Şimdi Ara

Diş hekimliği maaşı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Muavin_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisi olan arkadaşlar attığım gorseldeki rakamlar doğru mu? Evet özel sektordeki maaşlar şehirden şehire değişiyor ama ortalama olarak bakarsak yorum yapabilir misiniz? Devlette atamalar nasıl oluyo birde şu an atanan biri devlette aşağıda yazan kadar mı alıyor?

• benim bildiğim son zamla beraber 60k alıyorlar.+olarak nöbet döner falan alıyorlar
  • Kamudaki maaslar bu rakamın 2 kati kadar su an ve üstüne %20 zam ekleyin
  • kamu maaşını merak ediyorsan,

adsm adsh değişir.

maaş + sabit ek ödeme + dönerle alınacak tutar 80-100k arası. bu 7/2 kadro derecesi için yani. o ne diyeceksin haklısın, yeni başlayan diş tabibi kadrosu bu. memuriyette yılın geçtikçe kadro derecen artıyor filan fişmekan.

yani google'da maaş sorgulayıp da karşına çıkan şeyler diğer her şey gibi internet çöplüğü.

tabi yeni zamlı maaş 15 ağustosta ankaratıplının dediği gibi %20 enflasyon zammıyla. ama vergi dilimi akar tabi. o ne diyeceksin haklısın, galiba çok yaşlandım ben. elveda..

• adamkararsız kullanıcısına yanıt

sabit + ek taban 64k. ve döner var. 20k ort. 84k. ilave döner ve nöbet sana bağlı.

• özelde asgari ücret civarı. malum diş hekimliğinde atama zor.

• yeni mezun oldum, şu an 25 k + % 35 prim. muhtemel aylık kazanç devletle aynı ki protez yapmadan. 70-80k bandında dolaşıyor. asgari ücret almadık mı? aldık, hem de okurken 5. sınıfta. doğru. temizinden her ay 17k okurken çok iyi gitti. Diş hekimliği maaşı 

• Asgari ücret alanlar genelde kendini çok az geliştirmiş, network edinmemiş ve ilk bulduğu özelin teklifini kabul edenler oluyor. Ki onlarda zamanla meslekte ilerledikçe doktorlardan fazla kazanır hale geliyorlar

• Herhangi dalda uzmanlık yapan diş hekiminin özelde 150 binden az kazanması imkansız. Bunu diş olaylarından çok çekmiş sürekli doktor gezen biri olarak söylüyorum. Mesela son gittiğim çene cerrahisi uzmanının randevuları ekime kadar dolmuş tek yirmilik çekimi 6 bin liradan yapıyor gün içinde 7-8 çekim yapıyorum diyor devasa geliri hesap et
  • Özelde yeni mezun 35k artı yaptığı işlemin ücretinin %10'u

• markette calisiyom düzenli gelen bi disci var baya sohbet ettik soracağım görünce pzt görürüm gibi
  • Merhaba gecenlerde devlette biri totalde bu ay 120k almış (geçen ayın teşviği 30k civariymis) ilçe sağlıkta çalışan bir pratisyen ise 85cicari almış bu ay .Özelde ise fiyatlar galiba illere göre değişiyor.Uzman bir dişhekiminin kliniği varsa zaten çok çok ciddi rakamlar kazaniyormuş
  • Diş hekimliği maaşıwww.ozkansoft.com
    MAHEP 2024 (Memur ve Öğretmen Maaş Hesaplama Programı)
    https://www.ozkansoft.com/mahep.php
  • Havadan56 H kullanıcısına yanıt

uzmanlık çok mu zor acaba diş hekimliğinde

• Ribas0 kullanıcısına yanıt

hahahahhahah hocam güldürdün valla dusun bol olsun başarılar dilerim yaşlandık...

• Zam öncesi devlette 70-75 k civarıydı , şimdi herhalde 80-90 olmuştur( asistan diş hekimi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yuruyenmuhendis -- 2 Ağustos 2024; 20:33:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.