Şimdi Ara

TYT Matematik kaç dk'da cozulmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim fikrim en ideali 55 60 arası ama siz kac dk da cozuyorsunuz benim genelde 60 a dayaniyoe

• Yapay Zekanın Yanıtı

TYT Matematik Kaç Dakika Verilmeli?

TYT Matematik testi, Türkiye'deki üniversite giriş sınavının bir parçasıdır ve 120 soru içerir. Bu soruları cevaplamak için adaylara 180 dakika (3 saat) süre verilir.

TYT Matematik denemesi çözmek için de aynı süre geçerlidir. Denemeler, adayların sınav formatını anlamaları ve zaman yönetimi becerilerini geliştirmeleri için önemlidir.

TYT Mat branş denemesi çözmek için de aynı süre önerilir. Branş denemeleri, belirli matematik konularına odaklanır ve adayların bu konulardaki bilgilerini test etmelerine yardımcı olur.

Zaman yönetimi, TYT Matematik sınavında ve denemelerinde başarı için çok önemlidir. Adaylar, her soruya harcadıkları süreyi yönetmeyi öğrenmeli ve zor sorularda fazla zaman harcamaktan kaçınmalıdırlar.

Adaylar, gerçek sınav koşullarını simüle etmek için denemeleri zamanlı olarak çözmelidirler. Bu, sınav gününde baskıyı azaltmalarına ve zamanı verimli kullanmalarına yardımcı olacaktır.

2023 TYT Matematik sınavında da adaylara 180 dakika süre verilecektir. Bu sürenin verimli kullanılması, adayların başarı şanslarını artıracaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 65 dakika sürüyor. Sistematik olarak tyt denemelerinde 12 soruyu göremiyorum. 55 dakikaya indirsem çok iyi olacak da..
  • 60-65dk
  • 70-75 e kadar yolu var.
  • 65 70 arası benim ama 50 55 e inerse süper olur
  • 65 +-5dk sürüyor genelde
  • Seri çözmeyi bıraktım fakat 51 e kadar indirmiştim aralıkta. 1-2 haftaya seri tyt mat çözmeye tekrar başlayacağım 55 civarıyla başlarım diye düşünüyorum 50 ye çekersem çok iyi olur
  • 55 60 dk
  • BAŞKOMİSER ORHAN kullanıcısına yanıt
    Engin benli mi o
  • evet hocam
  • 10 dakikada çözüyorum
  • benimde 60 oluyor ama mutlaka 2-3 boşum cıkıyor.
    tytde bi 10dk fazla verseler belki hepimiz cok canlar yakacagız ama :D işte imkanlar el vermiyor
  • 55 dkde çözenler kaç net yaptıklarını da yazabilir mi? Zor çünkü ya. Benim de 70-75i buluyor. Her yerden süre kısıp mata eklemeye çalışıyorum.
  • Genelde 60 dk veriyorum süre yetişirse bazen 50-55 dk oluyor en sona matematiği bıraktığım için. Net olarak en fazla 31 net yaptım özdebir. Genel olarak 26-27 net geliyor hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.