Şimdi Ara

TYT AYT OLASI SENARYOLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1)Tyt nin gecen seneki gibi zor olmaması.asil elemenin ayt de olması.

2) ÖSYM yeni uyguladığı sınav sistemlerinin ilk senesini kolay yapıyor diye duymuştur herkes bundan mütevellit.tyt ve ayt nin ikisinin birden zor olması.
    Bana 2 olacakmis gibi geliyor.ne diyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2019 senaryosunu yazdım 17 haziran günü hortlatırsınız.

TYT için (Geçen sene yaklaşık 11.000 kelimeydi bu sene 12.000'e dayanır diye düşünüyorum)
    Türkçe zorluk aynı kalmak koşuluyla daha uzun dil bilgisi soruları
    Sosyal ortanın bir tık üstü tarihte bilgi sorusu çıkabilir
    Matematik zorluk aynı fakat sorulardaki kelime sayısında %26 artış, geometri kısmında resimler var resimler üzerinde üçgen vs. çizerek soruyu çözüyorsunuz çoğunlukla
    Fizik kolay (kaldırma kuvvetinden tuzaklı soru var) lakin uzun ve görsel içerikli sorular
    Kimya bilene kolay ve öncüllü sorular, temel kanunlar ve adlandırmadan garanti soru var
    Biyoloji kolay ve orta uzunlukta sorular, deney sonuçları yorumlama sorusu var ve uzun

AYT için
    Matematik konu ve kazanım sayısındaki azalmadan ötürü geçen seneye göre cebir kısmı bir veya iki tık daha zor, günlük hayat ve fen derslerine gönderme yapan, %27 daha uzun sorular. Geometri kısmında elips, hiperbol vs kalktığından analitik soru sayısında artış, geometrik şekillerle alakalı az bilgi gerektiren lakin doğru yapılması güç sorular ayrıca bir tane de çizim sorusu var çemberlerle ilgili olabilir
    Fizik işlemli soru sayısında artış (+1 veya +2) yorum sorularındaki kelime sayısında %35 artış zorluk aynı, tork ve denge ile alakalı tahterevallili bir tuzak soru var aman dikkat
    Kimya geçen seneye göre aynı, çözeltilerde dengeden zor soru var organik kısmı tepkime ağırlıklı (öncüllü)
    Biyoloji sistemlerden gereksiz uzun bilgi soruları okuması 2dk çözmesi 15 sn, bitkilerden yine kısa sorular geçen seneye benzer

Edit: Sayısal veriler eklendi
    Edit 2: Bazı arkadaşların yazdıklarımı yanlış anlamasından dolayı bazı kelimelerde değişiklik yaptım ve bazı tahminleri güncelledim.
  • G*tümüzden kan alacaklar bu sene hocam,o yüzden iyi çalışın.
    Babaya selam,çalışmalara devam...

• Katılıyorum

• Her sene aynı terane

• Seçim var insan bi acaba diyor

• 2019 senaryosunu yazdım 17 haziran günü hortlatırsınız.

TYT için (Geçen sene yaklaşık 11.000 kelimeydi bu sene 12.000'e dayanır diye düşünüyorum)
    Türkçe zorluk aynı kalmak koşuluyla daha uzun dil bilgisi soruları
    Sosyal ortanın bir tık üstü tarihte bilgi sorusu çıkabilir
    Matematik zorluk aynı fakat sorulardaki kelime sayısında %26 artış, geometri kısmında resimler var resimler üzerinde üçgen vs. çizerek soruyu çözüyorsunuz çoğunlukla
    Fizik kolay (kaldırma kuvvetinden tuzaklı soru var) lakin uzun ve görsel içerikli sorular
    Kimya bilene kolay ve öncüllü sorular, temel kanunlar ve adlandırmadan garanti soru var
    Biyoloji kolay ve orta uzunlukta sorular, deney sonuçları yorumlama sorusu var ve uzun

AYT için
    Matematik konu ve kazanım sayısındaki azalmadan ötürü geçen seneye göre cebir kısmı bir veya iki tık daha zor, günlük hayat ve fen derslerine gönderme yapan, %27 daha uzun sorular. Geometri kısmında elips, hiperbol vs kalktığından analitik soru sayısında artış, geometrik şekillerle alakalı az bilgi gerektiren lakin doğru yapılması güç sorular ayrıca bir tane de çizim sorusu var çemberlerle ilgili olabilir
    Fizik işlemli soru sayısında artış (+1 veya +2) yorum sorularındaki kelime sayısında %35 artış zorluk aynı, tork ve denge ile alakalı tahterevallili bir tuzak soru var aman dikkat
    Kimya geçen seneye göre aynı, çözeltilerde dengeden zor soru var organik kısmı tepkime ağırlıklı (öncüllü)
    Biyoloji sistemlerden gereksiz uzun bilgi soruları okuması 2dk çözmesi 15 sn, bitkilerden yine kısa sorular geçen seneye benzer

Edit: Sayısal veriler eklendi
    Edit 2: Bazı arkadaşların yazdıklarımı yanlış anlamasından dolayı bazı kelimelerde değişiklik yaptım ve bazı tahminleri güncelledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-53E3A7E4F -- 27 Şubat 2019; 21:18:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ales sözelde sorulan sözel mantık sorularının gelmesi
  • yanlışın var tyt mat kelime sayısındaki artış %22 değil %26
  • AppleFB kullanıcısına yanıt
    geçen sene de vardı
  • Doğru bide bu seçim martta sınav haziranda

• 2019Rank1 kullanıcısına yanıt
    Sınav esnasında işemeli s*çmalı ayin diyorsun yani hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonmohikan oturanboğa -- 27 Şubat 2019; 17:16:46 >
  • Yahu beyler bana da bu sene zor çıkıcakmış gibi geliyor çünkü geçen sene kolay sordular ve yığılma oldu basit şekilde çalışmamak lazım detaylı ve zor sorularla da uğraşmak lazım gibi geliyor lakin çok vakit kalmadı artık ne kadar olursa diyeceğim en azından kendi adıma

cümlenin hepsi devrik galiba
  • Ben sınav uzmanı değilim fakat son senelerin çıkmışlarını incelediğimde şunları gördüm:
    -İlk oturumda türkçe ve matematik eleyici oluyor süre bakımından, fen ve sosyal kısmen kolay oluyor bildiğiniz konudan soru kaçırmanız zor
    -İkinci oturumda ise fende tamamen konuyu bilip bilmediğinizi test ediyorlar. Yani öyle aman aman bir zorluk olmuyor. Bunu lys sorularına veya ayt sorularına bakarak anlayabilirsiniz.
    Aytnin handikapı -bence- matematik. Gerçekten güzel sorular sorabiliyorlar ve her sene o zamana kadar sorulmamış birkaç soru mutlaka oluyor. O yüzden sizlere tavsiyem fende konu odaklı, matematikte soru odaklı çalışmanız ki zaten hepiniz bunun farkındasınızdır muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yazdığın senaryoda mantıklı bir şey yokki yok efendim o zor bu zor daha uzun vs.. 2018den pek farklı olacağını sanmam adamlar elemesini gayet ıyı bılıyor rahat olun.
  • yaptığınız yorumların hepppsi boşuna arkadaşım hepimiz yaşayıp göreceğiz buraya iki olası senaryo yazacağınıza iki soru daha çözüp gercek başarı senaryonuzu yazıN üstad be yine ne konustun bunu yazasıya iki soru da sen cozerdin de neyse orayı karıstırmayalım

• valla gelsin ne sorulursa sorulsun isretse tubitak hazırlasın soruları ben çalıştım yaparım
  • Düzelttim.
  • teşekkürler
  • Edebiyat: Zorlarlarsa hepimiz s*çarız bu yüzden her zamanki düzeyde olacaktır.

Tarih: Geçen seneki gibi 5 orta ve çalışma gerektirecek bilgi,5 kolay bilgi sorusu gelecektir.
    Bkz: Tarihin yöntemleri, Atatürk'ün okul sıralaması

Coğrafya: 2-3 yorum sorusu gelecektir 2-3'ü orta düzeyde bilgi olur.

Matematik: Diziler, Logaritma, Tyt tarzı ilk 3 soru, Karmaşık Sayı, 2.dd, Eşitsizlikler, Polinom konuları geçen seneki gibi kolay-orta, yorumsuz direkt yapılabilen sorular, lti+tri ham bilgi+sağlam çalışanın yapacağı kaliteli sorular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoğurtlu Ayran -- 27 Şubat 2019; 22:5:48 >
  • Tyt yüzde yirmi otuz daha kolay ama daha zaman alıcı bir sinav bekliyorum. Aytde ise sureden eleyemeyecekleri gecen seneye göre daha zor olacak yığılma olmaması için hem fen ham mat

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.