Şimdi Ara

Tyt bitmeden ayt başlanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan 11.sınıfım meslek lisesinde okuyorum.
    Tyt Türkçe,kimya,tyt Matematik ( geometri haric )
    Konularını bitirdim ve 345 soru bankası'ndan sorularını çözdüm.
    Tyt de 50-60 net yapıyorum.
    Simdi Eksik olan tyt sosyal ve tyt biyoloji ve fen konularını mi bitirmeliyim?
    Yoksa ayt ye mi başlamalıyım.Ayt de sıfır denecek kadar kötüyüm.
    Yazın tyt konularını tamamen bitirsem ayt geç kalır mı ?
    Bu arada sayısalım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• açığa geç meslekten yks zor oluyor. tyt fen konularını bitir çünkü fende tytyi bilmeden anlamazsın. sosyale bakmanın acelesi yok endişe etme. aytde de sıfır değilsindir. tytyle ortak konular var matta ayrıca yanlış hatırlamıyorsam üdb tyt matın sonunda bazı ayt konuları vardı. ucundan başla ayt matematiğe yanında da fen götür
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Açığa geçmeyi düşünüyorum zaten.Sence sıkı bir çalışmayla ilk 20k olur mu? Meslek lisesi olduğum için çevremdeki herkes olumsuz bakıyor.Bizim okulda 4 senelik herhangi bir bölüm kazananı bile tıp kazanmış kadar abartıyorlar.

• KarFırtınası28 K kullanıcısına yanıt
    hocam kapıda bekçi beklemiyor hop kardeşim sen mesleklisin geçiş yok sana demeyecek. ben olsam çalışıp o olumsuz bakanların hepsini gebze tekniğe sokardım. yapabilirsin yapamazsın demeyeceğim ama bak lise birden beri sınavı kazananları görüyorum. ve gönül rahatlığıyla diyebilirim ki okuduğun okulun ve zeka seviyesinin çok alakası yok.
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim.Peki tyt fizik ve biyoloji için kaynak önerisinde bulunabilir misiniz ?

ytdan fizikle barış. kitap olarak sarmal tyt var bende sorularını inceledim güzeldi ama çözmedim. biyoloji için kitap olarak biyotik üstüne palme. ben ytdan biyoloji izlemiyorum ama cici biyoloji selin hoca ve senin biyolojin iyi diyorlar. matematik için de eyüp b öneriyorum kesinlikle. herkes temelin yoksa eyüp b olmaz der ama ben öyle düşünmüyorum gayet basit anlatıyor. toplama çıkarma yapabildiğiniz sürece anlarsınız
    Öncelikle sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Son bir sorum daha olucakti.345 tyt matematik ten sonra başka bir soru bankasına gerek varmi ?Yoksa denemeler üzerinden mi gitmeliyim

daha çok var sınava girmene 1 tane daha sb den bir sey olmaz

• Sen meslek liseli olamazsın çok kibarsın çok şaşırdım

• morrthal kullanıcısına yanıt
    Sizce hangi yayın daha uygun olur 345 ten sonra ?

çözün hocam zarar gelmez mat netiniz kaç

bilmiyorum hocam tyt mattan ben orijinal mat sb'sini çözüyordum iyi gibiydi ama yarım bıraktım

• Ortalama 18-23 arası .Denemenin zorluğuna göre değişiyor

• morrthal kullanıcısına yanıt
    boşver sen ayt aban
  • özgün matematik güzel hocam. tavsiye ederim
  • Eğer AYT puanıyla girmeyi düşünüyorsan çalışmalarını hızlandır bence. Veya mezuna kalman gerekecek.

abanmaya devam 😎🤙🤟👍

• TRcowboy T kullanıcısına yanıt

yok hocam durumu iyi tabi vitesi arttırmak iyidir her zaman tabi de motoru bozmamak lazım  

• hocam merhabalar bende meslek liseliyim bazi konularda yardimci olmak isterim.

suanki durumumu belirtecek olursam tyt 55-60 civari netim var, ayt de ise kimya da fix 7-8 net geliyor, fizik 1-2 (konular bitmedi) matematikte ise 3 gun sonra limit turev integraldeyim.

tyt icin 1 soru bankasi yeterli ancak sonrasinda her gun olmasada bir deneme sikliginiz bulunmali cunku meslek liseli oldugumuzdan dolayi herhangi bir soru cozme aliskanligimiz yok ve tyt de bence bunu olcuyor.

simdi cook daha zorlanacaginiz bir yer olan aytden bahsedeyim. aytden olabildigince soru bankasi ve deneme cozun cunku biz bu konulari ilk defa goruyoruz ve bir cogu bize oldukca agir geliyor. ozellikle matematik icin konusacak olursam denklemler, uslu koklu sayilar, kartezyen carpim, CARPANLARA AYIRMA, esitsizlikler, FONKSIYONLAR gibi assiri onemli konulara simdiden baslamanizi tavsiye ederim. bu konular olmadan aytde kalem oynatamazsiniz, limit turev bilseniz dahi sirf carpanlara ayiramadiginiz icin veya fonksiyon mantigini bilmediginiz icin hicbir sey yapamazsiniz.

konu eksiginiz o kadar fazla ki sizin simdiden (20k icin konusuyorum) 4+ saatleri gormeniz ve sinava kadar fix 8+ saate cikartmaniz gerekli.

fen derslerini surekli tekrar etmeli ve sIksIk alan denemesi atmalisiniz.

en buyuk eksigimiz dedigim gibi soru cozme eksikligi bundan dolayi da cozebildiginiz kadar cok soru cozun, calisabildiginiz kadar cok calisin. gram kolay degil, gunlerce agladigim zamanlar oldu ulan ben gerizekali miyim da su basit soruyu yapamiyorum diye. anadolu lisesinde okuyanlarin yatarak elde ettigi netleri elde etmek icin dahi gunlerce saatlerce calismalisiniz. buradanda abartmayin diyen olursa o kisi asla gercek manada 0 olmamistir.

forumda bazi arkadaslar soyle tabirler kullaniyor mesela: optige sicsam 70 net gelir. benim 2020 TYT sonucum 23 net. AYT ise 0,25 net.

Bu yuzden youtube uzerindeki hicbir videoyu izlemeden sadece ders calisin. sadece calisin.

yazarken sonradan gelen edit: konunuzun devamini simdi okudum. ayt icin yukarida dedigim konulari cok saglam oturtun ardindan devami bir sekilde geliyor.

• yazdiklarima sunu da eklemek istiyorum ki hocam bu forumda yazilanlara pek takilmayin. cunku ben tyt kasarken zamaninda ayt kolay, konuyu bilsen yapiyorsun ya dert etme gibi seyler soyluyorlardi. keske inanmasaydim diyorum icten ice cunku en zor kisim aytymis. ama konuyu bilsen yaparsin seyi dogru yine de zorlugunu degistirmez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.