiniyor adamlar ciddi duruyor birkere transporter filmindeki gibi. bide taksicilere bak gözleri kanlanmış gece kova yapmış sabaha kadar cuğara sarmış tipler bide kalkmış haggımızı istiyürük diyorlar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.